No vidíte sami. Šachy hrát zřejmě neumíte a paměť taky moc neslouží. Fiala a spol. nadávají nevybíravě Andreji Babišovi již několik let včetně neoprávněných přídomků. A nyní jsou všichni na mrtvici z toho, že Babiš má obavy o duševní zdraví pana premiéra. Nějak všem nedochází, že jsou zde také občané ČR a že jsou také jednou za čtyři roky vážení voliči. Oni budou dávat šach - mat. Ne vy. Jeden, jako druhý !
Vše bylo dokonale připraveno a řízeno cizími zpravodajskými službami ve spolupráci s naší STB. Najala si mne televizní společnost CBS, pro kterou jsem pracoval několik týdnů a byl jsem v podstatě u všech hlavních akcí, jak v hotelu Palace, kde byl štáb, který koordinoval všechny akce, včetně zavedení studentů na Národní třídu, tak v hotelu Jalta na Václavském náměstí, kde byl instalován satelitní vysílač, který poslal do světa začátek tzv. revoluce v ČSSR. Myslím, že dnes po 35 letech je to úplně jedno jak to bylo. Jde to poznat i podle komentářů. Ty starší, pokud žijí to dnes nezajímá a mladým je to jedno. Jsem ročník 1940.
Je to jako za komunistů. Všechen československý lid je rozhořčen... Nyní. Proti babišovi povstala celá Národní třída... O dva sloupce výše, Policie odklonila protivládní demonstranty od Národní třídy. Jinými slovy demokracie a svoboda ve výroční den svobody po Fialovsku ? Nebo jak to nazvat ? No a počkáme si další rok. Pak uvidíme.
Vy, co se na pana Rosáka zlobíte, pochopte, že má pravdu. Než šel do důchodu vydělával desítky tisíc, měsíčně. Důchod není mzda, a tak mu důchod samozřejmě nemůže stačit na libůstky, které si mohl dopřát, když pracoval. Taky mám důchod nižší než byla výše mé mzdy, taky mi nestačí, ale nikdo mi nenadává, protože mne nezná.
Policie zcela svobodně a demokraticky, nepustila odpůrce vlády a odklonila je od Národní třídy. Tak měli příznivci a obdivovatelé Petra Fialy a spol. zcela svobodně a demokraticky možnost vypískat Babiše. Tak nějak to máte na mysli ? A to v den, kdy demokracie a svoboda vznikla ? To zní skoro jako vtip.
Je třecet pět let po odchodu komunistů z vedení státu. Většina starších intelektuálů vyrostla v socialistickém školství, je jedno v jakém oboru. Petr Pavel, náš nynější prezident, vystudoval vojenské školy. Stal se jením z nejvýše postavených vojáků v NATO. Přes třicet let pracoval, a to úspěšně pro ČR a vlastně pro celou Evropskou unii. Nezaslouží si nadávky a různé nálepky, kterými jej častujete. Je to po mnoha letech prezident s velkým přehledem o světovém dění. Tak myslete a buďte tolerantnější.
Listopad 1989. Hotel Palace, Praha, Panská ulice.
První patro, salonek, štáb televize CBS, STB a jiné zpravodajské služby. Řídící středisko, kde se rozhodovalo jakými ulicemi se povedou studenti na Národní Třídu, kde se ocili jako v pasti. Václavské náměstí, hotel Jalta. Pokoj č. 704. Televizní satelitní vysílač. Den před studentskou revolucí přilétá na letiště Praha Ruzyně, nějaký důležitý hlasatel televize CBS a ubytuje se v hotelu Palace. Druhý den večer, pomohou spolupracovníci televize CBS vystoupit po žebříku na monitorovací vůz, který byl zaparkován na chodníku před hotelem mnoho dní předem, hlasateli, který proti osvětlenému Národnímu muzeu komentuje vysílání začínající studentské revoluce na Národní Třídě. Byl jsem u toho.
Ono pana Skopečka stále něco nadzvedává. Za celou svoji éru neukázal, mimo neustálé kritiky, že také něco umí. Zpočátku vypadal, že je dobrý ekonom, sice jenom řečmi, ale vlastní strana ho po volbách raději posadila na jinou židli. No, kritika není disciplína, která dokazuje, že skutečně něco umíte. Pan Skopeček je zřejmě opačného názoru.
Všichni zodpovědní to ví. Na dálnicích není nikdo, kdo působí preventivně. Vše se soustřeďuje na vybírání pokut za porušování maximální povolené rychlosti. Zmizela policie na motocyklech, která byla v minulosti nejefektivnější. Zaklínadlem dnešní doby je, nejsou peníze. A mluví se o tom nešvaru léta, ale jenom mluví.
2
Sledujících
2
Sleduje
2
Sledujících
2
Sleduje
Dnes to vypadá dost divně psát o takových událostech. To co popisuje autor článku, nebylo v Aši nic zvláštního. Vždy na konci školního roku, několik nezletilců, žáků, kteří měli špatné vysvědčení utíkali do SRN. Němečtí pohraničníci je pak vraceli zpět. Dnes po více jak padesáti letech je to něco neskutečného. Do Aše jsem se přistěhoval v roce 1962 z vnitrozemí, jako tzv. doosídlenec, v době, kdy Aš byla ještě pohraniční pásmo na propustku. Bylo by to na román. Dávno tam již nežiji.
1 odpověď