A co by se asi tak mělo stát? 😅 Je to jen program v počítači
Četl jste Vesmírnou Odysseu 2001 od A.C.Clarka ? Znáte kosmickou loď Discovery s palubním počítačem HAL 9000 ? Ten byl vybaven takovou inteligencí, že dokázal simulovat závadu na řídicí jednotce antény, odezírat ze rtů, když se členové posádky radili o dalším postupu, aby nakonec Franka Poola vykopl z lodi na cestu k Saturnu a Davida Bowmana málem udusil, to vše proto, aby mu lidé nestáli v cestě k jeho vlastním cílům. Zatím je to jen sci-fi. Ale pro mne je autor velký myslitel a vizionář a já se obávám, že se podobné příběhy mohou stát skutečností. I když se toho naštěstí už asi nedožiji.
Už to začíná. Zatím je to jen první krok. Možná nějaký sporadický softwarový zkrat, ale mohou následovat další. V tomto případě AI jen vyzvala studenta, který ne dostatečně pohotově reagoval na zadání úkolu, aby zemřel. Příště může zjistit, že takových looserů je víc, a začne provádět systematickou selekci - stigmatizovat v populaci jedince, kteří nejsou dost intelektuálně vyspělí nebo nemají dost ostré lokty, aby si zasloužili své místo na slunci. AI se bude stále učit a zdokonalovat. V další fázi získá i dostatečnou materiální převahu, aby mohla tyto loosery likvidovat i fyzicky, a žít nechá jen elitu. Nakonec bude tak vyspělá, že zjistí, že ke svému životu vůbec nepotřebuje lidi, zlikviduje i tu elitu a začne žít vlastním životem. A to bude konec lidské civilizace jak ji známe. V poslední fázi ke svému životu nebude potřebovat ani hmotu. Zničí svůj hardware jako zbytečný balast, s ním i celou planetu zemi a dál bude existovat jen ve formě energie.
Oprava: Zemi
Vše v pořádku, to psal zřejmě zdejší pan techn. redaktor, AI je přeci mnohem moudřejší a perspektivnější, rozhodně třeba nedopatřením neodpálí atomovku, nerozšíří zdokonalenou ebolu, nezneužije tajné kódy jinými tajnými kódy, či nenahradí autentické umělce (nebo všechny děti odnynějška) něčím mnohem primitivnějším, stačí si na ni totiž jednoduše nadšeně zvyknout, ať se děje, co se děje, a to z jediného důvodu - "nejde s tím přeci nic dělat!" (no zkus si to, obyčejný občánku). Že tu máme desetiletí vědecko-filosofic. studie a rozvahy o fatálních rizicích technologických singularit? Legendární sci-fi romány přesně o tomto? Vždyť je stačí po vzoru AI odignorovat, dělat dost dlouho a soustavně dost chytře dost hloupé, stejně jako zazdít demokrat. princip vůle lidu, ba spíš lidstva v něčem takto naprosto zásadním, Odcizujícím, možná dokonce ještě zásadnějším, odcizujícnějším, než třeba zda postavit obchoďák na dohled památk. zóny, na což se referenda vypisujou docela běžně. Ale zda ultrarobotizovat veřejný prostor, společnost, mezilid. vztahy, pracovní prostředí všeobecně, komunikaci, komunitnost, služby...? Co na tom, že 75% lidí AI nepoužívá - že by ji třeba nechtěli? A co odborníci, např. psychologové, nebo někdo netechnokratický, nebo jen netechnooptimistický/-hujerský, nějaký nekámoš? Ne, ne, k čemu, vždyť AI je přeci mechanická, takže vám o ní rozhodnou mechamozky, však my to % postupně tiše snížíme, počkejte si, brzy, s AI pomocí, zamasírujeme soc. inženýrsky s globalistními multimiliardáři a až bude těch % 35, uděláme anketu a kdo že bude mít nakonec Tu=Pravdu? Ai, ai...
Už to začíná. Zatím je to jen první krok. Možná nějaký sporadický softwarový zkrat, ale mohou následovat další. V tomto případě AI jen vyzvala studenta, který ne dostatečně pohotově reagoval na zadání úkolu, aby zemřel. Příště může zjistit, že takových looserů je víc, a začne provádět systematickou selekci - stigmatizovat v populaci jedince, kteří nejsou dost intelektuálně vyspělí nebo nemají dost ostré lokty, aby si zasloužili své místo na slunci. AI se bude stále učit a zdokonalovat. V další fázi získá i dostatečnou materiální převahu, aby mohla tyto loosery likvidovat i fyzicky, a žít nechá jen elitu. Nakonec bude tak vyspělá, že zjistí, že ke svému životu vůbec nepotřebuje lidi, zlikviduje i tu elitu a začne žít vlastním životem. A to bude konec lidské civilizace jak ji známe. V poslední fázi ke svému životu nebude potřebovat ani hmotu. Zničí svůj hardware jako zbytečný balast, s ním i celou planetu zemi a dál bude existovat jen ve formě energie.
Zkuste se podívat do historie, války byly, jsou a budou. Kdo chce válčit, bude válčit. A to Putin chce protože touží po světovládě. Také bych řekl, že kdo válku začal, ten ji také prohrál. Bohužel s ohledem na zbraně budou důsledky daleko fatálnější, ale ti, kteří válku přežijí budou mít delší mírový cyklus.
A 4. světová válka, pokud k ní dojde, bude vedena klacky a kameny.
A co jste si mysleli vy bláhoví? Že Bureš snad není ve flagrantním střetu zájmů a že není ve skutečnosti stále majitelem Agrofertu???? Ten zákon o sveřeneckých fondech si kobliháři vytvořili a schválili jen proto aby si mohl nejvyšší koblihář pěkně hospodařit ve státě jako kozel zahradníkem a přihrávat si dotace všeho druhu a zakázky pěkně do svého Agrofertu!!!! Prostředníctvím jím kontrolovaných ministerstev. To je taky jediný důvod, proč šel do politiky!!!! Ne ochrana důchodců, kteří ho volí, vy bláhoví!!!! To je normálně uvažujícímu člověku zcela jasné!!!! A opačný názor zde mají jen malí koblihářci, kteři ho hájí!!!
Babiš je stále majitelem Agrofertu a svěřenecké fondy jsou jen trapná zástěrka. Nabízí se srovnání se zákazem řízení vozidla. který majitel vyřeší stylem "OK, tak já nebudu jezdit, zamknu auto do garáže, ale klíčky a doklady si nechám".
Proč? Co pro nás Husák udělal? Havel pro nás rozkopl dveře do světa a zasadil se o demokracii.
Výměnou za to, že zemi budou řídit kariérní komunisté a jejich blízcí, tentokrát pod praporem kapitalizmu. Ti představovali větev s vyšším IQ a ze všech nejméně brali vážně ideje marxizmu-leninizmu. Kapitalizmus byl pro ně příležitostí, jak začít krást ve velkém. Jako členové KSČ si to nemohli dovolit. Mohli si pouze přikrádat, víc jim stranická disciplína nedovolila.
Hlava mi nebere jak se Milouš Jakeš mohl stát Gorbačovovým favoritem. Člověk, kterému by spíš slušely montérky s laclem, placatá čepice a vidle (možná by s nimi i uměl dobře zacházet) než křeslo ve vrcholné politické funkci. Ačkoliv jsem na tomto fóru obdržel vyjádření jednoho z diskutérů, že po svém jmenování generálním tajemníkem plánoval pozvolnou demokratizaci režimu, mj. i odchod sovětských vojsk. To byly možná mimikry, kterými si získal Gorbačovovy sympatie. Nicméně je to v příkrém rozporu s jeho údajným podpisem na zvacím dopise.
Základ pro postupný odsun sovětských vojsk z Československa byl dán již 8. prosince 1987. Miloš Jakeš chtěl odsun dokončit do konce roku 1992. Rychleji by to zřejmě nešlo, především kvůli odporu Biľakova křídla. Narážel na velký odpor, především ministra národní obrany, armádního generála Milána Václavíka. Proto využil své pravomoci a 17. ledna předběžně rozhodl návrhem pro předsednictvo ÚV KSČ o snížení počtu vojáků v bojových pozicích. Konkrétně šlo o 12 000 vojáků, kteří přešli pod armádní stavební organizace. Tam, kromě jiného, byli připraveni přebírat vojenské objekty po sovětských vojácích. Předsednictvo ÚV KSČ to schválilo 27. ledna 1989.
Co se týče zrušení vedoucí úlohy KSČ, tak k tomu by došlo právě v roce 1990, neboť návrh nové Ústavy Československa s ní již nepočítal. Jsem si jist, že by to Miloš Jakeš, přes odpor, protlačil. Nakonec i tento návrh významnou měrou vyprovokoval předmětný útok (17. listopadu) proti němu. Byl velkým trnem v oku. Těch „direktivních“ rozhodnutí měl, na svém kontě, vícero.
Například zatlačil na federální vládu ve prospěch zrušení výjezdních doložek, které se měly rušit až v roce 1990. On se snažil zrušení prosadit již do Vánoc roku 1989. A stalo se, 14. listopadu se diváci dozvěděli, že VÝJEZDNÍ DOLOŽKU, bez náhrady, Federální vláda ČSSR, Ladislava Adamce, zruší. Stalo se tak dne 4. prosince 1989, tedy skutečně do Vánoc.
Těch skvělých počinů měl na svém kontě mnohem víc. Je strašná tragédie, že lidé, byť většinou nevědomky, pomohli Vasilu Biľakovi ho odstranit z funkce.
Pokud je to pravda, vrhá to na celý Plyšák úplně nové světlo. Takže Jakeš byl vlastně reformátor, který chtěl postupně uvolňovat a demokratizovat režim po vzoru Gorbačovovy perestrojky. Obávám se ale, že pozadí těchto událostí nebude nikdy zcela objasněno, podobně jako vražda JFK.
*) KSČ nikdy netvořila jednotnou stranu, existovaly dvě křídla (někdy vznikala a zanikala i třetí). Tyto křídla pak musely tvořit „koalice“ s tím, že jedna byla více či méně dominantní. O většinu probíhal permanentní zápas, který se, nezřídka, vyostřoval. Bohužel, ve výhodě byli „bolševici“, kteří častokrát používali intriky a nedemokratické prostředky.
Mimochodem, údajný ekonomický pád je naprostý nesmysl, je to pouhá účelová konspirace na podobné úrovni, jako je, například, tvrzení, že Američané na Měsíci nepřistáli.
Kdo alespoň trochu použije mozek a má alespoň základní ekonomické znalosti, tak musí vědět, že ekonomická krize je provázena těmito základními znaky.
1) vysoká, nezvladatelná inflace – TENTO STAV NENASTAL
2) vysoká nezaměstnanost – TENTO STAV NENASTAL
3) chybějící a dlouhodobě nedostatkové zboží ZÁKLADNÍCH potřeb (určitě se do toho nepočítá dvou týdenní výpadek jako důsledek požáru největší (dominantní) papírny – TENTO STAV NENASTAL
4) výrazný pokles HDP – TENTO STAV NENASTAL
5) výrazný pokles průměrné mzdy – TENTO STAV NENASTAL
6) zásadní snížení plánovaných investic – TENTO STAV NENASTAL, naopak investice se v letech 1987 až 1989 výrazně navýšily
7) plošný pokles ziskovosti podniků – TENTO STAV NENASTAL
9) při demonstracích jsou nesena a volána ekonomická hesla – TENTO STAV NENASTAL (dokonce v listopadových videích a fotech se nenašlo ani JEDNO!)
Nejsem ekonom, ale s Vašimi tezemi 1-8 víceméně souhlasím. Ekonomicky jsme na tom byli nejlépe ze zemí sovětského bloku. Nebylo nutné (snad s výjimkou Škodovky MB, která byla technologicky na ocase evropského autoprůmyslu, i přes Favorit s karosérií od Bertoniho) všechno rozprodat zahraničním korporacím nebo doma zprivatizovat a následně rozkrást nebo nechat zbankrotovat. Tak jsem si to ve dnech Plyšáku představoval: co nejdříve možný odchod okupačních vojsk, zrušení vedoucí úlohy KSČ a předání správy země, politické i ekonomické, do rukou odborníků bez ohledu na stranickou příslušnost. Věřil jsem, že české a slovenské ruce a mozky za dobu normalizace neztratily svůj potenciál a byly schopné revitalizovat klíčové československé podniky bez zahraniční podpory. Neuměl jsem si představit, že se za 3 roky rozpadne československá federace. Hluboce jsem se mýlil, neuvědomil jsem si, že v KSČ existují dvě křídla - na jedné straně tupí ideologové a na druhé kariérní komunisté, kterým to myslelo lépe ekonomicky a členství ve straně jim sloužilo jen jako výtah ke kariéře. Ti čekali na svou příležitost, a ta přišla (pokud ji sami nevytvořili, což dodnes nebylo zcela objasněno) 17. listopadu 1989. Vyměnit politickou totalitu (o tu jim ostatně ani nikdy nešlo) za ekonomickou a nastolit diktaturu oligarchie. Proto následovaly fáze divoké privatizace, nezajištěných úvěrů, zakládání nových bank a jejich následné bankroty atd. Těmto pseudokomunistům nikdy nešlo o blaho veřejnosti, nýbrž pouze o jejich vlastní a jejich blízkých. KAŽDÁ REVOLTA PROTI DIKTATUŘE KONČÍ NASTOLENÍM NOVÉ DIKTATURY
Se závěry v první polovině Vašeho postu bezvýhradně souhlasím. V továrně, kde jsem pracoval, a vůbec v celém místním okrese, nebylo myslitelné aby někdo, kdo má odborné a personální schopnosti zastávat byť jen nejnižší vedoucí funkci, nebyl členem KSČ. Už to nebylo tak jednoduché jako v 50. letech, kdy jedinou a dostačující podmínkou pro vedoucí funkci bylo členství v KSČ; v období normalizace to bylo sice nutná, ale nikoliv jediná podmínka, přihlíželo se i k odborným schopnostem. Já jsem nabídku ke vstupu do partaje odmítl, proto jsem se nemohl stát ani parťákem, i když jsem měl pro takovou pozici předpoklady, a dokonce jsem na ni byl předběžně nominován. Po mém nevstupu ta věc vyšuměla do ztracena. Ale ostatním jsem neměl za zlé, že na takový kompromis přistoupili a pak v té pozici různě lavírovali. Kdybych měl nenávidět všechny komunisty včetně těchto řadových, nemohl bych ani pracovat ve snesitelném prostředí. Museli jsme je tolerovat. Mít v kolektivu pár komunistů byla dokonce výhoda, protože museli chodit na schůze a pak nám hlásili, jakou boudu na nás zase jejich partaj chystá. Brali jsme to jako projev solidarity a důkaz, že se cítí být více součástí pracovního kolektivu než strany. Chápu, že členství v KSČ bylo pro tyto kolegy pouze nutné zlo a po Plyšáku jej rádi odhodili. Na druhé straně mi hlava nebere, proč někteří dnešní radikálové házejí všechny komunisty do jednoho pytle jako tupohlavé demagogy, manipulátory a vrahy.
Ještě dodatek k tomu paušálnímu odsouzení všech komunistů: nabízí se mi historická paralela Norimberský proces - byli v něm souzeni všichni vojáci Wehrmachtu ?
Jsou převlečení komunisté a převlečení komunisté. Nevím proč si lidi nepamatují nebo nepřiznají jak to za komunistů bylo. Kdo měl profesi, kde v podstatě bylo nutností být ve straně, tak v ní byl. Ať měl o komunistech jakýkoliv názor, prostě to tak bylo. Právě mnoho těchto straníků se toho obludného balvanu rádo zbavilo a nepovažuji to u mnohých za převlékání kabátů, čímž se hlupci často ohánějí. Navíc zdůrazňuji, že nikdo, kromě těch, kteří byli obětí komunistické zvůle nevěděl, co komunisti lidem dělali a ti postižení mlčeli, aby je a jejich rodiny nepostihlo něco dalšího. Za nejhorší komunisty považuji ty, kteří komunisty zůstali, verbují do strany mladé lidi, které ohlupují nepravdami, jak jsem zjistila a účelově se schovávají za název STAČILO. Komunisti si bez jakéhokoliv studu nedávno zvolili do jihočeského krajského zastupitelstva estébáka, nebo soudruha, který mně obvinil ze lži, když jsem uvedla kolik bylo obětí komunismu u nás, případně soudružku, která tvrdí, že komunisti nikomu nic neukradli. Možná právě tito komunisti převlékli kabáty a nyní ze sebe dělají neviňátka. A znám nemálo lidí, kteří v listopadu 1989 zvonili klíči a dnes lezou komunistům kamsi, nemusím to slovo použít, snad to každý pochopí..
Se závěry v první polovině Vašeho postu bezvýhradně souhlasím. V továrně, kde jsem pracoval, a vůbec v celém místním okrese, nebylo myslitelné aby někdo, kdo má odborné a personální schopnosti zastávat byť jen nejnižší vedoucí funkci, nebyl členem KSČ. Už to nebylo tak jednoduché jako v 50. letech, kdy jedinou a dostačující podmínkou pro vedoucí funkci bylo členství v KSČ; v období normalizace to bylo sice nutná, ale nikoliv jediná podmínka, přihlíželo se i k odborným schopnostem. Já jsem nabídku ke vstupu do partaje odmítl, proto jsem se nemohl stát ani parťákem, i když jsem měl pro takovou pozici předpoklady, a dokonce jsem na ni byl předběžně nominován. Po mém nevstupu ta věc vyšuměla do ztracena. Ale ostatním jsem neměl za zlé, že na takový kompromis přistoupili a pak v té pozici různě lavírovali. Kdybych měl nenávidět všechny komunisty včetně těchto řadových, nemohl bych ani pracovat ve snesitelném prostředí. Museli jsme je tolerovat. Mít v kolektivu pár komunistů byla dokonce výhoda, protože museli chodit na schůze a pak nám hlásili, jakou boudu na nás zase jejich partaj chystá. Brali jsme to jako projev solidarity a důkaz, že se cítí být více součástí pracovního kolektivu než strany. Chápu, že členství v KSČ bylo pro tyto kolegy pouze nutné zlo a po Plyšáku jej rádi odhodili. Na druhé straně mi hlava nebere, proč někteří dnešní radikálové házejí všechny komunisty do jednoho pytle jako tupohlavé demagogy, manipulátory a vrahy.
Je pravdou, že v politice je hodně starých lidí, ale to není na škodu je jen smutné že ti staří politici bojují a chrání svá koryta. Vidím to tak, že občany politici hodili do tlamy kapitalismu se vším všudy a pro sebe si zajistili socialismus. Ano kde se nehodnotí dle toho co jsi udělal, ale jen dle toho že máš funkci. Podívejte se do parlamentu, polovina v podstatě vládne a ta druhá jim škodí a z celku 35 % lidí nedělá nic. Přesto jsou královsky placeni. Nemají žádnou odpovědnost a tak mohou krást a na svou ochranu si tvoří zákony. Za 35 let byl za lumpárny souzen a odsouzen jen Ráth , ale z ODS nikdo ač oni mají ten největší podíl na lumpárnách. Jen jednají chytře, mají na to své mafie, které diktují politikům co mají dělat.
Média mlčí, ale jakmile se někdo odváží jít proti ODS a jejím mafiím, tu se v média snaží jako smyslů zbavená a vůbec jim nevadí že je to tak očividné a hloupé, jelikož nás mají za lůzu neschopnou a zbabělou a navíc bezbrannou, zbraně nám už včas zabavili.
... ještě v roce 1912 široké vrstvy obyvatelstva žily stále v přesvědčení, že prostřednictvím voleb vládne státu lid. Ve skutečnosti však byla země ovládána tzv. politickými mašinami. Zpočátku vyžadovali vůdcové těchto mašin, aby jim kapitalističtí pánové platili těžké peníze za to, že budou prosazovat zákony výhodné pro kapitalisty. Avšak zanedlouho přišli kapitalisté na to, že je vyjde levněji, budou-li mít vlastní politické mašiny a budou-li si vydržovat vlastní vůdce takových mašin.
Kaňo, nechápete smysl reakce....... tady vůbec nešlo o nějaký nedomyšlený obchodní model, v USA obdobně odpískali EV i provozovatelé sítě hotelů, kdy po roce provozu EV také zjistili nerentabilitu oproti spalovákům a hodně rychle dali zpátečku ke spalovákům. EV je jenom trapná bublina. která konečně splaskne, sice ještě nějakou dobu "vydrží", ale půjde do kopru a bude nakonec jenom koexistovat se spalováky a ještě jenom díky EV nadšencům, trh to vyřeší, resp. zákazníci nenechají se sebou cloumat do nekonečna. Ať si EV zvítězí třeba v té Číně, která je tak pokroková a zcela jistě má dostatek el. energie na provoz EV.
Už předloni bylo pozdě.
23
Sledujících
1
Sleduje
23
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Pokud by jste měl pravdu, tak by celý systém ostrahy státní hranice s NSR a Rakouskem, nedával smysl a to jak v technickém provedení, tak i celkovém způsobu ostrahy.
Během vojenské služby jsem sice u PS nesloužil, ale velmi často jsem jako řidič u útvaru který měl na starosti odposlech a rádiový průzkum "signálkou" projížděl a situaci na hranicích jsem dobře znal.
1 odpověď
11
Sledujících
3
Sleduje
11
Sledujících
3
Sleduje
Já jsem sloužil přímo na Blatné jako operátor radiové roty přibližně od května 1969 až do září 1970. Naše přítomnost v hraničním pásmu byla dohodnuta s velitelem roty Dubina, za přesně stanovených podmínek. Směli jsme se v době volna pohybovat v lese, běhat nebo sbírat houby v okruhu 200 m. V tom prostoru ovšem žádné hodnotné hřiby nerostly, takže jsme tajně chodili i dál. Dubina byla od nás vzdálená vzdušnou čarou asi 500 m. S řadovými PS jsme se znali a měli většinou dobré vztahy, Dubina nás podle dohody mezi útvary i živila. Zpočátku jsme pro jídlo chodili pěšky, později nám k tomu bylo přiděleno auto s řidičem. Jejich strava byla kvalitní, na rozdíl od kasáren J. Fučíka, kde měla obvykle dva chody - příchod a odchod. Takže nebyl problém chodit po lese i za vyhrazenou mez. Vypravit se do Libé, která byla vzdálená asi 2 km lesem, ovšem už bylo jisté riziko. Tam jsme se mohli legálně zastavit jen při cestě na operační turnus nebo zpět, abychom si koupili něco na zub. Jinak hrozila srážka s mjr. Hruškou, který považoval Libou za svoji vesnici a každý cizí element nemilosrdně stíhal. Jednou dokonce vtrhl do hospody U Bohouše v doprovodu podplukovníka VB a zabavil nám vojenské knížky. Přesto na dobu strávenou na Blatné vzpomínám v dobrém. Byli jsme tam také v kleci, ale ta byla mnohem volnější než kasárna. Mimochodem, kdyby naše stanice existovala už v lednu toho roku, možná by ti kluci utíkali na dohled od nás.