Taky sova 😄, Ale to co kdo rád pije, je podle mně osobní a nesouvisí s tím, kdo co je. Navíc výzkum v Anglii, kde je tradiční čaj, je o ničem. Skoro celý život mně chtěli předělat na skřivana 😄, tj. musela jsem brzo ráno vstávat, no nepovedlo se a teď si užívám, když nemusím. Jen lidi kolem mně to nechápou, samí skřivani.
Absolutní nesmysl. Autor píše, že to bylo stanoveno od roku 1986 proto, aby to nepoškodilo ty, co měli pár let do důchodu-
Je to naopak. Tím, že úplně náhle zrušili výpočet z posledních 10 let (výběr 5 nej výdělků z nich) a zavedli výpočet od roku 1986, poškodili spoustu těch, co měli pár let do důchodu. Už žádné lepší výdělky, ale jen průměr rozložený do skoro 20 let.
Mně to postihlo cca 6 let před důchodem a přišla jsem cca o 5 000 Kč-
Takové výmysly ať si autor článku příště nechá pro sebe.
Jak to tady čtu, jde o absolutní nepochopení. Akorát se tu vtipkuje a vymýšlí se nesmysly. Chybou asi je, že v článku není srozumitelněji rozebrán nějaký konkrétní postup.
Já si to přestavit dovedu. Např. diabetologie, kde se stále zvyšují počty diabetiků - měří si sami hodnoty cukru, příp. si sami píchají inzulín, pak jdou 1x za 3 měsíce na kontrolu k diabetologovi, který na základě předloženého měření příp. upraví dávkování léků, ale ani se pacienta nedotkne, sestra možná pacienta i zváží. To je přesně případ pro telemedicínu, kdy pacientovi ušetří spoustu času - dojezd k lékaři a dlouhé čekání v čekárně, Takhle to dost často fungovalo za covidu,
Dalším příkladem jsou předpisy na trvale užívané léky, kdy už se díky e-receptům nemusí osobně pro recepty, ale stačí si o ně zavolat a jednou za čas osobní návštěva na kontrolu.
Jistě to takhle nejde ve všech případech, ale určitě to může fungovat v mnoha oborech lékařství.
Nejde jen o tyto agendy, jsou spousty dalších, které jsou pro občana zbytečně složité a s nutností docházet na úřady.
Osobně mám fakt velkou zlobu na můj případ vyřízení nového občanského průkazu. Byla mi ukradena peněženka, slušní lidí našli odhozené doklady. Při nahlášení ztráty na policii mi tam OP zlikvidovali, aby nedošlo k jejímu zneužití. Ovšem na městském úřadu vystaví nový OP jen na základě rodného listu, a ještě chtějí 500 Kč. Nějaká datová schránka nebo identita občana je naprosto nezajímá. Takže k čemu je tu nějaká digitalizace?
Konečně se začínají vyskytovat nezávislí novináři, kteří nepapouškují vládu a jdou ven s kritikou. Ta moc chybí, a jednotlivé ministry tak napadají různé hovadiny, jak se předvést, že něco dělají.
Po roce 1989 se u nás pravidelně střídaly vlády ODS nebo ČSSD. Co jedna vláda zavedla, to především ODS zrušila. A vesele v tom nyní pokračuje převažující ODS ve vládě 5kolky, začalo to zrušením EET, pokračuje to mumrajem kolem valorizací důchodů. A to, že vláda místo řešení inflace, drahých energií, zvyšování cen potravin a dalšího ze začátku v jednom kuse jen mluvila o tom, jak pomáhá lidem díky příspěvkům na bydlení (které tady byly vždycky, a není to žádná jejich zásluha), a najednou je pár měsíců kolem nich ticho, a pic bum, Jurečka asi na příkaz, aby každý resort někde ušetřil (celkem 70 mld), přijde hold s geniálním nápadem. Místo toho, aby řešil platy a dostatek pracovníků na ÚP, tak jim přidat práci = víc kontrol a také odradit případné další žadatele o příspěvek na bydlení.
Díky moc za váš článek paní Rychlíková. Vystihla jste velmi dobře historii dění kolem příspěvku na bydlení i nesmyslnost úvah pana Jurečky.
Pan novinář je evidentně z pětikolky, když v článku několikrát zmiňuje tuto současnou vládu, která s výchovným nemá vůbec nic společného. Vymyslela to a ustanovila minulá vláda přece. Tak jako se v některých předchozích článcích neustále přemílala pomoc této vlády prostřednictvím příspěvku na bydlení, který také funguje už pár desetiletí.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Kovářova kobyla chodí bosa.
Proč jednoduše nevymýšlet složitosti a nechat způsob výplaty dávek tak jak je?
To musí pořád Jurečka dokazovat, že něco dělá?
2 odpovědi