Pan Kytka by si měl nejdříve pročíst učebnice na ZŠ. Přiměřeně věku se tam již nyní o některých tématech učí už nyní - ohleduplnost, taktnost, o různosti lidí atd. Nic neobvyklého v naší společnosti - a do školy žáci chodí, takže se vše nutné již učí - někdy to i rodina zanedbává - tak buďme rádi. Další ožehavější témata snad každý rozumný učitel zvládne probrat důstojně - ne však do detailů, to bych nechtěla ani já - to by měli s dětmi (pokud to je nutné) probrat psychologové, psychiatři apod., tedy ti, co to studovali.
Paní Aňu jako herečku uznávám, ale tady se trochu plete. Sní (a vypráví) o tom, co má dávat škola dětem. Bohužel si neuvědomuje, že většinu toho musí děti znát do 6 let, aby to mohly dál rozvíjet - tedy většinu musí zahájit a učit rodiče. Ne nadarmo se říká: "Ohybaj ma mamko, dokud som ja Janko. Až ja budu Jano, neohneš ma mamo."
Zajímalo by mě, co četla autorka jako dítě. Jmenované knížky jsem četla všechny - až na Reportáž...Všechny s chutí a všechny se mi líbily. Jako dítě jsem nikdy propagandu "nepozorovala" 🙂 a myslím, že mě nepoškodila vlivem, o kterém píše autorka. Asi jde zase pouze o "vydělání si" penízků článkem, na který my "blbci" (omlouvám se) reagujeme.
Díky za článek!
Jen toto mi vrtá hlavou:
Podle odborníků ale rodiče stále častěji při problémech dětí viní školu. Často je to tím, že jim chybí zpětná vazba i ze školy. Vědí jen to, co jim říkají samotné děti. Nemohou si tak často udělat ucelený obrázek o tom, co se ve vyučovacích hodinách děje.
Proč se rodiče nejdou do vyučování podívat? Proč se ve škole neptají? Pak jim zpětná vazba nebude chybět...
Mně se taky do školy nechtělo, nerada jsem se učila a chtěla jsem si dělat, co chci 🙂. Bohužel to nešlo a do školy mě naši vždy doručili. Nemám z toho stres z mládí apod. Dnešní děti nemají kamarády a mezi sebou si nic nesdělují ústně. Jsou zavřené doma a dopisují si přes mobil. Jak se mohou do druhého vcítit a rozumět si s ním, povídat si s ním? City jsou vedlejší, proto si stěžují na to, že jim ostaní nerozumí a mají pokřivené vztahy mezi sebou - to je ten důvod, proč do školy nerady chodí.
"Školy jsou vlastně pro řadu dětí jediným místem, kde nejenže získávají vzdělání, ale kde mohou získat dovednosti a kompetence, které jim z různých důvodů ta rodina zajistit nemůže nebo neumí. A to vše je na těch učitelích, aby s tímto uměli pracovat a mohli vlivy nepříznivého rodinného prostředí eliminovat," dodal Zatloukal.
A já se ptám...jsou to pak ještě učitelé nebo sociální pracovníci?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Díky, skvěle napsáno.