Už to mám dávno za sebou, ale pořád si pamatuji, že i matka je taky jen člověk. Domácnost, péče o dítě , i to hraní s ním, tvoření a zabavování se musí zvládnout a není nic špatného na tom, když maminka vysadí. Hra na mobilu (ne celý den) přijde vhod oběma stranám a taky např. dalším návštěvníkům restaurace. Dítě nekřičí, neběhá kolem stolů, neobtěžuje ty ostatní.
Článek je výstižný, jen bych chtěla autorku varovat kvůli jeho závěru. Přesně to jsem dělala, ráda a bez zlých úmyslů, pozorovala spolucestující nebo poslouchala roztomilé moudrosti dětí.Dnes je to považováno za obtěžování, přesněji "zírání". A věnuje se tomu dokonce více pozornosti než problému, který je popsán v článku.
Co je vlastně tzv. redaktorka Šindelářová za člověka, že stále píše takové nesmysly? Už třeba v úvodu" .....nejenže se musel vyrovnat se ztrátou partnerky".....On se přece díval na to jak umírá a nedokázal jí včas zajistit pomoc. Dělá to na mě dojem, že ji už až tak moc sekta nepotřebovala. Dítě, jako zdroj určitých příjmů, už bylo na světě. Pokud se holčička ocitne ve spárech sekty, dřív nebo později bude vystavena násilí jako ostatní ženy. Honorář za článek asi za to stojí.
Ono je to přesně tak, jak ten člověk sám píše. Není schopen finančně, ale ani nijak jinak zajistit péči o holčičku. Mezi lidmi, které jsme měli možnost vidět a slyšet v médiích, by nebyla ani v bezpečí.Snad to příslušné úřady vezmou v úvahu. Ideální by bylo, kdyby byla svěřena do péče nejbližších příbuzných matky, pokud by to jejich věk a zdravotní stav dovolil.
Když rodině náhle odejde živitel-hasič,policista,zdravotník, sportovec a další jiné profese, uspořádají kolegové, přátelé nebo obyvatelé obce sbírku mezi sebou. Podpoří tak rodinu psychicky i finančně, alespoň do začátku. Do toho se kamarádkám a kolegyním paní Ptáčkové očividně nechtělo. Nehoráznou částku raději chtějí od lidí. Způsobí tak velkou nedůvěru a nechuť přispívat opravdu potřebným do dalších sbírek na DONIO.
Že jste žurnalistiku nestudoval ani nemusíte zdůrazňovat. Je to znát. V poslední době toto studium nepoznamená ani mnoho jeho absolventů. Jen bych se ráda zeptala na jednu věc. Zatímco hrdina příběhu (pravděpodobně smyšleného, ale i za takový je honorář) s bolestí ucha trpěl v čekárně ,co se odehrávalo v ordinaci? Paní doktorka ošetřovala jiné pacienty nebo pila kávu, odběhla si na nákup, telefonovala s kamarádkou? Nevím kolik lidí sedělo v čekárně a mělo možná podobné potíže. Zkusil se ten bodrý číšník domluvit, aby ho pustili na ošetření hned? A jaká byla reakce?
To, co je pro většinu z nás samozřejmé, by se mělo zdůraznit zejména redaktorům CNN Prima News a jim podobným. Je jen otázka času, kdy začnout slídit kolem bydlišť pozůstalých a strkat jim mikrofony před obličej. V lepším případě se spokojí s vyjádřením sousedů, kteří sice nic určitého neví, ale slyšeli že ..........
Opravdu měl někdo z redakce CNN Prima News v sobě tolik bezcitnosti a obtěžoval otce zavražděného? Nic jiného než bolestná slova přece nikdo nečeká a člověk, který se ocitá v jeho asi dosud nejhorší situaci v životě se jen těžko brání takové hyeně. Zítra se bude dobývat na manželku, aby zjistil a sdělil národu jak moc ji to zasáhlo?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Od paní Fabiánové bych si určitě poradit nenechala. Celý život se hledá a moc se to nedaří. Usuzuji z toho, co o ní vím. Ve škole ji šikanovaly děti, protože byla dcera slavné matky. Otec jí ubližoval natolik, že si změnila jméno. Otčím ji týral, partner taky. Je jen otázka času, kdy přijde na řadu současný manžel. S paní psycholožkou měla raději podstoupit více hodin terapie, pokud ovšem vznik knihy není terapie samotná. V tom případě ji přeji aby to pomohlo.
2 odpovědi