Když se tuhle (včera, předevčírem?) zde v Mediích řešilo, zda v USA je lépe/hůře než v Česku nebo v Evropě, padlo, že Amerika je trochu jiný svět v tom, že tam i tady je obecně jiný přistup státu k občanovi. Zjednodušeně, že oni mají víc svobody, ale méně pomoci státu občanovi. Je to prostě tím, že oni zůstali blíž klasickému kapitalismu 19. století, násilnému a bezohlednému, kdy rozhodovala peníze, síla a jednoduché násilí: mám víc jezdců, čili potřebuji tvoje krávy, ranch, manželku. Svět Divokého západu bratří Coenů (Tahle země není pro staré, Fargo), Costnerova Yellowstonu, McCarthyho Krvavého poledníku, Tarantinova Pulp Fiction. A s tím souvisí i jiná cesta k totalitě: v Evropě musí být revoluce, v USA přijde nemorální narcis a je to (tedy zatím skoro). Ale jinak platí: mám víc jezdců, potřebuji Kanadu, Grónsko, Panamu, Gazu, zbytek z Ukrajiny, z agresora udělám oběť, a mám své lidi na to, aby bylo jasno, co bude za mne svoboda slova. Doufejme, že režim starého pána skončí s ním. A hlavně, jestliže se Evropa nepochlapí, nemá v Trumpově světě moc práva na život .
Ukradli mu tu cihlu na komínu sto let staré továrny do které komanci nedali ani korunu. To jezbytecna diskuse, ti lidé jsou jako Putin. Všem se jim zhroutil v listopadu 89 svět a nyní na sklonku života touzi po revanvči. Prostě to musíme těch cca deset let vydržet. Předváleční duchodci vychování za první republiky mysleli jinak než ti stávající zblbli komunistickou propagandou 50tych let.
V tom máte pravdu, pane, ale o tom původně řeč nebyla. Osobně si myslím, že propagandou 50 let zblblých už moc není - mně je 82 let, t propagandu znám, ale nebral jsme ji tehdy, natožpak teď. Myslím si, že zblblá je hlavně generace dnešních politiků, ale ne propagandou, jakoukoli, málokdo ji bral vážně, ale bezčasím, žádným tlakem na realizaci - už o nic nešlo, jen se dočkat víkendu a cesty na chatu, když se v práci nesplnil plán, pak se aktualizoval, jen "aby se splnil". Ale asi jsme jinde.
60% lidí na hranici chudoby to jsou sociálně slabší jedinci? Viděl jste kolik přibylo nezaměstnaných za poslední měsíc? S tou lékařskou péčí to taky není tak divoké,jasně že na západě se zdravotní péče platí.Jen že mi tu z toho západu máme jen to co se hodí do krámu.Tak že průměrný Čech se určitě nemá lépe než průměrný Američan. Ano ale máme tu také hodně zbohatlíků kteří jsou díky naší skvělé probruselské vládě bohatší.
V Česku není žádných 60% lidí na hranici chudoby, jen se tak cítí!
Přesně popsané to má být předvolební kampaň,všechno co jsme měli je rozkradeno a nám nepatří ani voda o které pisatel popisuje mladí lidé nemohou si dovolit ani mit děti protože nemají kde bydlet a další problémy
To první prostě není pravda, pane! Co Vám asi tak, a kdo, ukradl? Mladí lidé, chtějí-li, budou mít, děti, i bez bytu i jiného, když neumí plánovat. Tak jakápak kampaň, chudí lidé jsou všude, ve všech zemích, většinou si za to, víceméně, mohou sami.
Tak proč je nám USA představována jako země nedozírné demokracie, všeho volného a dobrého, když se tam mají tak špatně a v ČR máme eden?
Kým je Vám předstatováno, pane. A ani v Česku nemáme nějaký Eden. Ale pořád platí, že když je někdo šikovný, vytrvalý a pracovitý, může (!) se stále mít v Americe lépe než zde. Ale něčím za to nejspíš zaplatí.
Viděl jste nějaké slovenské filmy kde hrál?, asi né 😕. A pokud Vás irituje to, že je Slovák a uvádí u nás pořad "Zázraky přírody"( a taky dobře) tak mě to teda nevadí, a slovenské herce mám moc ráda, a vždy jsem měla.Mějte krásnou neděli 🙂.
Znám ho jenom jako baviče Zázraků přírody, kterým se léta úspěšně vyhýbám. Osobně ne nesympatický, ale herec? Ne. Je mi líto.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tak je hodně očitých svědků,že stříleli ozbrojení demonstranti i z okolních střech.Nebyla to opravdu sametová revoluce.Tady navíc svrhnuli legálně zvoleného prezidenta ve volbách,které nikdo nezpochybňoval.
9 odpovědí
5
Sledujících
2
Sleduje
5
Sledujících
2
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
No, jistě, šlo o převrat, tam vždy jde o nějaké násilí. Musel byste vážit, kdo a kolik násilí. A o tom, jak ten svržený režim byl korupční, svědčily i zlaté kohoutky v soukromém paláci svrženého, ne? A, pane, jeden článek=žádný článek, ve vyostřeném střetu se obě strany snaží přesvědčit o své pravdě.