50 Euro za jídlo pro osobu? Kde jste proboha byl. V Bašce loni max 20 Euro, ale to byla ryba přes celý talíř. Jinak běžná jídla průměr 15. Jo 2 lehátka se slunečníkem bylo za 30 Euro na den, ale nepotřebovali jsme je, měli jsme vlastní plážové stany, takže nám byla ta cena fuk.
Takové Řecko...Dvakrát ryba přes celý talíř s přílohou, 1* pivo +1* 2 dcl vína, Veliký řecký salát vše dohromady 45 Euro. Pozornost podniku talíř chlazeného melounu. K tomu akční sleva podniku 15 %. Takže cena pod 40 éček za komplet večeři. Pochopitelně dá člověk dýško. Lehátkový set - Letos! 15 Euro (2 * lehátko + veliký slunečník)
Kolík ten kdo toto napsal vydělává? Jestli 2400 Kč pro čtyři za oběd je normální, tak má alespoň 100000 měsíčně. U nás se dá najíst v dobré restauraci mezi 200 až 350 Kč na osobu . Jsem momentálně v Chorvatsku a na ceny nedávají jak Italové, Němci tak Rakušáci. Včera jsme byli na drink a Cuba libre drink vyšel pro dva 500 Kč Tak prázdné restaurace jsem tu ještě neviděl. A i všechny národy co jsem zmiňoval,si raději udělají jídlo své. Tak to není jen doména Čechů jak se to snaží někteří pisalkove, lidem vynutit.
To nebyl oběd, ale večeře. Večeři si nedáte ani u nás jen tak z nějakého meníčka. Za dvě kila k večeři máte tak utopence a tři piva. Běžná cena za jídlo s přílohou bude kolem 300 Kč, ovšem pochopitelně bez pití, salátu a tak dále...A u české ceny, to je pochopitelně cena za obyčejné jídlo, hovězí stejk, ryby a podobně jsou na večeři v jiné cenové kategorii. Jenže v Chorvatsku je to o něčem jiném. Tam není meníčko ani k obědu, vše je z polotovarů, ať už ty věhlasné čevaby nebo pljeskavice, nebo přemražené ryby, které Jadran neviděly a přijely do Konzumu z Atlantiku, které pak majitel nabízí jako čerstvé. Čech stejně prdlajz pozná. Čerstvá ryba, rozumí se nezmrazená a ulovená rybáři v Jaderském moři je mnohem a mnohem dražší i v Chorvatsku. Pak jsou také ryby, které jsou čerstvé, ale z chovu 🙂 Brančíni i pražmy. Také ze supermarketu.
Jenže ten problém je v tom, že zákazník je klamán. 2400 by pro 4 fakt nebyla taková cena. Ale...neochotná obsluha, malé porce, čerstvost ryby bych fakt chtěla vidět, protože za takovouhle cenu být prostě nemohla.... dlouhé čekání, žádná úcta, žádný úsměv. Host má pocit, že otravuje. Pak je ta cena strašlivá.
No... Víte, kdo Antee vadí? Lidi. Už to byli i rodiče, matky, děti, učitelky, chudí, nezaměstnaní, vlastně mě nenapadá skupina lidí, která by jí nevadila a neotravovala. Ideální prostředí pro Anteu by byl strážce majáku na pustém ostrově. Tam by jí žádní otravní lidé neobtěžovali. Ta má ráda akorát tak sebe a svého psa.
Ještě se nenavezla do obézních, nebo lidí neupravených, nebo podle jejího nějak nevzhledných, kteří si za to mohou sami (podle jejích kritérií) a je to jejich volba, protože každý může být štíhlý a krásný i v osmdesáti 🙂 Že by to něco znamenalo?
Své děti jsem vychovávala v 80 a 90 letech,pomáhat matkám s kočáry do MHD bylo běžné,i já ráda pomohu.Dnes jsou lidé neteční,všichni loví něco v mobilu,mají sluchátka a nevnímají okolí.Chápu matku s více dětmi a kočárkem,že je to dnes problém.Ale napsat spoluobčanům ,že potřebuji auto a vyhlásit sbírku je drzé
Navíc přepravovat se po Praze autem je náročnější než městskou dopravou. Není kde parkovat, popřípadě je všude parkování zpoplatněné. Městská jezdí dobře a vyjde levněji než popojíždění autem. Auto je v Praze k běžnému popojíždění naprosto nepraktické. Je dobré na týdenní nákup v nějakém obchodním centru nebo na výlety.
Dříve kouřili kantoři v kabinetech, takže nemuseli potupně před školu. Kouřilo se všude. V bytech, na nádraží a ve vlaku, snad jen lety byly nekuřácké. Dneska se už moc nekouří a pokud děti kouří, tak je to vidět nebo cítit. Jenže pozvolna se pod plachetkou rozjíždí pro děti jiná hrozba a mnohem horší než kouření. Je lákavější, prostě IN a vidět ani cítit není. Tou jsou drogy. Velká část středoškoláků, i výběrových škol nějaké návykové látky používá zcela běžně. Hlavně, že je nikdo nevidí čoudit před školou a nepáchnou, jenže hrozba fetu je ještě horší.
Já vím, že kroužky ve škole placené byly. Rozhodně třeba pro starší děti než ty družinové. Kroužek vedl učitel školy, externista to nebyl. Platilo se za pololetí a částka byla v řádech stokorun za toto období. Což je cena naprosto přijatelná. Ovšem výběr z kroužků nic moc, přece jen by mělo dítě dělat to, co ho baví. Když si z nabídky tří nebo pěti sportovních kroužků nevybere, protože miluje přírodu nebo techniku a nechce hopsat na hřišti od 6.30, tak má smůlu. U nás byla jen keramika a šachy, mimo těch kroužků sportovních. Oboje jsme využili, ale větší nabídka by byla super. Přece nikdo nechce trápit dítě v kroužku, jen pro to, aby prostě do nějakého chodilo.
Jen technická poznámka: svářeč musí mít svarecsky kurz a svarecsky průkaz, naklady jsou kolem 20.000 za jeden typ, dost casto svářeč potřebuje 2 - 3 druhy. Jinak nemám k textu žádných vyhrad.
Možná je to jak kde, ale některé podniky když o svářeče opravdu stojí a nemohou ho sehnat, tak uhradí kurz zájemci, který ho nemá.
Nedá mi to, abych k tomuto nenapsala jednu věc, která tu ještě nebyla zmíněna. když se mi v roce 2013 narodilo první dítě, absolvovala jsem u dětského lékaře poučení o péči o miminko. dostala jsem tehdy recept na Diazepam, s tím, že když bude mít malá horečku, tak jí ho mám dát spolu s nurofenem. důvod: prevence vzniku febrilních křečí (tedy ne pro dítě, u kterého víte, že mívá febrilní křeče, ale PREVENCE). jsem vystudovaný analytický chemik, takže o benzodiazepinech jsme něco málo věděla ze školy a okamžitě jsem věděla, že toto kojenci nedám ani omylem. když byla horečka, tak malá dostala nurofen a šlus. a ted přijde pointa. před třemi lety se mi narodilo poslední dítko a opět jsem prošla proškolením u dětského lékaře. sestra se tentokrát zmínila, že diazepam už se při horečce nedává, protože se zjistilo, že rizika převažují nad přínosy. no, to jsem věděla už dávno. ale co všechny ty mámy, které v tomto oboru nemají vzdělání, důvěřovaly lékaři a při každé horečce toto do dítěte cpaly? a to že miminka můžou mít horečky poměrně často, ví asi každá maminka, zvlášt pokud máte ještě starší děti, které neustále nosí ze školky či školy bacily a snadno tak miminko nakazí. někdy mi přijde, že se tak strašně bojíme, abychom náhodou něco nezanedbali, že (jakékoli) léky klademe na úroven lentilek, jakoby se nemohlo nic stát, když nám je dal lékař
I lékař může být blbec. Ordinovat to, co se naučil před padesáti lety. Důležitý je zdravý rozum matky. Bohužel, pro většinu lidí je lékař kapacita a poslechnou i debilní rady do puntíku.
Trápí mě velká zrada, podraz a s tím spojená bolest, úzkosti, nespavost... I mladým lidem život dává rány, to se stává... 😌 Jednou zas všechno pomine... Děkuju za optání.
Kašlete na neurol, nechte si předepsat antidepresiva. Než začnou účinkovat, můžete brát obojí, ale neurol je svinstvo větší než antidepresiva. Po měsíci, dvou, až se vaše duše zklidní můžete klidně vysadit podle rady doktora. Neurolem se neničte. Je to lék na jednorázovou pomoc, ne na dlouhodobé užívání. Antidepresiva předepíše i obvoďák. Nejběžnější je asentra a cipralex. Zkuste, ale nezabírají hned.
Paní Havrlíková se mýlí, umístěnky byly ještě v roce 1963, poněvadž jsem v tomto roce maturovala a ikdyž jsem měla zajištěné pracovní místo, musela jsem nastoupit na umístěnku do pohraničí a dojíždět vlakem i s přestupem. Ráno vyjížděla v 5,30 a domů přijížděla v 18 hodin, pokud neměl vlak zpoždění, .což se v té době stávalo dost. často. Domnívám se, že dnešní mládež by toto neabsolvovala za plat 890,- hrubého, v čisté mzdě 760,-Kč. Maximální základní plat po 10 letech práce ve zdravotnictví byl 1090,- Kč. Vím, že je jiná doba na srovnávání životních podmínek tehdy a teď, ale rozhodně jsme si nemohli vyskakovat a jezdit po dovolených nebo rekreacích.
No vidíte, tím hůř. A nechápu jak může mensanka tuhle dobu seniorům závidět.
Sirael, rád Vás čtu a styl Mensanky mi moc nesedí, ale myslím že jí trochu křivdíte. Jsem už také důchodce (na rozdíl od některých mě toto označení neuřáží, je to neutrální označení reality). Studoval jsem ještě "před plyšákem" a ještě si po studiu nějakou dobu užíval ty "skvělé časy" zajištěné práce, pokroku a sociálních jistot, ale to by bylo na jiný článek. Mohoritu ještě pamatuji, ale umístěnky už ne. Je pravda, že se studijními materiály to nebylo nic moc, ale termíny na zkoušky jsme měli už 3.
Mensanka jen nastavila (možná ďábelské, ale spravedlivé) zrcadlo od kterého se odrazily jedovaté sliny těch, kteří pláčou po minulém režimu. Na té době byla skvělá jediná věc, a sice to, že jsme byli mladí, jinak to stálo za ... (dosaď libovolné sprosté nepublikovatelné slovo).
Opravdu nemohu pochopit ty co píší jak ta doba byla skvělá. Buď to jsou prominenti minulého režimu nebo bývalí práskači a prospěcháři anebo placení trollové. A v tom případě na ně, ale právě jen na ně slova Melisanky sedí jak ... (rovněž nepublikovatelná fráze).
Umístěnky skončily v roce 1959. Anděl na horách, který mohl být motivací k výpadům na dovolené s ROH byl točen v roce 1955. Po roce 1959 byly umístěnky nahrazeny doporučením. V dalších letech už dovolené s ROH nahradily pobyty v rekreačních objektech podniků, kterým se dařilo. Dovolené s ROH padly za vlast. Jenže lidem, kteří využívali tyto "super" výhody je přes osmdesát a mají jiné starosti než závidět mladým cestování po světě. Na tuto dobu maximálně koukají přes růžové brýle a právě proto, jak sám říkáte, byli mladí a svět byl pro ně krásný.
Je to prostě jinak. Zodpovědný je ten , kdo si zajistil vlastní bydlení na důchod a nemá žádné dluhy. Vše ostatní je iluze. Vlastní tepelně dobře izolovaný dům, vlastní studnu. A možná přijde doba kdy budou třeba i vlastní slepice, králíci a na zahradě místo kytek brambory a seno. Myslíte že přeháním?
A když to nebude klapat, tak si vykopete hrob a vlezete si do něj. Slepice vás zahrabou.
Domnívám se, že tady nejde o to, jestli důchodcům dát státní příspěvek, nebo ne, ale o dodržení uzavřené smlouvy a tedy retroaktivitu tohoto opatření, Kde je jistota, že Vám nezruší i hypotéční smlouvy a zpětně navýší úroky. Myslíte, že to není možné?
Přesně o to jde. Kdyby se rozhodli, že u nových smluv už nebudou poskytovat důchodcům příspěvek, je to něco jiného. Ale toto je past.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Veroniko, spoléhejte ve svém životě jen sama na sebe. Nebudete se pak cítit ukřivděně, že vašemu muži, potažmo vám, nepadne do klína dědictví. To je holt život. To, že vašeho muže tchán vydědil, asi k tomu měl svůj důvod. Ale do toho vám nic není. Manžel se může bránit žalobou, pokud tedy i on má pocit, že byl vyděděn bezprávně. Jenže to je možná jen váš pocit.