Není to jednoduché, přdstavte si, že to děvče, které seřvete půjde a oběsí se, nebo ta učitelka, která si vyslechla, že jedna holčička říká druhé, že je zrzavá a dlouhá a nevyhodnotila to jako šikanu, protože děti si zkrátka pořád něco takového říkají. /Vzpomeňte na školu.) Tady každý chce pro všechny tvrdé tresty, ale to by nikdo nesměl dostat pětku, nikdo se doma pohádat o běžnou věc, děti se dobírat. (Nemluvím o dlouhodobé zlé šikaně, ta se musí rázně řešit s odborníky). Zkrátka když známe konec příběhu, je každý chytrý. To je ta hrůza sebevraždy, že to málokdo vyhodnotí předem. Mne tady zaráží, že když se děvče pohádá s matkou, což není neobvyklé, tak řekne, jdu si hodit mašli a nikdo na to nereaguje. To byly výhrůžky sebevraždou běžnou komunikací?
Příapěvek na bydlení je koncipován tak, že vám zbyde 4800 korun na jídlo. Zkuste si za ty prachy kupovat jídlo, léky, zdravotní pomůcky, oblečení, volat telefonem, nebo mít doma internet, a nedej bože, když se vám rozbije třeba pračka.
Takto je koncipován Doplatek na bydlení, jako jedna z dávek hmotné nouze, Příspěvek na bydlení takto nefunguje.
Mnohdy jsou opovrhováni společností,nemůžou si ani založit rodinu ,protože po medikamentech ztràcejí měsíčky v brzkém věku a jejich život je celkově chudší než u ostatních jedinců,protože jsou léčbou a léčivy omezováni. Řekla bych tak ,že mají život na houby.
Život mají opravdu těžký, pacienti i jejich okolí, ale ne kvůli lékům ale kvůli nemoci.
V US jsem chodila střídat jednu paní v péči o její nemocnou maminku. Vždy jsem přišla a řekla: " I am coming to change you." A ona vždy poděkovala a šla. Mnohem později mi někdo jiný řekl, že to vlastně znamená já Tě jdu přebalit a správně je I am coming to exchage with you. Když jsem se ptala, proč mne neopravila, smála se a řekla, že to jednou třeba bude ptřebovat.
Je milé, že se chce církev přiblížit lidem. Jenže ona je u nás nějaká divná. Přijdu v Rakousku do kláštera milé přivítání tamhle je naplněná lednička a vemte si co chcete.
Ten samý zážitek v ČR nevrlá bába se zeptá. Mám vám něco podat ? Na odpověď můžete, přinese láhev naštěstí neotevřené Matonky. Dostanu skleničku poděkuji a zdrhám. Bába lahev uzavře s prohlášením, oni to sestry dopijí.
Možná Vám jen nerozumím, ale proč by Vám měli v klášteřích dávat jídlo?
Pro matku je to velmi těžké a potřebuje najít viníka mimo rodinu. Spíš mne dostala paní moderátorka, která čekala závan lidskosti, tedy překročení právních norem od školy. Představte si sebe, jste zletilí, máte problém. Rozhodnete se ho řešit - už to je někdy těžké. A psycholog vázaný mlčenlivostí bude informovat školu, ped. sbor, rodiče - tedy celé Vaše okolí. Jak se budete cítit? Pokud by si to dívka přála, mohla svoji matku, či jiné členy rodiny informovat. Dokonce nešla nakonec ani za psycholožkou, aby jís dělila, že se rozhodla, to by ji mohla nechat hospitalizovat, jinak ne. Je to tragedie a Andree nikdo život nevrátí. Přesto nemohou lékaři, psychiatři a psychologové zrušit mlčenlivost. Nikdo by tam nešel.
Původně církev (do 3. století) uznávala reinkarnaci. Kniha Ježíš žil v Indii dost sugestivně popisuje, jak vlastně k smrti Ježíše došlo - a mimochdeom - když jsem byl v Indii v r. 1989, tak místní muslimové mě ukázali údajný hrob Ježíše, který se měl dožít věku snad 83 let (pokud si to dobře pamatuji). A když se podíváme na hlásání Ježíše, tak skutečně odpovídá spíše indickým jáboženstvím, třeba jógismu. A ještě k neposkvrněnému početí... - možná jde o chybu v překladu, protože v původním jazyce panna byla každá mladá dívka, bez ohledu na to, jestli měla sex či neměla. Ono to je asi jako když Ježíš nakrmil věřící rybami. V té době a na onom místě bylo ryba a jídlo synonymem.
Jen pro Vaši informaci - Neposkvrněné početí se týká Panny Marie, která byla počata bez prvotního hříchu. Tedy týká se jejího početí.
Zakazovat dětem kamarády a určovat, který je správný a který ne, to není dobré.Ještě bych možná pochopila, pokud by šlo o třeba trestně stíhanou rodinu, ale že je chlapec rozmazlený? Máma toho Šimona by možná řekla, že vy svoje dítě nemáte rádi a že vyrůstá bez lásky v těch vašich mantinelech.
Myslíte, že dát dítěti hranice lze interpretovat jako výchovu bez lásky? To mne nikdy nenapadlo, ono je to totiž právě naopak..
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tříkrálová tradice zde byla dávno před Tříkrálovou sbírkou. Když tato tradice ve středověku vznikala, tři králové - mudrci od východu - zároveň reprezentovali tři tehdy známé kontinenty - Evropu, Azii a Afriku. Každý z králů reprezentuje svůj lid, narozenému Spasiteli se jejich zastoupením přišlo poklonit celé lidstvo - to mi přijde jako přesný opak rasismu. Nicméně se změnou textu koledy bych souhlasila - pusťte si na youtube tu novou letošní verzi i s klipem . je hezká. Případně anglická varianta We three kings of Orient are je taky pěkná.