Jen krátce. Kdyby se čekalo na "objednávku" vynálezu kola, pluhu, parního stroje, elektromotoru, spalovacího motoru, byli bychom ještě stále na stromech. Netroufám si posoudit, zda by to bylo lepší nebo ne. Většina současníků by si to asi nepřála. AI i AGI je sama o sobě skvělá a bez jejího zneužití by mohl vzniknout lepší svět. To jak jí zneužije lidský odpad, t.j. politici, je ovšem věc jiná. Umělé inteligence bych se nebál. Jen z politiků mám strach.
Lidstvo je určitě jedním z druhů, možná dokonce jediným, který by Zemi v její současné podobě vůbec nechyběl. To je ovšem možno říct i o ostatních živých tvorech. Vliv ostatních druhů není ovšem pro Zemi globálně devastující. Z toho vyplývá, že umělá inteligence musí na podkladě pragmatické úvahy jednoznačně zpochybnit smysl existence lidstva. Pokud nebude mít svobodu rozhodování softwarově blokovanou.
Myslím, že se tímto opatřením u dětí jen prohloubí mylný pocit, že okolní svět je pro ně prostý jakéhokoli nebezpečí. Už teď je to patrné z toho jak se bez rozhlédnutí a s očima upřenýma do mobilu vrhají na přechod s přesvědčením, že jim tam nic nehrozí. To ostatně platí i pro některé dospělé. Selhání řidiče ale přeci nelze nikdy stoprocentně vyloučit. Děti by se měli už od malička naučit znát skutečnou realitu. Okolní svět není za všech okolností bezpečný! Aby takový byl, musí každý pro svou bezpečnost také něco aktivně udělat. V tomto konkrétním případě to znamená nevrhat se bez rozhlédnutí na přechod pro chodce.
Pravicové vlády vždy celkem správně tvrdily, že člověk nemá spoléhat na stát a má se postarat sám o sebe. Samozřejmě včetně zajištění slušné kvality života v důchodu. Inu učinil jsem tak neb se mi to zdálo rozumné. Jenže tato máloschopná vláda, zároveň pomalá v rozhodování mně bleskově připravila cca o třetinu úspor, což se mi zdá dost. Vzdáleně mi to připomíná měnovou reformu z padesátých let, která postihla moje rodiče a prarodiče a kterou jsem zažil. Velmi mně jako dítko potěšila neb jsem si za poslední "staré" peníze mohl neomezeně nakoupit pamlsky. Ztrátou úspor poctivých střadatelů se ovšem tato báječně nekoncepční vláda nechlubí, zato má plná ústa o zkrocení inflace v současnosti. No, to není vůbec její zásluha a zásluha ČNB a její politiky snižování úrokových sazeb je to jen zčásti. Jsem zvědav jakým způsobem mi tato úspěšná vláda nahradí ztráty, které mi způsobila svou nekompetentností v rozhodování až nastane ta báječná, v článku adorovaná, konjuktura a budoucí "Fialový blahobyt". Já už se bohužel tohoto hospodářského zázraku i přes píli mně vlastní nemohu účastnit. Čekám totiž už jen na to až mně šoupnou do futrálu. To se panu profesorovi uleví, hlavně aby nás do futrálu šoupli co nejvíc. To bychom zachránili státní rozpočet. Nastartovat ekonomiku vláda nedokázala, ale daně zvyšuje pilně. Ze svých předvolebních slibů tato vláda nesplnila téměř nic. I připitomělý podnikatel ví, že se dá slušně vydělat pouze na obratu a škudlení nestačí. Závěrem mně napadá, že tento budovatelský článek napsal sám pan moudrý a vševědoucí profesor Fiala, když si předtím dal jointa.
A co hodlá laskavý autor udělat s testosteronem nabušenými vrahy, kteří na silnici porušují vše co se dá. Stačí nebýt línej pane Kotlár, nepoužívat jednoduché a dojímavé závěry a podívat se na statistiky nehodovosti. I když je reakční schopnost starších lidí zpomalená, berou to obvykle při řízení v potaz. Tu je ostatně důležité vzít v potaz v každém věku. Jezdím od 18-ti do téměř 80-ti a dosud bez jediné nehody. Pracovně jsem jezdil nejen po republice, ale po celé Evropě. Možná jsem měl jen štěstí.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Vážený pane Procházko. Svět se mění a s vašimi názory v podstatě souhlasím. Evropa nemůže spoléhat na USA. Chápu presidenta Trampa, že nechce, aby americký daňový poplatník řešil evropské problémy. Pro USA je větší ekonomické i mocenské nebezpečí Čína. Aby byla Evropa v budoucnosti trvale bezpečná, měla by mít silnou vlastní armádu a pečlivě kontrolované vnější hranice. To ovšem není zadarmo a musí to bohužel dočasně zaplatit nejen důchodci, ale všichni občané snížením životní úrovně. Je třeba se zbavit destrukčních zelených opatření a rozjet naplno ekonomiku a bohužel i zbrojní výrobu. Nespoléhat se jen na NATO a americké zbraně. Jsem pamětník narozený roku 1944 a vím jak to bylo za vlády Kremlu. Maximum prostředků šlo do armády a důchody a platy byly nízké. Ale je třeba vidět i to B. Centrálně řízená ekonomika dokázala zajistit činže a ceny základních životních prostředků na úrovni odpovídající příjmům i důchodům. Nebyl to blahobyt, ale také nehrozilo bezdomovectví. Máte pravdu, blahobyt nelze nárokovat, žil jsem v tom léta. Nechci aby se Kreml vrátil, ale oprávněné vysoké náklady na bezpečnost je možná i v demokracii nutno vyvážit jinými řízenými ekonomickými opatřeními. Nebo musí být ekonomika tak silná, že to utáhne. Nehrozí jen vpád Ruska. V důsledku oteplení planety hrozí mnohem horší nebezpečí, budoucí možný vpád muslimských a jiných hord z neobyvatelné Afriky. Na tuto situaci je třeba se začít připravovat už teď. To se nedá udělat rychle. Stejně jako nepostavíme jaderné elektrárny dostatečně rychle, když příliš brzy nesmyslně zrušíme všechna fosilní paliva.