To ukazuje hloupost dnešního trendu politické korektnosti. Největší mozky světa budou obhajovat, upravovat a komentovat svoje díla násobek času nutného pro jejich stvoření. A zmatení, hloupí a nevzdělaní budou stejně uraženi. Protože každý má nějaký osobní limit, co od druhého ještě snese. Nejlepší díla jsou na hraně stávajícího poznání a tak pobuřují nejvíce.
Hlavně by si měl každý sám rozhodnout co chce sdílet za data a s kým, stejně tak jako jestli se něčím nastřelí nebo ne.
Pak ale nevolejte po legalizaci drog. Nejsou pro ni podpůrné údaje. Plošně ji povolit nejde, protože nelze určit ohrožené osoby. I marihuana má dnes tisíce odrůd a rozhodně není každá neškodná. Výsledkem by byl až milion narkomanů s nutností opakovaně je posílat do léčeben s minimální šancí na zlepšení. V takovém počtu by to nebylo řešitelné žádnou civilizovanou metodou.
Proboha už konečně legalizujte všechny drogy! Tady se vede svatá válka proti tvrdým drogám stojí to miliardy, vraždí se kvůli tomu lidi a výsledek to žádný nemá. Proste kdo chce vetovat bude fetovat, ať je to legální nebo ne.
Každý člověk má nějaké slepé místo v metabolismu, kde není schopen kontrolovat užívání určitých látek. Třeba závislosti na opiátech většina lidí nepropadne. Ale část ano a je celoživotní. Dojde u nich k trvalým změnám na mozku a nejsou schopni se pak kontrolovat.
Já jsem pro otevřený model zdravotnictví, kde systém samovolně sbírá data z odevzdaných vzorků. Jako je DNA, přítomnost virů a bakterií nebo metabolitů. Aby se dalo určit, pro koho je droga užitečná a komu spíše uškodí. Teď se spousta testů udělá jen pro statistiku, ale vůbec se nesdílí s pacientem nebo všemi jeho lékaři.
Zajímavé je, že nikdo, ani zelení, nebojují proti vojenské technice, která dělá nejvíc spalin a nikomu to nevadí? Odpojením od ruských energii začala EU ztrácet dech a naopak Čína začala ekonomicky výrazně růst jakmile odebírá energie od Rusů. Toto bude mít negativní vliv na život všech lidí v EU, zakryjí to domovními emisními povolenkami a vše prodraží skokově. Stejně tak válka na Ukrajině prodraží život v EU. Živit 50ti mil. zem se vším všudy včetně vílky je do budoucna neudržitelné. Otázkou je, jak to západ dlouho utáhne? Lidé EU to pociťují na každém kroku a bude hůř.
Každý rozpočet si může dovolit jen jeden velký projekt. Za situace, kdy si každý rok musíme půjčit 4% HDP na stávající rozpočet a 44% už dlužíme, tak slibuje vláda investice, které mohou dohromady stát klidně 30% HDP ročně po desítky let. Navíc ztrátové, které věci dále zdražují. Prostě můžete tlačit elektroauta, ale už ne útlum uhlí a soláry. Hlavně každý krok musí vydělat na ten další. Jinak se všechno jen rozvrtá a pak dojdou finance.
Něco na tom pravdy je že ve Španělsku zlikvidovali desítky přehrad aby se v rámci přirozené biosféry obnovili původní druhy.
Bohužel se toho chytají dezoláti a dezinformatoři kteří ve všem vidí konspirační teorie kde ekoaktivisté vytváří umělé přírodní katastrofy.
Ve Španělsku byla zlikvidována více než stovka vodních děl, z toho 3 velké přehrady. Ty ale nebyly na východním pobřeží. Většinou to byly malé jezy pro hospodaření s vodou. Ekologicky to moc smysl nedává, protože se sice zvýší plynulost odtoku vody a jeho propustnost pro tažné druhy, ale zvýší se teplota vody a sníží objem toku. Ve výsledku je teď za současného nárůstu průměrných teplot mnohem vyšší šance na sezónní vyschnutí, kdy vymře prakticky všechno v řece.
Nevím o tom že by kdy měly ženy menstruaci až v 18 letech. Jinak vesměs souhlas. Dříve nebyl internet, byla daleko menší informovanost o všem, a dívky ani nenapadlo že se dá žít jinak, než mít do dvaceti let založenou rodinu. Pokles porodnosti je zřejmě normální vývoj společnosti, a bude třeba se s tím nějak poprat.
K té druhé části. Normální to není, protože ve stávajícím modelu světa si ženy užijí ještě několik generací nezávislosti a pak se změní většinové složení nejmladší generace, které je o ta práva nevratně připraví. Další generace už budou chodit v pytli pět kroků za manželem.To tedy bude výsledek feminismu, který málokdo čekal.
Nevím o tom že by kdy měly ženy menstruaci až v 18 letech. Jinak vesměs souhlas. Dříve nebyl internet, byla daleko menší informovanost o všem, a dívky ani nenapadlo že se dá žít jinak, než mít do dvaceti let založenou rodinu. Pokles porodnosti je zřejmě normální vývoj společnosti, a bude třeba se s tím nějak poprat.
To je reálný historický fakt, známý ze středověkých vykopávek. V Norsku pak ještě roku 1850 byl průměrný věk při první menstruaci 17 let. Dnes je to v USA 12 let. (Odpovídám na všechny tři komentáře stejně, aby se zachovalo vlákno.)
Byly vdané dlouho před první menstruaci v 18 letech ? Asi nechápu.
Naopak znám případy kdy se holky musely nechat zplnoletnit protože byly těhotné třeba v 16 tak aby se mohly vdát a porodit dítě do své rodiny .
To je reálný historický fakt, známý ze středověkých vykopávek. V Norsku pak ještě roku 1850 byl průměrný věk při první menstruaci 17 let. Dnes je to v USA 12 let. (Odpovídám na všechny tři komentáře stejně, aby se zachovalo vlákno.)
Byly vdané dlouho před první menstruaci v 18 letech ? Asi nechápu.
Naopak znám případy kdy se holky musely nechat zplnoletnit protože byly těhotné třeba v 16 tak aby se mohly vdát a porodit dítě do své rodiny .
Takové případy statisticky hluboko pod průměrem budou vždy. Ale v průměru byla v Evropě první menstruace v 18 letech, v důsledku podvýživy. Až do průmyslové revoluce v zemědělství. Dokládají to kosterní nálezy. Pak máte přechodné období od 18. do 21. století, kdy se věk první menstruace snižuje. Díval jsem se na grafy statistik a ještě roku 1850 to bylo v Norsku 17 let. Teď je v USA průměr 12 let.
To je spíše filozofický problém. V minulosti bylo málo jídla, ženy se dlouho nevzdělávaly a byly vdané dlouho před první menstruací v 18 letech, protože ve velkých rodinách nebylo dost prostředků pro dlouhodobou podporu dospělých dětí. Bohatě tak splňovaly biologický limit 25 let pro porod prvního dítě, aby porodnost statisticky překročila 2,1 pro základní obnovu populace.
Dnes sice mají dívky první menstruaci o 6 let dříve, ale mnohé studují do 23 let a s následnou pracovní praxí do 25 let ani nehledají stálého partnera. Čím menší rodina, tím déle dospělé děti mohou živit. Už v roce 2011 byl průměrný věk prvorodičky 29 let. Když k tomu přidáte, že část žen v té statistice vůbec není, protože děti nikdy mít nebude, tak s tím se přirozeně porodnost do rozumných čísel dostat nedá. Vytvořil se nový, neudržitelný životní model.
Samotný Evropský Green Deal je v principu vysněný nesmysl a produkt politických diletantů, kteří nemají ponětí o dopadech na likvidaci průmyslu, potažmo životní úrovně obyvatel celé Evropy. I když pomineme aspekty technické o kterých úmyslně mlží, neoddiskutovalné jsou dopady geografické. Celá Evropa představuje 7% celosvětové suché plochy. Ano, máme vlastní nedotknutelné území, ale atmosféta je společná, bez možnosti ovlivnit proudění. Největším znečišťovatelem je Asie a Amerika, kde direktivy Evropy neplatí. Co z toho vyplývá? Obrovský bazén, kde lidé močí.do vody, pouze v jenom koutku se to nesmí, za cenu likvidačních nákladů. Už jsem slyšel názor, že nad Evropou chceme mít nebe čisté. Inu to může vyplodit pouze Blbuše. Co k tomu dodat. Blahoslavení chodí duchem, neboť jejich je království nebeské
Nicméně ten pokus o citaci z Bible je ze špatného překladu. V původním významu jde o zdržení se povýšené řeči. Něco jako arabské mluviti stříbro a mlčeti zlato.
Dítě člověka, který je schopen napsat "2hé kolo" na školu nepatří.
Máma prezidenta Masaryka byla kuchařka. Inteligence je jako stavebnice, kdy má každý v sobě spoustu dílků, ale ne každý je má správně složené nebo nemá ty správné. U dětí pak tolik nezáleží, jaké dílky měli rodiče, ale jaké předali dětem.
Vojenská střela je víceplášťová. Po nárazu se pláště oddělí a rozpadnou se na spoustu malých, rychlých a ničivých nožů. I střela ze vzduchovky proletí plastovým kýblem s vodou. Není důvod, aby vojenská střela neprolétla mozkem na druhou stranu a úlomky tam neprorazila obří díru. Odstřelovač navíc používá ještě silnější munici, kdy z hlavy nezbyde prakticky nic. Takové "důkazy" dokládají tedy úplně jiný příběh.
Jinak technicky má běžná střela ze vzduchovky energii pár desítek J, střela z běžné vojenské pušky kolem 2000 J a odstřelovač vyšle na cíl střelu s energií 13000 J a víc.
Trochu mi pripada,ze jsou ty soudy na hlavu a vubec je nezajima deni v danych statech a je jim jedno,co se zemi bude a jak za par let dopadne.Pekne nam to pred lety Merkelova zaridila a s ni cely slavny Brusel
Soud ale není suverén. Musí se podřídit zákonům z parlamentu. Když parlament schválil, že Itálie (60 milionů obyvatel) má spasit azylem Bangladéš a Egypt dohromady (170 a 100 milionů obyvatel), tak nikdo neodvezl poslance do blázince. Všichni tleskali a připadali si hrozně humánní. Pro úpravu systému se teď hledá podpora těžce. V principu by byla snazší revoluce, kdy se celý právní řád zmačká a vyhodí z okna.
Do jisté míry souhlasím s vaším názorem, ale obecně mne zajímá, proč je tak velký rozdíl mezi ekonomikami dvou států s více než miliardu obyvatel, a to mezi Čínou a Indii.
Myslím, že kromě rozdílné pracovitosti a zvyklosti v soukromém prerozdelovani vydelanych peněz, tedy zda v úzké nebo široké rodině, má vliv také to, jak promyšlene vstupuje stát do ekonomiky, tzn nejenom jak ji reguluje, ale také jak ji podporuje v oblasti vědy a výzkumu, dopravní infrastruktury, ve vývozu produktů a dovozu surovin apod.
Indie je mnohem větší rozvojový oříšek. Skládá se ze stovek kmenů a každý má vlastní problémy. Když Britové dobývali Indii, tak v ní byly dvě kulturní centra. Ariánský stát na severu se spojil s Brity a zlikvidoval drávidský stát na jihu. Což nebylo vůbec snadné, protože tito Indové měli i raketové dělostřelectvo. Britové po pár porážkách zvítězili a poté dobyli i zbytek Indie. Střední část země je pozůstatek mnoha válek a migrací, intelektuální a ekonomická pustina.
Původní úspěšné skupiny Indů ze severu a jihu generují 90% vysokoškoláků v indické diaspoře v USA . Sama Indie podobné výzkumy nedělá, historicky úspěšné skupiny nesmí ve větších počtech na státní univerzity a státním cílem je etnické sjednocení. Ale zemi vlastně drží nad vodou jen ta rozpolcenost. Průměrné IQ je totiž v zemi pod 80 bodů a sjednocená země by tak negenerovala prakticky žádné elity.
Naproti tomu Čína je prakticky obrovská jednolitá země a průměrné IQ je tam 104 bodů. Takže si může dovolit různé ekonomické, populační a migrační experimenty, aniž by se hned zhroutila.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Taková průměrná česká kráva váží půl tuny. To ji má ošetřovatel tahat rukou na vodítku pro psa? Poměr váhy malého traktoru a krávy je jako mezi člověkem a psem. Neznám aktuální lidumilné trendy, ale přijde mi zcela přiměřené, když zvíře vyloženě nevláčí po silnici a pouze pomalu přesouvá po areálu přivázané za traktorem.
To připomnělo záběry z Afriky, kde rozříznou kůži, odříznou krávě ze svalu řízek a zase kůži zaklopí zpátky. Ta kráva se nevrtí víc, než když ji saje hejno komárů. Tam by ovšem naše aktivisty spolehlivě trefil šlak.