Větší snůžku nesmyslů jsem snad ještě nečetl.
Předpokládám, že autorka je zároveň odpůrkyní očkování, aneb...
... z nadbytku si dovolujeme říkat, vlastně prosazovat i vyžadovat změny něčeho, co zde je desetileti a staletí pěstováno a kultivováno a přirozeně se vyvíjí na základě zkušeností.
Nejdříve začneme odmítat očkování, pak porody v nemocnici a nyní vzdělánî.
Tomu říkám pokrokové myšlení.
Kouknu-li se do naší historie nebo současných oblastí, kde úroveň veřejných služeb v oblasti zdraví a vzdělání, vidím, že jsou generace za námi, a můj údiv nad článkem nemá hranice.
V Africe naše (západní) společnost buduje školy, které tamním dětem nabízí něco, co v očích jejich rodičů je jako jízdenka k lepší budoucnosti.
Titíž rodičové vzhlíží k západnímu zdravotnictví, které jim zachraňuje děti při epidemiích před trvalými následky nebo dokonce smrtí.
Lidé, kteří naše hodnoty odmítají, byť je čerpají (zdravotnictví, které by se bez toho vzdělání neobešlo; doprava, ať už samotné dopravní prostředky nebo i komunikace), mluví jen a pouze z nadbytku a rozmaru a zapomínají, kde jsme před pár desítkami let byli a že naši předkové si lepší budoucnost pro nás také malovali. A pro ně to bylo i zmiňované institucionální vzdělávání.
Pokud někdo takový názor zastává, mluví to pouze o jeho omezeném rozhledu a schopnosti hrát si pouze na vlastním písečku.
Jestli někdo takový názor razí, měl by se vzdát všech vymožeností, které jsou vzděláním ovlivněné, a to nemluvím jen o univerzitním, ale jakéhokoliv.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Trapná antikampaň proti tepelkům.
Dvoje známí si TČ dali místo plynu (dokonce místo kondenzačního kotle) a oba jsou spokojení, že ušetřili.
Sám Tč mám místo elektrokotle a za topení platím o 2/3 méně.
2 odpovědi