Něco na tom pravdy je že ve Španělsku zlikvidovali desítky přehrad aby se v rámci přirozené biosféry obnovili původní druhy.
Bohužel se toho chytají dezoláti a dezinformatoři kteří ve všem vidí konspirační teorie kde ekoaktivisté vytváří umělé přírodní katastrofy.
Ve Španělsku byla zlikvidována více než stovka vodních děl, z toho 3 velké přehrady. Ty ale nebyly na východním pobřeží. Většinou to byly malé jezy pro hospodaření s vodou. Ekologicky to moc smysl nedává, protože se sice zvýší plynulost odtoku vody a jeho propustnost pro tažné druhy, ale zvýší se teplota vody a sníží objem toku. Ve výsledku je teď za současného nárůstu průměrných teplot mnohem vyšší šance na sezónní vyschnutí, kdy vymře prakticky všechno v řece.
Nevím o tom že by kdy měly ženy menstruaci až v 18 letech. Jinak vesměs souhlas. Dříve nebyl internet, byla daleko menší informovanost o všem, a dívky ani nenapadlo že se dá žít jinak, než mít do dvaceti let založenou rodinu. Pokles porodnosti je zřejmě normální vývoj společnosti, a bude třeba se s tím nějak poprat.
K té druhé části. Normální to není, protože ve stávajícím modelu světa si ženy užijí ještě několik generací nezávislosti a pak se změní většinové složení nejmladší generace, které je o ta práva nevratně připraví. Další generace už budou chodit v pytli pět kroků za manželem.To tedy bude výsledek feminismu, který málokdo čekal.
Nevím o tom že by kdy měly ženy menstruaci až v 18 letech. Jinak vesměs souhlas. Dříve nebyl internet, byla daleko menší informovanost o všem, a dívky ani nenapadlo že se dá žít jinak, než mít do dvaceti let založenou rodinu. Pokles porodnosti je zřejmě normální vývoj společnosti, a bude třeba se s tím nějak poprat.
To je reálný historický fakt, známý ze středověkých vykopávek. V Norsku pak ještě roku 1850 byl průměrný věk při první menstruaci 17 let. Dnes je to v USA 12 let. (Odpovídám na všechny tři komentáře stejně, aby se zachovalo vlákno.)
Byly vdané dlouho před první menstruaci v 18 letech ? Asi nechápu.
Naopak znám případy kdy se holky musely nechat zplnoletnit protože byly těhotné třeba v 16 tak aby se mohly vdát a porodit dítě do své rodiny .
To je reálný historický fakt, známý ze středověkých vykopávek. V Norsku pak ještě roku 1850 byl průměrný věk při první menstruaci 17 let. Dnes je to v USA 12 let. (Odpovídám na všechny tři komentáře stejně, aby se zachovalo vlákno.)
Byly vdané dlouho před první menstruaci v 18 letech ? Asi nechápu.
Naopak znám případy kdy se holky musely nechat zplnoletnit protože byly těhotné třeba v 16 tak aby se mohly vdát a porodit dítě do své rodiny .
Takové případy statisticky hluboko pod průměrem budou vždy. Ale v průměru byla v Evropě první menstruace v 18 letech, v důsledku podvýživy. Až do průmyslové revoluce v zemědělství. Dokládají to kosterní nálezy. Pak máte přechodné období od 18. do 21. století, kdy se věk první menstruace snižuje. Díval jsem se na grafy statistik a ještě roku 1850 to bylo v Norsku 17 let. Teď je v USA průměr 12 let.
To je spíše filozofický problém. V minulosti bylo málo jídla, ženy se dlouho nevzdělávaly a byly vdané dlouho před první menstruací v 18 letech, protože ve velkých rodinách nebylo dost prostředků pro dlouhodobou podporu dospělých dětí. Bohatě tak splňovaly biologický limit 25 let pro porod prvního dítě, aby porodnost statisticky překročila 2,1 pro základní obnovu populace.
Dnes sice mají dívky první menstruaci o 6 let dříve, ale mnohé studují do 23 let a s následnou pracovní praxí do 25 let ani nehledají stálého partnera. Čím menší rodina, tím déle dospělé děti mohou živit. Už v roce 2011 byl průměrný věk prvorodičky 29 let. Když k tomu přidáte, že část žen v té statistice vůbec není, protože děti nikdy mít nebude, tak s tím se přirozeně porodnost do rozumných čísel dostat nedá. Vytvořil se nový, neudržitelný životní model.
Samotný Evropský Green Deal je v principu vysněný nesmysl a produkt politických diletantů, kteří nemají ponětí o dopadech na likvidaci průmyslu, potažmo životní úrovně obyvatel celé Evropy. I když pomineme aspekty technické o kterých úmyslně mlží, neoddiskutovalné jsou dopady geografické. Celá Evropa představuje 7% celosvětové suché plochy. Ano, máme vlastní nedotknutelné území, ale atmosféta je společná, bez možnosti ovlivnit proudění. Největším znečišťovatelem je Asie a Amerika, kde direktivy Evropy neplatí. Co z toho vyplývá? Obrovský bazén, kde lidé močí.do vody, pouze v jenom koutku se to nesmí, za cenu likvidačních nákladů. Už jsem slyšel názor, že nad Evropou chceme mít nebe čisté. Inu to může vyplodit pouze Blbuše. Co k tomu dodat. Blahoslavení chodí duchem, neboť jejich je království nebeské
Nicméně ten pokus o citaci z Bible je ze špatného překladu. V původním významu jde o zdržení se povýšené řeči. Něco jako arabské mluviti stříbro a mlčeti zlato.
Dítě člověka, který je schopen napsat "2hé kolo" na školu nepatří.
Máma prezidenta Masaryka byla kuchařka. Inteligence je jako stavebnice, kdy má každý v sobě spoustu dílků, ale ne každý je má správně složené nebo nemá ty správné. U dětí pak tolik nezáleží, jaké dílky měli rodiče, ale jaké předali dětem.
Vojenská střela je víceplášťová. Po nárazu se pláště oddělí a rozpadnou se na spoustu malých, rychlých a ničivých nožů. I střela ze vzduchovky proletí plastovým kýblem s vodou. Není důvod, aby vojenská střela neprolétla mozkem na druhou stranu a úlomky tam neprorazila obří díru. Odstřelovač navíc používá ještě silnější munici, kdy z hlavy nezbyde prakticky nic. Takové "důkazy" dokládají tedy úplně jiný příběh.
Jinak technicky má běžná střela ze vzduchovky energii pár desítek J, střela z běžné vojenské pušky kolem 2000 J a odstřelovač vyšle na cíl střelu s energií 13000 J a víc.
Trochu mi pripada,ze jsou ty soudy na hlavu a vubec je nezajima deni v danych statech a je jim jedno,co se zemi bude a jak za par let dopadne.Pekne nam to pred lety Merkelova zaridila a s ni cely slavny Brusel
Soud ale není suverén. Musí se podřídit zákonům z parlamentu. Když parlament schválil, že Itálie (60 milionů obyvatel) má spasit azylem Bangladéš a Egypt dohromady (170 a 100 milionů obyvatel), tak nikdo neodvezl poslance do blázince. Všichni tleskali a připadali si hrozně humánní. Pro úpravu systému se teď hledá podpora těžce. V principu by byla snazší revoluce, kdy se celý právní řád zmačká a vyhodí z okna.
Do jisté míry souhlasím s vaším názorem, ale obecně mne zajímá, proč je tak velký rozdíl mezi ekonomikami dvou států s více než miliardu obyvatel, a to mezi Čínou a Indii.
Myslím, že kromě rozdílné pracovitosti a zvyklosti v soukromém prerozdelovani vydelanych peněz, tedy zda v úzké nebo široké rodině, má vliv také to, jak promyšlene vstupuje stát do ekonomiky, tzn nejenom jak ji reguluje, ale také jak ji podporuje v oblasti vědy a výzkumu, dopravní infrastruktury, ve vývozu produktů a dovozu surovin apod.
Indie je mnohem větší rozvojový oříšek. Skládá se ze stovek kmenů a každý má vlastní problémy. Když Britové dobývali Indii, tak v ní byly dvě kulturní centra. Ariánský stát na severu se spojil s Brity a zlikvidoval drávidský stát na jihu. Což nebylo vůbec snadné, protože tito Indové měli i raketové dělostřelectvo. Britové po pár porážkách zvítězili a poté dobyli i zbytek Indie. Střední část země je pozůstatek mnoha válek a migrací, intelektuální a ekonomická pustina.
Původní úspěšné skupiny Indů ze severu a jihu generují 90% vysokoškoláků v indické diaspoře v USA . Sama Indie podobné výzkumy nedělá, historicky úspěšné skupiny nesmí ve větších počtech na státní univerzity a státním cílem je etnické sjednocení. Ale zemi vlastně drží nad vodou jen ta rozpolcenost. Průměrné IQ je totiž v zemi pod 80 bodů a sjednocená země by tak negenerovala prakticky žádné elity.
Naproti tomu Čína je prakticky obrovská jednolitá země a průměrné IQ je tam 104 bodů. Takže si může dovolit různé ekonomické, populační a migrační experimenty, aniž by se hned zhroutila.
Když srovnáte historii reálných válek, tak se tam uplatnily ženevské konvence v upravené podobě. Když je jedna strana dlouhodobě v určitém bodu porušovala, druhá strana se přizpůsobila. Mezinárodní smlouvy totiž nejsou jako státní zákony. Když jedna strana dlouhodobě neplní svoje závazky, druhá strana může smlouvu považovat za neplatnou.
Tehdejší doba byla složitá. V širší rodině byli prvorepublikoví vysocí armádní důstojníci v odboji a na útěku před gestapem, ale třeba pradědeček z jiné větve rodiny byl protektorátním důstojníkem pražské policie. Bydlel na žižkovské ulici, kde se skrývalo komando k likvidaci říšského protektora. Dědu nasadili na nucené práce do Německa, na konci války mu vybombardovali tábor, prchnul a zapojil se v Plzni do odboje. Moravská část rodiny zase podporovala partyzány a moje babička byla 25. dubna 1945 v Tišnově nakupovat sazenice, zrovna když nálet zabil zmíněného štábního strážmistra Navrátila. Přečkala to v krytu a domů se pak proplétala přes kontrolní stanoviště spojařů SS, kteří měli tábor severně od města. Nemálo členů rodiny také skončilo v koncentračním táboře.
zruší se? co je to za nesmysl, který tu neustále opakujete? a kam jako dáte ty děti, když ty školy zrušíte? vy jste komik, nikdo nechce školy rušit, ale slučovat, školy budou nadále fungovat, tedy se v nich budou děti učit, jen místo ředitele bude zástupce a spoustu administrativy se bude dělat na "hlavní budově"
Podle ministerstva se školy vymažou z rejstříku, pokud se nesloučí do větších celků. V každém případě ve stávající podobě zanikají.Pochopitelně můžeme slovíčkařit, že třeba znárodněná kadeřnictví Kučera a Novák nezanikla, ale stala se jen provozovnami národního podniku.
Ono vlastně ministerstvo nemá žádný plán, kolika škol se změny dotknou a v jaké míře. Nepřímo mohou být zasažena všechna školská zařízení. Jako organizace ke zrušení i jako cílové organizace k pohlcení těch rušených. Když má střední školka pohltit 10 malých, tak už je to na samostatný úsek řízení 11 budov. U školek se nevyplácí fyzické slučování žáků, kvůli vysoké nemocnosti.
Navíc takové velké zařízení už bude zapojené i do plánování kapacit, kde počty žáků skáčou mezi ročníky o desítky procent. Školy budou muset plánovat a držet záložní kapacitu. Dříve se prostě založily 1-2 malé školy navíc, ale to teď bude nelegální.
Takže celý Karlovarský a Ústecký kraj nyní může jít k soudu a žádat kompenzace, protože v jejich krajích je nejnižší mzda a výrazně nižší jak v Praze? Taková je představa? Nebo budeme nutit firmy, aby pozice v Praze vykonávající stejnou práci prostě nazvaly jinak, aby je následně mohli finančně ohodnotit podle podmínek, které panují v Praze?
Jako já jsem žil v tom, že socialismu jsme se zbavili před 35 lety a fungují tu tržní mechanismy, že tu funguje trh práce. Ale očividně jsme stále v těžkém socialismu a běda jak by sousedova tráva byla zelenější. Opravdu fascinující přístup tohle.
Taky jsem normu o stejné odměně chápal jako pravidlo pro stejné pracoviště a výkon. Pokud je to podle firmy a platnosti práva, tak v ČR ho vzniká jen 40%, dalších 50% je odrazem práva EU a cca 10% pochází z mezinárodních smluv. Není pak důvod srovnání ve firmě omezovat na území republiky.
1
Sledujících
3
Sleduje
1
Sledujících
3
Sleduje
Zajímavé je, že nikdo, ani zelení, nebojují proti vojenské technice, která dělá nejvíc spalin a nikomu to nevadí? Odpojením od ruských energii začala EU ztrácet dech a naopak Čína začala ekonomicky výrazně růst jakmile odebírá energie od Rusů. Toto bude mít negativní vliv na život všech lidí v EU, zakryjí to domovními emisními povolenkami a vše prodraží skokově. Stejně tak válka na Ukrajině prodraží život v EU. Živit 50ti mil. zem se vším všudy včetně vílky je do budoucna neudržitelné. Otázkou je, jak to západ dlouho utáhne? Lidé EU to pociťují na každém kroku a bude hůř.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Každý rozpočet si může dovolit jen jeden velký projekt. Za situace, kdy si každý rok musíme půjčit 4% HDP na stávající rozpočet a 44% už dlužíme, tak slibuje vláda investice, které mohou dohromady stát klidně 30% HDP ročně po desítky let. Navíc ztrátové, které věci dále zdražují. Prostě můžete tlačit elektroauta, ale už ne útlum uhlí a soláry. Hlavně každý krok musí vydělat na ten další. Jinak se všechno jen rozvrtá a pak dojdou finance.
1 odpověď