Psychicky náročná je práce u Hasičů, na Pohotovosti, u Policie nebo u dispečerů letového provozu. Ale práce učitele je psychicka náročná jen pro ty, co na ní nemají vlohy. A ti nemají učit. Pokud se učitel nechá vystresovat partou harantů nebo jejich drzými rodiči, tak nemá ve škole co dělat. 😘
Když je to taková pohodová práce, proč jste to zatím nezkusil? Dal bych Vám 14 dní a utíkal byste ze školy s pláčem. Pak by Vám přišla výplata učitele v Praze a plakal byste znovu.
Ano fyzicky je to nenárocná práce, ale psychicky nikoli....kamaradka učí cca 5 let a má už po 5 letech toho plné kecky...jo kdyby dnesní děti byli milé, slušné a ucitele brali vážně tak je to super truper job, ale dnes jsou děti drzé, nevychované a rodiče vyhrožují ucitelům místo toho, aby si doma ty svý andílky nejdřív vychovali....dovolenou mají 20 dní a zbytek buď neplacené volno nebo v době prazdnin (těch dvoudeních, týdenních traví čas ve škole a dělají resty)
Jen doplním, že těch 20 dní není pravda. Můžeme čerpat pouze neplacenou dovolenou, kterou Vám vedení jen tak neschválí.
Radši bych všechny prázdniny vyměnil za 4 týdny placeného volna, které si zvolím, kdy chci Já, a nikoliv kalendář.
Okamžitě nasadit vodní děla a hloupé filozofy rozehnat. Průmyslu schází 300 000 lidí, práce je dost. Na jejich problém existuje jednoduché řešení; nastolíme cestu jako za socialismu, pěkně centrální plán vzdělávání, hloupé jedince ze sociálních věd zrušíme a podpoříme medicínské a technické vzdělávání.
Kdo nechce, bude muset a bude donucen. I brutálními prostředky.
Cpát peníze do takových blbostí, zatímco důchodci strádají, to je hříšné. Nemravné obory jako psychologii a historii je třeba zrušit zcela.
Ty vole, jak tohle někdo může vypustit v 21. století z úst - Putin, Lukašenko a další diktátoři by na vás byli hrdí! Brutální prostředky...haha! Vám se po normalizaci asi hodně stýská, co? Díky - použiju váš komentář při výuce o totalitních režimech na ZŠ.
A humanitní obory by měly zaniknout? To nemyslíte vážně? Celý náš společenský systém je postavený na humanitních vědách a lidech, které je mají vystudované. Lingvisti, učitelé, historici, politologové, překladatelé, politici, filozofové, mluvčí, lidé v neziskovkách a státních službách - to jsou všichni z humanitních oborů. To je stejné, jako kdybyste řekl, že učitelé matematiky a přírodopisu mají brát více peněz než učitelé českého jazyka...
Z mého pobytu v akademickém prostřeí se mi jeví, že platy kantorů na VŠ jsou nastaveny podobně jako platy servírek - u servírek se počítá se spropitným, u kantorů na VŠ s tím, že druhou část příjmu tvoří granty.
Nevím, jak to chodí jinde, mám zkušenosti pouze z jedné katedry, ale tam se kantoři kantořinou příliš nepředřeli. Počet odpřednášených hodin byl minimální, cvičení nechávali vést doktorandy nebo i starší studenty (dříve využívali civilkáře).
Co se týče výzkumu, často bylo jediným cílem výzkumu vytvořit články pro publikaci, ideálně jedno téma rozředit do co nejvíce článků. Žádná snaha o praktickou aplikaci, ačkoliv obor sám o sobě byl velmi praktický (matematika-informatika). Hlavně že bylo možné za peníze z grantů jezdit na výlety a routy (= konference) po světě.
Mohu jenom doufat, že za těch 20 let se věci změnily, nebo že v jiných oborech to funguje rozumněji, ale se zkušeností, kterou jsem udělala, jsem velmi na vážkách, jaké ohodnocení si kantoři na VŠ reálně zaslouží.
Víte, já mám mezi přáteli 2 vystudované doktory filozofie, kteří jsou historici. Nejenom že musí pracovat na částečný úvazek na Národním památkovém institutu, ale ještě jsou zaměstnáni na částečné úvazky na univerzitě v Ústí, Praze a v Brně, kam střídavě dojíždí, aby měli alespoň plat rovný učitelům na ZŠ a SŠ.
Mohl bych poprosit o informaci, v kterém státě USA je průměrný plat 40 tisíc korun? Myslíte i po odvodech a zaplacených režijních nákladech? Mám totiž dojem, že uklizečka bez zkušeností má třeba 50tisíc korun.
Má partnerka pochází z Michiganu, je učitelka 1. stupně, její roční plat na státní škole v Grand Rapids byl 43 tisíc dolarů. Její přátelé v USA pobírají přibližně 15-25 tisíc dolarů ročně se středoškolským vzděláním. A ano, samozřejmě po zdanění.
Situace je opravdu žalostná. Jak může někdo chtít po člověku, který svůj život obětoval vzdělání, má mezinárodně uznaný titul Ph.D. a kterému stát dává plat na úrovni nějakého učňovského oboru, aby ještě za svoji náročnou práci poděkoval s úsměvem? Jsem rád, že se i na mé alma mater protest pořádá a doufám, že se brzy lidé s vysokoškolským vzděláním dočkají spravedlivého ohodnocení. Jen tak pro srovnání = univerzitní státní učitel v USA bere cca 150 tisíc Kč měsíčně, učitel na státní základní či střední škole 80-100 tisíc Kč. A průměrný plat v USA je 40 tisíc Kč. U nás když někdo řekne, že by učitel měl mít dvojnásobek průměrného platu, tak se lidé ještě rozčilují, protože vůbec netuší, co za tím stojí práce a úsilí. Hezký svátek učitelů všem!
No já si myslím, že je rozdíl když studujete například do maturity a pak hledáte práci a je vám doporučena rekvalifikace než když studujete do úrovně titulu Ph.D., který většina studentů dokončí kolem 30 let. A zkrátka jste udělali vše pro to, aby jste mohli učit a vytvářet výzkum na jedné z nejdůležitějších státních institucí jako je Vysoká škola a tam je vám dán plat na úrovni práce zaměstnance s úrovní vzdělání "učňák". V USA je plat vysokoškolského učitele prosím měsíčně přibližně 150 tisíc KČ (nejméně), zatímco učitel na ZŠ má plat přibližně 80 tisíc KČ.
Když tedy musí mít 3-4 úvazky, aby dosáhli na Vašich 30000, kolik mají plat? Podle toho, co píšete to vypadá, že dělají na fakultách prakticky zadarmo.
Tak se podívejte na veřejné tabulky platů státních zaměstnanců. VŠ učitelé jsou nejhůře placení zaměstnanci, jelikož nejsou pedagogičtí učitelé, a tak spadají do kategorie "Ostatní". V 11 třídě (Titul Mgr.) bez předešlé praxe budete na plný úvazek brát něco okolo 25 tisíc hrubého.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Podívejte se na Bilanci z předchozích let. Tohle je první rok od Babišovy vlády, kdy jdeme s dluhama dolů.
1 odpověď