🤔 Revolucí ?🤣 🤣 Nebudu se rozepisovat, akorát když už jsme u těch lékařů, tak zrovna jim by obecně trocha pokory vůči daňovým poplatníkům neškodila.....a vůbec to není o ,,nároku".
To můžu tvrdit i naopak, že by trocha úcty polovině populace vůči lékařůn neškodila. Stačí se podívat na komentáře vaše a ostatních v těchto diskuzích.
Nicméně bych opravdu rád věděl, jak si představujete, z čeho budou budoucí zaměstnavatelé platit studium medikům. Především ty nemocnice. 5 leté studium zubního lékaře je 1 milion kč.
Tyhle transplantace prokouřených plic, by měly platit tři subjekty. Český stát, protože tu dosud není zakázáno vyrábět a prodávat tabákove výrobky, které ohrožují lidi na zdraví, koncern Philip Morris, nástupce národního podniku ČSTP, protože vyrábí a prodává jedy a samozřejmě kuřák sám, protože si zničil zdraví a ohrozil svůj život, ačkoli věděl, co dělá.
Dobře, ale pak tedy přestaňme léčit následky alkoholu (ať už nemoci, či úrazy spojené s alkoholem), všechny co jsou obézní, protože se přežírali a nesportovali (věděli, co dělají) a konečně - zrušme úplně financování zubní péče, protože si lidi nečistí pořádně zuby.
A proč? Dané zdravotnické zařízení má vše v digitální podobě. Protože se jedná jen o pobočku téhož ústavu, dá se předpokládat, že mají vlastní zabezpečený intranet. A tudíž společnou databázi pacientů.
Je to v rozporu se zákonem a GDPR, je potřeba když už, použít software k tomu určený, který má vyšší úroveň zabezpečení.
Předpokládal bych, že v jednom domě, bude jeden software, který bude sdílený. Napříč městy spíše ne.
Nicméně o tom by měla být digitalizace, aby měl každý pacient svou dokumentaci přístupnou napříč obory.
Zkrátka to tak bylo a bylo to správně za každého platil náklady budoucí zaměstnavatel právě za budoucí závazek, 1976, protože nic není zadarmo. To si myslí jenom dnešní studentíci, názornou ukázkou jsou doktůrci......
Podívejte se, jak to bylo nastaveno dříve, je asi dnes irelevantní. Dříve bylo asi leccos jinak a bylo to tak úžasný, že to skončilo revolucí.
Já vím moc dobře a věřím že každý student medicíny, kolik právě studium medicíny stojí, narozdíl od vás. Docela bych chtěl vidět, jak by to nemocnice financovaly. A beztak je velká část státních, či polostátních, tak jakej by to mělo význam? Že by se ukrojil další kus financí z veřejného pojištění, na úkor pacientů? Protože ty nemocnice jsou financovaný z veřejného pojištění..
Tak trochu jsou vám doktoři asi trnem v oku, dle toho, co píšete. A ještě by mě zajímalo, jak byste si představoval, jak by to fungovalo v soukromým sektoru medicíny? To bych rád viděl, kolik lékařů by do toho šlo. Ordinace soukromého lékaře není Škodovka, nebo stavední firma.
Poslední věc, píšete, že si někdo myslí, že vzdělání je zadarmo, přitom vy očividně patříte mezi ty, co si myslí, že zdraví ja zadarmo a já mám nárok..
Já jsem se vyučil roku 1985 a už při nástupu do učení jsme všichni podepisovali smlouvy na 5 let s nějakým stavebním podnikem ktrý to za nás platil ! Ono to bylo vždy ! Jen teď si všichni myslí že to musí za ně někdo zaplatit a nemusí nic vracet !
Já si to nemyslím, klidně bych se smířil s půjčkou na vzdělání např.. Ale upisovat se k někomu, to bych nerad. Osobně si myslím, že je horší, že dnes chce mít titul každý a pak ho reálně ve své pozici nepotřebuje. Ještě horší jsou ti, kteří studia nedokončí, jen se za ně pár let platí. Ale to já nevyřeším. Nicméně, bylo by dobře si uvědomit, že takovej doktor bude mít pravděpodobně slušný příjem a tedy i slušný odvod státu, takže stát na tom tratnej nebude. Moc nechápu, co se tím zde pořád každej ohání. Stát jsou lidi a lidi potřebují služby. Je v jejich zájmu, aby tu odborníky, tedy nejen lékaře, měli. Je to v zájmu státu, do vzdělání investovat.
Pane Šonko, zastávám názor, že praktici jsou přeplaceni a jen údržbáři. Takže s ohledem na zhoršující se zdravotní stav obyvatel, kdy je to váš obraz, nesouhlasím s nějakými požadavky . Udělejte si nejdříve pořádek u sebe, pak otravujte lidi...
Klidně se setkám a moje přesvědčení vysvětlím...
Jinak, nevím, ale když jsme byli před covidem, tak péče byla lepší, to jsem se s lékařem i potkal...
Zhoršující se zdravotní stav obyvatel je výsledkem práce lékařů?
Pořádek ať si udělají pacienti především ve svém životním stylu. Spotřeba alkoholu enormní, každej druhej má nadvahu, na ulicích jsou mraky kuřáků, sportuje tak desetina populace.. Lidi si za své zdraví nesou vlastní odpovědnost, jen si to nechtějí přiznat. Lepší je házet vinu na druhé.
Praktikům bych nepřidal ani korunu, na to co předvádí mají platy až, až. Za mě naprosto zbyteční doktoři, reálně nic nevyřeší, max dají žádanku.
Hm.. fundovaný názor odborníka.
Praktik, má být internista v poli. Má být většinou prvním kontaktem pacienta a rozhodnout, jaký bude další postup. Jestli problém vyřeší sám, či jestli je potřeba specialisty. Ke specialistům se z principu laik nemůže objednávat sám, na základě svých dojmů.
Starší praktici? A co ti mladí? Mladá paní doktorka mě poslala na vyšetření do ordinace téhož zdravotnického zařízení, jen v jiném městě. A jestli bych se tam nejdříve u ní nezastavil pro dokumentaci. Klesla mi čelist, takže jsem se ani nestačil zeptat, jestli tam nemají e-mail.
Bez bumážky to nejde!
Posílat zdravotní dokumentaci e-mailem opravdu možné není.
Snížit platy na průměrnou mzdu a zrušit náhrady!
Když se společností, tak jako zbytek společnosti!
Lidé by měli rozhodovat o výši platů, když je platíme ze svých daní!
Přál bych si, aby se vám toto vyplnilo. Věřte nebo ne, ale v tu chvíli by tam buď nešel nikdo, a nebo jen ti, kteří ten plat nepotřebují a ti by tam šli pro "neomezenou moc".
Máte představu, co platí a odvádějí dnes firmy, společnosti a OSVČ státu ? Kolik platí daně zaměstnanci a opět firmy ? Jak vysoké máme DPH a spotřební daně v rámci EU ?
Pokud ano, tak nepište ty své bláboly.
No? Někdy bych chtěl vidět tu realitu OSVČ vs to, co je přiznáno. Každej druhej dává slevu bez dokladu. A firmy? Ty hledají taky kličky, jak optimalizovat.
Nerad bych, aby tohle někdo bral jako nabádání. Ale někdy v době kolem roku 2019 řešila Francie sérii případů "útoků" na radary. Ty útoky prý byly tak intenzivní, že se jich prý podařilo zneškodnit asi 30%. Řešilo se, jestli se jedná o činy jedné, byť početné skupiny, anebo několika nezávislých skupin. Nejvíc mě ale na tom všem pobavily obavy tehdejšího ministra financí. Řešil, jak prý nahradí tento výpadek finančního příjmu do státního rozpočtu. Tak o čem to tedy celé je? O bezpečnosti? To asi sotva, i přes silná slova, snažící se přesvědčit občany o prospěšnosti podobných zařízení. Těžko uvěřit, že smyslem radarů je něco jiného, než dojit z lidí peníze. Nicméně, apeluji na občany, aby se nepokoušeli napodobovat podobné činy. Lidi, nedělejte to... 🙂
Tak kdyby lidi nepřekračovali rychlost, nikdo by je nedojil. 🤷🏻 To je přeci každého volba. 😃
Tak rozumíte aspoň něčemu. Fajn.
Jaderné elektrárny - velké téma. Bude fajn, až nějaký nový Julian Assange získá a uveřejní dokumenty, kdo kdy kde a jak proti nim působil. Částečně to možná souvisí i s tím, že postavit to celé na světě umí nejspíš jen čtyři země. Rusko, Korea, Francie a USA. A ty ruské mají lákavý poměr výkon+kvalita/cena, včetně servisu a dodávek paliva.
Větrníky a soláry jsou výsledkem jistého kvazináboženského poblouznění. Jsou moc fajn, jako doplňkový zdroj, na pokrytí potřeb naší průmyslové společnosti ale nemohou stačit.
No jasně. 👍A jestli se ukáže, kdo a jak proti nim působil, myslím, že překvapení se konat nebude.
Jenom Němci? Velká část Evropy dlouhodobě dovážela levnou ruskou ropu a levný ruský plyn včetně ČR. Evropa příliš vsadila na mír ve světě a globalizaci, respektive je příliš závislá na dovozu různých surovin a výrobků. Energetika je velmi důležitá a bylo obrovskou chybou vypínat funkční jaderné elektrárny (např. Německo) a zvýšit tak závislost např. na dováženém plynu. Teď to bude nějakou dobu bolet, než si Evropa vybuduje energetickou soběstačnost. Bohužel Rusko se bude všemi cestami snažit o obnovení dodávek a až se vyřeší situace na Ukrajině, tak se obávám toho, že Německo kvůli penězům/skomírající ekonomice zase vyměkne. 🙁
Souhlas.
Průmysl, jakkoli dokonalý, stojí a padá s energií.
Levný plyn = levnější vstupy průmyslu = konkurenceschopnost.
Drahé energie = nejprve ztráta konkurenceschopnosti, později bankrot. Spočtěte si, co všechno Evropa uměla, a při současných cenách energií se nevyplatí to v í dělat.
Pro příklad rozhovor s Pavlem Juříčkem:
Tesla chce, ať vyrábíme v USA. Česko je drahé, říká šéf Brana Odkaz 1
Tomu rozumím, ale nerozumím víře v Rusko, za prvé a za druhé zavření funkčních jaderných elektráren. Prostě se ty Němci plně odevzdali k závisloti na Rusku.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To si člověk ani nemůže umět představit, jak tvrdej museli mít život.