Pane, že Vy tomu nerozumíte. Zkuste si najít informace, co který dluh znamená a kdo jej vytvořil. Z vládou ODS to nemá nic společného. Ignoranti by neměli na tomto fóru diskutovat.
Když těm dluhům státu údajně tolik rozumíte, tak se přesvědčíme. Zkuste odpovědět na otázky: Co je to implicitní dluh ve státním důchodovém systému? Jak je Implicitní dluh vysoký?
Gratuluji firemním účetním, V. Klausovi počínaje a Š. Křečkovi konče, za to jak Česko ze skvělé startovní čáry na začátku 90. let minulého století dovedli a dále vedou k dvojímu bankrotu, ekonomickému i demografickému. Všichni ti ekonomové, včetně těch "špičkových" z NERV a NRR, nám jen předstírají, že umí řídit vyspělý sociální stát. Cituji prof. ekonomie: "Společnost je nepřehledný a složitý organismus a nelze ji smysluplně centrálně řídit" (prof. Ing. Josef Šíma, Ph.D. z CEVRO Institutu). Závěr: Problém s údajnými ekonomy je v tom, že umí řídit firmu, stát nikoliv. Dokonce si to uvědomil po sedmi letech ve vládě A. Babiš a nahlas to řekl (AB 2014: Chci řídit stát jako firmu; AB 2021: Stát není firma).
Nedostatek kvalifikovaných pracovníků? Jaké překvapení! K 1. 1. 1993 vstoupil v platnost zákon č. 586/1992 Sb., o dani ze mzdy fyzických osob. Zákon, který snížil daňový odpočet nákladů na výchovu dětí z 50 % na 12,5 %, tj. o tři čtvrtiny! Jakoby tehdejší premiér V. Klaus prohlásil, že děti nepotřebují šatit ani živit a své prohlášení uvedl do praxe. Zásluhou tohoto zákona nám dnes chybí děti, které se nenarodily z důvodů definovaných ve vyhlášce č. 32/1955 Sb., článek II, písmeno c, d. Jako důkazy předkládám:
V uvedených přednáškách je přehledně zdokumentováno, jak se počínaje 1. 1. 1993 provádělo a provádí i nadále, cituji: úmyslné uvedení kterékoli skupiny do takových životních podmínek, které mají přivodit její úplné nebo částečné fysické zničení; a dále: opatření směřující k tomu, aby se v takové skupině bránilo rození dětí. Konstatuji: S časovým odstupem jedné generace nám schází na pracovním trhu každoročně 60 000 mladých kvalifikovaných pracovníků. Uvedené přednášky byly publikovány jako stejnojmenné kapitoly v knize Ekonomům to myslí černobíle. Knihu si můžete půjčit v městské knihovně a také v knihovnách ČNB, MF ČR nebo v knihovně VŠE v Praze.
Obě strany stojí za..... Tohle s důchody je paskvil .Proč by měli mít skladníci,obráběči,pošťáci nějaké výhody?Dělám 34 let v nepřetržitém provoz, noční,výkendy,svátky. I když to není fyzická těžká práce,na zdraví to nepřidá. Problémy se spánkem atd. Výhody nebudu mít žádné Do systému jsem nasypal dost peněz a skoro nic nevybral.
Vaše odvody "sociálního pojištění", navzdory slovu pojištění v názvu zákona, šly rovnou na konta a do kapes dnešních důchodců. Na náš důchod přispějí VÝHRADNĚ NAŠE DĚTÍ, pokud jsme nějaké vychovali.
Nejedná se o důchodovou reformu, jde jen o parametrické změny (věk odchodu do důchodu). Že se jedná o důchodovou reformu tvrdí jen ekonomové - bankéři, kteří chtějí od roku 2004 (!), u nás na reformě důchodů vydělávat. Podrobnosti v kapitole Příběh jednoho bankéře v knize Ekonomům to myslí černobíle. Knihu si můžete půjčit v městské knihovně a také v knihovnách ČNB, MF ČR nebo v knihovně VŠE v Praze.
Bohužel to není jedno, protože ekonomy ÚČETNĚ BLBĚ nastavené státní sociální systémy, důchodový a také zdravotní, nejen nehodlají, ale hlavně neumí ekonomové opravit, protože NEVĚDÍ JAK JSOU STAROBNÍ DŮCHDY FINANCOVÁNY. Důkaz je v kapitole Ekonomové a dítě v knize Ekonomům to myslí černobíle. Knihu si můžete půjčit v městské knihovně a také v knihovnách ČNB, MF ČR nebo v knihovně VŠE v Praze.
Počátky současných problémů v tzv. sociálně vyspělých zemích lze nalézt v roce 1957. Tehdy německý kancléř Konrád Adenauer podepsal, údajně se slovy: „Děti budou mít lidé vždycky“, nový důchodový zákon. Zákon, který rodičům vnutil roli pozitivních externalit, z nichž profitují jejich bezdětní vrstevníci. Bezdětní, kterým se zajištění na stáří dostává zdarma od dětí jiných lidí, aniž by oni sami nesli břemeno spojené s výchovou dětí. Navíc, díky tomu že nový důchodový systém byl, navzdory veškerým evidentním parametrům označen za „pojištění“, přestali jeho účastníci vidět rozhodující skutečnost, a sice že klíč k zabezpečení na stáří je výhradně v rukou generace dětí. Výsledek: V Německu se snížila porodnost z 1 milionu 400 tisíc dětí na pouhých 660 tisíc dětí (Borchert Jürgen, XV. mezinárodní konference o rodinné politice, Praha 2016). S časovým odstupem jedné generace chybělo každoročně v Německu více než 700 000 mladých kvalifikovaných pracovníků. Důsledek: První, Němci organizovaná, vlna migrantů z Turecka. Druhá vlna migrantů bez dokladů, zato bohatě dotovaná z německého sociálního systému. Kdo za to nese zodpovědnost? Kromě politiků, také jednooboroví specialisté neexaktních vědních oborů. Sociologové a ekonomové a z nich speciálně ti, kteří působí ve státní správě.
Máme kvanta sociologů, kteří škodí zejména našim rodinám a díky tomu také státu. Máme také kvanta ekonomů, kteří jsou použitelní v komerční sféře. Ve státní správě nám ekonomové 30 let jen škodí. Důkazy v kapitolách Sociologové a dítě a Ekonomové a dítě v knize Ekonomům to myslí černobíle. Jak to řešit? Zrušit zastaralé, protože jednooborové studium neexaktních věd, ekonomie a sociologie. Náhradou budiž moderní, protože mezioborová sociální ekonomie (viz příslušné heslo na wikipedii). Podrobnosti v kapitolách Světlo na konci tunelu a Reforma školství v knize Ekonomům to myslí černobíle. Knihu si můžete půjčit v městské knihovně a také v knihovnách ČNB, MF ČR nebo v knihovně VŠE v Praze.
Takže ti dětní nečerpali zdravotní náklady , nebyli na mateřské a rodičovské, nebrali a neberou přídavky na děti?
Podle toho co píšete, Vás vychovali v sociálně vyloučené rodině. Proč? Protože vůbec nechápete, že ti co pracují a vychovávají děti, všechno z toho co uvádíte zaplatí v drakonických daních. Je to dokonce od 1. 1. 1993 nastaveno tak, že pracující rodiče vychovávají svoje děti za peníze, které bezdětní mohou využít pro sebe. Proč? Protože do roku 1992 stát daňově zohlednil polovinu nákladů na výchovu dětí. Od 1. 1. 1993 pouhou osminu. Aktuálně stát zohledňuje v průměru jednu pětinu nákladů na výchovu dětí v rodině. Z toho plyne nadměrné zdanění platů rodičů ve výši 40 miliard korun/rok. V detailu je to okradení rodin při dvou dětech o 5 207 Kč/měsíc. Při třech dětech o 7 054 Kč/měsíc. Tak už víte, proč se nerodí děti?
Jaký amatér, co to je za bláboly? Já jen nebyl líný. Řemeslo má zlaté dno,to je všechno. To,že vy jste neúspěšny, za to si můžete sám, měl jste se více snažit.
Jaký amatér? Právě v tom, že si jen myslíte, že něco víte o státním důchodovém systému. Přitom odpovědět na dvě jednoduché otázky neumíte. Navíc jste mimo mísu, když naslepo posuzujete druhého. Kariéra od technika po ministerského radu a navíc čtyři vychované děti. Takže kdo z nás by se měl v životě více snažit?
To je přeci dost ubohé, nemyslíte?
Samozřejmě,že si současní důchodci na své důchody vydělali, bez ohledu jak se chcete ohánět systémem fondů či průběžným důchodovým systémem. Vydělali si svou prací ,tvorbou trvalých hodnot, které jsou součástí našeho dnešního blahobytu. Postavili silnice,kanalizace elektrárny a tak dále. Porovnejte co všechno se vybudovalo za těch 40 let komunismu a co za těch 35 let budování kapitalismu ve smyslu ekonomického přínosu pro budoucí generace.
Takže odpovědět na moje otázky neumíte.
Vychoval jsem dvě děti a mám 4 vnoučata. Vaše počty jsou totální kravina. Kdo poctivě pracuje,děti v klidu výchova a nemusí řešit kolik to stojí. Jedná z dcer má vysokou školu. Finančně jsme to v pohodě zvládli. Vůbec mě nezajímá kolik to stálo. Mám radost z vysledku.
Já mám také radost, že máte radost. Dostal jste se k dobrému výsledku jako amatér. Dokládá to Váš příspěvek, cituji: "Důchodci si na sebe za svůj život vydělali." Jen drze posuzujete a hodnotíte něco, o čem zhola nic nevíte (Vaše počty jsou totální kravina). Vzhledem k tomu, že si myslíte opak, tak Vám poskytnu možnost k otestování Vašich znalostí. Položím Vám dvě jednouché otázky. 1) Co je to starobní důchod (definice). 2) Jak jsou starobní důchody v I. důchodovém pilíři financovány. (průběžně nebo fondově).
Víte něco o historii? Už jsem odpovídal někomu jinému. Ano za Protektorátu jsme se ekonomicky "měli jako prasátka v žitě" bez nutnosti rukovat. Jistě, šlo o účelovku.
.
.
a co se týká porodnosti za pro Čechy skutečné války? Viz rok 1918.
.
.
Že žijeme v ČR paradoxně bez ohledu na případnou porodnost? Ale to já dobře vím : o ).
Takže podle Vás česká armáda aktivně bojuje na východní frontě, jako za I. světové války? Tu historii se jděte doučit do nedělních kurzů. Bohužel nic jiného nezbývá, kromě vyšetření u specialisty.
Na mě nikdo dělat nemusí, ja se zabezpečil. Mladým se stejně dělat nechce
Pokud máte blízko do důchodu a jste bezdětný, tak Vám starobní důchod vyměří a budete jej pobírat tak jako tak. Zabezpečil jste se v tomto případě z peněz, které jste nemusel vydat na výchovu vlastních dětí. Aktuálně to dělá 1,8 - 2, 8 milionu korun na výchovu jednoho dítě.
Jenže ti bezdětní celou dobu přispívali ze svých daní, aby ti dětní mohli své děti rodit a vychovávat.
Je mi záhadou, proč Vám ti lidé dali srdíčka, když zjevně argumentujete dětmi z rodin sociálně vyloučených (aby ti dětní mohli své děti rodit a vychovávat). U těch, kteří pracují, přispívají bezdětní z přerozdělených daní DO DVACETI PROCENT zejména na školství.
Jistě, zákon č. 155/1995 Sb., se jmenuje O důchodovém POJIŠTĚNÍ. Bohužel je to lež ekonoma Klause. Lež prosazená přímo do názvu zákonů (také zákon č. 589/1992 Sb., o sociálním pojištění). Ty peníze obratem (clearing), končí na kontech a v kapsách dnešních důchodců. Na náš důchod se složí až naše děti ze svého odvodu sociální daně.
Tak to jste naprosto mimo. Ti bezdětní pracovali celý život, neměli úlevy na daních, nepobírali mateřskou a rodičovskou a žádné další přídavky na děcka. Nehledě na to, že se nebere v potaz, jestli je dítě jen "odchované" nebo opravdu "vychované". Jestli neskončí v pubertě v pasťáku a v dospělosti v kriminále. Asi tak.
Skutečně jste naprosto mimo. Lžete a lžete a lžete a ani o tom nevíte! Od 1. 1. 1993, tj. od platnosti zcela nových daňových a sociálních zákonů (prosadil V. Klaus), vychovávají PRACUJÍCÍ RODIČE děti z peněz, které bezdětným zůstanou na jejich zábavu a třeba také na spoření na důchod. Jen za rok 2023 stát zdanil nadměrně pracující rodiče vychovávající děti ve výši 40 miliard korun. Nevím jak někdo může být tak jednoduchý ve svém myšlení, když nedokáže rozlišit rodiče pracující od rodičů nepracujících. Ti první podléhají drakonickému zdanění. Ti druzí, nepracující, se mají o to lépe, čím více dětí mají.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
To už je asi jedno....
2 odpovědi
17
Sledujících
0
Sleduje
17
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Proč tolik pesimismu?