Nevím, kde jste žila, ale z mojí třídy na ekonomce jen 2 holky bydlely s rodiči, protože ne vesnici přistavěli patro, jinak jsme se všechny vdávaly meze 20 - 22 a bydlely jsme s rodinou ve vlastním bytě (samozřejmě v nájmu, jiné byty nebyly). Takže já vůbec nevím, kde se bere, že do 35 lety bydleli s rodiči. V domě kde bydlíme už 50 let není ani nebyla rodina s dospělými dětmi
Ale článek je o vlastnim bydleni, nikoli o najemnim. Pokud jste se v 80 letech uvazala k podniku, dostala jste sluzebni byt. To dnes neni, ale dnes take do 30 let pracuje 6 % mladych (oficialni statistika). Proste si musi na vyt vydelat, nasetrit. Pokud chteji dědit, musi cekat, ve 20 to nebude. Mozna byste si mela ceky článek precist.
Do 35 let s rodiči? A s dětmi asi taky, ne?Jestli jste tak žila, to musel být zážitek, to bych se asi odstřelil v každé roli - prarodič, rodič a dítě.
A to je ten dnesni problem s nedostatky bytu. Vsichni hned musi mit sve. Zadna mezigeneracni solidarita. Presne to je v prispevku, na ktery reagujete a potvrzujete.
Ve 20 nemela vlastni bydleni zadna predchozi generace. Bezne do 35 zili s rodici v dvoupokojovem byte 2 rodiny, a šetřili. Potom si koupili domek bez koupelny k rekonstrukci, ktery dalsich 10 let o víkendech a dovolenych rekonstruovali, a potom bydleli ve svem. Penize utíkají na zbytečnému najmu, proste dnesni móda, od 20 zit bez dozoru…, to navic způsobuje nedostatek bytu a nasledne vysoke najmy z duvodu poptávky.
A kdybych cekala, az neco zdedim, tak jsem cekala do 55…
Zaver se moc nepovedl… pokud se obávají ti, co maji do duchodu 20-30 let, tak se jedna o 35-45 vek, coz je produktivní vek, a spousta casu si na duchod nasetrit. Navic zde nelze souhlasit, ze tato skupina má vetsi cast produktivním veku odpracovano, kdyz prave tato skupina se zapojuje do prace okolo 30 let veku. Pokud se ohledneme na generaci dnešních 50-60, tak ti si vychytali vse… pracovali od 18, matky na rodicaku 2/3 roky, zadne davky na bydleni, zadne danove odpocty na deti, úrokové sazby uveru na pořízení bydleni i 18 %, a jeste si vse museli postavit svépomocí o víkendech a dovolene. Dnes maji odpracovano pres 40 let, a odchod do duchodu v nedohlednu. Pokud si stihli neco nasetrit, tak válka, inflace a energie jejich ucty vysosaly. Tuto generaci přehlíží všechny vlady.
Je to jako dnes se vším. Škola neumí vychovávat 79 pohlaví, a ani to není její určení. Vychovávat má rodič, škola vzdělávat. Pokud se rodiči vzdělávací proces poskytovaný státem nelíbí, má možnost soukromého vzdělávání pro své potomky. Největší problém vznikl inkluzí, úlevy pro děti potřebující specifické podmínky v jedné třídě s ostatními dětmi, které pak pociťují nespravedlivost.
Učitel by neměl být parťák, ale autorita, kterou bohužel část rodičovstva neuznává, a to nejen ve školství. Splnit dětská očekávání, že ve škole nemusí nic, mohou brouzdat na mobilu, hrát hry do 3 do rána, se v budoucnu jen vymstí. Dnešní školáci z Japonska, Čîny a jiných podobných zemí, všem ukáží, k čemu vedou ambice se vzdělat.
Jojo, správný směr k podpoře elektromobility. Docela jasně to ukazuje, jak jde v první řadě o záchranu planety. A tak si kupte elektroauto smontované v EU z čínských součástek za x násobek, a pak tě ještě podojíme zdražením elektriny. Ale nejdřív ti dame dotaci, která bude závazná dele, než životnost baterie.
Pravda to není. Mela jsem rodicak do 3 coz bylo nějakých 9800 po zjištění že syna nevezmou jsem si zbylou castu musela rozdelit. 🙂
Ja jsem s tím ok. Deti jsme chtěli dobrovolně a dokameze je zabezpečit. Rodicak je opravdu malá část našeho příjmu.
Ovšem ne u všech rodin to tak je. Naopak měli by být mnohem větší úlevy na daních, pro ty co pracuji a mají děti. Ať příspěvky klidně zruší a udělají něco takového. Pak alespoň budou mít lidi motivaci pracovat ofiko a ne jen na černo...
S tim zcela souhlasim, rodicak zrusit, zvysit a ponechat na ženách, jak si vyjednaji delku ppm se zamestnavatelem, financne navazanou na odvedené pojistne, a zaroven zvysit slevy na deti pro pracujici rodice. Ale to je utopie, protoze jistou skupinu, ktera ma 4-5-6 a vice deti, ktere nemaji otce v rl by nebylo jak zabezpecit, ackoli řešením by bylo v takovych pripadech finance navázat na pracujici prarodice. Nicmene…, hlasy voličů neprevazuji z pracujicich voličů…
Mateřskou jsem mela. Syn je narozený v únoru a ve do školky u nas berou jen děti narozené nejpozději v prosinci. Místa ve školkách nejsou.
Takže syn půjde do školky až od září tudíž to mám rozvrhnute do 3,5.
Naštěstí ja mam práci z domova, takze ja jsem v pohodě.
Co ovšem mají delat ženy, které do te práce chtějí jít, ale školky prostě nejsou a dítě vám nevezmou
Oki, pak na 36 mesicu jde o cca 8990 kc, nikoli zmiňovaných 6500kc.
Představte si, že od od první práce si oba s manželem na důchod sporime.
A ne nemáme problém se uživit, ale to co dává stát je proste almuzna.
Dřív stát podporoval mnohem více než teď.
Dřív byli hlídací babičky, ted jsme absolutně bez hlídání. Bydleni je mnohonásobně dražší atd.
S manželem se máme dobře, ale hold musím do rodinného rozpočtu přispívat abychom si udrželi nas životní standard a bylo to naše rozhodnutí...
To vy tady prskate. 😄
Ja mam 300 000 a musím s nimi hospodařit, chtela bych videt vas jak to dokážete 3,5 roku. 😉
Trochu tu mystifikujete s temi 6500 kc. To je totiz vase volba, protoze i z tech puvodnich 300000kč jde o castku 10000 kc mesicne. Rodicovska dovolena je cca od 6 mesice veku ditete, a do tri let veku ditete. Pokud jste nemela narok na PPM, a rozhodla se byt doma do 4 let veku ditete, pak jde o vasi svobodnou volbu, a svobodný vyber castky 6500kc, nikoli rozhodnuti statu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Kapitalistický socialismus prezentovány jako svoboda a demokracie ze strany EU dopadá na obcany plnou silou. Jedine co funguje, je, ze kdo nepracuje, se ma uz skoro lepe nez ten, co se jako hlupák snazi o sebe a svou rodinu postarat.