Máslo gastronomické zlo a ještě horší je pečivo. Člověk si akorát pečivem zaplácá žaludek,přiotráví se lepkem. Pečivo a máslo mi rozhodně nechybí.
Máslo je zdravý tuk, dokonce ghí je nejlepší tuk na smažení, nikoliv gastronomické zlo. A lepek zdravému člověku, který nemá alergie na lepek, neškodí. Jinak já osobně bílé pečivo jím minimálně, radši poctivý pšeničnožitný kváskový chléb, ale máslo by mi chybělo.
V mém mládí se vykládal vtip:
Baví se české děti s ruskými: Heč, my máme chleba s máslem.
Ruské děti odpoví: Heč, my máme Brežněva. Naše děti odpoví: My taky budeme mít Brežněva.
Ruské děti. Ale to už nebudete mít chleba s máslem.
To je totalitní vtip. Nikdo mě nezablokoval, když jsem ho vyprávěla, jak se to děje teď.
Každoroční triky s máslem řeším už předem a máslo si nakoupím na konci léta do mrazáku.
Divou Báru nebudu komentovat, anžto bych byla blokována i zde. Ta svoboda projevu je nyní pouze na papíře.
Předpokládám, že do mrazáku kupujete máslo vyloženě "čerstvé", většina ostatních másel už mrazákem totiž prošla. Do zásoby leda tak ghí, které má dost dlouhou upotřebitelnost.
Směšné na tom je, že ten, kdo má kde na to brát, stejně ve všem vypadá jak vypadá, nechápu, proč je vyzdvihován pak samozřejmě může ještě vzbuzovat otázku, kde na to bere, ač tady by se očekávalo, že z platu prezidenta se snad něco pořídit dá...ale stejně to nevypadá nijak skvěle...
Plat prezidenta, plus reprezentační fond, plus jejich výsluhy a další příjmy, evidentně na garderobu paní prezidentové nestačí, proto stát bude paní Pavlové poskytovat apanáž, prý plat, ve výši přes 100 tisíc měsíčně. Jinak, mně se většina jejích modelů líbí, i přesto, že si myslím, že tito dva lidé, vzhledem ke své minulosti, politručka a komunistický funkcionář a rozvědčík, by tuto funkci vykonávat neměli.
Vlastně už nelze věřit, že když sem přijdou Rusové, že přijde i NATO......
Že by sem vtrhli Rusové nevěřím. A kdyby náhodou ano, NATO nám určitě nepomůže, maximálně zbraněmi, ale jen takovými, abychom Rusko moc neohrozili, USA rozhodně nemá zájem na tom, aby jim tam něco od Rusů přistálo. Pokud jste někdy věřil, že by NATO nějak hodně pomohlo, přečtěte si velmi pozorně článek 5, kterým se v předvolební diskuzi Pavla s Babišem oháněl generál Pavel. USA nikdy neohrozí své území válkou s Ruskem.
Vyřešit se to dá jediným způsobem tak,že budou chodci vědět, že nemají v žádném případě na přechodu absolutní přednost. Hmmmm, jak jim to chcete říct ??..
Ale na druhou stranu, stojíte na přechodu a zleva frčí jedno auto za druhým, zatímco zprava už několik vteřin čeká jedno nebo více aut než přejdete.
Autorka protestuje proti názoru, že generace narozená po roce 1989 nemá vůbec žádné právo hodnotit a tvořit si názor na život za minulého režimu.
Jistě - obecně vzato má pravdu. Jenže tyto názory nepramení z neochoty upírat někomu právo udělat si na dobu svůj názor, ale z toho, že mládež má ten názor na socialismus blbý.
Většinou bere tu dobu tak, že nám vládli komunisti a že jsme nemohli jezdit na západ, někdo přidá, že nebyly banány.
V podstatě tedy ten socialismus nebyl nic hrozného. (Tento názor podporuje stav, kdy u nás stále funguje komunistická strana )
Bylo to ovšem daleko horší a těžko se to někomu, kdo to neprožil, vysvětluje. Už jen ekonomický pohled: Kdybychom po druhé světové válce pokračovali v kapitalismu (mezi válkami jsme prosperovali), nebyli bychom sice dnes na úrovni Německa a Británie, ale na úrovni Rakouska ano, tzn., že bychom byli daleko v předu před Španělskem a Portugalskem (Portugalsko jsme dohnali teprve před několika roky, Španělsko ještě ne.)
Za druhé - socialistické zahnívání nás připravilo o iniciativu lidí. Vždyť mnozí lidé měli peníze, ale nemohli si za ně koupit, co chtěli, a proto se v práci nesnažili, věnovali se rodině a zahrádce. Stali se z nás neprůbojní líní kapři.
Za třetí - celý naše ekonomika se musela přeorientovat z výroby pro lidi na výrobu pro stát. Proto jsme neměli moc co vyvážet na západ a chyběly nám devizy.
Cenzuru, nespravedlivé soudy, likvidace západního odboje v dolech, udavačství už nebudu rozvádět.
-----
Pokud někdo tohle všechno nenastuduje a nepochopí, bude v diskusi s pamětníkem vždy idiot.
Asi jste žil v jiném Československu než já. Vyváželo se i na západ a hodně. Pro lidi se vyrábělo, občas něco nebylo, ale v 80. letech takový problém už nebyl. Kdo měl peněz dost, jezdil k moři, samozřejmě jet na západ problém byl, ale moře bylo i v Bulharsku, NDR, Rumunsku a Jugoslávii. Mimo Jugoslávii bývaly u moří i podnikové rekreační tábory. Lidi si za ušetřené peníze kupovali chalupy, od veksláků tutexové bony, takže motivace byla. I iniciativa byla, ale ne ta honba za penězi jako dnes, lidé si dokázali užívat volno. Devizy se hlavně šetřily na dovoz zboží pro průmysl přes třetí země, protože tehdy proti zemím východního bloku byly různá embarga, což známe dnes, ale v obráceném sledu, viz zkapalněný plyn z Ruska přes Čínu a USA. Nejvíc vadilo to, o čem se zmiňujete nakonec, politická situace v zemi, šikana StB, což jsem zažila sama na sobě.
Vám stačí na umývání schodů silonová šatovka, paní prezidentová reprezentuje naši zem při státních návštěvách, to byste zřejmě nezvládla ani v šatech od Diora. Ale závist, to je něco, že!
Proto má prezident tak vysoký reprefond, aby z něho mohla čerpat i první dáma, tak jako ty před ní. Pokud by nebyla v důchodovém věku, měl by jí stát hradit zdravotní a sociální zabezpečení, to by bylo zcela v pořádku, protože od první dámy se očekává, že nebude chodit do zaměstnání, ale že bude stát po boku manžela, při návštěvách státníků se věnovat jejich manželkám, pokud budou státníka doprovázet, že se bude věnovat charitě, atd. Zatím většinou o první dámě víme hlavně co měla na sobě, ale jestli se věnuje nějaké charitativní oblasti se nějak nemluví.
3
Sledujících
2
Sleduje
3
Sledujících
2
Sleduje
Nedostatek vody v souvislosti se změnou klimatu? Možná, ale jedná se hlavně i o úbytek podzemní vody. Kolik obcí a domácností jede na podzemní vodu. Jaké množství se jí spotřebuje, kolik bazénů se touto vodou napustí? A kolik se jí vrátí do země? Většinou zmizí kanalizací v povrchové vodě. Něco jiného je používání vody povrchové, vody, která vyvěrá ze země.