Hele, článek jsem si celkem poctivě přečetl celý.
Nevidím žádný smysluplný dúvod, aby to byla zákonná povinnost..
Che to po mě kupující? Chce to po mě nájemce?
Pokud ano, tak - chci se s ním dohodnout?
Pokud ano, tak si energetický audit sám a rád nechám udělat.
Mám potřebu sám vědět, jak na tom jsem?
Pokud ano, tak si energetický audit sám a rád nechám udělat.
Říká se tomu smluvní volnost, jinými slovy svoboda a proto jsme se v roce 1989 srocovali na náměstích a těšili se na lepší zítřky...
Pokud se vrátím k tématu článku, tak za současných podmínek si energetický audit mám nechat udělat ovládán strachem před sankcí....
Oprátka nesvobody se postupně utahuje, pachatelé dobra to však s námi myslí dobře 🙁
Za toto jsme tehdy cinkali klíči ???
Píšete moudře, ale zapomínáte na základní parametr svobody - ta končí tam, kde začíná svoboda druhé. A pokud lidi vypouští komínek svinstva ostatním pod nos a je jim to úplně jedno, pak to holt stát musí korigovat. Pokud mají budovy tak velké ztráty, že jeden starý dům spotřebuje více než 10 nových, tak je to problém všech, protože všichni doplácíme na nedostatek zdrojů. Pokud by se lidi sami chovali zodpovědně a ohleduplně, pak by nemusela být většina nařízení. Ale protože je většina lidí bezohledná a pitomá horda, pak holt máme nařízení a zákonů, že se nedají ani spočítat.
Ale bez povolení od dodavatele to v CZ provozovat nesmíte.
Od jakého dodavatele bych měl žádat povolení? Vždyť tyto malé elektrárny nemá smysl připojovat do sítě a dělat si problémy. Ty jsou určené k okamžité spotřebě, nebo k uložení na později v malém bateriovém zdroji. A pak se nepotřebuji nikoho ptát...
Tak Vy, Ivanko, budete přímo versatilka. Mám štěstí na řemeslníky, kteří kromě manuální zručnosti dokáží používat při práci i mozek. Oslovila jsem autorku článku a ne někoho imaginárního, což inteligentní lidé zde pochopili.
Vy jste vážně mimo. Článek je o AI a nahrazení profesí založených na práci hlavou. A instalatér může být klidně génius, ale vždy je za ním práce hlavně rukama, které AI nenahradí. Tuhle souvislost pochopí i puberťák a bez urážení. Jestli máte potřebu kdekoliv hledat urážky, není to problém paní novinářky, ani autora vyjádření, ale jen váš.
Bylo by velice vhodné sdělit veřejnosti, kdo soutěž vypsal, byla-li to veřejná soutěž? a kdo byl porotcem. V poslední době je "státním" zvykem vypisování tzv. soutěží s neznámým vypisovatelem. Zároveň je v ČR za vedení pana Fialy a pana Petra zvykem , že vítězi tzv. soutěží jsou zahraniční firmy. Copak u nás nemáme výborné architekty a inženýry??? Zvláštní to stav. Stav, který je asi uplacen!! Viz filharmonie v Holešovicích. Závazná podmínka byla výše nákladů do 4 miliard.A už se to se zahraničními firmami za necelý rok, pouze ve stavu dopracování STUDIE, navýšilo na 19 miliard? Opět zajímavé A.T.D. a.t.d.
Napíšete pravdu, soutěže jsou veřejné a pro tyto velké akce vždy mezinárodní. Pokud je lepší projekt od nás, má šanci vyhrát. A to nejsou pravidla zavedená současnou vládou, natož prezidentem. Přestaňte blbnout a lépe hledejte na internetu objektivní informace, ne nesmysly.
To by mě zajímal váš názor ohledně proveditelnosti plánu takto vytvořit celý drak ze dvou části. Já mám představu spíš o pozemní technice, ale u letadla bych měl velkou obavu, že v místě řezu a následného spojení vznikne slabé místo - tedy, že takto obnovené letadlo bude muset mít snížené zátěžové limity a pouze rozšíří řady F-35, které z toho či onoho důvodů není možné bojově nasadit.
Letadlo je celé takové lego. Nejde o to něco uříznout a pak napojovat, ale rozebrat ty dvě části ve správných místech a pak je smontovat, tak jako se spojují na výrobní lince i nová letadla. Není to jako provizorní látání u aut po bouračce, kdy vládne flexa a svářečka. Tohle je po spojení stejně pevné, jako nové a vlastně by aně nemělo jít poznat, že se jednalo o dvě letadla. Standardně jsme takto oddělovali křídla i motorové části a pak to po převozu zase smontovali.
Tímhle stylem uvažovaní mohli lidé zůstat v jeskyních u ohně 😄. Je to prostě vývoj a pokud chce někdo stavět pasivní dům, s pasy to jde špatně. V Německu i v Rakousku se domy takto staví běžně. A pokud pominu to, že stavby na pasech jsou energeticky náročnější. Plovoucí deska ti např. i vyřeší problémy s nerovnoměrným sedáním. Kdo dnes nechává základy vymrznout? Většinou každý se stavbou spěchá. Tzn. nemusíš čekat, zjednodušeně řečeno, jen vykopeš díru, nasypeš a zhutníš štěrk, nebo tam dáš pěnosklo a na to hned můžeš vylít základovou desku.
Stavíme pasivní dům v áčku, základy s pasy, nevidím v tom absolutně žádný problém, ani důvod hledat jiné řešení. Kde by ten problém pro pasivní dům a pasy měl jako být? To nemá vzájemně nic společného, vše je systémově odizolované. To byste mohl tvrdit, že složení půdy dělá problém pasivnímu domu, stejná blbost.
Xps 240 mm pod deskou, takze pod podlahou bude muset byt dalsi mega silna vrstva izovace, jinak tam vznikne luxusni tepelny most. Kdyz se kouknu na ceny, tak uplne vynechat tenhle Xps nesmysl, kterej znamena akorat vyhozenych 100 tisic, vylejt pasy a dat silnou izolaci az pod anhydrit jednak vylouci tepelne mosty a hlavne to vyjde podstatne levneji. Navic vam u pasu nehrozi, ze pri povodnich s vystoupanou spodni vodou, vam dum "odplave", jako v tomto pripade.
Ano, nevidím jediný důvod proč to řešit takto a naprosto vyhazovat peníze z okna. Článek zní jako obrovská novinka, na které se dá hodně ušetřit, prý 500tis, ale kvalitní základové desky na klíč od firmy na 160m2 se pohybují kolem 500tis, ty nejdražší 650-700tis a nemusím hnout brvou. V článku píšou, jak ušetřili 500tis a stejně je to stálo 700tis? Takže jako plovoucí deska by od firmy na klíč vyšla na 1,2mil? No, to je tedy velká výhoda.
A co tvoří inflaci ve státech kde platí eurem? Viz Slovensko. Taky vyrovnání kurzu? To asi ne že? Euro není všemocné jak si myslíš.
Na Slovensku mají politiku a tím i ekonomiku v háji, to je táhne ke dnu. My ale vynakládáme desítky mld ročně, na vyrovnání kurzu. Ty mohli v naší ekonomice zůstat a točit se. Místo toho je platíme za přežitek, jakým je národní měna.
Neskutecny zvajsty , tady vubec nejde o hardware ale o software a zpusob sestrojeni hardware ( zeleza) jinak na vahu ma stejnou cenu jako mig 21
Evidentně vůbec nevíte v čem je rozdíl mezi Mig 21 a F 35. To rozhodně není stejné železo, dokonce ani vzdáleně podobné. Když pominu vnitřní konstrukci draku, materiály a spoje, tak hlavně plášť je něco naprosto jiného.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Po druhé světové Poláci také nesnášeli rusy, ale byli na tom stejně jako my, za železnou oponou a v naprosto ovládaném systému. A není to tak dávno, pořád je dost lidí, co by jim v tom rádi pomohli a zasedli na vytoužená místa, kde rozhoduje politické přesvědčení nad logikou a skutečnými schopnostmi. Fuj, už nikdy víc!
A kdo jsou ti spojenci,pojmenujte je.A co kompenzovali Česku nebo Slovensku?Myslíte ty jejich nepotřebné haraburdy,které jim tam roky nepoužité stojí a je jim líto je dat do šrotu?😂 Kdyby byli takový hodní poctivci,tak řeknou ať si za to v té ceně vybereme co potřebujeme a ne že nám nanutí zbytečnosti a ještě jim máme za to být vděční.
Vy budete na svém dvorku nejspíš příšerný hospodář.
Nevím nevím. Zrovna Ukrajinci poslední dobou ukazují, že válečná loď za miliardy se dá vyřadit z boje vodním dronem za pár set tisíc. Asi bych na jejich místě ty miliardy investoval jinak, nedělám si iluze, že se rusi podobné vodní drony nenaučí stavět.
Je téměř jisté, že rusové vytvoří podobný dron. Ale Ukrajinci budou snad napřed v tom, jak ho zneškodnit. Je to stejné jako u ochrany majetku, softwaru atd. Být o krok napřed.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
jak ale vysvětlíte, že Maďarsko a LOM si ta letadla koupily bez západního certifikátu?
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Nevím, nebyl jsem u toho. Jen mohu soudit, že kupují výrazně levnější výrobek k účelům, kde takové certifikáty nepotřebují.