Jediné vysvětlení, které mám je, že Mensanka je nějaký sociální experiment sloužící jako nástroj zkoumání reakcí čtenářů na absurdno. Jedině tak si dokážu vysvětlit tu neuvěřitelnou samolibost, kterou autorka demonstruje nejen v článku o Svěrákovi, ale i svém publicistickém medailonku. Pokud jde o skutečnou autorku, jde o smutný jev naprosté narcistní zahleděnosti. Vůbec to není o Svěrákovi ať už si o něm myslíme cokoli.
Taky mne to napadlo.
Ale každý má jiný smysl pro humor a někdo jej nemá vůbec.
Možná sdělila autorka, co ji samotnou (členku Mensy?) rozesměje (reakce na její článek 😄?) ale neměla jsem bohužel trpělivost to dočíst.
Místo toho, abychom oslovili voliče, jsme se rozhádali - řekl Peksa.
Vůbec nepochopil!! že asi sotva je možné oslovit voliče, pro které jsou nečitelní až obskurní, pokud se na něčem nesjednotí. A může začít u vlastních členů.
Pro levicové Piráty byla strana příliš vpravo, pravicoví ji opouštěli pro přemrštěnou "progresivitu".
Konsolidace na nějakém společném programu je pro politickou stranu snad základ.
Zvýšení porodnosti je nepravděpodobné - a tak byla nutná reforma (dle závěru článku).
Což takhle, kdyby se v reformě omilostnili pracovníci, co pečují o vnoučata? Aby jim byl třeba alespoň nějak kompenzován snížený úvazek?
Reforma totiž zamezuje prarodičům, aby tuto funkci plnili - a opět je méně lidí pečujících o domov (matky rychle do práce, babičky do taky do zákopů...). To k podpoře rodiny rozhodně nepřispívá. Děti, kterým rodiče a i prarodiče nedokázali v raném dětství vytvořit bezpečné zázemí a jsou spíš objektem stresového kočování mezi bytem, sousedskou skupinou/ jeslemi/ případně dalšími stanovišti - a kterým nikdo nestihne předat nějaké rodinné hodnoty, ty sotva budou mít představu o rodině jako žádoucím základu pro svůj vlastní budoucí život. Spíš budou zastávat populární názor, že "do takového světa děti přivádět nechceme". Vláda by se měla zamyslet nad tvrdou evidencí masově narůstajících psychických potíží děti a adolescentů, která může být částečně důsledkem trendu selhávající rodiny, o kterou nemá nikdo čas pečovat.
O zdravotnictví vůbec nic nevíte. Nevíte nic o rozdělení na kategorie, o spádových oblastech, o kvalifikaci lidí či kvalitě přístrojů. Kde jsou hranice speciálních výkonů? V jednu chvíli je pacient v pohodě, v té další letí vrtulníkem do nemocnice vyššího stupně, protože tam níž mu nedovede nikdo pomoci.
A ještě něco. Značkový autoservis a běžná opravna, kterou napůl legálně provozuje Pepa v sousedství, mají také jinou cenu a jinou kvalitu služeb. Stejné je to u holičů, švadlen, advokátů, ale i prodejen a restaurací.
Okresní nemocnice jako pololegální opravny? Vždyť zvládnou, nebo měly by zvládnout, většinu běžné péče! A tím udržet centra volná pro péči specializovanou.
Až budou mít malé nemocnice stejné odborníky, stejná oddělení a stejné přístroje, jako mají ty velké nemocnice, tak si mohou nárokovat stejné peníze. Resp. pokud chtějí stejné peníze, tak proč některé komplikované pacienty vůbec nepřijmou a rovnou je lifrují do těch velkých nemocnic, případně je tam převážejí v průběhu léčby?
Stává se, že má okresní nemocnice vyhlášené některé oddělení a specialisté tam dokážou provádět mnohé srovnatelně obtížné operace, jako v nemocnici velké. Přesto v úhradách jsou rozdíly, takže menší nemocnice nemůže držet v přístrojovém vybavení krok... A tak se vlastně omezuje konkurenční prostředí (pro pacienta výhodné).
Ona se ta liberálnost zas tak moc neodlišuje od levičáctví, obě je spojuje anarchismus za tzv. absolutní svobodu, která však následně vždy vede k totalitě. Ale hlavně na Pirátech vadí jejich změna z původně ohlašované férové snahy o vyhnání podvodných politiků od koryt, aby se následně ve vládě změnili na klasické papaláše, kteří drží basu s podvodníky a poškozují české hospodářství.
Tak k anarchii vedou zde stopy. Tiskem proběhl příběh o fotce Ivana Bartoše s vlajkou Antify, kterou dle svých slov zakoupil v Kreuzbergu jako symbol odporu proti fašismu. (Kreuzberg - tam, kde hořela nedávno auta při protiizraelských demonstracích. Dějiny dávají nechápavým ideologům echt čočku.) Ale hlavně Markétka Gregorová, naše progresívní europoslankyně, která na jaře na Mostě Legií pod heslem "Vlast, plotna a rodina - to je ale kravina" demokraticky blokovala pokojný průchod převážně věřících rodičů s dětmi (příliš slušných a nevulgárních na to, aby v odplatu narušovali pozdější ideově správnější Prague Pride). Vnést anarchii do praxe se zřejmě beze zbytku povedlo v případě digitalizace stavebního řízení.
Nebylo a není třeba nic prakticky skoro prodávat, ty domy totiž úplně stojí mimo budoucí přehradu, obec je nad ní. To není přehrada Šance, kdy bylo třeba vystěhovat skoro celou obec (Staré Hamry). 99% pozemků je Povodím odry vykoupeno.
Takže tuto obec by přehrada neochránila? Má smysl vše znovu budovat, když podobný rozmar počasí může přijít kdykoliv?
Čemu takhle zavádějící článek asi pomůže? Samozrejmě jsou i okruhy, které jsou několika násobně levnější. Provozujeme v pohradí kavárnu a cukrárnu Doma Cafe a už takhle jsme tu dost často sami. Kávu máme od 55 Kč, což je běžná cena i na neturistických místech. Takže děkujeme, tohle podpoře kultury, historie a drobného podnikání opravdu moc pomůže…
Chápu, že článek je zavádějící. Ale je pravda, že naše kulturní památky jsou pro mnoho rodin a dětmi nedostupné. Většinou se počítá rodina s dětmi do dvou dětí a za každé další rodiče plati extra. My máme dětí více a v důsledku toho neznají vůbec naše hrady a zámky. Byli jsme zato v hodně zahraničních (když jsme se stanem v létě objeli Evropu ), protože tam mají naopak děti nad počet 2+2 často vstup zadarmo. V Česku jsme chodili jen po horách a hrady jim ukázali jen zvenčí . Kolikrát jsem uvažovala o tom, že pro děti z vícečetných rodin je to diskriminující, i jejich předkové se přece podíleli na stavbě těch hradů. Většinou dítě v dospělosti už vztah k našim památkám nezíská. Z našich je ochotno teď v dospělosti navštívit hrad jen jedno, přestože miluju historii a hodně jsme jim to předávali. Ostatní tím pádem své rodiny už také vodit do památek a muzeí nebudou, raději je budou tahat po horách. Psala jsem si kvůli tomu s šéfkou památkového ústavu, podle mne by NPÚ naopak stouply tržby, kdyby přešli na v Evropě běžný model - ale odbyla mne. Česko je jedna ze zemi, které jsou nepřátelské k rodinám s dětmi a rodičům, kteří mají více dětí - lidé nejspíš předpokládají, že všechny tyto rodiny berou sociální dávky. Důchodová reforma je výsledkem. A obávám se, že s tímto přístupem (mladých každou generací méně a část z nich pokládá hrady za nezajimavou předraženou veteš) čeká naše památky za nějakou dobu opět osud ruin.
Není to tím, že spousta peněžních toků směřuje do budování a pořizování přístrojového parku? Na zvyšování kvality zdravotnictví jeho lepší provázaností, vytvářením podmínek pro spokojenost personálu a výchovou nových zdravotníků se obohatit nedá a nelze se vyfotit u přestřihávání pásky.
Mnohým současný systém vyhovuje, takže ho politici sotva budou chtít reformovat.
Střelec tedy neměl psychiatrické onemocnění (...jen psychické problémy).
Z toho vyplývá, že se dalším podobným případům nedá zabránit tím, že se bude kontrolovat, zda držitel zbrojního průkazu je psychiatricky léčen. Jinými slovy, může takto střílet kterýkoliv držitel zbrojního průkazu s podobným psychickým nastavením při nepřízni osudu. To je dost děsivé, přesto realita. Čím víc lidí má zbrojní průkaz, tím víc samozřejmě stoupá riziko, v době, kdy má psychické problémy narůstající část populace (jak vidíme na urgentních příjmech).
Ale samozřejmě že psychické nemoci byli, ale nebylo zvykem je pojmenovat. Když náhodou někdo sebral odvahu a vyrazil k psychiatrovi, znamenalo to pro něj odsouzení širokým okolím a celoživotní stigma. A vy jste přesně takový člověk. Odsoudite šmahem každého, kdo nezvládá vás životní styl. Jste nesmírně krátkozraká.
Nelíbí se mi, že napadáte diskutující. "jste...takový a onaký, krátkozraký...trapný...apod." to je ad hominem - a vy tu paní ani neznáte a po pár větách máte jasno. Domnívám se, že jde o výměnu názorů k nějakému tématu, ne k člověku, který je nositelem názoru. A´T už z vás má pravdu kdokoliv.
Myslela jsem že přidá stovky míst pedagogů. Ti jsou už teď placení tak mizerně, že je div, že někdo ještě chce být asistentem na VŠ. Často jsou to cizinci, kteří potřebují v EU nějak začít, leckde učí i studenti nebo důchodci vyššího věku. Jsem zvědavá, jak bude studium dalších zdravotnických pracovníků vypadat.
Přerov je tímhle pověstný, zlomek procenta udělá zkoušku na poprvé. Důvod je zřejmý, klientelismus a vytáhnout z žadatelé další obnos za doplňkové jízdy. Škola není nijak odpovědná za úspěch, reklamovat kvalitu nelze.
Máme přesně tu zkušenost v Přerově, a každým rokem proces konzumuje více peněz (začalo to přikupováním jízd, teď už opakovaným opakováním autoškoly. Jak je možné, že proces postrádá kontrolu? A není možné nezávislé přezkoušení? Jak je možné, že autoškola tím víc vydělá, čím "hůř" i šikovného mladého člověka "připraví", a čím víckrát on opakuje?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Myslí to tak, že Německo, jak teď zavírá továrny a padla mu vláda, se propadne na naší úroveň.