Jak jste poznala, že to byli cizinci? Myslím, že naopak většina příslušníků celní správy budou češi.
Předpokládám, že to, že za nás bojují, jste myslela ironicky.
Není těžké vydedukovat, že to byli cizinci, protože se to v článku píše. Ale kupodivu se tam scházejí cizinci, kteří bojují za nás, spolu s cizinci, kteří bojují proti nám, a ještě další, kteří bojují proti nám i za nás. Občas se seperou, ale kupodivu proti sobě občas nestojí skupina, která bojuje za nás, a skupina, která bojuje proti nám. To asi v těchto rvačkách není rozhodující.
Nerozumím poslední otázce testu. Pokud vím, tak část historiků se domnívá, že je Žižka pohřben v Čáslavi. Kosterními pozůstatky v čáslavském kostele sv. Petra a Pavla se zabýval mj. antropolog Emanuel Vlček a pak v 80. letech 20. století se prováděl další průzkum. Výsledky hovoří o tom, že by kosterní pozůstatky MOHLY patřit Žižkovi, jistotu ale nemáme. Nicméně právě pro tuto nejistotu je poslední otázka testu zavádějící.
Místo "apeluje na mladé" lze stejně tak říct "manipuluje falešným dilematem".
Právo jednotlivce svobodně volit či nevolit je zásadní a nikdo by neměl být nucen volit, pokud se tak rozhodne (setjně jako nevolit). Neúčast ve volbách neznamená ztrátu práva kritizovat vládu nebo politický systém. Každý občan má právo vyjadřovat své názory a stížnosti bez ohledu na to, zda hlasoval. Volby často představují omezený výběr, který nemusí reflektovat skutečné názory voličů, a jiné formy angažovanosti mohou mít větší dopad. Kritika je nezbytnou součástí demokratického procesu a každý by měl mít právo vyjádřit svou nespokojenost s vládními politikami a rozhodnutími. Nevolení může být také projevem morální integrity, pokud žádný z kandidátů nebo politických stran neodpovídá hodnotám jednotlivce.
Stejně tak by šlo vytvořit i opačnou verzi téhož: "Kdo volí, nemá si co stěžovat" s tímto odůvodněním: Účastí ve volbách volič dobrovolně přijímá legitimitu politického systému a souhlasí s jeho pravidly. Pokud se rozhodne volit, dává tím najevo, že hraje podle těchto pravidel, a proto by jeho stížnosti po volbách mohly být vnímány jako neupřímné. Volič také nese spoluzodpovědnost za výsledky voleb, a tím pádem by měl nést důsledky svého rozhodnutí. Kritika zvolených představitelů po volbách by mohla být považována za popření vlastní odpovědnosti za jejich zvolení. Pokud volič kritizuje systém nebo zvolené představitele, může být jeho kritika považována za nekonzistentní, protože účast ve volbách signalizuje souhlas se systémem, což může vést k nejednotnosti mezi jeho činy a názory.
Naprostý souhlas. Velmi dobře napsané. Vždycky mi lezla na nervy demagogie typu: Kdo nevolí, volí... Kdo nevolí, nemá právo...
jejda jejda, to vypadá, že máte buď nějaký mindrák nebo jen mrzeníčko? Tak snad vaše slova budou mít celospolečenský dopad, abyste už to tady konečně změnil k lepšímu.... - už máte skoro 500 srdíček, vauuu.
Když už vás pobavilo slovo kryminál, protože vy přece víte, že se to píše s měkkým i, tak ještě vylepšíme to vaše „aby jste“. Správně a jedině správně je „abyste“.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Sdílení zkušeností s rodičem je incest? Rodič by měl být první, který bude sex s dítětem probírat. A jestli se i potom nestydí toto rozebírat s rodiči, je to výhra pro všechny. Tam je důvěra a pohoda na max.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ten pán to myslel jako vtip. Nemusíte mu to vysvětlovat. Chce to trochu nadhledu a smyslu pro humor.