Pokud je to opravdu buk lesní (a ne nějaký méně vzrůstný kultivar), jak bude vypadat za dalších padesát a pak ještě jednou padesát let? Jak bude velký, kde bude mít kořeny? Kdo a za kolik mu bude opižlávat větve zasahující do fasád, střech a stožárů VO? Jakou tam vlastně má perspektivu?
Kde se, uprostřed zástavby, tento konkrétní strom vzal?
V současné přehuštěné technologizované městské zástavbě je dlouhodobá existence skutečně velkého stromu čím dál větším problémem, pokud jako prioritu stanovíme funkčnost a bezpečnost města. A tím vzniká spousta situací, kdy nelze nalézt kompromis ní řešení.
Oboustranné nepochopení úkolu.
Ministryně by měla za armádu lobbovat u ostatních politiků ve vládě i parlamentu, v médiích. A zároveň by měla armádu vč. jejího velení chránit před politickými tlaky, dělat jakousi bariéru. To druhé jaksi ne úplně zvládá - eufemisticky řečeno.
Velitel by pak neměl mít nejmenší důvod vystupovat v médiích, tím méně proti vlastní ministryni. A dokud jsou faktické důvody malé, tak by se měl umět držet zpátky.
Je nutné u každého znečišťovatele zkoumat nezávisle dva aspekty: globální a lokální.
To, co vidíme, je pokus o globální řešení lokálních problémů a lokální řešení těch globálních.
Lodě městům nic nedělají, globálně jsou to nejhorší.
Auta světu ve srovnání s nimi tolik neškodí, ale městům a aglomeracím způsobují smogové kalamity.
Takže nejhůř je na tom nakonec ryzí venkovan, který do města jezdí MHD (neb nezaparkuje), ale jeho auto (a mít ho musí, není to věc statusu nebo zábavy, nýbrž nutnost) podléhá všem restrikcím a velkoměstu na řešení jeho lokálních problémů pěkně povinně přispívá. Což město naopak většinou nedělá ani náhodou. PIDu čest.
Četl jsem o nějakém velkém ploutvonožci (lachtan nebo tuleň), že mladí samci prostě nahodile obeplouvají celý svět, tím se učí námořní navigaci ve všech oceánech, aby se po dosažení rozmnožovací zralosti bezpečně vrátili na "svou" rozmnožovací pláž.
Cestou jim to sice občas ne úplně vyjde, třeba když plavou velkými řekami daleko proti proudu a pak (bylo to v Brazílii) demolují ve cvičných bojích auta parkující na náplavkách.
Nevidím důvodu, proč by se nemohli ještě daleko větší kytovci chovat s průzkumem moří a oceánů stejně.
Moře má vůbec jiné pojmy o vzdálenosti. Krokodýl mořský byl pozorován cca 1000 km daleko od pevniny uprostřed Indického oceánu. Evidentně byl ve výborné kondici a zjevně nijak mnohadenním pobytem na otevřeném moři nestrádal.
Prosím opravit, jezero není Orchidské ale Ochridské. Odkaz
Buďme nakonec rádi, že se takto nedomáhají původu a zásluh C+M třeba Makedonci.
Takový VVP s Duginem by Vám do roztrhání (Vašeho) těla tvrdili, že C+M byli přece Rusové a staroslověnština je přece ruština.
Nebo vznikla ruština jako hovorová verze staroslověnštiny? 🙂
Jenže ty pověsti jsou tak pěkné!
Další řady (rozměrově menší) se v okolí vyskytují, nejde tedy o nic jedinečného. Takřka jisté je to, že kamenné řady vznikly na nezalesněném místě a zalesnění je druhotné.
Ano, křemence se v okolí nacházejí, ať už výchozy, tak již opracované velké bloky na povrchu (možná dříve použité ke chmelničním kotvám).
Ale s prostým vysvětlením řad jako protierozního prvku - a ještě v souvislosti s vodou - se nedá dost dobře souhlasit, protože spád na celé oblasti rovin poseté řadami je zcela minimální. Zbytky křídové tabule jsou prostě ukloněny jen velmi málo a vodní eroze na její ploše není tím rozhodujícím erozním faktorem - tím je vítr. Pokud by šlo o protierozní opatření se vztahem k vodě, tak by řady lemovaly okraje, kde rovina přechází ve strže. Naši předci sice spoustu věcí nedomysleli a i jinak se občas chovali jako dobytci, ale tak blbí fakt nebyli.
A jako protivětrná eroze (převládající Z / SZ proudění) jsou řady prostě nízké, navíc v lese záhy postrádající smysl.
Takže šup - šup, nějakou lepší teorii!
Spolupráce Izraele a Egypta ohledně Gazy je už roky "příkladná" - možná je dokonce jižní hranice pásma ze strany Egypta hlídaná přísněji. Egypt (stát) s Palestinci v Gaze nechce mít moc společného a bojí se šíření nepokojů do své země. Podobně je na tom Jordánsko.
Nečekaná spolupráce to rozhodně není, to by bylo potřeba se obrátit jinam - třeba ke vztahům Izrael - Ázerbájdžán, Izrael - Saúdská Arábie ... kde roli hraje jak energetika a obchod, tak boj proti vlivu šíitského Íránu, ve kterém za sunnity Izrael odvádí špinavou práci.
"Lidé se stěhují do chat. Část chudnoucí střední třídy neutáhne bydlení v Praze"
Ubozí chudí proletáři volí mezi chatou (velmi často luxusní - do zálesácké by se přece nestěhovali) a bytem v Praze. Obojí už neutáhnou. Ještěže jim zůstanou auta a peníze na PHM, aby z těchto chat nadále mohli do Prahy dojíždět do práce.
Vrací se k řešení obvyklé dilema: bydlím v místě, kde se dá vydělat dost peněz, ale žít se tam nedá vs. žiji v místě, kde je krásně, ale nedají se tam vydělat peníze. Peníze nebo život?
15
Sledujících
1
Sleduje
15
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
"StarDance je taneční soutěž..."
Bohužel, vycházíte z tohoto zásadně chybného zařazení, což následně vede k mylným závěrům.
StarDance je zábavný pořad s prvky tance.