Proč tolik závisti? To, že paní cestuje a přitom si na to během cest vydělává, není nic nového nebo nezaslouženého. Rozdíl je v tom, že dřiv se chodilo na brigádu třeba na sběr ovoce, na výlety se pak taky jezdilo ve dnech volna.
To, že někdo chce cestovat i za cenu, že po návratu nebude mít našetřené žádné peníze jako vy, co jste chodili do pravidelné práce, vychází prostě z preferencí každého člověka.
Tohle není nic pro mě, ale respektuji, že každý má jiné životní cíle.
To co vypočítáváte platí dnes, ale ne co platilo dříve. Byt 2+1/46m panel sídliště Praha nákupní cena rok 2002 za 800. tis. Ten samí byt po revitalizaci za 5.3 mil. Byt 3+1/L 74m panel sídliště Praha nákupní cena 1.3 mil, dnes se dá prodat za cca.7 mil. I dnes mají lidé peníze a za byt zaplatí hotově bankovním převodem. Jen z pronájmu dnes zaplatíte náklady na byt + splátky půjčky. Energie si uhradí nájemce.
Jistě, ale článek je o současnosti nebo spíš budoucnosti, kde se uvádí konkrétně 4% nárůstu.
Ta kalkulace je taková polovičatá, nezahrnuje např. náklady na držení bytu. I když tam nikdo nebydlí, musí se platit společná elektrika, fond oprav, svoz odpadu, úklid domum, popř. splátky úvěru za dům, atd. to je 3 - 10 tis./měs. To je 180 - 600 tisíc za těch 5 let. Tak jen z čekání na zhodnocení bytu se zase tak nezbohatne :)
Chtěl bych potkat řemeslníka, co vydělává 300 tisíc za měsíc 🙂 Možná někdo pokládá obrat za totoéž jako zisk. Většina řemeslníků má velké náklady na materiál, stroje, nástroje, cestování atd. Ne nadarmo i stát, který byi jinak pracujícího člověka nejraději sedřel z kůže, v paušální dani řemeslníkům uznává 80% náklady. Jinak samozřejmě je pravda, že řemeslník, který ani nemusí být extra šikovný, jen pracovitý, si může vydělat pěkné peníze.
Je sice pravda, že v listopadu, prosinci a lednu to nevychází, ale my topíme třeba i v březnu a to už FVE v kombinaci s TČ vychází dobře:
Měsíc / výroba (kWh) / spotřeba (kWh)
Září 853 3
Říjen 625 17
Listopad 283 336
Prosinec 173 429
Leden 247 676
Únor 387 311
Březen 780 313
Duben 997 237
Květen 1090 36
Pořád to není tak, že by FVE nevyrobila nic. Vždyť i 20 % úspora není málo.
Za leden, tedy nejhorší měsíc, chybí 429 kWh, což je asi 2100 Kč za elektriku. Když jsme měli plyn, platili jsme takovou částku každý měsíc. Ono ani to uhlí není zadarmo, zásoba na zimu vyjde dráž, než provoz tepelného čerpadla.
Statistiky jsou za loňskou topnou sezónu, jižní Čechy, cca 490 m.n.m., RD 175 m2, výstavba 2008. FVE má 16 kWp, panely východ - jih - západ. Tepelné čerpadlo 5kW monoblok Haier za 104 tisíc. Vše samozřejmě bez dotací.
Hezky zpracovaná statisika. Ještě možná doplnit energetické ztráty Vašeho domu. Do ceny by se měla započítat i životnost fotovoltaiky a čerpadla, ale to by se pak muselo porovnávat i s životností kotle.
Řekl bych, že pořad 168 hodin býval poněkud tendenční. Nemyslím, že by byl dělaný na objednávku politikům, ale bylo z něj cítit s kým redaktor sympatizuje nebo koho nenávidí. Je mi ovšem velkou záhadou, při vědomí tak vysoké morální úrovně vedení, že se tolik let vysílá dryáčnický pořad Máte slovo, který s korektní žurnalistikou nemá společného vůbec nic.
Mohli se podívat na záznam, mohli projít celou budovu, mohli toho udělat určitě víc a neudělali. Bohužel souhra okolností, špatně vyhodnocená situace (nikdy v minulosti k ničemu podobnému v ČR nedošlo). Očekával bych ale, že policie připustí, že se nějaké chyby staly, omluva pozůstalím a vypracování lepšího taktického plánu pro příště. Škoda, že policie místo toho jen stále opakuje, vše bylo v pořádku a pomáhá si i řekněme "ne zcela pravdivými" tvrzeními.
Majitelé bytů mají sice své ústavní právo užívat svůj majetek, jak chtějí. Pak je tu ale právo majitelů ostatních bytů v domě, kteří se neustálým hlukem turistů cítí omezeni ve svých právech. Kdo argumentuje tím, že maitel může svůj byt pronajmout komukoliv, měl by si uvědomit, že ostatní vlastníci bytů si ten sůj kupovali v bytovém domě ne v hotelovém komplexu. Kůli chamtivosti jednoho pak má klesnout hodnota bytu ostatním?
3
Sledujících
1
Sleduje
3
Sledujících
1
Sleduje
Také jsem po nedařbě s akciemi investoval do nemovitostí...
Pokud jsem ale dobře rozuměl, je držení bitcoinu anonymní a není mi jasné, jak jej tedy stát daní...
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Veškeré transakce jsou sice veřejné a je možné je najít třeba zde Odkaz , jenže jednoduše nezjistíte jaký člověk je třeba bc1qz9r72un5gg5c3nwctxy0a78earpva5jr69tfvk . To za určitých podmínek může zjistit až policie.
2 odpovědi