Ten experiment vzbuzuje obavy maximálně ze zabezpečeni čínských robotů. Tady bych doporučil spis se podívat na zabezpečení routeru a dalšího elektronického harampádí, které máme doma. Tam leží daleko větší riziko. Ten robot se s nimi samozřejmě vůbec nebavil, k ničemu je neukecal. Pokud by se do toho někomu chtělo investovat čas, tak by jistě šlo přesvědčit jejich případný jazykový model, aby řekl něco nekorektního, ale to s celou scénkou nemělo nic společného. Maximálně byl naprogramovaný, aby je hacknul, ale spíš je hacknul operátor přes něj. Nebo tam ani nemusel být.
A úplně nejspíš to bylo cele naprogramované divadélko, každopádně to nemá s AI nic společného. Šlo by to úplně stejně udělat s robotickým vysavačem, který žádnou AI nemá.
Je urcita sance, ze cast ucastniku teto diskuze pouziva nastroje, ktere chrani jejich anonymitu, ostatni se ji kazdy den vzdavaji bez mrknuti oka. Bankovni transakce jsou ale zjevne neco uplne jineho 😉. V clanku jsem se nejak nedozvedel, proc jsou v Nemecku zpomalene i ty digitalni agendy, ktere osobni data prilis neohrozuji. Ze by ten problem nakonec nebyly spatne vzpominky na STASI?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jen tak pro zajímavost, ti roboti jsou vesměs poměrně zastaralé modely firmy Orionstar s horším HW než průměrný mobil. Možná dokáží trochu chatovat pomocí nějakého jazykového modelu přes internet (spíš ne), ale jinak je to dost nezajímavý produkt, který se určitě nevzbouří 🙂. O nic chytřejší, než robotická sekačka, nebo vysavač. Maximálně ho někdo hackne, ale to jde udělat i s televizí... Tady jde podle mě jenom o divadlo, ani na to hacknutí asi nedošlo.