Tak můžou vystudovat 5 let vysoké školy a pak následně dělat za 30 hrubého na Ostravsku. Jestli si vybrat, zda spát v autě a vozit si v něm, následně pobírat rentu a nebo odpovídat za projekci a následné rozjetí mašiny někde v hnusném, špinavém a hlučném provozu k danému datu (ani o den později, jinak obří pokuta), tak můžou. Nikdo je nenutí jít k policii.
Jak typické plnou pusu řečí o práci o které nemáte ani potuchy.
Počet policistů vztažený na 1000 obyvatel je u nás asi 20% nad průměrem Evropy.
Řadoví policisté se vozí v BMW "5" a dalších ještě dražších autech. Z toho vyplývá, že je mnoho míst kde šetřit. Různé předsedy odborů a další vyděrače je třeba vyhodit jako první.
Ano to co si naši předci na konci 19 a začátku 20 století pracně budovaly tedy odbory, by člověk jako vy zrušil? To jako myslíte vážně?
Jak jsem řekl, je potřeba porovnávat státy tenkrát, ne s tím, co je dnes.
To je pravda, potom je i pravda, že Československo bylo považováno za hospodářský "vyspělou" zemi. Protože německé země byly ekonomicky zničeny válečnými reparacemi, rozpadlé Rakousko rovněž, v Rusku které v té době bylo rovněž velice zaostalé zuřila občanská válka. Itálie, Francie, Belgie a další na jejich území probíhala válka. Asie, Afrika a Austrálie byly stále kolonie, Jižní a Střední Ameriku tvořila z větší části divočina. USA byly ekonomický na vzestupu.
Poté nám z logiky vychází, že Československo nově vzniklý stát, který se řadil mezi vítězné státy, na jehož území neprobíhala první světová válka a nebyl stižen válečnými reparacemi na tom byl ekonomický lépe a jelikož jak jsem psal výše, byla ve světě taková situace, mohl být klidně v 10 nejvyspělejších státech světa. Nicméně už ve 30.letech začal zaostávat za Německem a dalšími státy co se probraly z 1 světové války.
Myslíte že vše šlo vybudovat jak "mávnutím kouzelného proutku"? Jiná situace byla třeba v r.1920 po Velké válce a jiná v před druhou světovou, za těch necelých 20let se tu udál obrovský pokrok. A také lidé často lpěli na tom co měli a inovacím se bránili. Pamatuji jak se můj děda (r.1904) bránil inovacím ve svém domě. Proto jsme se odstěhovali i když původně se měl dům přestavět na dvougenerační, prostě s dědou nic nehnulo. Ještě v r.1986 kdy zemřel neměli v domě teplou vodu, na nádobí se ohřívala na kamnech, na koupání v brutaru.
Jistě to chápu, na druhou stranu ne všichni bránili inovacím jen na to neměli peníze. Chápu i to, že vše nelze vybudovat za jeden den, na druhou stranu první republika není příkladem pokroku, protože pokud se ve 20.letech republice ekonomicky dařilo 30.leta už byla znovu roky bídy ( především kvůli krachu na new yorské burze).
Můj názor je, že ta doba je idealizovaná především lidmi co v ní nežili.
Nejde porovnavat dnesni dobu a prvni republiku. Je to nesmysl. Je potreba ale rict, ze CSR na tom byla opravdu hospodarsky i co se tyce demokracie velmi dobre a byla rozhodne jednou z nejlepsich k zivotu. Obzvlaste ceske zeme byly velmi vyspele.
Prosím Vás k čemu je taková "vyspělost" když si ji užívá jen vyšší třída zatímco obyčejní lidé žijí jako vandráci.
Počty nehod zůstaly jako obvykle pochopitelně. Tak jsme si vyzkoušeli, že pokuty bezpečnost nezvýší a policisté, kteří je obvykle vymáhají jsou nadbyteční státní zaměstnanci.
Naštěstí to vychází z logiky intelektuála jako jste vy takže kromě zde to ještě můžete prezentovat v nejbližší hospodě kam takovéhle kecy patří
Protože matky nemají peníze a když jdete po městě tak matky sedí s
v kavárně a děti běhají okolo a řvou na celé okolí 🤔
Tedy matky s dětmi nemají právo chodit do kavárny, aby nepobuřovalu svobodné bezdětné pracující ženy:D Je pravda, že mateřská okolo 10 000 Kč měsíčně je opravdu hodně a to se potom rozhazuje
Přesně tak. Chápu, že je to pro rodinu tragédie, ale co si budeme povídat, zůstal jim pozemek. To možná ani nebyl úplně dům, ale barabizna na zbourání. Nechci to zlehčovat, ale nedělala bych z pojišťovny jedovatou zmiji
No jo pravda lidskost a solidarita už dnes nemá v lidské společnosti místo, pravdu má jako vždy velká korporace s armádou právníků, nikoliv ovšem penězmi na rozdávání
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Z tohoto důvodu je namísto průměru přesnější uvádět medián, což je prostřední hodnota ze seřazené posloupnosti hodnot - tedy půlka populace je pod touto hodnotou a půlka nad ní (38 529 Kč v roce 2024). Medián za rok 1989 jsem nenašel, ale předpokládám, že byl velmi blízko průměru.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To tedy znamená, pokud Vás správně chápu, že více než polovina populace, nemá průměrnou mzdu?
1 odpověď