Černý ,když je tu tak dobřem, že jsem venku mezi lidmi neslyšel žádnou chválu, ale jenom nadávání.Možná se taková sorta Černých má dobře, ale co ostatní .Já jsem si dříve postavil barák , máme i chatu a pěšky jsme taky nechodili , jako dost dalších.Takže žádná sociální chudoba jako dneska, Černý.
No vidíš Maléř. Máš se dobře, já se mám dobře, na Kubě jsi nebyl, tak nemáš co srovnávat, tak o čem tu vypisuješ?
Černý , tady se bavíme o nepořádku , alias bordelíno ,které tady vzniklo za účasti té demokracie. Sám dobře víte , kdo se má lépe než slušní a pracovití lidé ? Tak porovnávejte, Černý.
Jo a porovnávám to tak, že drtivá většina lidí se dnes má daleko lépe než za socíku a o světelné roky líp než na Kubě, Maléř.
Černý , tady se bavíme o nepořádku , alias bordelíno ,které tady vzniklo za účasti té demokracie. Sám dobře víte , kdo se má lépe než slušní a pracovití lidé ? Tak porovnávejte, Černý.
Tak si klidně nechte ty svý nazory, sněte o krásným valení si koulí v socíku, to vám nikdo nebere, akorát to neporovnávejte s Kubou, o který víte kulový, a kde měla paní, u který jsme bydleli, po hurikánu třináct let v okně mastnej papír, protože nebylo sklo. Oukej?
No - na Kubě jsem byl a pokrmy jsou i v resortech na Varaderu podprůměrné, maso smutné, vepřové smrduté a hovězí, pokud se vyskytne pro cizince, strašné i v podnicích v Havaně, které se zaměřují na turisty. Rum všude, ale základní, mléčné výrobky ani nezmiňuju. Cokoliv trochu kvalitního naprosto předražené oproti běžným cenám ve svobodném světě - prostě klasická socialistická ekonomika, navíc izolovaná a se sankcemi.
Ale kvůli kulinářským zážitkům (krom snad míchaných nápojů a mořským plodům, co si tam naloví), asi nikdo na Kubu nejezdí, že? Kuba má prostě neopakovatelnou atmosféru, Havana je magické místo (byť se na většině míst vše rozpadá) a stojí za to to tam vidět.
hm, bez nákupu či krádeže cizího know-how a technologií přivedlo máloco. to ovšem platí pro vše, v podstatě,
to je jak tvrdit, že BMW by neudělalo auto, bez kola , které snad vynalezli už Denisované, neodlili by blok motoru, protože oheň patří snad neandrtálcům
Tak to určitě ne. To, co popisujete, je výsledek řetězce starých a obecně známých technologií. Pro nové koncepty jako počítačové sítě ale musíte přijít se zcela novými řešeními, které nejsou jenom jednoduchým řetězením a nakupením starších kousků, ale výrazným kvalitativním posunem, nebo si počkat, až budou zase obecně známé a dostupné. Však nakonec i v rusácku ty sítě a kompjutery mají. Akorát se k nim dostali pozdějc.
A zrovna to lití motoru je hezký příklad, protože třeba tlakové lití hliníku byla technologie, která díky vynálezci a podnikateli Polákovi z Prahy umožnila to, aby pak v 60. letech kvůli tomu, že u nás to technologické a nástrojové know-how bylo rozšířené, Škoda 1000 MB měla první hliníkový tlakově litý blok motoru na světě. A ostatní kupovali už od první republiky Polákovy patenty nebo to začali využívat daleko později.
no jasně, russáci jsou uplní vypatlanci, například nějakej G. Perelman , kterej vyřešil Poinkarého domněnku, cca kolem 2002 kdy mu bylo lehce přes 30,
To mi tam vkládáte tvrzení, co tam není. V rusácku byla v té mase vždy spousta brilantních teoretiků a vědců a koncepty počítačových sítí měli výborné.
Ale to je ta myšlenka, která naráží na omezení rusácka jako celku, které krom zbraní, co šly hodit na imperialisty, ke zdárnému funkčnímu konci samostatně a bez nákupu či krádeže cizího know-how a technologií přivedlo máloco.
BTW - u matematiků a fyziků je celkem běžné, že k zásadním poznatkům dospějí v relativně mladém věku. Einsteinovi bylo 26, když publikoval speciální teorii relativity.
No - měli myšlenku, ale neměli hardware, ani peníze a nakonec ani podporu vedení. A myšlenka počítačové sítě sama o sobě nebyla nijak převratná, protože je jenom o něco mladší než počítače samy o sobě.
Takže slovy klasika - když na Západě byly spouštěny první propojené sítě, v sovětském Rusku byly pouze předmětem vášnivých debat v anarchistických kruzích.
jenže to není systémem. Jsou to příklady individualit. Janek se sbalil a odstěhoval se do hor, aby měla Ester lepší podmínky. To nemůže udělat každý. Sáblíková je kapitola sama pro sebe. Obě jsou spíš úkaz než že bysme měli v následujících 20 letech produkovat kvalitní lyžaře a bruslaře.
Nemůžeme produkovat masově kvalitní lyžaře a bruslaře, když u nás nechumelí a nemrzne, nebo to není národní sport jako v Holandsku.
Je to celkem jednoduché. Jednak dříve bylo členství k klubu prakticky zadarmo a my jako kluci jsme si kupovali jen kopačky a tepláky na trénink, dnes musí být výbava a poplatky klubu za tisíce, což si každý dovolit nemůže nebo nechce. A když už se objeví alespoň trochu talent, jeho jediným cílem je zahraničí. Reprezentace už nikoho netáhne. A samozřejmě spousta jiných konkurenčních "aktivit" jako sociální sítě jsou také zajímavější a méně namáhavé nežli sport. Děti vyrůstají v bavlnce, jsou přesvědčováni o své jedinečnosti, škola je hodnotí velmi opatrně, aby neutrpěla psychika, vše hned řeší školní psycholog, takže na úsilí a neúspěchy, které jsou se sportem nutně spojené nejsou připraveny.
Prakticky zadarmo nebylo ani tehdy nic a tisíc korun dnes znamená před 40 lety třeba částku jako tehdy nějakých 75 korun. Ono se to nezdá.
Je to krásné brečení na nesprávném hrobě.
Za socíku byl profi sport jednou z mála možností, jak se podívat za železnou oponu, případně vypadnout, dosáhnout lepšího života jinde. To byla motivace opravdu hodně sportovců, nejen hokejistů. A tato motivace dnes prakticky neexistuje. Spousta sportovců se naopak děsí toho, že by měli jít někam mimo komfortní zónu do ciziny, protože doma se mají až moc dobře.
Děda Buffett je lišák, ale myslím, že tentokrát neudělal dobré rozhodnutí. Cena příležitosti jeho vyčkávání podle dalece převýšila možný zisk v čase při jeho čekání na vstup. Od loňského října totiž S&P500 vystřelil o skoro 50%, za dva roky o víc než 70%, tak jsem zvědav, kdy takový výkon Buffett tou dlouho očekávanou investicí překoná :)
16
Sledujících
0
Sleduje
16
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Jako pokud by to tam mělo jet jako masovka od pondělí do soboty od osmi ráno do devíti večer, tak by se mi to asi nelíbilo. Ale jako jednorázová akce, kterou budou mít všechny strany pod kontrolou, za pořádný prachy a bude to moct podpořit nějakou dobrou věc - za mě proč ne. Svět ani Koloseum se nezboří. Já taky nemám ujímání, když jednou za uherský rok po zaplacení záboru jede po Karlově mostě Coulthard v F1, ale asi bych měl velký problém, pokud by si to mohl projet každý turista vypůjčeným autem. To je ten rozdíl