Paní se povedlo přiblížit nám její nezměrnou bolest a to je dobře, ponese nás ji teď spolu s ní víc a třeba jí to trošičku pomůže alespoň v tom, aby mohla na základní úrovni fungovat a žít dál a vyprávět lidem o své dceři. Ta byla určitě úžasná, sám mám rád knížky a vždycky jsem obdivoval trpělivost a pečlivost knihovníků a archivářů. Nenapíšu, že přeji hezké Vánoce, ale klidné Vánoce, s tichou vzpomínkou.
Autor článku má jiný vkus než já. Mně se líbí Ztraceného hlas i hudební styl a proto mi nevadí, že jeho písně se podobají jedna druhé. Ester zpívá dobře a v písni je ozdobou na vánočním stromečku, který stojí na Ztraceného osobnosti a muzice. Všechno je zde v pořádku a podle mě je to písnička s perfektní atmosférou, má kvalitní hudbu i chytrý a vtipný text.
Tady ta přetahovaná v nasazování stále silnějších zbraní nemůže pro Evropu a Ukrajinu skončit dobře. 1+1=2. Rusko má ohromné území, po kterém mohlo rozmístit své zbraně a na němž nejsou velká města, jen vesnice, pole a lesy. Naproti tomu západní, střední a jižní Evropa je civilizačně přehuštěná a kamkoli to do ní Rusové fláknou, bude to nejspíš trefa s obrovskými ztrátami na životech a infrastruktuře. Nehledě na to, že pak začne 3. sv. válka, kde má zase Rusko tu výhodu obrovské rozlohy s možností rozptýlení svých sil a prostředků. Rusové jistě nemají dislokovány své hlavní zbraňové systémy ve velkých městech. Evropané taky ne, ale nemohou si v tomto moc vybírat, jejich možnosti jsou kvůli menší rozloze vlastního území omezené. Proto Rusové s pohrdáním mluví o britském „ostrůvku“, tam opravdu není moc kam se schovat. Čím dál tato eskalace půjde, tím hůř se bude zastavovat. Je nutno dohodnout příměří a začít jednat o míru. Ti, co mi tu začnou nadávat, by si měli vzpomenout na Hitlera: v r. 1944 chtěl srovnat se zemí Paříž, udělal to s Varšavou a chtěl vzít sebou do pekla i celý svůj národ, o kterém tvrdil, že když neměl síly na vítězství, nemá právo na existenci. Putin považuje Ukrajinu za součást Ruska, která se od něj nedopatřením oddělila, a udělá všechno, aby ji rozbil jako samostatný stát. Rusové žijí stále v mentalitě 2. sv. války, kdy byli zabíjeni po miliónech a nakonec vyhráli, ovšem za – pro Evropany – nepředstavitelných obětí a v hrůzostrašných životních podmínkách. Teď ruská propaganda chystá Rusy na něco podobného. Ale Evropa na takové utrpení připravená není.
Rusko od r. 1917 usiluje o světovládu. V roce 1940 se mu to ve spolupráci s Hitlerem málem podařilo,, ale Anglie se ubránila. Měl jsem Rusko rád, učili mě rusky, mám rád ruskou hudbu. Ale jsem si jistý, že Čajkovskij by Putina proklel, miloval život a ne smrt, byl jemný a citlivý, zatímco Putin je strohý, technokratický cynik. Dnešní Rusko je moje největší životní zklamání. Je stejné, jako bylo v r. 1938 Hitlerovo Německo.
Jestli je autor článku Brazilec, tak smekám před jeho češtinou, i přes pár chybiček. Jen věta „A jeho láska k dětem už byla ta tam.“ se nepovedla, říká opak toho, co chtěl autor vyjádřit. Stálo by za to ji opravit, článek je jinak krásně napsaný. Skutečný důvod smrti pana profesora podle mě ještě neznáme, ale myslím, že časem vyplave na povrch, někdo o tom musel/musí něco vědět.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Mně se zdá být několik tak drahých letadel pro naši malou a chudou zemičku takřka k ničemu. Ve válce na Ukrajině mají hlavní slovo rakety, drony a děla, a až po nich tanky, obrněnce a pěchota. Z letadel jen ta, z nichž se nad územím Ruska vypouštějí bomby mířící na Ukrajinu. Ukrajinci mají totiž kvalitní protiletadlovou obranu, takže přímo tam si ruská letadla létat netroufají. Proč by případná válka Ruska s Českem (popř. nad Českem) měla probíhat jinak? 24 amerických superstíhaček F–35 nás rozhodně nespasí. Jestli se to bere tak, že v případě válečného konfliktu jimi přidáme svou trošku do mlýna, tak prosím, přidáme, ale právě jen tu trošku. Proto souhlasím s autorem článku, že bychom spíš měli posilovat svou pozemní protivzdušnou obranu. Superstroje F–35 protivník dříve či později a tak či onak z oblohy sundá a v boji se bude pokračovat jinými letadly a jinými zbraňovými systémy. Vidím tu analogii s Hitlerovými proudovými letouny a raketami V-1 a V-2 na konci 2. sv. v. Na tehdejší dobu to byly superzbraně, ale bylo jich relativně málo a proti početní přesile konvenčních zbraní Spojenců neměly šanci zvrátit průběh války ve prospěch Německa.
1 odpověď