cestuji hodně ,pouze exotika ,do takového prochcaného ,čecháčky prolezlého a smradlavého Chorvatska bych nikdy nejel ani kdyby mě to někdo zaplatil a ještě ted kdy je to drahé jak ..............nemůžu to ani napsat.Plné pláže uřvaných parchantů z Česka ,smrad ,špína ,bordel .Kámoš tam byl poprve a říkal už nikdy nikdy nikdy.
Tak tam nejezděte…?
podepisuji každé vaše slovo.
Navíc stále přemýšlím, co to muselo být za pracovní pozici, kde by paní jako SŠ získala cca 40000/měs. + řadu benefitů.
Chápu, že takto by mohl být úspěšný ve vyjednávání muž, ale žena s malým dítětem? Ono asi ne všemu se dá věřit.
Žena má dítě, a tatínek ho nemá? Muž SŠ, táta jednoho dítěte, má lepší vyjednávací pozici?
A 70 nebyly populačně silné ročníky? A nebylo ani tolik škol. A tehdy se to týkalo třeba nás, našich rodičů. Teď je ale hlavní problém, že každý chce být nejlépe "raketový" inženýr, byť na to prostě nemá. Tady v této republice, chce každý studovat, tady se měří inteligence diplomem, i když inteligentního člověka z vás ani vysoká škola neudělá. Asi tak.
Ivo jsem taky Husákovo dítě. Stejně narozená 😉 a upřímně, na učňák šli buď ti méně chytří, nebo chytří, ale s poruchami učení, které se tehdá nenosily... Žádný rozdíl nevidím. A ani v naší generaci, ani v té předešlé, inteligentního člověka VŠ neudělá, pokud jim není... Nechápu tedy váš příspěvek?
Děláte si srandu? Aby dětem odpadl stres, že se nikam nedostanou? Celé roky to nevadilo a nyní budeme umetat dětem stále cestičku? Když se potom v životě dostanou do situace, že jim např. nevyjde pohovor v zaměstnání, tak se zhroutí? Nechcete vzít všechny bez přijímaček, aby se nezhroutily?
Četla jste správně o populačně silných ročnících? Ano, roky zpátky to nevadilo. Ale teď se to týká nás a našich dětí, kteří jsme museli stát frontu na registraci v porodnici, ve školkách, ve školách.... Není to stres jen dětí, ale i stres rodičů... OK? Ta nemohoucnost toho, že stát statisticky ví o silných ročnících a neudělal nic, je frustrující....
Patřím mezi „ husákovi děti ".
Narodil jsem se v roce 1 971.
Gymnazistům jsme říkali „ polotovaři ". Měli sice všeobecné znalosti, ale pokud se nedostali na VŠ, tak měli v životě minimální uplatnění.
A i dnes bych pro svoje děti preferoval střední odbornou školu s následným pokračováním na VŠ.
Další dobrou volbou je odborné učiliště.
Solidní svářeč, instalatér, elektrikář,.. může svým platem atakovat plat lékaře,..
Tak jestli patříte mezi “husákovi děti “ a opovrhujete gymnáziem, možná vězte, že my gymnaziální “polotovaři” ,jak říkáte, to napíšeme správně… Až zase někdo bude chtít blít svou závist proti vzdělaným vůči méně vzdělaným, s argumentem, že ti méně vzdělání jsou třeba, ťukněte se do čela.
Objektivitu čeho? Že budoucí student gymnázia bude mít lepší výsledek než budoucí studentka pedagogické školy? To jistě, to je objektivní hodnocení. Ale neměla by se budoucí paní učitelka také hodnotit v rámci např hry na nástroj, zájmu o obor, psychologických testů? Co řekne o této zájemkyni počet bodů, které dosáhla např v geometrii?😉
4
Sledujících
1
Sleduje
4
Sledujících
1
Sleduje
Děti nevadí, ale nedostatek míst ve školách, kterých pro Pražáky málo není, ano...
Středočeši výstavbu škol zanedbali a teď je tu problém.
1 odpověď
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Jak jistě víte, problém Středočeského kraje je to, že je to prstenec kolem Prahy. Takže i kdyby stavěli jako diví, je nám u Jesenice jaksi k ničemu, že u Benátek nad Jizerou se postavila nová škola. Ano, naše děti jezdí do Prahy na střední. Pražáci pak hojně využívají místa v sociálních službách mimo Prahu… Jsou to dvě spojené nádoby, s tím se smiřte
1 odpověď