Redaktorka, již baví pozorovat vše kolem, jak to působí na ostatní a co prožívají. Snaží se tak najít univerzální "recept na život", o němž ví, že neexistuje.
Je to radost psát o úspěšné firmě. A že jich u nás je mnoho, ukázala i předchozí článek: Odkaz
Nevím paničko zda jste někdy aspoň zprostřekovaně vidělá následky tzv. domácí zabíjačky :), té vždy předchází řetězec událostí dnes zvané tuším domácí násilí !
Že většinou vraždí ženy má svoji jak sociální, tak ryze bio-evoluční logiku a to by vždy " alfa/smaci ", zejména jsouli ozřalí jak zákon káže měli míti na Paměti !!
Paničko? Nechápu toto oslovení. Nicméně neviděla, nejsem kriminalistka.
"Bohatší" stárnutí je manipulativní spojení, novinářka se dopustila manipulace a vlastně dezinformace. Ve skutečnosti bude státní příspěvek nově činit procentuelně méně. Tedy "chudší" stárnutí.
Že je něco procentuálně menší (hlavně u nižších částek) neznamená, že v celkové sumě člověk nedostane více peněz a bude tím bohatší. Zároveň zcela opomíjíte efekt dvojnásobného navýšení úspor z daní. Nechte si tak prosím slova o manipulaci- Manipulace se dopouštíte vypouštěním části informací Vy.
Ona to není zas taková novinka.
H. Ford tuším někdy v roce 1913,4 zvýšil dělníkům mzdu na dvounásobek.
Z 2,5 $ týdně na 5 $.
Sice na začátku moc nechtěl, Ale když mu jeho ekonomové ukázali tvrdá data, že roční fluktuace ve firmě dosahuje asi 90 % ročně a i v té době trvalo asi tři měsíce, než se dělník u pásu zapracoval, nechal se přesvědčit.
A vzestup produktivity práce a její kvality bohatě zaplatil mzdové náklady.
Za 2,5 $ ti dělníci mohli najít zaměstnání i jinde, za 5 $ jenom u Forda.
Dobrej příklad.
Je naprosto bez debat, že bezhotovostní systém je mnohem rychlejší, efektivnější a jednodušší. O tom vůbec nemá smysl debatovat, natož argumentovat ojedinělými případy, kdy se něco zasekne. Na jeden takový připadá 10 000 lidí, kteří u pokladny zdržují rovnáním peněz podle velikosti do peněženky, bezmocným počítáním drobných v dlani a podobnými nesmysly. Přesto si myslím, že možnost hotovostní platby přinejmenším v podobě nějaké nabité karty, by měla zůstávat. A jestli někomu vadí si koupit to nabitou kartu, pak už je to opravdu zbytečné pruzení.
Souhlasím. Jen nejedná se o odmítnutí nechat si nabít kartu za hotovost, ale to, že fakticky se k ní nelze dostat, i když je člověk informován, že by to mělo jít a ptá se, kde si ji může koupit, viz. příklad Manifesta v článku. A navíc by se o této možnosti mělo více mluvit, aby všichni věděli, že je a nikoho z jeho volby platit hotovostí nevylučuje. Rozumím oba světům - analogovému i digitálnímu - a oba by měly být zachovány.
Situaci se vubec nedivim , obvinovat nekoho z lehkomyslnosti je velice lacine .
Bydlim v bavorsku , ne za Bych nejak setril , Ale,take nijak zvlast nerozhazuju , za Mesic utratim na beznou spotrebu - jidlo Benzin atd. Ca 2000 eur , v cesku mam ten pocit jsou nektere veci jeste drazsi .Vubec nechapu jak cech , obcan ceske republiky s prumernym ci lehce nadprumernym platem Muze vubec vyjit.O tech chudsich ani nemluve …..
Mantra typu - kdyz jsi schopny bude z tebe bohac , je uplne mimo misu .
Clovek , spolecnost , lidska komunita kupodivu potrebuje k tomu aby fungovala take profese jako napr.popelar , uklizecka , kucharka atd…..
Ne kazdy Muze byt investicni makler , podnikatel - prodedejce vysoce kvalitnich aluminiovych hrncu ci vonavek.
Je to různé. Je opravdu mnoho lidí, kteří se do problémů dostanou tím, že si pořídí půjčku na dovolenou či na dárky na Vánoce, ale souhlasím s tím, že s průměrným a podprůměrným příjmem je těžké s penězi vyjít. Nicméně na "vesnici" se žije levněji tím, že se lidé znají a různým způsobem si pomáhají a tolik se neutrácí - například fitko není třeba, protože člověk vezme kolo a sportuje v přírodě, nebo v ní jen je a ani nemusí jezdit na drahou dovolenou.... Žiji napůl ve městě a napůl na vesnici a ty rozdíly jsou veliké. Na obou místech lze žít hezky, mně v současné chvíli přijde, že to je mnohem krásnější a lepší na té vesnici.
5
Sledujících
0
Sleduje
5
Sledujících
0
Sleduje
Jenže podle fotek u článku se vyrábí ve slovenské Senici. Nějak těm šikovným českým ručičkam nevěří, nebo jsou už moc drahé
4 odpovědi
Redaktorka, již baví pozorovat vše kolem, jak to působí na ostatní a co prožívají. Snaží se tak najít univerzální "recept na život", o němž ví, že neexistuje.
277
Sledujících
1
Sleduje
Redaktorka, již baví pozorovat vše kolem, jak to působí na ostatní a co prožívají. Snaží se tak najít univerzální "recept na život", o němž ví, že neexistuje.
277
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Většinu subdodovatelů mají z Česka a sami se tak definují jako česká či česko-slovenská firma a Czech Trade je bere jako české.
2 odpovědi