Podkarpatská Rus nikdy nebyla ruská či ukrajinská, do roku 1918 byla součástí Uher - Uherského království. Je tedy nesmyslné ji nazývat Zakarpatskou Ukrajinou. Nejen že to nikdy nebylo ukrajinské či ruské území, ale také nebylo za Karpatami, ale před Karpatami či pod Karpatami. Uherské království bylo nacionalistické, ostatně nacionalistické je i současné Maďarsko, vládnoucí Maďaři potlačovali slovanské obyvatelstvo v horních Uhrách, tedy na současném Slovensku a na Podkarpatské Rusi - Slováky a Rusíny, stejně jako další národy v Uhrách. Postavení národů a národnosti v Předlitavsku (Dolní a Horní Rakousy / Niede und Oberösterreich, Štýrsko / Steiermark, Korutany / Kärnten, Solnohradsku / Land Salzburg, Tyrolsko / Tirol, Vorarlberg, Království české, Markrabství moravské, Vévodství slezské, Halič, Bukovina, Kraňsko, Benátsko, možná jsem zapomněl na menší země na východě dnešního Slovinska bylo neskonale lepší než ve východní části monarchie.
Činnost tzv. pohraniční stráže (nestřežila státní hranice, ale tzv. železnou oponu proti občanům vlastní země a občanům dalších zemí s velmi omezenou možností pohybu, z cizinců tedy především proti občanům NDR a vojákům sovětské armády na útěku) byla zločinná, srovnatelná s nacistickou SS. Tento rozsudek je výsměchem spravedlnosti!
Demagogický článek! Panu autorovi zcela uniklo, že termín "doba temna" užil podstatně dřív jakýsi středoškolský profesor Alois Jirásek, který vytvořil mj. sbirku pohádek nazvanou Staré pověsti české. Jeho další "dílo" se jmenuje Temno. Jirásek i univerzitní profesor, poslanec Říšské rady, Tomáš Masaryk, ale i mnozí další od první poloviny XIX. století byli produkty českého a slovenského nacionalismu, který vedl k rozbití monarchie, vznik tzv. národních států v Evropě. Český a slovanský nacionalismus byl vynálezem termínu "doba temna", ne socialismus či komunismus a Nejedlý!
Tučnice obecná, Pinguicula vulgaris, na severní polokouli je nejrozšířenějším druhem rodu tučnice a jediným, který roste v České republice. Je rozšířena téměř po celé Evropě a v severních částech Asie a Severní Ameriky, obvykle v jižnějších položených oblastech roste ve vyšších polohách. V Česku má těžiště rozšíření v oreofytiku a chladnějších místech mezofytika, nejvíce lokalit se nachází na Šumavě a v Krušných horách. V malých počtech se také vyskytuje v Orlických a Novohradských horách, v Brdech, na Českomoravské vrchovině a v Hrubém Jeseníku. Běžně ji nalézám na Šumavě. Vaše tvrzení, že je to jediné místo na světě je lživé!
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Hnusná bomba do Krkonoš! Proč něco takového nestaví raději u Berouna mimo CHKO Český kras?