Bydlení za pár tisíc, kde jste to vzala, já naopak neznám mladou rodinu co v dnešní době nebydlí ve svém, vybavené nej nábytkem.
Píšu o důchodcích, protože ti si nemuseli brát drahé hypotéky, jako dnešní mladí. Spousta z nich bydlí v nemovitostech, které si postavili v minulém režimu, nebo v té době bydleli ve státních nebo družstevních bytech, které si často mohli po roce 89 odkoupit za nízké ceny. Pamatuji, když město prodávalo byty v našem paneláku. Za 2+1 s lodžií chtěli 80 000 Kč. Na tehdejší dobu velké peníze, ale i jako samoživitelka se 2 dětmi jsem to s pomocí stavebního spoření zvládla. Mnozí sousedé na to kašlali, prý ať si jejich byt klidně někdo koupí, že mu budou platit nájem. Jen jim nedošlo, že je asi nenechá bydlet za 180 Kč jako město. Takoví dnes brečí a nadávají, že dnes z důchodu nezaplatí nájem. Ale může za to vláda, oni ne. Ještě před 10-20 lety šlo koupit dům nebo byt za směšnou cenu proti dnešku. Já v rodině a okolí neznám důchodce, který by nebydlel ve vlastním.
Nestojím. Nevytrhujte z kontextu. A co myslíte, proč tam teda ti lidé stojí ve frontě. Zeptejte se jich. Když zůstane senior sám v pronajatém bytě 1+1 s nájemným 13tis./měsíčně, při důchodu 17tis. , může si štěstím vyskakovat? Kde je strava, léky, hygiena apod. To není můj výmysl, ale konkrétní zjištění.
Takový senior dostane příspěvek na bydlení a to není žádná žebračenka. Na druhé straně většina současných seniorů zažila období, kdy se dalo vlastní bydlení pořídit za pár tisíc. Co by za to dnešní mladí dali. Takže to, že si za celý život nezajistil vlastní bydlení, je z velké části jeho ne právě rozumné finanční hospodaření.
Napište to těm pisálkům. Dráždí lidi které vidím ve frontě na pracáku jak čekají na žebračenku , aby měli třeba jen na rohlík či nájem. A nejsou to jenom netáhla, nýbrž maminy na mateřské, důchodci bydlící v nájmech apod. Promiňte vadí mi to, ale já jim pomoc nemohu.
Pokud v té frontě na žebračenku stojíte sama, asi takové jako vy potkáváte. Neznám nikoho, kdo by neměl na rohlík a to ani mezi důchodci a samoživitelkami.
Představte si, že ne, protože by mě asi hospitalizovali. Pečuji o 94 roků starou maminku po zlomenině krčku a pokud si něco takového dovedete představit, tak by náhlá hospitalizace nebyla možným řešením. Děti žijí a pracují ve vzdálenosti 300 a 400 km. Konzultovala jsem to po telefonu a byla jsem uklidněná, co to asi je, ale potřeba odborného vyšetření trvá. Co to bylo nebudu v diskusi popisovat.
Tak to chápu, že jste do nemocnice nemohla.
No, jistě nemá totéž jako běžný pacient. Měla jsem o víkendu dramatický akutní stav. Odborné vyšetření a následná péče by dřív byly možné v tomto případě dost rychle. Nyní s žádankou od praktika po obvolání několika nemocnic nejbližší termín v polovině února. Myslíte, že by to měl pan ministr také tak? Velmi těžko. Nebo výměna kolenního kloubu termín ve FN Brno za 3,5 roku v soukromé nemocnici 9 měsíců. A mohla bych pokračovat.
Chcete říct, že s dramatickým akutním stavem jste si nezavolala sanitku nebo nejela na urgent?
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Taky mám ráda praktické dárky a neohrnuji nos nad mixérem. Snad jen z něj neskáču nadšením, když doma máme asi 6 kuchyňských robotů různého stáří a dát některý pryč nedovolí? Naopak mně před lety velmi potěšil nový odšťavovač, když jsem si před lety ze zdravotních důvodů potřebovala dělat ovocné šťávy.
Dal jí mixér, pomocí kterého mu smí vařit mňamky. Čili jí věnoval práci v domácnoosti. Neušetřil ji práci, jen řekl, co má dělat. Rozhodně neřekl, že celý rok bude vařit jen on. I s novým mixérem.
Přesně tak. Už jsem dostala mixér, zmrzlinovač, odšťavovač, rýžovar, nože, příbory a spoustu dalších podobných dárků. Nejvíc mě ale vytáčí, když nahlas přemýšlím o dárku pro něj a čekám nápovědu, že mi řekne, že on vždy už má darek pro mě dávno vybraný a promyšlený! 🤣🤣
Nevím, pracovních nabídek jsou tisíce, pán je zedník. Pokud je alespoň trošičku šikovný, tam mu v dnešní době musí urvat ruce. A on nemá ani na nájem 7 000 Kč? Nebude problém někde jinde?
Jinak pokud vás takto odírá zaměstnavatel, pak odejděte, nabídek práce je neskutečné množství. Pokud je člověk šikovný, vydělá si pěkné peníze.
Navíc pracoval v zahraničí, kde byl spokojený, ale sem se vrátil bez koruny v kapse, že ani nepřežije do první výplaty?
Pracuji pro americkou firmu, tady v Čechách máme 25 zaměstnanců i s ředitelem a máme také spoustu výhod, jako třeba 2 platy navíc, stravné v hodnotě 200 za den (nic nám nestrhávají), dovolenou navíc a po každých 5 letech další 2 dny navíc (max 6 dní navíc) Platy nám většinou navyšují každý rok o 10%. Ředitel ví, že když má spokojené zaměstnance, firma bude prosperovat.
U cizích firem mě to tolik nepřekvapuje, ale tady u nás v okolí se firmy s platy nepřehánějí. Syn co chvíli říká, že dostal nějakou mimořádnou odměnu, platy jim taky rostou. Nevím, že by si nějaké místní podnikatele lidi chválili.
No jasně, klasická česká závist, nic jiného. Já to těm lidem přeju, mají štěstí na fajn zaměstnavatele. Má majitel pravdu, že právě ti zaměstnanci spoluvytvářejí zisk firmy a tedy i jeho živobytí, tak je fér, aby se na zisku také podíleli. Částka je to v českých podmínkách neobvyklá, to ano, ale to je věc majitele a vypovídá to hodně o tom, jak si svých zaměstnanců váží.
Mám pocit, že v Jablonci jsou lidé nějací hodnější. Syn pracuje u jiné firmy, která tam má sídlo, a taky dostává docela dobrý plat, který by tady u místních firem těžko měl. K tomu často mimořádné odměny, občas třeba cesta na veletrh do Frankfurtu, kdy šéf vše hradí a hlavně jedná se zaměstnanci ne jako nadřízený.
Proč musí učitel u tabule pořád blábolit o něčem, co dnes v sekundě vyjede každý průměrný chatbot? Všechno je to otázka informací, technologií a financí. Dřív měli informace k dispozici zejména učitelé, dnes je může mít každý žák a student ve stejném rozsahu a kvalitě ve svém mobilu nebo tabletu. Pomocí hypertextových odkazů ve Wikipedii nebo Kiwixu lze nastudovat jakékoli téma i s kontextem a souvislostmi. Možný je i výklad a správná interpretace obsahu, pokud není zřejmý jeho přesný význam. Buď se dá doptat dobrého chatbota, nastudovat online zdroje z referencí nebo zadat pokročilý dotaz do vyhledávače. Možností je mnoho. Takto si lze osvojit téměř každý tematický celek, zvláště pokud jde o popisné vědy. Jak je z textu výše zřejmé, až 80 procent školních procesů lze už dnes efektivně nahradit používáním moderních elektronických prostředků a jejich aplikací. Digitální obsah má mnohé výhody. Pomocí hypertextu lze obsahem brouzdat kontextuálně, najít potřebné souvislosti a vysvětlit obsahové nejasnosti. To bývá častý problém při frontálním výkladu, a proto se žáci často tak málo naučí. Maturita z češtiny a angličtiny po 14 letech výuky je jen akt zoufalství. A to nejen na gymnáziích, ale i na odborných a průmyslových školách. Tam se sice správně vyučuje odbornost a praxe, ale tomu by měl odpovídat i obsah maturit. Dnes chatbot vyjede zpracovanou maturitu za minutu. Tak proč trápit děti něčím, k čemu nemají přirozený vztah, příklon a nadání? Takové informace stejně za pár hodin zapomenou a výuka vyjde nazmar. Je třeba vyhledávat u dětí jejich talent a ne ho jen zašlapávat.😔
Říkala jsem si, že tu váš neustále kopírovaný příspěvek určitě nebude chybět 🤣
Děkuji za tento článek. Web je plný partiček, které si pletou hezký čas svého mládí s tímto otřesným státním zřízením. Byli jsme tenkrát mladí a veselí, ale to je tak všechno. Nejchytřejší kluk z gymplu nesměl na vysokou z politických důvodů a co se zdravotnictví týče, tak například moje matka zemřela, protože byla nad určitý věkový limit, tak ji už neléčili, jen nechali dožít. Já se stejnou diagnózou v tomto věku už jsem byla léčena a jsem už pár let v remisi.
Moje babička si lékaři stěžovala na silnou bolest nohy. Řekl jí, co se diví, vždyť je stará, tak je normální, že ji bolí nohy. Zemřela na trombózu v 64 letech.
Take jeden kamarad dcery to zkusil a byl za par mesicu uz zpet. Zacinat dnes v cizine s holym zadkem a se snem treba i podnikat je troufalost, ac museli to zvladnout lide, ktere k tomu dohnala treba 1. a 2. svetova valka.
V tom Spanelsku v kazde provincii se i pro Spanely snad i na kazde pitome pracovni uplatneni vyhlasuje vyberove rizeni, nejdrive dotycny musi projit skolenim zakoncenym ustni i pisemnou zkouskou a pak muze cekat roky, kdy toto vyberove bude vyhlaseno a zda bude vybran ze stovek zajemcu.
Souhlasím. Sestřenice tam žije už přes 20 let a říkala, jak náročným výběrovým řízením procházela, když zkoušela získat práci v zahradnictví - zkouška ze španělštiny a z katalánštiny, rozebrat a složit motorovou pilu a sekačku na trávu a další věci. Ale jsou tam spokojení a mají se dobře.
7
Sledujících
0
Sleduje
7
Sledujících
0
Sleduje
Je to dost neuvěřitelné. Jako privátní bankéřka přece musí mluvit se chopnými a finančně gramotnými klienty. Musí vidět pohyby na účtu do čeho investují. A rve to do stavebka... A tito lidi někomu radí
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Taky nechápu, od privátní bankéřky bych čekala nějaké znalosti v oblasti investic a zhodnocení peněz. Spíš tedy běžná pracovnice na přepážce s honosným názvem. Klientům nabízí předepsané produkty, ze kterých má ona nebo banka provize.