Na podzim se neposunuje čas, ale vrací se do přirozeného, v naší oblasti platného středoevropského času. Letní je posunutý. A taky nesnáším, když se posune čas o hodinu dopředu, na letní.
Nic jako přirozený čas neexistuje (už jste viděl zajíce s hodinkami?). Je to jen lidský výmysl, který je nastavený tak nějak, aby co nejdelší dobu, kdy jsou lidé aktivní, měli světlo. Stačí ale cestovat i třeba i jen po Evropě z jihu na sever a vidíte, jasné posuny. Proč není zimní dobrý v létě, vysvětluju výše
Nesnáším, když se na podzim posune čas a je ve čtyři odpoledne tma. A nechápu, že někdo chce, aby ta tma byla už v září. Jako zastáncům zimního času přijde fajn, aby v létě bylo světlo už ve tři ráno a v už s příchodem podzimu zmizelo odpoledne? Tma přináší deprese...ne nadarmo se ve Skandinávii tolik pije...
Dle Eurostatu je Česko evropská jednička v třídění a recyklaci plastového odpadu. Proč tedy ničíme něco, co perfektně funguje? Máme velmi hustou síť sběrných kontejnerů, které se lidé naučili dobře využívat, každá větší obec vybudovala třídičku. Teď ty investice zahodíme a budeme po lidech požadovat, aby skladovali nesešlápnuté lahve - většina Čechů žije v bytech - kde je budou skladovat? Cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly....
Opakuji se za toto leto snad uz po pate: Pres booking.com (ani pres hotels.com) uz par let nerezervujeme nic. Pres jejich portal si maximalne vyhledneme hotel a rezervaci delame telefonicky primo na konkretni hotel. Zpetne dostavame z oficialniho webu hotelu na e-mail potvrzeni! Cena je zajimavejsi a platba pri checkinu az na recepci! Ztrata dukatu nehrozi a stejne ani tak zbytecne naklady za prepravu.
Hezky den vsem.
Tohle je na stejné úrovni jako jít do obchodu, nechat si od prodavače podrobně popsat a vysvětlit výrobek a pak jít a koupit ho jinde na eshopu o pár kaček levněji. A ten chudák prodavač pracoval dobro hodinu zadarmo...Jasně nelegální to není, ale morální taky ne.
Postižené děti jsou neštěstí a veliký problém. Matka příroda to zařídila tak, že pokud se narodí postižené mládě, jeho matka to instinktivně pozná a buď ho rovnou opustí, nebo o něj pečuje méně než o ostatní z vrhu a ono postupně uhyne. Znám to ze zemědělství, když se i s lidskou pomocí narodilo telátko, kráva ho odmítla očistit. Personál o něj starostlivě pečoval, ale stejně neprospívalo a po čase odešlo.
My lidé jsme tak vyvinutí, že naopak usilovně pečujeme o postižené jedince, matky mají vyšší sociální cítění a mravní zásady. Otcové většinou odejdou a mají tendenci zakládat novou, zdravou rodinu. Matky pak osaměle o to dítě pečují. Ale problém je v tom, že dokud je matka při síle a dítě malé, fyzicky ho zvládne. Ale až matka zestárne a dítě dospěje, kdo o něj bude pečovat? Ústavy?
Jak populace stárne, rodí se stále vic takových dětí, i přes různé genetické výzkumy, jsme přešlechtěni, ale nepřiznáme si to. Nedovedu si představit, jak dál. Tak to byla moje ranní úvaha. Nemyslím to nějak špatně, sama jsem byla v situaci, nechat si ho nebo jít na přerušení???
Máte jistě pravdu, ale máte i řešení? Krávo může tele odměnou přijmout a nechat pojít, matka to udělat nemůže - byla by to vražda. Takže jaké má ta matka jiné řešení, než to prostě zvládnout?
Tak pokud svatba není uzpůsobena dětem, tak bych děti nebrala. Ono se může zdát, že dělat na veřejnosti show "supermatky, která nemůže existovat bez svého dítěte" je nejlepší způsob, ale pokud svatba není pro děti uzpůsobená, tak je to pro všechny akorát peklo a nejvíc pro ty děti. Celý den sedět poslouchat tlachy dospělých nebo konflikty typu dojdu na svatbu s kojencem a vadí i, že je tam hluk, někteří svatebčané kouří, některé obřady jsou dlouhé, děti nebaví a není ideální, když dítě dělá půl obřadu bordel (ano, dá se pochopit, že je to dítě, ale už se nedá pochopit idiocie rodiče, že situaci nezvládne)... Byla jsem na svatbě s dětmi i bez nich a pokud pro ně není nachystaný adekvátní program/prostředí (což není povinností ženicha a nevěsty), tak bych je nechala doma
Proč hned ten sarkasmus a "supermatky". Dítě není hračka, asi ho ta matka nepohodí do někam příkopu jen proto, aby šla na svatbu. Jo, teď dočítám; vy byste ty děti nechala doma - to je třeba u dvouletého dítěte výborný nápad!
Teď prosím bez ironie, ten dotaz myslím smrtelně vážně: v čem by mělo být vypiplávání dětí od kolébky do puberty tak strašně finančně náročné. Nejspíše nemám ty správné děti, nebo jsme to s manželkou dělali blbě.
Ta otázka je myšlena vážně? Vaše děti nejedly, neoblékaly se, nebydlely, nesportovaly, nejezdily s vámi na dovolenou, nestudovaly?
Nerozporuji smysl Vašeho příspěvku o nerovnoměrnosti škol, poptávky - speciálně Praha kontra středočeský kraj. Já na výběrový gympl v blízkém krajském městě neměl dostatečné znalosti, píli, protože mě to učení tak nebralo a tak jsem šel na průmyslovku v 70 km vzdáleném městě, kde jsem byl přes týden na internátě. To mi pak nevadilo v tom udělat úspěšně odbornou vysokou školu. Na medicínu se dá jít i z jiných škol než z výběrového gymplu. Zhodnocení konkrétních konkurečních možností dítěte uspět při přijmačkách v daném místě a čase je především na rodičích. A to třeba i s tím, že se odborně poradí.
Já Vám rozumím. Taky jsem byla na intru. Ale gymnázia nikdy internáty ani neměly a obecně jich většina byla zrušena. Zkuste si jít na gymnázium v Ústí (ať se držíme stejného příkladu) a ubytovat se na intru - nemáte šanci. Jestli by spíš nebylo řešením na dva - tři roky (to už zase bude dětí méně) nějak navýšit kapacity škol v Praze - ta demografie je dost známá - ty děti nespadly z nebe - narodily se před 15 lety.
Nezlobte se, ale většina tady neví, o čem mluví. Problém je v tom, že v Praze se na gymnázium nedostane jedničkář, která složil přijímačky na 90 %, ale v Ústí se dostane trojkař s přijímačkami na 40 %. Takže ano, ta jedničkářka se namísto na gympl a třeba na medicínu, kam chtěla jít, půjde vyučit kadeřnici. Ale ten trojkař z Ústí asi na medicínu taky nebude mít. Takže tady budeme mít jednu nešťastnou kadeřnici a budeme nadávat, že je nedostatek doktorů.
20
Sledujících
0
Sleduje
20
Sledujících
0
Sleduje
Takže, pokud to správně chápu, platí moje teze o tom, že převážně kolektiv vede k agresivnímu nakažení dětí. Přičemž v případě opakujících se infekcí typu chřipka čím častěji bude dítě pobývat v nakaženém kolektivu, tím častěji bude nemocné. Později na některé nemoci onemocníme jen málokdy. Třeba na plané neštovice.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pokud vaše dítě neonemocní planými neštovicemi v dětském věku, tak mu tím v dospělosti zaděláváte na pěkný průšvih něco si o tom zjistěte, jak fungují tzv. dětské nemoci.
2 odpovědi