Vojenská střela je víceplášťová. Po nárazu se pláště oddělí a rozpadnou se na spoustu malých, rychlých a ničivých nožů. I střela ze vzduchovky proletí plastovým kýblem s vodou. Není důvod, aby vojenská střela neprolétla mozkem na druhou stranu a úlomky tam neprorazila obří díru. Odstřelovač navíc používá ještě silnější munici, kdy z hlavy nezbyde prakticky nic. Takové "důkazy" dokládají tedy úplně jiný příběh.
Jinak technicky má běžná střela ze vzduchovky energii pár desítek J, střela z běžné vojenské pušky kolem 2000 J a odstřelovač vyšle na cíl střelu s energií 13000 J a víc.
Když srovnáte historii reálných válek, tak se tam uplatnily ženevské konvence v upravené podobě. Když je jedna strana dlouhodobě v určitém bodu porušovala, druhá strana se přizpůsobila. Mezinárodní smlouvy totiž nejsou jako státní zákony. Když jedna strana dlouhodobě neplní svoje závazky, druhá strana může smlouvu považovat za neplatnou.
Tehdejší doba byla složitá. V širší rodině byli prvorepublikoví vysocí armádní důstojníci v odboji a na útěku před gestapem, ale třeba pradědeček z jiné větve rodiny byl protektorátním důstojníkem pražské policie. Bydlel na žižkovské ulici, kde se skrývalo komando k likvidaci říšského protektora. Dědu nasadili na nucené práce do Německa, na konci války mu vybombardovali tábor, prchnul a zapojil se v Plzni do odboje. Moravská část rodiny zase podporovala partyzány a moje babička byla 25. dubna 1945 v Tišnově nakupovat sazenice, zrovna když nálet zabil zmíněného štábního strážmistra Navrátila. Přečkala to v krytu a domů se pak proplétala přes kontrolní stanoviště spojařů SS, kteří měli tábor severně od města. Nemálo členů rodiny také skončilo v koncentračním táboře.
Tak Česká pošta má zaměstnance jen v ČR. Ale takový spor třeba u Microsoftu bych chtěl vidět. Protože globální firma má pobočky jako samostatné firmy, ale reálně tak nefunguje. 99% provozu je společného pro zaměstnance v Německu, USA i ČR. I kdyby USA nepřipadaly v úvahu, tak Německo je s ČR na společném trhu. Daně a dotace v úvahu brát nelze. Ty se totiž liší i v rámci území ČR.
Umělá inteligence je teď něco jako kalkulačka. Dokáže neuvěřitelně zrychlit některé úkony, ale nenahradí přímo pracovní pozici. Ovšem vývoj jde tak rychle, že za 10 let může být situace úplně jiná. Teď to vypadá na automatické úředníky. Jenže může se objevit automatické inženýrství staveb a mrakodrap pak postaví i děti ze školky.
Tak USA jsou na tom s průmyslem jako Evropa, ale navíc neregulují tolik nové technologie. Čína se pak donedávna řídila jen ziskem a ujela jim s průmyslem o parník.
Green Deal má negativní dopad, protože zelené zdroje energie se nevyplácí nad 1/5 pokrytí spotřeby. Chybí akumulace a stabilní bezuhlíkovou technologií je pouze jádro, které státy odmítají. Zároveň se do chybějící levné elektřiny nuceně tlačí doprava a vytápění.
Prostě cílená likvidace ekonomiky. Během několika let začnou v EU kolabovat státní rozpočty, protože nelze dotovat exponenciálně více a každá taková dotace přináší trvalou ztrátu rozpočtu. Konec dotací ale přináší propad prodejů a ztrátu obchodního modelu firem. Staré nesmí prodávat a nové zelené nikdo nenakupuje.
Jistě mi sem redakce přilepí tendenční výklad, jak Green Deal také pomáhá přírodě. To je jistě hezké, ale bez peněz jde o dočasnou aktivitu. Zkrachovalé státy se už o blaho berušek starat nebudou.
Tsunami není vázané na pobřeží oceánu. Až kilometr vysoké vlny mohou vzniknout i při sesuvech úbočí hor do jezer a přehrad. Opravdu vzácný případ nastal nedávno v Grónsku, kde se silné tsunami přelévalo mezi stěnami fjordu celé tři dny. V takových případech ale je varování k ničemu, když vás obří vlna rozmáčkne pár minut po přečtení varovné zprávy.
Neprodejný elektromobil je ten nejmenší problém. Kdyby se jich prodaly desítky milionů, tak není kde nabíjet. Reálně je takový stojan dražší než auto. Benzín do prvních aut se nouzově kupoval v lékárně a následně pumpou na sudu. Ale není žádný náhradní zdroj pro 100 kW nabíječku. Takový zdroj často přesahuje i kapacitu sítě celé obce. Na místě stávajících benzínek je často ještě slabší. To znamená úplně nové distribuční sítě a všude. Ale ty stávající se budovaly přes 100 let. To jsou částky v bilionech korun. A pak tyto sítě nebude kam napojit, protože zavíráme elektrárny. Opravdu to nikdo nevidí?
Je to Vipera aspis hugyi, had specializovaný na lov žab a ještěrek. Pro člověka je o něco jedovatější než naše zmije, kousnutí je bolestivé a může být smrtící. Obrazové srovnání evropských hadů podle jedovatosti Odkaz
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
To je spíše filozofický problém. V minulosti bylo málo jídla, ženy se dlouho nevzdělávaly a byly vdané dlouho před první menstruací v 18 letech, protože ve velkých rodinách nebylo dost prostředků pro dlouhodobou podporu dospělých dětí. Bohatě tak splňovaly biologický limit 25 let pro porod prvního dítě, aby porodnost statisticky překročila 2,1 pro základní obnovu populace.
Dnes sice mají dívky první menstruaci o 6 let dříve, ale mnohé studují do 23 let a s následnou pracovní praxí do 25 let ani nehledají stálého partnera. Čím menší rodina, tím déle dospělé děti mohou živit. Už v roce 2011 byl průměrný věk prvorodičky 29 let. Když k tomu přidáte, že část žen v té statistice vůbec není, protože děti nikdy mít nebude, tak s tím se přirozeně porodnost do rozumných čísel dostat nedá. Vytvořil se nový, neudržitelný životní model.
3 odpovědi