Momentální systém Davis cupu je nezajímavý,spousta kvalitních hráčů se ho nezůčastňuje,viz letos Němci a Usa v Číně,sledovanost klesá a tak tam asi bojovnost do roztrhání těla jako za Štěpánka čekat nikdo nemůže
No pokud jste sledoval Tomášův fenomenálně zahraný 1. vítězný set proti Alcarazovi, tak byste tohle nemohl napsat. Myslím si, nejen já, že šel až na hranu svých fyzických mozností, a tím začaly jeho následné problémy. Tom ukázal,že je srdcař a svou hrou se Carlosovi naprosto vyrovnal. Bohužel, tělo vypovědělo službu. Takže ano, Tomáš hrál až ' do roztrhání těla'.
Kdybyste nekdy zil v Norsku, tak byste nikdy nepouzil vyraz "laponec".
Takze asi tak 🙂.
Samozřejmě vím, že Norové používají výraz Sámové, ale u nás stále převažuje výraz, který jsem použil. Ano, opravdu jsem strávil 3 měsíce v Oslo studiem norštiny-bokmålu, přesněji připravou diplomové práce. Btw, jako studijní materiál pro mou práci v oblasti norské gramatiky jsem použíl k Norům dosti kritický psychologický román Møte ved Milepelen od Sigurda Hoela. Jistě ho budete znát. 😉A pokud ne, přečtete si ho, otevře Vám oči o tom, jak se někteří Norové chovali za 2.světové války.
Můj příspěvek se však týkal něčeho jiného, jak ste jistě pochopila.
No pockejte, musite odecist vsechny Romy, Vietnamce, Ukrajince, vsechny s hnedyma ocima a tmavsi pleti prece...
Ale tak me bylo jasne, ze se muj prispevek jiste skupiny lidi hluboce dotkne, zadne prekvapeni 🙂.
Jen bych vas upozornila, ze treba v Norsku zije zhruba 30% pristehovalcu. A to, ze pristehovalci ziji v Cesku prevazne bez toho, aby delali probemy vim. Problemy s tim maji spis nekteri Cesi (opet omluva vsem, kteri to tak nemaji).
Milá paní Jitko, žijete ještě na růžovém norském obláčku. A to říkám jako člověk, který vystudoval norštinu jako oborové studium a v Norsku několikrát byl.
Podobně naivní představy o 'obohacování' naší společnosti lidmi islámského vyznání jsem také kdysi měl při pobytu v Oslo. To bylo ale v 90 letech. Od té doby se ale hodně změnilo. Překvapuje mě, jak evidentně nereflektujete situaci u vašich sousedů ve Švédsku, kde jsem taky kdysi byl a připadal si jako v ráji. Dnes bych do Malmo opravdu nejel, a mrzí mě to. Vy jste zatím v pohodě, diky mnohem méně vstřícné imigrační politice Norska (a neni to náhodou dle Vaší logiky vlastně špatně?), ale ono se to může změnit velmi rychle, tak jak se i k nám časem nevyhnutelně nepřispůsobiví (a mezi nimi i islamisticky fanatičtí) imigranti začnou přesouvat až jim bude Německo malé.
Bití dětí a Barnevernet nehodlám vůbec komentovat. (Vy ste byla svými rodiči často bita? Já dostal v dětství jednu jedinou facku, a byla na místě).
Norsko sem měl rád a mám dodnes, norštinu jsem miloval, ale už ji bohužel zapomínám. I norskou hudbu a literaturu trochu znám. Když jsem tam byl naposledy, byla velmi populární Mari Boyne, folková umělkyně, nevim kde je jí dnes konec. Je laponského původu a na své, tuším, 1. desce zpívala částečně norsky a laponsky. Moc se mi libila. A víte jaké bylo téma? Útlak minoritního etnika, tedy laponců, majoritni norskou společností, nedostatek studijních a pracovních příležitostí atd.
Tak asi tak. Věci nejsou tak jednoduché jak se zdají.
Hilsen fra Brno.
Totální chaos. Před cca 20 lety a dřív se zákaz ježdění po chodníku jednoznačně dodržoval a člověk si to, až na výjimky, netroufl. Můj syn někdy v roce 2010 dostal pokutu 500 Kč, a já mu říkal, že je snad poslední smolař, co dostal pokutu. Protože tou dobou, alespoň v Brně, to vypadalo, jakoby veškeré zákazy padly. Lidé jezdili a stále jezdí běžně po chodnících a v centru města, a mě to tehdy připadalo jako snaha přizpůsobit se světu např. turistům, kteří si kola půjčovali s rozjezdem půjčoven kol.
Přišlo mi, že Městská Policie na nějaké postihy totálně rezignovala.
Navíc, pokládám za mnohem nebezpečnější ježdění na skateboardech a elektrokoloběžkách, zvlášť když jdete po chodníku s dítětem nebo se psem.
Tmavomodrý svět mě osobně napoprvé trochu zklamal,napodruhé a napotřetí to bylo mnohem lepší. Asi nejvic mě tam vadila ona anglická herečka, která mě do role nesedla.
Jinak nechápu výpady proti Zdenku Svěrákovi i jeho synovi. My, jako malý národ, bychom měli být hrdí na oba. Nebudu vyjmenovávat všechny filmy, které byly natočeny ať už Janem podle předlohy táty, anebo Svěrákovy/Smoljakovy filmy natočené jinými režiséry. Známe je všichni a jen při několika prvních slovech citací z jejich filmů se smějeme. Která (malá) země tohle má?
jsem pamětník. Majitelé byli tehdy zvyklí poslouchat - už to někdo psal - byla jiná doba a nebylo zvykem neposlechnout rozhodčího. A rozhodčí tehdy trvali na pokračování akce i když už psi umírali. Pamatuji větu: ted to teprve bude ta správná selekce....dodnes mi z toho není dobře. Někteří majitelé ale přesto odstoupili a psa si tím zachránili. Někteří odstoupili a přesto pes uhynul. Já jsem v té době naštěstí neměla chovného psa, byla jsem tam jen jako divák.
To je naprosto děsivý, úplně nepředstavitelný. Jak tito lide vůbec mohli dělat rozhodčí? Obávám se ale, že dnes to taky nebude úplně OK, a proto nikdy na výstavy se svými psy nechodím.
Já jsem pejskař, ale ta fraška které někdo říká soutěž mě nikdy nezajímala!! Jak porota, tak majitelé jsou jen hezky se tvářící parchanti kterým jde jen o byznys!! Vyhraje ten kdo má lepší konexe a dá víc do kapsy!! Čím víc ocenění, tím dražší štěně!! Byl jsem na výstavě jednou a když jsem viděl jak se chovají ke svým psům tak už nikdy
Přesně tak.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Zcela jistě svět přišel o velký hudební potenciál úmrtím Johna Lennona, o tom není pochyb. V případě Michaela Kocába si to nemyslím, politikou dostal milosrdné laso z hudební branže a velmi rád se toho ujal.
2 odpovědi
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
To je váš názor, máte na něj právo. Já souhlasím jednoznačně s redaktorem. Mimochodem, v r. 1997 vyšla trochu opomíjená, ale naprosto famózní deska PV Běr.
1 odpověď