Obyčejní lidé si hradí cestu do zaměstnání sami, někteří musí jezdit za prací denně i několik kilometrů. A podle toho, jako papaláši by tedy správně měli dostávat taky náhrady. A na ošacení taky nedostanou ani korunu. A jejich plat je mnohonásobně nižší než platy poslanců. Tak nevím na co si můžou u vlády stěžovat. A navíc důchodce odrbali o tisíc korun měsíčně a sami si přidávají víc, než je průměrný důchod. Měli by se stydět.
Já si pamatuji že jsem chodila pro kvalitní a chutné mléko, které nám prodavačka nalévala z konví do konviček. Pokud se nechalo na sluncí, do večera z něho byla hustá dobrá kyška. Dnes nechat mléko doma na lince, je z něj smradlavá zelená voda. Regály taky nebyly tak prázdné jak autorka píše. Zkrátka dnešní novináři vymývají mladým mozky, tak jak to dělají dětem ve škole. Základní potraviny byly a hlavně se mně líbilo, že ve všech obchodech byla pro všechny stejná cena za všechny potraviny. V lékárnách se za recept platila1 koruna na všechny léky a nestalo se, že by nějaký lék nebyl k dostání jak se dnes stává hodně často. Banánů a mandarinek bylo málo, ale měli jsme kvalitní jablka, švestky, hrušky. Dnes je kolikrát ovoce a zelenina bez chuti a když se to doma trochu nechá uležet, tak je na tom plíseň.
U nás ve vesnici to běží takto již třetí rok. Popelnice mají čipy a každých 14 dnů dáváme před domy v pytlích plasty, svázaný papír, potravinářský olej. Na to nalepíme nálepky s čipy a zaměstnanci obecního úřadu to svezou do sběrného dvora. Za to jak třídíme platíme méně.. Kdo se do systému nepřihlásí platí plnou částku.
Všichni převedou majetek na rodinné příslušníky a nebude jim co zabavit. A nakonec to vyšumí jako všechny ostatní rozkrádačky. Papaláši kradou ve velkém a všechno jim projde. Ale jakmile nějaký chudý člověk sebere něco v obchodě už je potrestán. Jak bychom se tady měli dobře, kdyby všem darebákům sebrali majetek co tady rozkradli od převratu. To by bylo postavených bytů pro mladé lidi.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Proč neudělat jen jednu pojišťovnu jako to bývalo kdysi . Každá pojišťovna má dnes v každém větším městě pobočku a to je plno lidí za nehorázně velké peníze. Dříve nás bylo i se Slovenskem 14 milionů a jedna pojišťovna stačila. A to ještě neměli ani počítače. To by bylo rázem peněz a nemuselo by se na každý zákrok čekat půl roku i déle.
1 odpověď