Dcera se narodila v létě, měla odklad... ten roční rozdíl je super. Celou ZŠ zvládala v pohodě, na SŠ se dostala také bez problémů, řidičák udělala na 100%, teď ji čeká maturita... a po jejím zvládnutí míří na VŠ. Vybrala si obor (ekonomický), kde ji přijmou bez příjmaček, podle průměru na SŠ .. na SŠ měla vyznamenání a pobírala stipendia (soukromá škola). Byť se to nezdá, odklad byla ta nejlepší volba.
Syn je narozen koncem září a odklad neměl, nastoupil v necelých šesti letech. Základní i střední školou (gymnáziem) prošel s vyznamenáním, byl přijat na 4 VŠ včetně veteriny v Brně, nakonec vystudoval PřF UK a VŠChT a je inženýr úspěšný ve svém oboru. Takže o odkladu to úplně není...
Všude se musí vystřídat..i jinde mají lidé dovolenou,ale podnik musí šlapat dál..školky chtěji 2 měsíce prázdnin..
Školky nechtějí dva měsíce prázdnin, prázdniny stanovuje MŠMT. A když už by se uvažovalo o běžném provozu během prázdnin, tak by se školka či její část musela zavřít zase jindy. Takže rodičům by přiša se nfornace: "Třída Červených berušek je v listopadu dva týdny mimo provoz, protože paní učitelka Alenka jede na dovolenou (kterou musí povinně do konce roku vyčerpat, když v létě nemohla ..). Tak si nechejte děti doma."
Tak nevím, jestli by to opravdu rodiče potěšilo víc 🤷♂️
A největší paradox je, že do školy budou moct děti, které jsou očkované. Ale to, jestli mají protilátky nebo ne, což je dost pravděpodobné že nemají, tak to už nikdo neřeší. By mě zajímalo, co budou dělat v případě, kdy dítě být očkováno nesmí. To mu taky zakážou chodit do školy, jenom proto, že je vážně nemocné a nesmí být očkované? Tohle nejde nazvat jinak než diskriminací vážně nemocných dětí.
Můžete ty vážně nemocné, a proto neočkované děti nechat nakazit vážnou (v některých případech i smrtelnou) infekční nemocí 👍
I tak dostáváte hodně, vzhledem k tomu, že počet lidí a firem reálně vydělávajících peníze, stále klesá a klesat evidentně bude. A tito Vás živí.
Máte-li reálně vydělávajícími lidmi na mysli zemědělství, průmysl, řemeslníky, obchod, služby (nebo možná myslíte pouze prvovýrobu a druhovýrobu, ale to není podstatné), tak já zase živím tyto tím, že jejich výrobky, produkty kupuji a jejich služeb využívám. A já jim za to zase učím děti, zajišťuji chod školského zařízení, možná jsem v minulosti učila i některé z nich. Jen oni mi za to neplatí přímo, ale prostřednictvím daní, z nichž jsou kromě jiného financovány příspěvkové organizace. Je to prostě dělba práce, na které stojí celá společnost.
Všimněte si, že počátek tohoto vlákna v diskuzi je u částky 75000 uváděných jako plat ZŘ. Já jsem jen napsala, že to není pravda. Dále jsem se dozvěděla, že si stěžuji .A když si nestěžuji, proč dělám povyk. Nebyl to povyk, bylo to pouze konstatování lehce ověřitelného faktu
Já také nejsem spokojen se svým platem, neb třeba proti poslancům, které považuji za vyžírky, vydělávám řádově méně. Ale když si stěžuji nebo dokonce argumentuji tím, že při více jak 25% poklesu reálné mzdy za poslední dva roky, bych měl dostat přidáno, dostanu tuto odpověď: "Je svoboda, nikdo tě nenutí zde pracovat, najdi si lépe placené místo." A toto neříká jen zaměstnavatel, ale i kolegové, od kterých bych čekal společný boj za kompenzaci inflace. Ovšem v Čechystánu, kde slovo odbory je sprosté a u soukromníků se za založení odborů vyhazuje, holt každý jede sám na sebe. Prý to je boj každého jednoho. A totéž asi platí i pro Vás. I když poslední stávka ukázala, že se učitelé na rozdíl od mnoha jiných profesních skupin, umí sjednotit a společně bojovat za své zájmy. Takže v tomto ohledu máte jako příslušnice učitelského stavu oproti ostatním výhodu.
V žádné ze svých reakci nepíšu, že jsem nespokojená. Jen uvádím fakta o výši platu, která odporují zmiňovanému článku a uváděné studii.
Hmm. Nedávno bylo v jednom článku uvedeno, že průměrný plat ředitele školy a jeho zástupce je 75 tis Kč. To mi přijde velmi slušné na to, jak se pořád ve školství pláče nad platy. Za mého dětství bylo ve třídě vždy přes 30 žáků. Kolik jich je tam dnes? K tomu má učitel k dispozici i asistenty, což nebylo. Školní psycholog neexistoval. To musela soudružka učitelka zvládnou sama. Je pravda, že i když učitelé tehdy také nebyli na vrcholu mzdového žebříčku, rozdíly v platech nebyly tak dramatické jako dnes a tudíž se u učitelů nedostavoval tak intenzivní pocit nedostatečného odměňování. No a co hlavně bylo tehdy jinak, byla prestiž a úcta k učitelskému povolání. To dnes chybí, ale penězi se bohužel úcta a prestiž získat nedají.
Já jsem na své výplatní pásce četla, že mám 53000 Kč hrubého. Jsem zástupce ředitele jednoho z největších školských zařízení v Praze, V této částce mám zahrnutý i příplatek za vedení (vědu jednu celou budovu - pobočku) s cca 20 pracovníky. A také osobni ohodnocení. V čistém to je cca 40 000 Kč - po více než 30 letech praxe. Jsem na maximu tabulkového platu, tj. pokud se nezmění tarify, na vyšší plat nemohu nikdy dosáhnout. Mohu ujistit, že pracuji minimálně 8 hodin denně, často i o víkendech, kdy jsou akce.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Haha na dnešní fotce? On vám jako někdo posílá fotky? To to jako nevydržíte bez fotek? Takže stejně děcko kontrolujete.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jednak je posílání fotek řešením, jak předat rodičům rychlou informaci o tom, co se na táboře děje. A za druhé není vždy potřeba fotky posílat. Stačí, když rodiče dostanou odkaz na album, galerii, kam se fotky průběžně vkládají. Děláme to tak mnoho let, galerie je uzamčená, takže rodiče vidí vše v "přímém přenosu". A ohlasy jsou na tento způsob výborné
1 odpověď