Riskovali narozdíl od ostatních víc, než každý kdo tu nadává a za klávesnicí je hrdina. Ani jste článek buď nečetl, nebo nepochopil, proč se soudili. Tak si na záchranáře snad vzpomenete, až je (samozřejmě Vám to nepřeji) budete někdy urgentně potřebovat.
Ale oni ty odměny dostali. Jen se jim, zcela podle tehdejšího výkladu ministerstva a v souladu se zákoníkem práce, nezapočítávaly do výpočtu hodinového průměru. Tím pádem neměli vyšší náhrady platu nebo mzdy, ani vyšší příplatky. Ale ty odměny dostali.
Protože v době,kdy vrchní soud rozhodl,tak nemocnice bohužel už měly peníze promlčené
Ne každá odměna se započítává do průměru. Odměny dle par.224 Zákoníku práce do průběhu nejdou. A zaměstnavatelé v souladu s výkladem Ministerstva zdravotnictví (a i MPSV se tehdy tak vyjádřilo, ať nekecají, že ne) tyto nařízené odměny definovali dle tohoto paragrafu.
Všem těm,kteří zde kritizují záchranáře a absolutně neví o jaké peníze se jednalo bych doporučila vyhledat si tiskovou konferenci k danému tématu.Pokud tito kritici schvalují porušování zákona,pak je to jiná věc.
Ty odměny tehdy nebyly započítávány do sumy pro výpočet hodinových průměrů zcela v souladu s pokynem ministerstva zdravotnictví a v souladu se Zákoníkem práce ( tj.definice těch odměn dle par. 224 ZP). A pokud si pamatuju, MPSV se tehdy vyjádřilo stejně. Takže se nedá říci, že zaměstnavatelé porušili zákon.
Jedině dobře. Vůbec nechápu, jak mohlo min. zdravotnictví rozhodnout o vyjmutí z průměrného platu a nezapočítávat jim to do náhrad, je to proti zákoníku práce. Kdyby to udělala soukromá firma svým zaměstnancům, tak kromě doplatku platí pokuty jak mourovatá. 🙁
Ne každá odměna se započítává do výpočtu hodinového průměru. Odměny poskytnuté na základě par.224 Zákoníku práce se nezapočítávají (jejich definice viz paragraf 224 ZP). A odpověď ministerstva zdravotnictví tehdy byla, že zaměstnavatel má definovat, zda jde o tyto odměny nebo o odměny jiné. Vyplácení těchto covidových odměn bylo přímo státem nařízeno a zaměstnavatelé dostali od státu na to peníze. Ale nedostali kompenzaci na ty další výdaje, které by vznikly, pokud by se do průměru počítaly (veškeré náhrady mzdy plus odvody). Proto tyto odměny definovali jako odměny dle paragrafu 224, tak, jak se vyslovilo ministerstvo zdravotnictví. Ovšem MPSV se tehdy vyslovilo stejně tak.
Mně hlava nepobírá že mi zaměstnankyně přijde s tím že musí jít jednou ročně na neschopenku údajně proto aby ji nebyl odebrán částečný invalidní důchod takže mi odejde na PN byť ji evidentně nic není s doposud pracovala bez omezeni 🤔🤷
Známe posudkáře, ti jsou chopni každoročně posuzovat, jestli beznohému ta noha nenarostla. Takže aby viděli, že ona není úplně bez nemoci. A její doktor jí tu neschopenku vystaví, i když je práce schopná, protože je taky zná. Musíte jí zaplatit náhradu mzdy za nemoc, to je blbé. Na druhou stranu za ni máte daňovou slevu. A pokud má úvazek maximálně 30 h týdně, máte slevu z odvodu sociálního pojištění zaměstnavatele. A pokud máte v přepočtu aspoň 25 zaměstnanců, započítáváte ji do povinného podílu postižených a tím pádem neplatíte státu poplatek.
Ano podle sebe. Nevím, jestli být například slévač, studnař který to má na pracoviště 25 metrů po provazovém žebříku, nebo letecký dispečer, bych v 65 letech byl užitečný ve své profesi. Pokud vy máte pocity opačné, závidím vám to ale dožijete se zklamání.
Mě napadla třeba práce ve výškách, i v tomto případě už může starší člověk s tím mít problémy, které nebudou zaviněné tím zaměstnáním, ale prostě tím, že tělo je starší, čili problém bude na jeho straně. A pokud při splnění podmínek dojde až na výpověď od zaměstnavatele , odstupné nenáleží.
Ne, naopak, pokud zaměstnanec již není zdravotně způsobilý práci vykonávat, je to právě jeden z mála zákonných důvodů, proč výpověď dostat může. Jenže musí dostat odstupné a to se možná zaměstnavatelům nelíbí, tak místo toho člověka přeřadí na jinou práci, kde jsou nároky nižší.
Nene, pokud ta nezpůsobilost nevyplývá z pracovního úrazu nebo nemoci z povolání, může dát zaměstnavatel výpověď a odstupné nenáleží. Dokonce i když by šlo o nemoc z povolání nebo ohrožení nemocí z povolání, ale zaměstnavatel je zproštěn odpovědnosti, odstupné nenáleží. Takže to vidím tak, že v případě, kdy zaměstnanec začne trpět nějakým svým zdravotním problémem (bez odpovědnosti zaměstnavatele) a je podle posudku dlouhodobě neschopen vykonávat sjednanou práci a nebude ochoten přejít na jinou, pro něj vhodnou práci ani se na ukončení poměru nedohodne, pak mu zaměstnavatel dá výpověď a než poměr skončí, bude doma bez náhrady mzdy. A odstupné nebude náležet.
Chápu Vás, mám to stejně, píšu to v této diskuzi, hlavně to dopisování s exekutory je taková ztráta času, že to je na nic. A hlevně víte, že se tam ten dotyčný ani neohřeje?
Ale já samozřejmě také umím sledovat, spočítat a rozdělit spočítané srážky ručně. A samozřejmě znám vše ohledně toho, tj.co má před čím přednost, správně zadat pořadí, nepřednostní, přednostní, běžné výživné, dlužné výživné, počet vyživovaných osob, přikázání jiné peněžité pohledávky, prostě všechno. Ale když se honí čas, aby mzdy byly zhotovené včas, byl by ruční postup s více lidmi v exekucích děsná zdržovačka. Program prostě musí být vychytaný a dobře nastavený, aby vše co nejvíce usnadnil a urychlil.A jasně, že se program musí správně "nakrmit" údaji, aby vše bylo sraženo a deponováno nebo přeneseno na bankovní příkaz tak, jak má. A ty neustálé opakované požadavky od exekutorů na součinnosti, zrovna když se nejvíc spěchá, to by je člověk nejradši poslal někam. Mívala jsem i 30 dlužníků s mnohočetnými exekucemi a to pořadí se také stále měnilo....však víte. Teď už jich ubylo díky insolvencím. Dlužník má 1 insolvenci místo 10 exekučních příkazů a je to. Ale tvůrci mzdových programů musí znát změny - a to se týká všech oblastí ve mzdách - včas.
Tedy nevím. Jsem účetní a nějak nechápu, na co bych potřebovala víc času. Oznámení o této změně posílali exekutoři na začátku října. Stačilo si to přečíst a prostě teď při zpracování říjnových výplat srážet těm, co mají 4 a více exekucí, tak, jako by měli přednostní. Nevidím v tom problém. 4 a více exekucí má ve firmách mizivé procento lidí. Já napříč sedmi firmami mám takového člověka jednoho. Spočítám ho prostě jinak a hotovo. Teď je v módě dělat problém ze všeho.
Vy to počítáte a částky přidělujete věřitelům ručně? Já jako mzdová jsem měla dříve třeba dlužníků s exekucemi a někteří z nic měli více než 4, někdo i 10 exekucí. Přednostních i nepřednostních a některé exekuční příkazy měly stejné pořadí. A některé již nabyly právní moci, jiné ještě ne, ačkoli již byly v pořadí, tzn. Vypočítanou srážku správně rozdělit mezi věřitele, něco odeslat, něco zatím deponovat. Umíte si představit toto počítat bez pořádného mzdového programu. Jde o to naprogramování. Vy vůbec nemáte šanj o složitosti.
Tak z článku vyplývá, že problém nebyl ten Sobota jako takový, ale to, že si upravoval texty, resp. si tam přidával něco, co nebylo ve scénáři. Ale kdoví, jak to bylo, jak to vlastně ten Smoljak myslel a řekl. Vůbec bych se nedivil, kdyby to bylo nějak překroucené.
A pokud jde o Abrháma, tak tam si ho právě Smoljak prosadil. Za mě geniální volba!
Kde si myslím, že Smoljak neměl úplně šťastnou ruku, byla podle mě role inspektora Trachty, o kterou usiloval Svěrák, ale Smoljak si prosadil Zahajského. Já si myslím, že Svěrák by mi tam seděl líp v té roli. Tím neříkám, že Zahajský byl špatný.
Svěrák by se neuměl tvářit tak vážně až tragicky.
Modrá barva je spojením barvy žluté ( podporuje radost, dodává energii, symbolizuje teplo Slunce)
a barvy zelené ( je barvou relaxačí, symbolizuje přírodu a navozuje pocit rovnováhy).
Takže výsledná modrá barva je představitelkou klidu, stability a harmonie.
Tmavě modrá barva pak symbolizuje serióznost, kultivovanost a umírněnost.
Zelená a žlutá nedává modrou, ale modrá a žlutá dává zelenou.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Kde zůstala Jennifer? Nemám instagram ani facebook, tak o ní nic nevím, byla super. Mohla by sem napsat, co je s ní.