Citace z článku: " Útočník proto na internet umístí lákavou reklamu slibující zaručené zisky...."
No a to je takový problém toho útočníka v této počáteční fázi nějak identifikovat? prostě tu lákavou reklamu prošetřit, ověřit, zjistit a odstranit?
Nebo že by to snad bylo jako to strašně obávané ohrožení svobody a demokracie?
No a proč by tady nemohli volit třeba všichni, co přijdou z Afriky, Ameriky, Asie i z ostatních částí Evropy? stačí přece udělat pravidlo, říct, napsat, oštemplovat, schválit, že tu může volit každý odkudkoli, pokud chce, a je to?
Stejně tak zdejší obyvatelstvo se může vypravit do Afriky, Ameriky, Asie, kamkoli do Evropy, a může se tam zúčastnit svobodných demokratických voleb, proč ne?
Citace z článku: ".....je tu nevýhoda, že třeba ve srovnání s Plzní je Mladá Boleslav malá, působí tu padesát pracovních agentur, tolik jich není ani v Plzni,“......
A proč tam může působit tolik agentur?
Kdo to povoluje, na čem a na kom vydělávají a se živí ( přiživují) ?
Že by se zrovna na těch agenturách testovalo, jak to udělat, aby byla co nejmenší regulace v našem přeregulovaném státě?
A je to zrovna ta nejvhodnější oblast, testovat to na počtu agentur pro zaměstnávání zahraničních pracovníků?
Z článku: " ...politik, na kterém jsme dosud oceňovali jakousi uměřenost, střízlivost nebo zdrženlivost. Ale zdá se, že marketéři Petru Fialovi poradili, ať úplně změní svůj způsob komunikace.... "
Né podle slov, ale podle činů poznáte je. Jaký je doopravdy ten přeslavný světový lídr a co je jen křečovitá póza obklopené osoby, která na to prostě nemá? Anebo - jakými lidmi se obklopuje, kdo komu co proč radí?
Co je cílem - udržet si funkci se vším, co k tomu patří včetně hrošího brnění, nebo doopravdy dělat něco pro tuto zemi a její obyvatelstvo? Copak jemu a jeho světovému týmu vůbec nic neříkají ekonomická čísla, grafy, žebříčky, ceny, mzdy a platy, volební výsledky? Copak jsou tak slepí?
Tak nevím. Nebylo by lepší hledat takové nastavení systému, aby se třeba ten senior, co mu zemřela žena, nebo ta matka s holčičkou, co už nemá na bydlení, jak se o tom hovoří ve videu, aby se vůbec do takové situace nemuseli dostat?
Stejně jako třeba potravinové banky - jak se TV natřásá, když se dělá sbírka - vždyť by takovéto pomoci vůbec nemusely být potřebné ?
Každý z těch bezdomovců má nějaký svůj příběh. Nebylo by prospěšnější, ale asi mnohem obtížnější, hledat individuální přístup, jak navést ty lidi na vlastní cestu?
Tak třeba náš přední neurochirurg Beneš v mládí vypadal, podle ne-výsledků ve škole, že je snad mentálně nedostatečný - měl štěstí, že ho jeho otec, taky přední neurochirurg, vzal tehdy k testům, kde se ukázalo, že mu prostě nevyhovuje systém vzdělávání, že je nadprůměrně inteligentní. A ve svém oboru pak udělal kariéru a pomohl a pomáhá spoustě lidem.
A teď babo raď, jak objevit a probudit v dětech a mladých lidech jejich potenciál, který nemůže podléhat jednotnému měřítku, protože každý z nich ( z nás) má jiné předpoklady, jiné možnosti, jiné hranice. Co a jak s tím?
Navíc - k čemu spěje současné školství? Ke sněhovým vločkám? Ke zploštění znalostí využitelných v praktickém hmotném ( fyzikálním, chemickém a matematickém) světě?
Citace z článku: „Všechny závody a všichni zaměstnanci potřebují perspektivu do budoucna a škrty nevytvářejí budoucnost. Volkswagen vypověděl celou řadu kolektivních smluv, včetně jistoty zaměstnání.... "
Co je na tom špatně? Jde o roboty nebo o lidi? Může se někdo divit, z čeho vycházel předchozí režim? A jak se to nepovedlo, koukalo se tehdy bezradně, teď se kouká taky bezradně? Kdo může vědět, co s tím?
Jak to bylo po vzniku Československa, za první republiky s výrobami - když se nedařilo, nezřeklo se jako první svých příjmů vedení firmy? Pracovníci dole v provozu až jako poslední?
A nač to všechno? Hledejte takový legislativní rámec, takovou svobodu, kde se nebude muset tolik dohlížet a kontrolovat, dejte lidem práci, možnost se uživit, nebudete muset řešit nějaké dávky a kontrolovat, co mají na účtech? nebo ty vaše dávky budou jen pro ty pod mostem, co nemají účet, protože ho nepotřebují, protože pod mostem nic neplatí?
Proč kontrolovat ty neschopné, co mají málo? Aby se to schopně přelévalo k těm schopným, pracovitým, vzdělaným? neexistuje něco jako byznys s chudobou, který se přece vyplatí?
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
jakže to bylo po předchozích volbách - Lipavský tak nějak vypadnul z kola ven a ocitnul se volný, no a tak si řekl o zamini a dostal to, protože tam asi nikdo jiný schopný nebyl, kdo by o ten post stál ? No a protože Piráti, žejo.
Ten pán, co se mu líbí šéfovat lidem, kteří by tu práci ani nemohli dělat, protože musejí mít vyšší stupeň než bakaláře. No což.
Ale ta jeho bakalářka - kdysi se dal najít pod tím zadáním na guglu dost podivný text úrovně sotva ročníkové práce středoškoláka, který se potom ( ten text ) při opakovaném hledání po čase vyloupnul jako docela normální bakalářka z roku 2010.
Zajímavé téma i zajímavý závěr - téma ve smyslu zjistit, jestli Rusko zneužívá svého postavení dodavatele energií. Závěr - že nezneužívá, k tomu dodatek že zatím. No a tohle mu stačilo k postu ministra zahraničí.
Ale učí se hoch za pochodu, tu příležitost i prostor mu dali a dávají. Zřejmě se to hodí. Skvělá dvojka s MPA, opravdu elitní výkvět společnosti.