lékaři by měli být ohodnoceni za to, co umí, jak se vzdělávají....asi proto se plánuje ukončení zvýhodnění plateb pro praktiky s diplomem celoživotního vzdělávání....
Diplom celoživotního vzdělání? To neznám, jen vím, že celoživotní vzdělání je kontinuální. Za účast semináře, který lékař absolvuje v rámci celoživotního vzdělávání dostává lékař diplom, potvrzení, že absolvovat + body.
Nic ve zlým, ale byl jste někdy u specialisty třeba na severu Čech?
Manželka má letitou, zavedenou specializaci, ale osm milionů je nedosažitelný sen. Co se nákladů týče, zapomněl jste pár nepodstatných věcí, jako je přístrojové vybavení ordinace a jeho revize a kontroly, materiál, vakcíny, které nakupuje předem, atd...... A pracovní doba? Je za pár minut 17 00 a ještě je v práci. Naštěstí se rozhodla v pololetí příštího roku skončit, jsem zvědavý, kdo ji nahradí. Zatím to vypadá, že nikdo.
Jj, zrovna můžu uvést jednoho specialistu v Mostě. Nemá obrat tak velký, ale také ne malý. Rozhodně to stačí na nákup Mercedesu za 3 miliony Kč, který obnovuje cca za 2-3 roky. Jasně, nákup přístrojů, materiálu a pod. K tomu nemám co dodat, účetnictví lékařů neznám, jen vím, že spoustu toho hradí pojišťovna, jsou zde odpisy apod. A co kapitační platby u praktických lékařů? To také není špatné. Čím větší databáze pacientů, tím větší příjem a to nemusí ani chodit do práce. Ale nechci zlehčovat, je spoustu slušných lékařů a lékařů, kteří nemají tak vysoké příjmy a situace na severu či na západě (Karlovarsko) je opravdu tragická.
Obrat 8 mil na jednoho specialistu, běžte si dát mokrý hadr na hlavu! Možná nám řekněte v jakém oboru to jde?
Jde o gynekologii v jednom menším městě, Jihomoravský kraj, pracoviště neúčtuje poplatky za registraci či nadstandardní služby. Často se stačí podívat do obchodního rejstříku, ordinace jsou často s.r.o., ale tam není bohužel vše. A není to nic výjimečného, můžu uvést i jiná pracoviště mimo Phu. Mimo Phu se většinou neplatí žádné poplatky, to je specifické pro Prahu. V Pze berou lékaři/gynekologové poplatky za návštěvu 500 - 1000 Kč/návštěvu. Pokud si vyžádáte doklad, dají Vám darovací smlouvu (nedaní se), popř. účet za nad standardní služby. Jiné odbornosti často požadují poplatek např na půl roku/rok, ale je to záležitost spíše Prahy a některých větších měst. Všechno se přeci dá tak jednoduše ověřit, proč se všichni tak diví a nevěří?
To je neuvěřitelné! Už i ambulantní doktoři! Že se nestydí, brát si pacienty, jako rukojmí! Chápu, že v našem zdravotnictví je třeba udělat restrukturalizaci, ale zatím se to točí jen kolem platů lékařů. Mladí lékaři si v Pze vydělají až 80 tis. Kč hrubého (se službami) to je snad málo? V oboru se pohybuji spoustu let a vím, že ambulantní lékař je schopen udělat obrat až 8 milionů Kč/rok (příjmy ze státních peněz, od pojišťoven). Z toho zaplatí nájem, sestru a to je skoro vše, zbytek je jeho. A to ani nezmiňuji výhody, které pobírají od spolupracujících firem či si nechávají platit bokem. V Pze se za porod (lékař u porodu) platí až 25 tis Kč, za objednání u specialisty 690 Kč, běžně poplatky u specialistů od 500 - 1000 Kč. Je to smutné, ale lékaři si nevidí na špičku nosu. Nabízejí ošetření, které je často jen to základní, jen aby ušetřily náklady. Termíny na ošetření jsou několika měsíční a to se bohužel týká i akutní péče. Lékaři by měli být hodnoceni individuálně za to co umí, jak se chovají k pacientům, jak se vzdělávají, atd. A to by se dalo uvést spoustu dalších věcí, které nejsou v pořádku a kterým přispěly výrazně všechny vlády, které jsme tu měli.
Na začátek, jsem člověk před důchodového věku a často mě napadlo, zda je správné, aby o budoucnosti ještě rozhodovali lidé, kteří trpí stařeckou senilitou, mentální stařeckou demencí. Ať se nám to líbí nebo ne, tak do této fáze se dostane většina z nás dříve či později. Je správné, aby o budoucnosti země rozhodovali lidé, kteří už jsou “mimo”? Právo volit důchodcům žádná politická strana nevezme. Kde by pak lehce získávali hlasy? S žádnou jinou skupinou lidí se nedá tak snadno manipulovat. “Přidejme důchodcům na důchodu a máme jejich hlasy jisté”; tímhle si je jistá každá politická strana. Bohužel nikdo neřeší to důležité: reformu školství, zdravotnictví, korupci, zbytné dotace, zodpovědnost politiků za jejich práci, rozhodnutí, bydlení pro mladé, jak podpořit porodnost, aj. Tak tohle je důchodcům už vcelku jedno:-(
A to ještě nikdo nemluví o tom, kolik peněž skončí v kapsách lidí, kteří pro firmy dotace zajišťuji - vyplňují potřebné dokumenty. Mám známou, které za 12 let této práce vydělala přes 150 milionů Kč (má na účtu). Každý 2 roky kupuje nový Mercedes, vlastní několik nemovitostí, aj. Zisk její firmy je kolem 1 milionu Kč/rok, z čehož vyplývá, že peníze dostává na ruku od firem, které projekty realizují, od starostů, apod. Kolik peněz asi zůstane na realizaci projektu, pro který jsou peníze určeny? No, asi moc ne.
A to je pouhým článkem v řetězci v rámci jehož si každý ukousne kousek. Nechápu, jak je možné, že tímhle se nikdo nezabývá:-(
Článek bohužel poskytuje zkreslené informace. Již dnes se platí denní poplatek za pobyt v lázních a to i tehdy, když jsou předepsány lékařem a schválené zdrav. pojišťovnou. Poplatek je 160 Kč/den. Jinak je vše bezplatné. Částka 160Kč je v pořádku, když jste doma, musíte platit jídlo, energie, aj. Proč by pobyt v lázních měl být pobyt, díky němuž uspoříte slušnou částku peněz? Za měsíc pobytu je to skoro celý plat či skoro celý měsíční důchod.
Výstižně napsané😉 Chápu, že příznivcům Babiše se to nelíbí. Nebojte, příště vyhraje volby zase Babiš a to uvidíte to tóčo. Přivede zemi k bankrotu, bude to, jako v Řecku a B. si pak zkoupí zbytek země. Půlku země už vlastní, tak ten zbytek už nebude problém. Po bankrotu to dostane za hubičku. To teprve bude koukat!
Musim se smat, kdyz ctu, posloucham výlevy p. Valka. Vychazi z toho, ze v Česku jsme všichni pitomci a nikdo tomu nerozumime, ze nas opije rohlikem. Do tehle situace se dostalo Cesko samo. Uhrady leku se snizily tak moc, ze uz se sem zadne firme skoro nevyplati dovazet leky. Mame nejnizsi uhrady leku v EU, podporujeme tim reexport leku. Nemluvim o vysokych poplatcich SÚKLu za registrace leku a rocni poplatky za kazdy zde prodavany lek. Diky Zemanovi a ČSSD se tu zrusila vyroba zakladnich léků. Zentiva (Léčiva) vyrabeli penicilin aj. Zdravotni pojistovny vydávaji pozitivni listy, ktere lekari mohou psat a ktere ne, atd. Nejsou doktori a ani nebudou, ….. Nic z uvedeneho neresila zadna vlada a neresi ani Valek. Valek jen hazi vinu na nekoho jineho, na toho, kdo za to vubec nemuze🙄 Nevidim rozdil mezi jednotlivymi vladami😕
Kde se dá pronajmout byt o 60m2 za 13 - 14 tis. Kč? V krajských a v řadě okresních městech rozhodně ne. Po přečtení článku mi vychází, že výhodnější je platit cca 26 tis. Kč/měsíčně za hypotéku/60 m2 byt než platit nájem. Nájem za takhle velký byt totiž vyjde v závislosti na lokalitě od 20 - 30 tis. Kč. Navíc, po splacení hypotéky máte nemovitost, která Vám patří, investujete do svého.
0
Sledujících
2
Sleduje
0
Sledujících
2
Sleduje
Souhlasím s p. Pěnkavou. Přesto nedoporučuji měnit po padesátce měnit práci. Mluvím z vlastní zkušenosti. Dnes nikoho nezajímají Vaše zkušenosti. Většina firem raději najme mladé lidi bez zkušeností, údajně je naučí co je třeba. Přes rok jsem hledala práci a to čím jsem si prošla nikomu nepřeji. Mám kolem sebe řadu lidí, kteří hledají práci víc než rok a jsou zoufalí, frustrovaní, postupně ztrácející sebevědomí. Mluvím o lidech s VŠ, běžně pracujícími s pc, ovládají 1-2 jazyky, aj., většinově v Praze. A není to o penězích, mladí dnes požadují vysoké platy, a také je většinou dostanou.
3 odpovědi