Ale ano, přetěžuje meziobratlové ploténky, které po pár letech degenerují. Za přiměřený pokládám mrtvý tah s činkou do 100 kg do věku 50 let. Pak bych ho už vynechal. JInak je to samozřejmě skvělý cvik na vzpřimovače, břišní svaly, trapézy, ale plotýnkám buhužel nesvědčí. Naopak takové hypeextenze se zátěží plotýnkám odlehčují a vzpřimovače procvičí důkladně.
Není to spíše riziko nesprávné techniky/nesprávně zvolené váhy, než samotného cviku?
Jelikož pokud budeme mít nesprávnou techniku, nebo špatně zvolené váhy, tak je téměř každý cvik nebezpečný ať už krátkodobě, či dlouhodobě (například Vámi zmíněná degenerace).
Pak ale k čemu ty svaly jsou, když je nevyužívají, jinak by neochabovaly? Chápal bych to na odemknutí nějakého těžšího cviku, nebo na spravení páteře...
Tak občas je člověk využije. A i kdyby ne, tak už jenom ten pocit, že člověk pro sebe něco dělá a že se neustále zlepšuje a ví, že co to dělo dokáže za to stojí.
Je čas se vrátit k normální tělesné práci, třeba umýt okno rodičům či prarodičům, přinést jim nákup, umýt podlahu. Když jsem včera vezla na vozíku babičku do kopce a skrz vitrínu viděla mladíky, jak ve fitku běhají se sluchátky na uších na běžeckém pásu, docela jsem je litovala, že svoji energii musejí vydávat tak nesmyslně naprázdno. Věřte mi, že lidí, kteří potřebují pomoct s fyzicky náročnou dřinou, je strašně moc, ale asi to není tak "in" jako chodit v módním dresu do posilovny...
Nesmyslně naprázdno = dělají to, co je baví a naplňuje a pomáhá jim udržovat se ve formě?
Já tedy nevím, ale moji prarodiče/rodiče na tom nejsou tak fyzicky špatně, abych jim musel nosit nákupy, nebo umývat okna (pokud se na tom samozřejmě sami nedomluvíme). Nemluvě o tom, že mi moc.
My staří musíme pracovat, aby mladí mohli trávit čas ve fitku. Tolik hodin, jako já pracuji ve svých 61 letech by nedali. Když jdu na základnu pro služební auto, tak nahoře nad námi již hopsají na pásech a mučí se na strojích a nechápu, kde na to berou čas a pak jestli stíhají i jiné domácí práce a povinnosti.
Asi můžeme s klidným svědomím předpokládat, že se pan König při večerních radovánkách dívá sám na sebe do zrcadla s myšlenkou “tak jak to dělám já by žádný mladý nezvládl” a zároveň sám sebe plácá po zadku s výrazem pravého alfasamce.
Na lepší spaní je dobrý Melatonin. Ale ještě lepší je Trittico. Je to nenávykové antidepresivum, daleko lepší než klasické prášky na spaní. Člověk ráno po probuzení nemá mouchu, je odpočatý a časem po několikadenním užívání se mu i vyjasní nálada. Dnes už to mohou kromě psychiatrů předepisovat i praktičtí lékaři a ti rozumní to předepisují místo klasického Stilnoxu nebo anxiolytik.
Upřímně si nejsem jist, zda užívání antidepresiv (ač nenávykových) je zrovna nejlepší cesta ke kvalitnímu spánku, protože co si budeme, řada lidí nemá zvládnuté ani základní principy a podmínky pro kvalitní spánek jako jsou cvičení v nočních hodinách, nedávají si dostatečný prostor mezi spánkem a užitým alkoholem a kofeinem (který by měl být 7 hodin), dívají se na televizi, mají rozsvíceno špatným osvětlením (působení modrého a zeleného světla), nemají dostatek pohybu, nebo nemají dostatek minerálů, nedodržují pravidelný spánkový cyklus.... a to jsou jenom ty základní.
Bohužel jsme v situaci, kdy řada lidí místo zaměření se na základy zdravého životního stylu sahá po práškách.
V mládí jsem po nočních spala i 7 hodin. To šlo. Teď, hádám, posledních 15 let jsem ráda, když dám 5 v kuse a nevzbudím se (vědomě) během spánku. I můj lékař ví, že je to špatně. A sám spí po 3 hodinách. Takže, co tím chtějí autoři studie říci?! Pokud někdo spí málo záměrně, tak s tím může něco dělat. Ale pokud to u některých prostě nejde, tak je ten výzkum k ničemu.
Teď otázka, kolik lidí si vůbec uvědomuje, že s tím může něco dělat. Co si budeme, řada lidí dělá něco co brání dobrému spánku a ani si to neuvědomuje, nebo se toho odmítají vzdát.
Změna času vstáváni je naprosto přirozená!!!! Všichni živočichové vstávají podle toho jak vychází slunce. Takže každý den jinak!!!
Ano, změna času je naprosto přirozená, ale jak píšete, v rámci východu/západu slunce. To sice každý den je jiné, ale v rámci minut.
Ale co je problém je ta nárazová a rapidní změna času o celou hodinu, která přirozená bohužel není a podle toho to tak i vypadá (skokový nárůst infarktů, kardiovaskulárních problémů, hospitalizací).
Souhlasím. 1x za rok sw to prezije a to kvůli lidem, kteří mají zvířata se zas němuže okolí úplně omezovat. Za mě stupidní trend. Ohňostroje jsou tu víc jak 2000 let, tak co řešit? Všichni jsou zhyckani a už se nic nesmí
Bohužel je i velká spousta zvířat, která to nepřežije. Nemluvě o všem tom nepořádku (který si ti lidé samozřejmě po sobě neuklidí) a škodlivých látek, které se vypustí do ovzduší a to vše proto že něco blikne a udělá rámus.
Osobně to vidím naopak. Lidé jsou tak zhýčkaní, že můžou všechno dovolit bez ohledu na utrpení a škody, které působí ať už zvířatům, přírodě, nebo na cizím majetku.
Staří mají hlavně zdravotní problémy a s přibývajícím věkem i mentální .rozhodně by to nemělo být povinné a mělo by to být individuální..nejsme ještě na takové ůrovni..
A přesně proto… to je dobrovolné. Tak pojďme nehledat problémy tam, kde nejsou.
Obrovská spousta lidí má nějaké problémy, ale není možné se zavděčit všem.
Ano pořád o tom budeme ..a já Vám říkám ,že to časem bude povinné a přál bych Vám až budete ve věku cca 75 jak budete s 10 dioptriemi..
Dle této logiky (staří mají problém s technologiemi) bychom navždy byly desítky let pozadu, protože bychom vždy čekali, až by se chytaly všechny generace. Jako nechci být nepříjemný, ale má se většina funkční společnosti brzdit tím, že staří lidé nejsou schopni/ochotni se adaptovat na nové technologie (i přesto, že se dělají uživatelsky co nejpřívětivější).
Nemám s tím problém. Pokud zařídíte respektování biorytmu v práci a ve školství, bez ohledu na to, jaký ten biorytmus je. Zařídíte cenově dostupné kvalitní potraviny. Znemožníte přetěžování v práci, obzvláště dlouhodobé.
Neumíte to? Fakt? Tak se nedivte, že má spousta lidí zdravotní problémy a hlavně, raději příště mlčte a raději se běžte trochu dovzdělávat.
Budete se divit, kolik toho vzniká z nerespektování biorytmu ať už fyzické, nebo psychické. Ty druhé jsou v ČR navíc velmi podceňované, bagatelizované a jakákoliv prevence v jejich směru neexistuje. Jejich zanedbávání přitom vede k těm prvním.
Nedávno tu byl třeba zajímavý článek o závislosti na lécích a jak vzniká a jak se dají vlastně snadno získat. Také popis situace, kdy se relevantně používají a kdy smysl mají. Víte, že by třeba taky většinou nebyly potřeba, a to ani ty kde hrozí závislost a často ani třeba antidepresiva, kdyby existovala účinná prevence psychických onemocnění? Navíc, prášky vám napíše kde kdo, ale třeba terapii si musíte zaplatit. Prášky přitom nic nevyřeší, jen problém odsunou. Když máte štěstí, tak se z toho na antidepresivech přece jen dostanete, ale pokud k tomu nebyly terapie, je skoro jisté, že se problém časem vrátí. Terapie vám nikdo nezaplatí, prášky ano. Hádejte, co by ve výsledku vyšlo levněji.
Naprosto s Vámi souhlasím co se týče uspořádání světa na základě (ať už v práci, nebo i ve škole) a stejně tak souhlasím, že to vede k velké řadě problémů.
Ale buďte prosím té dobroty a nepište mi v čem se mám a nemám dovzdělat a kdy mám a nemám mluvit, když o mých ne/znalostech nic nevíte, děkuji. Já Vám tu také nebudu určovat kdy máte a nemáte mluvit a v čem se máte a nemáte dovzdělat.
Rád bych přidal ještě pár poznámek (pokud mi to tedy ovšem dovolíte).
Těžko můžu souhlasit s tím, že lidé v nějaké vyšší míře nemají na kvalitní potraviny (a na zdravou stravu jako takovou, když jsme (zejména v ČR) národem s největší spotřebou piva (a alkoholu obecně) a do toho zhruba čtvrtina obyvatelstva kouří. A to ještě počítám pouze tyto dvě neřesti. Že lidé utrácí i za jiné věci, které by mohli utrácet do kvalitních potravin je fakt. Nemluvě o tom, že bych nesouhlasil s tím, že vysoce zpracované potraviny oproti zdravému jídelníčku je nějak levnější.
Takže ano, spousta problémů se vyřešit v rámci společnosti nedá a má to velký dopad na zdraví lidí. Naprosto souhlasím. Stejně tak problém s prášky o kterém píšete, opět naprosto souhlasím. Bohužel to je součást toho špatně nastaveného směru (který se velmi týká i zdravotnictví), kdy se řeší následek, ale ne příčina.
Ale že se lidé (samozřejmě obecně, nelze to generalizovat) o sebe nestarají v oblastech které mohou (pohyb, z velké části i ta strava, kouření, ale i duševní hygiena, ale i to, že řada lidí i cíleně odkládá spánek), tak to snad není o čem. Nemůžeme házet celou zodpovědnost za naše zdraví na systém s cigaretou v puse.
Souhlasím s prevencí. A ješt zakázat chodit do práce, naplno si topit, nešetřit, jíst pouze připravené kalorické balíčky, nic navíc, aby jsmy byli zdraví, Hlavně zakázat sex, a by se nerodili další debilové s podobnými nápady.
Neříkám, že by se mělo něco zakazovat, ale myslím si, že by měli lidé více zodpovídat za své zdraví.
Přístup, že někdo kouří, pije, jí převážně vysoce průmyslově zpravované potraviny, nehýbat se potom přijít s tím, že “lidi, zaplaťte mi mou ozdravnou kůru, protože já se o sebe neumím starat” mi přijde poněkud absurdní.
Prevence téměř vždy vyjde levněji, než následná léčba
Tím neříkám, že to hodnocení, kdy si za to člověk může a kdy nemůže by nebylo problematické. Na druhou stranu, neustále financovat lidi, kteří si zcela vědomě ničí své zdraví kouřením, obžerstvím, minimálním pohybem a dalšími faktory mi také nepřijde úplně fér a byl bych pro, aby to financování vypadalo jinak.
Můj strýc před asi 30lety zemřel na rakovinu hrtanu nebo hltanu a plic - nepil, nekouřil... Můj táta kouřil jako fabrika od 15let a zemřel taky na rakovinu plic - jenže o skoro 20let později, než jeho bratr nekuřák... Tohle je jen další naprosto nesmyslný nápad téhle stupidní vlády, protože neexistuje způsob jak zjistit, zda si něco přivodil člověk sám, nebo má prostě jen špatné geny....
Nicméně na jednoho tohoto vitálního kuřáka vychází x takových, kteří umírají předčasně a ještě předtím mají roky zdravotních problémů. To, že kouření je zdravotně závadné je fakt.
Tím neříkám, že to hodnocení, kdy si za to člověk může a kdy nemůže by nebylo problematické. Na druhou stranu, neustále financovat lidi, kteří si zcela vědomě ničí své zdraví kouřením, obžerstvím, minimálním pohybem a dalšími faktory mi také nepřijde úplně fér.
Tak proč? Zaštiťují se starosti o kuchařky a uklízečky. To je ta faleš jako u estébáka. Jde jim o peníze pro sebe. Že jim stát bude platit ze 75tisíc jen 74,4 tisíc těch Hpmax to je zástupný a ničím neobhajitelný argument. Že si zřizovatelé škol nabírají další pedagogy a přitom si neověří zda je to třeba, protože to zaplatí stát tak to je špatně. Stát jsou peníze daňových poplatníků. Učí kolik hodin denně? 4 nebo 5. Přípravy mají každý rok stejné. 1,5 měsíce mají dovolenou
Inflace není věc vlády. Nemůže soukromým firmám určovat ceny. Když někde pomůže jinde to chybí. Tak Le to jednoduché.
Vidím, že ani po 14 hodinách jste nebyl schopen si zjistit účel této stávky. Smutné od někoho, komu má být 70 let, ale dobrá.
Každopádně nevím, kde jste vzal těch 75 tisíc, když dle tabulek těchto hodnot opravdu nedosahují (Odkaz ). Každopádně i tak na tom nezáleží vzhledem k tomu, že o učitelských platech tu v této stávce vůbec nejde.
Ano, řada z nich učí 4-5 hodin denně a mají 1,5 měsíce dovolené a co na tom sejde? Ocenění práce se snad nestanovuje pouze na základě počtu hodin práce, nebo množství dovolené, ne? Nemluvě o tom, že mimo těch 4-5 hodin denně jsou další hodiny a hodiny práce mimo toho učení a to nemluvě o té náročnosti a zodpovědnosti dané práce, vystudování vysoké školy, atd. atd.
Stejně tak se pletete, že inflace není věc vlády. Vláda může sama ovlivnit inflaci za pomocí fiskální politiky. To jsou základy makroekonomie. Alespoň ty základy byste mohl znát, když už tu chcete vydávat podobná prohlášení a ještě tvrdit jak je to jednoduché, když tomu evidentně vůbec nerozumíte.
Každopádně proč učitelé stávkují?
obhajujete něco co z mého pohledu není obhajitelné. Za nás když se nějaký takový jedinec objevil a fakt to nešlo tak šel do polepšovny kde na to byli připravený. Pokud to bylo únosné tak se to řešilo přes rodiče a zároveň prací třeba právě v té kuchyni nebo zametáním dvora či odklízením sněhu po škole. Hned si ten borec dal bacha aby zas něco neprovedl. Je to jenom o přístupu a chtění.
Vy zase kritizujete něco o čem evidentně nevíte, jak v praxi funguje, nebo ani nevíte o čem je řeč. Ty děti o které je třeba se speciálně starat vůbec nejsou jenom o tom, že by byly nějak zlobivé/nevychované. Jedná se i děti, které mají například poruchu učení, o cizince, děti z horších poměrů, nebo naopak o nadané děti. O tom právě ta inkluze je. Nebo si myslíte, že by těmto dětem nějak pomohla polepšovna, odklízení sněhu, nebo práce v kuchyni v jejich studiu?
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
návod z článku.....Průměrný dospělý člověk potřebuje 7 až 8 hodin spánku za noc, aby se cítil odpočatý a připravený na další den
a jak to má udělat, kdo pracuje na 12 hod,. noční směny......,kdy se spí přerušovaně, nezdravě přes den, tak to mi prozraďte ,chytráci na seznamu
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Odkaz 1
Jaké si to člověk udělá, takové to má.