Paní Dianová bohužel ani za mnoho let nezpracovala svůj osobní problém, kvůli kterému ji opustil manžel, a stále se udržuje v módu nenávisti ke všem mužům, jako kdyby oni mohli za její postižené dítě. Rozvod s manželkou v 99 % případů neznamená opuštění dítěte, jak se to bohužel stalo autorce. Střídavka je už celé generace v civilizovaných zemích běžná, i u nás už vyrostly děti, které v ní prožily kus dětství, a jsou zcela v pořádku. Feministky typu paní Dianové však manipulativně jakýkoliv problém přičtou střídavce. Tyto příběhy jsou buďto vycucané z prstu nebo silně přikrášlené, ostatně autorčin blog na idnes tím byl pověstný. Ach jo!
Pane Jadlovský, hlavně aby Váš syn jednou zpracoval svoje problémy, vyplývající z doby, kdy byl svým otcem unesen do ciziny. Mimochodem- Vaše podpásovky vůči mně jako autorce a arogantní odpovědi diskutujícím, které s Vámi nesouhlasí, o ledasčems vypovídají. Takže Vám navrhuji, abyste se se svou kritikou zaměřil v první řadě sám na sebe.
Jako učitelka jsem měla dost žáků ve střídavé péči a nemám dobré zkušenosti. Pokud děti chodily stále do té původní školy, poznala jsem rozdíly v chování a přípravy na výuku podle toho, u koho právě byly. Nejhorší bylo, když jeden chlapec byl 2 týdny v Praze a 2 týdny na Moravě. Vzhledem k tomu, že školy nemají stejné, povinné, školní osnovy, je to pro dítě enormně náročné.
Také jsem měla ve třídě děti se střídavkou a měly to velmi složité.
Narodila jsem se v prosinci r. 1950 v porodnici v Podolí v Praze, kde maminka ležela od 5. měsíce těhotenství a udrželi mě tak, že jsem se narodila asi jen o 8 týdnů dřív a vážila jsem 1,7 kg. Rodiče bydleli v Řevnicích, ale nevím, jak za mnou jezdili a zda mě mohli vídat, mamka o tom nikdy nechtěla moc mluvit s tím, že jsem prý málem umřela. Domů mě prý dali až po 2 měsících strávených v porodnici. V dětství jsem byla dost nemocná. Dožila jsem se zatím 73 let, ale nyní ne v úplném zdraví. Přesto věřím, že díky péči zdravotníků v podolské nemocnici a díky péči mé mamky jsem se tohoto věku dožila. Sama jsem porodila 2 zdravé a donošené děti.
Můj syn v 94. roce, ve 26. t. t., 630 g
Naprosto nesouhlasím. Všechny tři děti mi prošli matematikou Hejného. Matematika je na rozdíl ode mě celou dobu bavila., i kdy nemají extra matematické nadání. Já jako rodič jsem se s nimi celý 1.stupeň nic do matematiky neučila. Dostali se na gymnázium, nejstarší reď studuje ekonomii na VŠ. To jsou pro mě dostatečné důkazy o kvalitě metody. A hlavně učí logicky přemýšlet, hledat nová řešení, spolupracovat. To jsou další plus.
A jak s pravopisem?
1
Sledujících
51
Sleduje
1
Sledujících
51
Sleduje
Právě jsem v zajetí dejà vu (zatra práce - kdy už se bude moci psát dežaví) - asi tak před deseti roky jsem na blogu idnes četla podobný fejetonek. Pokud jste tehdy byla autorkou, děkuji vám dodatečně za to, že jste mě tehdy zbavila dilematu volby správného označení části těla a nabídla jste úžasný název „pipinka“. A pokud tou dávnou autorkou z idnesu nejste, děkuji vám nyní za to, že jste mi to příhodné slovo připomněla. 🙂🍀
1 odpověď
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Jsem, oživila jsem ho :-)