Je každého věc, zda bude či nebude mít děti. Ale když pominu jiné důvody, tak jeden z nejhlavnějších je ekonomická náročnost pořídit si dítě. Ta roste s věkem dítěte, investice do výchovy a vzdělání jsou stále vyšší,vale podpora od státu se zvýšila minimálně. Když vláda schválila navýšení rodičovského příspěvku o 50 tisíc, tak Pekarová o tom mluvila jako o skvělé věci, kterou pro rodiče vláda udělala. Ona sama má měsíční příjem ve výši rodičovského příspěvku rozloženého do několika let. A přesto děti nemá, ačkoli jí finanční stránka rodičovství zcela určitě netíží. Je to proto, že mnoho žen dá přednost kariéře a vysoké životní úrovni, před péčí a výchovou dětí. A navíc ta samá vláda v důchodové reformě zcela pominula to, že rodič, který děti měl, je v důchodu finančně znevýhodněný, protože několik let nepracoval a také se mu již neodpočítávají léta za vychované děti, budoucí plátce daní a živitele důchodců, které naopak vlády podporují slušně, protože jsou to jejich významní voliči. Je to nejen nerespektující k rodičům ale hlavně smutné. V neposlední řadě má vliv na rozhodování o tom, zda mít či nemít děti i směřování celé lidské společnosti. V dnešní době bych asi také děti mít nechtěla, i když ekonomicky by to problém nebyl.
Autor se mýlí ať úmyslně nebo neúmyslně v několika faktech: Temu má naprosto bezchybný systém pro vracení zboží, peníze jsou zpět na úctu do několika dnů, na rozdíl českých e-shopů, kde mají na vrácení 30 dní a ještě leckde musí zákazník vysvětlit, proč zboží vrací. Ne všechno, co se na Temu prodává je nekvalitní. České e-shopy často nabízejí identické zboží, ale za několikanásobné ceny. To, že čínská vláda ceny dotuje, je fakt, ale je sporné, zda je to nekalá praktika. Co se týče dat, která Temu shromažďuje; kdo to dnes nedělá? Jakmile člověk klikne na nějaký český portál, tak hned musí odsouhlasit cookies, čímž vlastně souhlasí se shromažďováním a sdílením svých dat. Data jsou velmi cenná obchodní komodita. Nehledě na to, že na sociální sítě na sebe lidé někdy "vyblijou" věci, až se jeden někdy zamýšlí nad jejich svéprávností.
Pravda je, že asijská výroba a odpady jsou ekologickou časovanou bombou. Ale upřímně, když to nekoupíte na Temu nebo Aliexpressu, tak to koupíte u Vietnamců na tržnici nebo i v kamenných obchodech jako je Tedi, Pepco, Action, Kik a další. Je pokrytectví tvrdit, že za to všechno může jen asijský trh. Je to otázka nabídky a poptávky.
Fascinuje mě, kolik lidí tu má evidentně znalosti a zkušenosti o tom, jak by se měla vést věznice. Kolik z těch, co zde kritizují vedení a dozorce, ve vězení bylo alespoň na návštěvě? Vězení je svět, kde vládne právo silnějšího, má vlastní hierarchii a žebříček hodnot. Není v silách dozorců uhlídat přeplněné cely. Zvlášť, když se takové věci dějí většinou v noci. A také většina poškozených, stejně jako v tomto případě, o šikaně nemluví, protože by si naopak mnohem víc pohoršila. Dozorci mají mnoho pravidel, jak se musí nebo by se měli k odsouzeným chovat, ale vězni žádná pravidla nemají. Tedy jistě, je řád věznice, ale takové typy, jako tito dva, ho samozřejmě dodržovat nebudou, že. A takových je ve věznicích opravdu hodně. Nehledě na to, že pokud si dozorce dovolí něco k vězni, tak ho čeká postih nebo vyhazov a nebo dokonce i vězení, pokud by došlo z jeho strany k násilí. Takže jak tu někdo psal, že mají vysoké platy a výsluhy, může si to jít zkusit, možná změní názor. Dozorců je velký nedostatek, takže volná místa jsou.
Co se týče drog a telefonů ve vězení, prostě je tam vždycky někdo nějak propašuje. Kdyby vězeňská služba věděla kdo a jak, tak tomu samozřejmě zabrání, to mi věřte. Ale vynalézavost vězňů a jejich příbuzných je opravdu velká a co si budeme povídat, výjimečně se bohužel najde i někdo z personálu kdo za tučný peníz do vězení něco propašuje, i když se vystavuje riziku okamžitého vyhazovu, ztráty výsluh a možnému odsouzení. To jsou opravdu velmi výjimečné případy.
Takže by se ti, co zde kritizují vedení věznic a dozorce, měli zamyslet co o tom opravdu vědí?
Blansko se vydalo správnou cestou, když lidem přispívá na kastrace. Rozhodně to vyjde levněji, než provoz útulku My máme dva kocoury a kočku a všichni jsou kastrovaní. Jenže kocouři za 300 Kč, ale kočka za 1200 Kč, což už je třeba na důchodce dost peněz. Na vesnici se kočky tak nějak "vsáknou", je tam prostor a dost potravy ať od lidí nebo v přírodě, ale ve městě je to celkem problém, když se potulují v zástavbě a dost často končí pod koly aut. Většinou jsou to koťata, která si dětí přivezly z prázdnin a rodiče je nechtějí, tak je vyhodí prostě ven. Nebo nechtěná koťata od nekastrovaných polodivokých koček. Čipování je nesmysl, který bude stát hodně peněz a k ničemu to nebude, protože kočka není pes, nepotřebuje člověka, žije polodivoce a bude se množit klidně 2x do roka a hlavně na vesnicích je to neproveditelné. Raději bych volila příspěvek na kastraci jako regulaci ke snížení kočičí populace.
Byla jsem na Santorini 3x. Z toho 2x na konci září, kdy turistická sezóna končí. Poprvé jsem tam byla v roce 2021, když byl covid na vrcholu. Oia byla naprosto vylidněná, byli tam samozřejmě turisté, ale spíš desítky, než stovky. V uličkách bylo pár lidí, většinou seděli v restauracích, které byly poloprázdné. Moře bylo nádherně modré a průzračné a západ Slunce byl okouzlující okamžik, když lodě pod námi začaly houkat. Byl to opravdu nejkrásnější zážitek z mých dovolených. Druhý rok byl také pohodový, ale už mohly přistávat cruisery a město bylo plné převážně německých turistů seniorského věku. Vylodili se hodinu před západem, aby zabrali nejlepší místa a hned, jak Slunce zašlo, se začali prodírat pryč. Ale zdaleka nejhorší byla poslední návštěva, kdy jsme udělali chybu a letěli na Santorini na začátku prázdnin. Fira i Oia byly přelidněné, sice jsme na západ Slunce jeli také, ale vypadalo to jako metro ve špičce. A hlavně moře bylo šedivé, protože cruisery zvířili sediment u dna a voda se zakalila. Určitě se na Santorini chci ještě vrátit, ale rozhodně už nikdy v turistické sezóně. A být úřady na Santorini, zakázala bych přistávání cruiserů. Podle místních jim to tržby nezvedne, protože se většinou ani nenají v restauracích, ubytování samozřejmě také nehledají, takže rozhodně nejsou žádným přínosem pro místní podnikatele, což jsou mimochodem velmi milí lidé. A také škodí i místnímu rybolovu, protože díky hluku pod vodou vyhánějí ryby z blízkosti ostrova. Místa, jako je Santorini si ochranu před nadměrným turismem opravdu zaslouží.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Je mi přes padesát, mládí v háji a do důchodu daleko. Takže jsem tak trochu v neutrální skupině. Chápu, že senioři musí ráno k lékaři, ale určitě k němu všichni nejedou MHD s vozíkem v ruce a shodou okolností je ona ordinace zřejmě u nákupního centra. Čert by mě vzal, když vitální babka s vozíkem otluče všem kotníky aby si mohla sednout a za dvě zastávky se zase začne propracovávat ven. To samé se děje ve špičce, co kdyby bylo něco v mimořádné slevě, že. Mladí se občas také chovají jako stádo trogloditů, ale upřímně, my jsme o moc lepší nebyli. Ale ve výsledku se právě ti mladší chovají slušněji.
A co nesnáším u obou skupin jezdících MHD, jsou batohy na zádech.
2 odpovědi