To máte pravdu, to ho snad raději dám přes noc do ledničky.
Spousta másel (ty levnější nejspíše všechna) jsou rozmražená a až tak jim to nevadí. V těstě rozhodně ne. Však i za zde tak připomínaného socíku se prodávalo stolní (=rozmražené) máslo, pač patřilo ke strategickým potravinám. Tak se postupně mrazilo, ukládalo, rozmražovalo a posílalo do krámu. Asi jako teď.
Jenomže to všichni věděli a bylo levnější, ale dnes to nevíte.
Bureš si mne ruce...
Po tisící se opakuji: Vykopněte Blažka ihned z vlády (potažmo z ODS), jinak to nedopadne dobře (další odliv voličů). Budíček! Je za pět minut dvanáct, pane Fialo!
Don Pablo za to prostě nestojí... sakra 🫤
Možná za to nestojí, ale asi toho hodně ví. Jedna moje kolegyně tomu říkala smradlavá babička ve skříni , myslím že to docela sedí.
Ty plomby absolutně nechápu. Proč by u dospělých pojišťovny měly vůbec něco přispívat. Z 99% si za kazy můžou lidé sami.
Zuby se mi téměř nekazily, do svých 70 let jsem měla jen 2 plomby. Pak jsem prošla ozařováním a zuby mám v pytli. Najednou mám 5 plomb a nevím , kdy se to zastaví. Takže ne každý si za špatné zuby muže sám.
Stát loni zaplatil státním zaměstnancům zhruba 258 miliard korun.
To je pro představu téměř 12 procent výdajů státního rozpočtu.
A konkrténě na platy státních úředníků šel loni zlomek z celkových výdajů na státní zaměstnance, a to 34 miliard korun, tedy zhruba půl procenta celkových výdajů státního rozpočtu. I kdybychom tedy "propustili" všechny úředníky, polepšíme si o půl procenta. Vina je bohužel potřeba hledat jinde.
Když řeknete půl procenta, je to skoro nic. Když ale řeknete 34miliard
Je to sakra hodně.
Také jsem se o nouzovém tlačítku dozvěděla až po tragické smrti toho pána. Já nevím, ale tolik peněz do reklam na různé kraviny, to jo. Ale informovat o důležitých věcech? To se opravdu čeká na tragédie?
Jsem ráda, že osvěta zafungovala a nebyl zmařen další život. Budiž to ale k zamyšlení... co dalšího, opravdu důležitého by měli lidé vědět? Víte třeba, kde najdete nejbližší AED? Nebo co to vůbec AED je?
Možná by stačilo dívat se okolo sebe a ne jen do mobilu
„K výrobě jednoho bavlněného trička je podle odhadů potřeba 2700 litrů vody, což je dost na pitný režim jedné osoby na dva a půl roku. Dle jiných studií je to až 7000 litrů.
Z Wikipedie: Způsoby zavlažování bavlníku :
Více než 95 % plantáží se zavlažuje prostým zatopením, při kterém se však ztrácí 40–60 % vody vypařením.
Asi 2 % ploch se zalévá umělým deštěm, dosahuje se až 90% využití vody, metoda však vyžaduje nákladné investice.
Odměřováním vody na zalévání po kapkách se dosáhne až 98% využití, je to drahá metoda používaná jen na 1 % ploch.
Zavodňování plantáží vede v mnoha regionech k vysychání vodních zdrojů a k zasolení půdy.
Možná by bylo lepší, začít u tak drastického způsobu pěstování.
A nebo u toho,. že by se nemuselo vyrábět tolik oblečení. V různých obchodech toho visí tolik a stejně to skoro nikdo nekupuje.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Tak já nevím, proč se všichni zlobíte.Az bude Spolu vládnout další 4 roky, budem se mít jak na zámku - všichni budou dostávat plat jako Němci, tudíž firmy budou mít vysoké zisky budou odvádět velké daně stejně jako pracující a pak bude všechno krásné. Na vše bude dost peněz a tyhle články budou zbytečné.