Lidi, lidi, co tady šaškujete, že Babiš v době životně důležitého hlasování o důchodové reformě, byl na nákupech s Monikou, namísto aby šaškoval Co by tam taky dělal? Je to v tom našem parlamentu, jako za bolševika. Stejně se tam vždy odhlasuje, co si většina už předem upeče. Tříkolka nevzala připomínky opozice k této reformě, tak se Babišovi ani nedivím, že jim tam nešel hrát hlasovací divadlo. Co nám vládní stranící uvařili, tak to si také sníme. Určitě nás budou nutit,( jako obyčejně), abychom u toho také mlaskali.
Tuto hlasovací mašinérii jsem tedy nesledoval,ale moc bych se nedivil, kdyby po jejím schválení si tříkolka schutí i zatleskala.
Jsem Čech,žijící převážně 35 roků na Slovensku,s trvalým bydlištěm v Praze,samozřejmě s živými kontakty s rodinou a přáteli v Čechách.na Moravě. Poprve jsem se v masovějším měřítku setkal se Slováky, i těmi maďarskými až na vojně, posléze i v zaměstnání. Dnes jsem zapadl do slovenské společnosti totálně, ale nikdy jsem nepocítil nějakou zášť, či urážky vůči česky mluvícím lidem.
Existence Slovenského štátu ,je skutečně pro slovenskou společnost dilema. Mladá generace má o tom jen mlhavou povědomost a prakticky ji to ani nezajímá. Rozhodně tento film navštívím. Jsem zvědav do jaké míry se režizérce podařilo tuto komplikovanou historii rozmotat.
Na závěr bych podotknul, že tyto t.zv. problémy Česko-Slovenských vztahů jdou na vrub politickým garniturám obou států a to svým slovenským nacionalismem a českým šovinismem.
Rozdělení Československa byl podraz na občany státu. V případě vyhlášení referenda, by k rozdělení státu nedošlo, neboť i většina Slováků by byla proti a politické garnitury si toho byly velmi dobře vědomy. Že k tomuto řešení došlo i za pomocí sdělovacích prostředků není pochyb.
Komentář je vzpomínka na duch padesátých let totality,kdy nás také Rudé Právo a Dikobraz, snažil oblbnout útočnými, jednostrannými a rádoby vtipnými průpovídkami.My jsme to těm komoušům stejně nežrali, stejně tak, jako zřejmě i lidé dnes. Totiž, čím větší nátlak na "správné" myšlení obyvatelstva,tím větší odpor vůči jejich autorům a vykonavatelům, to vzbuzuje. To ještě tato vláda a její přívrženci nepochopili, že zesměšňování, dehonestování, či urážení svého stranického soupeře,je projevem slabosti. Rozhodují výsledky a činy.
Prakticky jde v v komentáři o žvanění o ničem. Jádro pudla je v tom, zhodnotit objektivně šance sporu u Evropského soudu mezi .Babiše a Ústavu paměti slovenského národa.
Jestliže to pro Slovensko nevypadalo moc nadějně, tak při prohře, by musel Slovenský stát platit vysoké odškodné.
Opozičníci měli už dříve vyhlásit po Slovensku sbírku na krytí případné prohry a tím umlčet vládní strany.
Není snadné napsat objektivní článek, když na druhé straně jsou třeba dva, vůči sobě naprosto diametrálně smýšlející čtenáři. Prostě kritiku má zajištěnou. Většina oficiálních článků skutečně působí dojmem neobjektivnosti, jednostrannosti, budící podezření, že se jedná o "psaní na zakázku",což vede k řadě zavádějících výroků. Někteří lidé si pak pletou Sovětský svaz s Ruskem a nejednou jsem už zaznamenal (tedy mezi lidmi) ,že nás stejně osvobodili Ukrajinci ale násilnosti s tím spojené,tak to byli zase Rusi. Proč nenapsat, že to byli Sověti, čili mimo jiné i ukrajinští a rušští vojáci. Při popisu obětí války na Ukrajině, se často zdůrazňují dětské oběti, ale kdo by se odvážil připomenout, že to je bohužel průvodní jev války a vzpomenul také na dětské oběti napalmem vietnamských dětí,že tyto oběti jsou mementem k zamyšleni.
Rozdíl v postoji k režimu,dvou známých a milovaných zpěváků, byl diametrálně odlišný. Oba jsem měl rád a uznával jejich kvality. Gott byl totiž "jen" houževnatý , pracovitý a nadaný zpěvák popmuzik. Kryl, to byl velice vnímavý člověk reagující svými texty a osobitým hlasem na dění v životě kolem nás. Jeho procítěné texty s typickým zabarvením hlasu doprovázeného podmanivou melodií, tak to byl skutečně zážitek. Proto jsme ho také tak milovali.
Chceme-li je nějak srovnávat s rovnítkem, tak nenajdeme vlastně nic. Gott vydělával svým uměním peníze nejen pro sebe, ale i pro stát. Kryl jen pro svou obživu.
Tím je naznačeno hodně, nikoliv však vše o těchto zpěvácích.
Pátlala, mátlala. Zavádějící, ůmyslně jednostranně zpracovaný komentář. Něco jako na zakázku. Autor absolutně nepochopil dobu, ve které Mašíni žili a snaží se je vykreslit téměř stejně , jako komunisté za totality. Dezinformační styl tohoto článku, by byl hoden otištění v Rudém právu v době 50tých let. Něco už také pamatuji, ale z tohoto propagandistického pojetí bolševického střihu, okopírovaného z dob totality, je mi opravdu smutno. Řada lidí odsuzuje komunismus, ale svým jednáním jsou vlastně bolševici, aniž by si to uvědomaovali.
2
Sledujících
4
Sleduje
2
Sledujících
4
Sleduje
Výstižný a pravdivý popis našeho výborného písničkáře. Byl to kritik nešvarů vládnoucích politických klik, ať už politických, či demokratických. Prostě nepohodlný člověk pro vládnoucí garnitury. Odstavili ho komunisti, odstavili ho i "demokrati". Je to častý osud písničkářů.Nemusíme chodit u nás daleko ani v současnosti. Nohavica je toho příkladem.