Bezdětní platí většinou podstatně vyšší daně. Přispívají tak na jiné, kteří, byť mají děti, pobírají na ně sociální dávky, ci mají jiné úlevy( daňové). I když mate děti, mohou žít a odvádět daně v zahraničí. Mohou onemocnět a to, co jsme do nich vložili ci si odečetli přijde vniveč, mohou zemřít( to samé), nebudou pracovat, budou feťáci, alkoholici atd, budou tedy všichni tito rodiče krácení na důchodech? Protože to vyjde nastejno. Nebo ještě hůř- společnost do nich vkládala nemalé prostředky……
Bohužel hned v první větě lžete a nejspíše o tom nevíte. Místo svých tvrzení uvedu důkaz: Cituji M. Hiršla: Změny ... ukazují trend vývoje skutečných hmotných životních podmínek ve kterých rodiny s dětmi žijí, a který výrazně ovlivňuje rozhodování mladých lidí o tom, zda vůbec mít děti a kolik. ... Bylo to způsobeno vyšším růstem míry zdanění pracovních příjmů rodičů v porovnání s bezdětnými ... Zdroj: Hiršl M., Příspěvky Českého státu rodinám na náklady spojené s výchovou dětí. Sociologický časopis ročník 40, číslo 1-2, duben 2004.
Exministr financí Kalousek se mohl zapsat do dějin Česka nesmazatelným písmem a jako všechno, to podělal. O co šlo? Měl na stole bankovní produkt PENZIJNÍ reformu a také Integrované reformy, důchodovou a sociální pro Českou republiku. Kalouse se nepřekvapivě rozhodl vyhovět bankovní lobby a spustil tzv. Velkou důchodovou (správně penzijní), reformu dnes již zrušenou z důvodů tunelování státního důchodového systému ve výši 20 miliard korun/rok (zdroj MF ČR). Důkazy? Korespondence, reformy a reakce politiků v dopisech, M. Kalousek, v publikaci Ekonomům to myslí černobíle. Knihu si můžete vypůjčit v městské knihovně v Praze, knihovnách ČNB, MF ČR, VŠE v Praze a dalších.
¨Vůbec nechápu, jak mohly učitelky a učitelé zvládnout vzdělávání bez asistentů v době, kdy nás bylo v první třídě 49 dětí, jedna učitelka a o inkluzi se nic nevědělo. Takže všechny děti dohromady. V dalších letech dětí trochu ubylo, stěhování, propadnutí, nemoc. Ale vždy to bylo minimálně 32 dětí. Do školy jsem se těšila.
Jak jednoduché pro sociálního ekonoma. V době našeho mládí byly funkční třígenerační rodiny a děti si přinesly dobré vychování z domova. Učitelé mohli učit. Přenesme se do doby po sameťáku. Po roce 1996 se začal věk odchodu do důchodu postupně navyšovat. Aktuálně, tj. v roce 2024 mají ženy s dětmi podle jejich počtu stanovený věk odchodu do důchodu v rozmezí zhruba 60 až 63 let. Jinak řečeno: Tím že nutíme dědečky a babičky pracovat do vysokého věku, uzavíráme jim časový prostor pro výchovu vnoučat. Podstatou socializace dítěte je jeho uvedení prostřednictvím vztahů a citových vazeb, z nichž nejdůležitější roli hraje důvěra, do společenství lidí. Výsledkem optimálně zvládnutého procesu socializace dítěte pak je sociálně zakotvený člověk. Jak poznamenává trefně J. Keller: "Socializací se formuje sociální a kulturní bytost, která se i o samotě chová tak, jako by byla pod dohledem ostatních"
Asi by to ještě chtělo asistentku asistentky, to by potom byl ten správný základ základní školy. A kuchařky poslat na praxi do Alcronu. Uklízečky bez maturity nebrat. To by v tom byl čert, aby české školství nebylo nejlepší na světě, jsme národ Komenského, ne ? Abych nezapomněl, min. školství by chtělo rozšířit asi o tři tisíce pracovníků, někdo tu kvalitu musí vymýšlet , plánovat , řídit a odborným přísným zrakem dohlížet a nepravosti mýtit. Aby třeba nenastoupil pediatr místo pedofila. A hergot, to jsem to asi zmastil..., vlastně ne, tak to tak nechám.
Cesta ven z té hromadné havárie zdravého rozumu existuje. Jmenuje se sociální ekonomie (viz heslo na wikipedii). Kde je problém? Kapři, zde sociologové a ekonomové, si svůj rybník dobrovolně nevypustí.
Škola má učit. Rodina má vychovávat. Sociologové zničili rodinu. Ekonomové zničili dva systémy moderního státu, daňový a důchodový. Výsledkem činnosti jmenovaných jednooborových specialistů neexaktních vědních oborů je ekonomická a také demografická katastrofa. Více v kapitole Hrobníci národů a hrobníci rodin v publikaci Ekonomům to myslí černobíle. Knihu si můžete vypůjčit v městské knihovně v Praze, knihovnách ČNB, MF ČR, VŠE v Praze a dalších.
Proč? Pokud platili sociální pojištění?
V průběžně financovaném systému, jako je ten náš důchodový, jsou jedinou možnou investicí dobře vychované děti. Děti, budoucí plátci daní. Abyste ve svém myšlení zavrhla 1000 x opakovanou lež ekonoma V. Klause (zákon č. 589/1992 Sb., o sociálním POJIŠTĚNÍ), o tom, že odvodem sociálního, resp. důchodového pojištění (zákon č. 155/1995 Sb.), si spoříme na vlastní důchod, podívejte se na sociálně velmi poučnou pohádku O králi a cestáři, neboli o třech groších.
A kde máte záruku, že vaše děti budou plátci sociálního pojištění? Mohou se odstěhovat (provdat/oženit) do jiného státu, mohou se narodit nemocné (tzn. neschopné pracovat) nebo onemocnět později atd. Jsou lidé, kteří nemohou mít děti.
A navíc i bezdětní lidé odváděli sociální pojištění a platili důchody dříve narozeným, protože máme průběžný systém. Váš argument je nesmysl.
Zkuste začít s logikou. To co tady píšete je hrozné. Za prvé na úrovni státu nemůžete argumentovat s jednotlivcem. Za druhé, správně píšete: "I bezdětní lidé odváděli sociální pojištění a platili důchody dříve narozeným (rodičům), protože máme průběžný systém". ALE kde máte investice bezdětných na jejich vlastní důchod? V průběžně financovaném systému, jako je ten náš důchodový, jsou jedinou možnou investicí dobře vychované děti. Děti, budoucí plátci daní. Abyste ve svém myšlení zavrhla 1000 x opakovanou lež ekonoma V. Klause (zákon č. 589/1992 Sb., o sociálním POJIŠTĚNÍ), o tom, že odvodem sociálního, resp. důchodového pojištění (zákon č. 155/1995 Sb.), si spoříme na vlastní důchod, podívejte se na pohádku O králi a cestáři, neboli o třech groších. Tady ji ve zkratce reprodukuji: Pane králi, já mám na den 3 groše." Podivil se král nad odpovědí a zeptal se cestáře: „Jak můžeš z těch 3 grošů vyžít?" „Vaše jasnosti, coby jen vyžít, to by ještě bylo snadné. Ale já z těch 3 grošů první vracím, druhý půjčuji a pouze na tom třetím sám žiji." Král se zamyslel nad tím, co mu cestář řekl a přiznal se, že on mu věru nerozumí, jak může ze tří grošů i vracet, i půjčovat, i vyžít. „Inu, nejjasnější pane," řekne cestář, „to je tak! Starám se o otce. Tomu vracím, protože on mě vychoval. Ale starám se i o malého syna. Tomu půjčuji, aby mi vrátil, když zestárnu. A třetí groš mi zůstává na můj denní život."
Už v roce 2011 napsal sociolog Petr Hampl článek ZAKAŽME EKONOMŮM MLUVIT DO PENZIJNÍ REFORMY! A dále v článku píše: "Nejzajímavější otázka je, jak vůbec někdo mohl přijít s tak pitomou koncepcí a jak je možné, že ji někdo bere vážně... Kdyby reformu připravovali lidé, pro které není svět redukován na parametry finančních produktů, položili by úplně jinou otázku: Jak to udělat, aby se výchova dětí vyplácela aspoň tolik jako střádání do penzijních fondů?" Ti naši politici, spíš politikáři bez zdravého selského rozumu (zářným příkladem může být ministr M. Jurečka), se stále ještě nechávají opíjet rohlíkem od ekonomů. Za 30 let jim nedošlo, že se jedná o firemní účetní, kteří umí řídit firmu, stát ani náhodou.
U technických oborů souhlasím s následující větou, cituji: „… absolventi pedagogických, technických a zdravotnických oborů pracují na místech, která jejich vzdělání odpovídají nejvíce". V případě sociologie a VŠ účetnictví vidím jen bubliny. Sociologové ničí rodiny. Údajní ekonomové, v praxi firemní účetní, mají své pevné místo v komerční sféře. Ve státní správě nemají co dělat, protože jdou slepě za ziskem i nadále a navíc neumí efektivně utrácet naše daně. Zdá se Vám to jako příliš přísný odsudek? Uvědomte si, co tady uvedení jednooboroví specialisté za 30 let natropili škod jak ekonomických, tak demografických. Podrobnosti v kapitole Hrobníci národů a hrobníci rodin v publikaci Ekonomům to myslí černobíle. Knihu si můžete vypůjčit v městské knihovně v Praze, knihovnách ČNB, MF ČR, VŠE v Praze a dalších.
Jestli si politici vezmou k srdci memorandum ke vzdělávání romských žáků stejně, jako si vzali Memorandum k přistěhovalectví (dostupné na straně 323 v knize Ekonomům to myslí černobíle), dopadne to jako vždycky. Knihu si můžete vypůjčit v městské knihovně v Praze, knihovnách ČNB, MF ČR, VŠE v Praze a dalších.
Trochu provokativní dotaz. Domníváte se, že ekonomové z opačného strany politického spektra by udělali něco výrazně odlišného ?
Všichni ekonomové ve státní správě se dostávají do autového území, ve kterém jen předstírají že řídí vyspělý sociální stát. Také se zeptám. Myslíte si, že dokážete pochopit hlavní nástroje, kterými ekonomové ve státní správě účinně potlačují porodnost v našich rodinách? Viz přednáška z konference na VŠE v Praze: Odkaz
A proč se dětí rodí min a míň i v Německu, Rakousku, Polsku, Číně, Japonsku, Brazílii, Egyptě
Vlastně všude
Penězmi to nebude
Jak jsem poznal již dříve, Vaše jméno a Vaše myšlení tvoří jeden celek. Závěr: diskuse s Vámi je neplodná a proto bezpředmětná. Pro ostatní diskutující: Pan Padělek samozřejmě přehlédl v mém příspěvku slova, cituji: "Je to jeden ze dvou klíčových důvodů, proč se rodí méně než polovina dětí". Tím druhým důvodem je fakt, že v ekonomy ÚČETNĚ ŠPATNĚ nastavené metodice, kterou se musí řídit ČSSZ, jsou bezdětní důchodci hozeni na krk cizím dětem. Takže za prvé, pracující rodiče dnes vychovávají, díky nadměrným daním (viz výše), děti z peněz, které zůstávají bezdětným na zábavu a investice, např. spoření na stáří do penzijních fondů. Za druhé, už v roce 2004 přednášel Jiří Rusnok o důchodové reformě a bezdětné důchodce označil jako černé pasažéry ve státním důchodovém systému. Přesněji, bezdětní v průměru investují do výchovy dětí těch druhých aktuálně 600 000 korun z daní částečně použitých na výchovu dětí těch druhých (např. školství), a ve stáří dostanou jako bezdětní důchodci 3 000 000 Kč. Je to 500 % jejich skutečného vkladu, protože jen naše děti ze svého odvodu sociální daně (chybně pojištění), výhradně financují naše důchody. Důkaz: Pokud stát zítra přestane vybírat odvody SP, tak pozítří nevyplatí starobním důchodcům ani korunu!
Pořád netuším, jak by měla vypadat ta důchodová reforma, která je pro státní pokladnu beznákladová, zároveň je sociálně citlivá a trvale řeší demografický problém ... Prostě mi to matematicky nedává smysl ...
A určitě nejsem sám ...
A když je to tak úžasné, proč se to nikde nepraktikuje ...
Jo vlastně, spiknutí všech bankéřů ... 😄
Jste jak nevěřící Tomáš. Musíte si sáhnout rukou, abyste uvěřil. V tom případě doporučuji sáhnout po publikaci Ekonomům to myslí černobíle a nalistovat si stranu 254. Jo, já zapomněl. Vy přece odmítáte cokoliv číst, viz odkaz na wikipedii ohledně sociální ekonomie. Tak sbohem a šáteček, tentokrát definitivně.
Kdyby jen to. Vzhledem k daňovému zatížení mezd pracujících rodičů vychovávajících děti (děti, které v dospělosti výhradně ze svých odvodů sociálních a zdravotních daní drží nad vodou státní důchodový systém a financování zdravotní péče), dělá finanční ztrátu rodin rozdíl mezi 50 % odpočtem nákladů na výchovu dětí z daní do roku 1992 a aktuálním odpočtem: V rodině se dvěma dětmi se jedná o ztrátu 5 207 Kč/měsíc, tj. 62 484 Kč/rok. V rodině se třemi dětmi o 7 054 Kč/měsíc, tj. 84 648 Kč/rok. V rodině se čtyřmi dětmi 8 900 Kč/měsíc, tj. 106 800 Kč/rok. Je to jeden ze dvou klíčových důvodů, proč se rodí méně než polovina dětí do vyrovnané demografické bilance!!! (historický rekord, nejnižší porodnost od začátku statistických záznamů, tj. od roku 1785). Pro srovnání Za Protektorátu nás fašisté masakrovali tempem 153 zabitých denně. Aktuálně nás Jurečka a spol. likviduje tempem 231 nenarozených. Likviduje demografickou cestou, což je méně nápadné, zato pro Čechy, Moravany a Slezany smrtelně nebezpečné. Dokonce novinář Kaiser si všimnul, že při současném strmém pádu porodnosti, za předpokladu že demografická křivka nedozná změn, končí pracující populace v Česku do deseti let s rozením dětí. Úplně.
Tak ten důchod zrovna zrušte vy šmejdi o to vam de človek celý život dře vy ho jen okradate na danich a teď mu dedoprejete ani ten důchod
Dezinformace o důchodovém POJIŠTĚNÍ je lež ekonomy do naší legislativy prosazená (zákony č. 589/1992 Sb., a č. 155/1995 Sb., o sociálním a důchodovém POJIŠTĚNÍ, správně DAŇ), a následně tisíckrát opakovaná lež. Celý život jste dřel a odváděl daně, ze kterých byly financovány penze rodičů. Na náš důchod přispějí ze svého odvodu sociální daně (!), až naše děti, pokud jsme nějaké vychovali.
17
Sledujících
0
Sleduje
17
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Pánové Famm a Cháb zde obnažili především svoje neznalosti, pokud nešlo o hodně skrytou ironii. Dezinformace bankéřů zde přinášejí své plody v podobě preference spoření na důchod, místo preference výchovy dětí jako PRAVÉ INVESTICE na vlastní starobní důchod. Důkazy? 1) Zpráva o potřebě uspořit na důchod mohla na pana Famma vykouknout na internetu jen z reklamy některé z bank, které chtějí na reformě důchodů vydělávat. Drobná noticka "reklama", zůstala bez povšimnutí. 2) Cituji: „rok má 12 měsíců, a když 2 měsíce dáme na daně a pojištění“. Pan Famm zde naletěl na lež ekonomů o 15 % zdanění mzdy, při skutečném zdanění ve výši 40 % u průměrného platu. Jak to ekonomové dělají, se dočtete v kapitolách Daně pod mikroskopem I – III v knize Ekonomům to myslí černobíle. 3) Pan Famm si správně všiml: „Nedávná inflace vzala reálně 30 % úspor“, a informaci promítl do kupní síly na důchod spořené částky, za což ho chválím. A jsem u pana Chába. Ten se na první pohled nekriticky chytil na myšlenku „spoření na důchod“ a následně zjistil, že to v jeho rodině bohatě obdařené dětmi (na dnešní dobu), nejde. Následně si vzpomněl na zdravotní sestřičku a její snahu šetřit na stáří. Zde obrátil pozornost na současnou politiku státu vůči daňovým poplatníkům a jejich rodinám a správně konstatoval, cituji: „systém, ve kterém žijeme, je … zvrácený a nemocný. A že právě na to dojede, pokud se něco rázným způsobem nezmění. Zatím jsme ve fázi spíš razantního zhoršování situace a potvrzování toho, že člověk není středobodem žádné politiky“.
1 odpověď
17
Sledujících
0
Sleduje
17
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ptáte se na závěr? Na to jaké je správné řešení tématu spoření na důchod pro všechny, jak nám jej 20 let vtloukají do hlav bankéři jako např. někdejší prezident Asociace penzijních fondů Jiří Rusnok? Pokud si dáte tu práci prostudovat sociologii, ekonomii, demografii a aplikovanou psychologii, stane se z Vás moderně, protože mezioborově vzdělaný SOCIÁLNÍ EKONOM a výsledek se dostaví v podobě otázky: Proč by si měli pánové Famm a Cháb spořit na svůj starobní důchod, když masivně investují na své zabezpečení ve stáří do státního důchodového systému? Ptáte se, jak investují? Aktuálně investují do jednoho dítěte 1,8 – 2,8 milionu korun, které mají právo následně požadovat v podobě dividend. Na druhé straně proč by měli bezdětní dostávat plný důchod z mezigeneračně financovaného důchodového systému, do kterého investovali do 20 % z daní použitých částečně na výchovu dětí těch druhých? Jen v roce 2023 bezdětní důchodci vytunelovali 68,4 miliard korun, což se prakticky kryje s mankem ve státním důchodovém systému! Podrobnosti v auditu státního důchodového systému na adrese: Odkaz