Něco kolem 20 000 demonstrantů ve více jak milionovém Tbilisi a navíc po včerejší výzvě prezidentky to je opravdu málo, vlastně to nestojí za řeč, proto také většina českých i světových médií mlčí. Výsledek voleb se spíše než většině obyvatel Gruzie nelíbí EU a USA. Mechanismus na prošetření volebních stížností v Gruzii mají a nepotřebují, aby jim do toho zasahoval někdo ze zahraničí.
Cesta k diktatuře může být celkem rychlá a nenápadná, nicméně cesta z diktatury ven dlouhá a trnitá. Já chápu, že ne všem voní "západ", ale absolutně nechápu, co tyhle země vidí na Rusku, jedné z nejhorších diktatur na světě.
Jinou možnost voliči neměli. Nabídka byla poměrně chudá. Volili mezi konfrontací s Ruskem a nedrážděním ruského medvěda. A kromě toho Gruzinský sen není proruská strana, jen si pragmaticky vyhodnotil, že nyní není vhodné Rusko popudit. Možná to není statečné, ale je to velmi prozíravé. A voličům to před volbani jeho představitelé řekli, takže ti, co Gruzinský sen volili, věděli, že volí pragmatickou politiku, prostou nějakých větších etických ideálů. Ale na tom není nic divného a je to zcela pochopitelné.
Poražení začali křičet, až když prohráli. Volby byly takové, jaké bývají v demokratických státech, Gruzínci si vybrali, více jak 40 % jich k volbám nepřišlo. A Ti co příšli, chtěli z větší části Gruzínský sen. Nám do toho ale vlastně vůbec nic není. Progresivismus už v Gruzii jednou jasně prohrál, Saakašvili je pro mnoho Gruzínců varováním. Tak proč se tady někteří tak podivují a jsou "spravedlivě" rozhořčeni?
Pan doktor Němeček je zosobněním určitého názorového proudu a jeho názory by nestály za pozornost, kdyby neútočil na představitele cizího státu. Otázkou zůstává, proč používá ve svých útocích plurálu. Žalobu podal Fico, žádní oni. Bárdyho kniha je zlovolný výblitek autora, který by se opravdu potřeboval vzdělat třeba v etice novinářského povolání, útočícího řadu let na současného slovenského premiéra. Skoro každý premiér kdekoliv na světě je "posedlý moci." Jinak by danou funkci nepřijal, resp, se o ni neucházel. O Ficovi toho bylo napsáno už dost nepěkného, přesto volby vyhrává opakovaně. Na ty poslední se připravoval 3 roky, začínal na nějakých 7 % po zradě části spolustraníků, nad kterou se povznesl, a spolu s nimi vyhrál. To někteří jen těžko přijímají, a tak píší knihy jako Bárdy.
Je zde znát zlost mnoha diskutujících. Ale soudní smír má stejnou právní sílu jako pravomocný rozsudek. Takže zpochybňovat schválený soudní smír je naprosto zbytečné. Ono už rozhodnuto bylo dávno v Babišův prospěch, proč Ústavní soud SR změnil po mnoha letech pravidla, vědí jen jeho soudci. A zatímco "jakobíní" z ÚPN by nikdy na smír nepřistoupili, MV to může dělat i v dalších případech. Na Slovensku se lustrační zákon dávno neuplatňuje, takže o co jde? Babiš má pravomocný doklad, že byl evidován protiprávně a Fiala se odhalil jako někdo, kdo si dovolí kritizovat rozhodnutí cizozemského soudu. To je od premiéra cizího státu nediplomatické a z mezinárodní hlediska naprosto nepřijatelné. Naštěstí je vidět, že ČR i Slovensko zajímá v Evropě málokoho, takže dalším politikům ze zemí EU je to v podstatě úplně jedno.
Lipavský je nejlepší ministr téhle vlády a nejlepší minstr zahraničí za hodně moc dlouho.
Ten nedouk, který by nemohl zastávat ani většinu referentských pozic na MZV, protože je na ně požadovaná VŠ - magisterský stupeň nás vrací do 50 let minulého století, kdy spousta soudruhů ministrů měla sotva maturitu. Takovým případem byl právě tehdejší ministr zahraničních věcí soudruh David. Lipavský je ostudou diplomacie, jeho bakalářská práce je k mání na repozitáři UK a je to snůška nesmyslů.
Jaký nedouk či ideologický fanatik může napsat, že USA a Francie vedly dokonce i v Koreji agresívní válku?
Nebo se vám líbí agresívní totalita v severní Koreji?
Současná totalita v severní Koreji nemá s americkými válečnými zvěrstvy na Korejském poloostrově před 70 a více lety v podstatě nic společného. Američané tam vraždili chemickými zbraněmi civilní obyvatelstvo, přesto se olympiád v roce 1952 i 1956 američtí sportovci zcela správně zúčastnili. A severokorejští sportovci se v současnosti, klidně OH zúčastňují, i když podle logiky zde diskutujících reprezentují totalitní režim. Sportovci na OH zásadně nereprezentují politické režimy, ale reprezentují svůj geografický domov.
Jaký nedouk či ideologický fanatik může napsat, že USA a Francie vedly dokonce i v Koreji agresívní válku?
Nebo se vám líbí agresívní totalita v severní Koreji?
Tchán bojoval v cizinecké legii, o válce mi vyprávěl. Francie vedla ve Vietnamu velmi agresivní útočnou válku. A americké používání napalmu na severu Koreje je všeobecne známé, nezakrývá ho ani současná Wikipedie, kde je vše dosti přikrášleno. Takže je potřeba měřit vždy a všem stejným metrem.
Mladého Šimečku "moc nemusím," ale darebák to není. Jen si nepočínal státnicky, tak ho vládnoucí koalice "klepla přes prsty." Odvolání místopředsedy parlamentu zajisté není znakem toho, že by na Slovensku vládli nějací antidemokraté. Prostě je to projev vůle parlamentní většiny. Časem ve volbách bude mít stávající opozice zajisté možnost předložit svůj program a uspět. Bude se ovšem muset hodně snažit. Za vítězstvím Smeru SD v minulých volbách byla hodně usilovná práce. A Šimečka může svou politickou práci zatím dělat i jako řadový poslanec. Takže je to vlastně jen taková bouře ve sklenici vody.
Těch odpovědí je víc.
1) Ani válka v Korei (což byla mimochodem akce OSN, nikoliv USA), ani ve Vietnamu nebyly dobyvačné. Neměly sloužit k získání nových území a přírodních zdrojů, na rozdíl od agrese Ruska na Ukrajině, kde jedním z otevřeně deklarovaných cílů "operace" je zisk čtyř nových regionů.
2) Argumentace tím, že to USA prošlo, tak proč by to nemělo projít Rusku, tedy ztrácí smysl. Když už jsme u toho - například ještě na začátku druhé poloviny minulého století existovala v USA rasová segregace. Má tedy jakýkoliv jiný stát právo zavést rasovou segregaci? Vždyť USA to taky procházelo.
1) Většina obětí války pocházela ze Severní Koreje, kam dopadla většina bomb USA, včetně 32 557 tun napalmu.
2) Rasová segrace byla leckde nejen v USA, někde to byl přímo apartheid a přesto se dlouho JAR i Rhodesie účastnily různých sportovních akcí včetně olympiád.
Má se měřit všem stejně.
Lidé, kteří nežijí ve státech s demokratickým režimem, se často k politice nevyjadřují nebo, když už se vyjádřit musí, vlažně tvrdí, že podporují vládnoucí režim. A sportovci jsou také lidé, kteří mají své rodiny a nechtějí mít problémy se státní mocí. Divím se, že zrovna u nás je tak málo pamětníků těchto časů. Pokud si někdo dá práci a projde sociální sítě, zjistí, že jen velmi málo ruských sportovců podporuje opravdu vážně válku na Ukrajině. V minulosti se olympijských her běžně účastnili sportovci Francie či USA v době, kdy tamní vlády vedly agresivní války daleko od hranic své země (zejména v Koreji či Vietnamu), případně sportovci ze zemí, které byly ovládány nedemokratickými režimy hrubě porušujícími lidská práva na svém území (např. Chile či třeba Irák). Nikomu to nevadilo nebo alespoň nikdo nijak zvlášť hlasitě nekřičel. Tak proč je tady teď takové pohoršení nad Faselem a jeho názory?
Klub ale stadion nevlastnil, takže ho ani neprodal! Rád by ho tehdy koupil, ale nebyly na to peníze. Město koupilo stadion, aby tam nevyrostl obchodní dům či něco podobného.
Ano, byla to tehdy v roce 2016 firma Bohemians Real, která nebyla totožná s klubem, která stadión prodala, ale klub předtím stadión vlastnil, dohledatelné to je i dnes. Jenže o něj přišel. Obdivuhodné je, že Bohemka všechno přežila a funguje dodnes, ale upřímně řečeno, je to spíš přežívání, Doba Bohemky za časů Panenky, Dobiaše, Bičovského atd. se už asi nikdy nevrátí. Ledaže by Bohemku koupil nějaký miliardář.
6
Sledujících
0
Sleduje
6
Sledujících
0
Sleduje
Autor to má poněkud popletené. Babiš založil své hnutí před 14 lety a do PS se poprvé dostalo v roce 2013. Píseň Za co, Pane Bože, za co? je z roku 2011, tedy nemůže být protibabišovská, logicky byla asi původně namířena proti Nečasově vládě. Ale třeba také ne a je to jen umělecká licence autora a zpěváka v jedné osobě. A pokud jde o Klusův názor na Izrael a jeho válečné počínání, má na to plné právo, nemusí si přece každý myslet to samé, co autor článku. Ten rozhodně není zrovna demokratem.