Prakticky náš moderní systém ve které si můžeme volit své zástupce do vlády. Máme svobodné volby a politická práva, ale demokracie samotná je nedosažitelný ideál.
Volby máme sice svobodné, protože můžeme volit z více politických subjektů, ale ani náhodou demokratické nebo spravedlivé. To by byly v případě, že bychom nevolili strany, ale jednotlivé osoby, o kterých soudíme, že by si zasloužili naši důvěru. V každé straně by se možná pár takových našlo. A to napříč politickým spektrem. Ve stávajícím systému samozřejmě nemůžeme. Volíme jeden subjekt, který si pak nominuje své kandidáty na doporučení lobbystů a dalších loutkovodičů. Kroužkování na tom nemůže nic podstatně změnit.
Co je to však všechno platné, když neexistuje do cementárny pořádná silnice, aby i velké nákladní automobily mohli cement odvážet.
Zajímalo by mě, jestli je gramatická chyba "originální přepis" , nebo jestli vznikla až vlivem autora.
A nejen tato gramatická chyba. Autor se zřejmě neseznámil s fakty první cesty H+Z tatrou 87. Oni totiž z Prahy vyjeli 22.4.1947. To se dobře pamatuje díky jedné prezentaci v SSSR, kde je jeden účastník chválil za to, že si k odjezdu vybrali zrovna výročí narození V.I.Lenina. H+Z šokovali publikum odpovědí, že ani nevěděli, kdy se Lenin narodil. Další faktická chyba je věta o průjezdu Saharou. Pokud vím, Núbijská poušť není součástí Sahary.
Existují statistiky a ty zřejmě říkají že nejvíce nehod je když řidiči couvají hlavně na frekventovaných místech jako je parkoviště.
Pravdou je, že když jsem měl nové auto tak jsem ho měl za chvíli obouchané. Samozřejmě se nikdy nikdo nepřiznal, že mi ho škrtnul. Tuto zkušenos má bohužel většina řidičů.
Vím, že zakázat couvání zní jako hodně špatný vtip, ale pokud by počet těchto drobných nehod výrazně klesl tak by se to mohlo vyplatit.
Možná by bylo zajímavé udělat pokus. Dvě stejné parkoviště na jednom by se jezdilo jen dopředu a na druhém by se mohlo couvat. A pak bych to po čase vyhodnotil.
Z vlastní zkušenosti vím, že se mi z parkoviště u TESCA vyjíždí příjemněji dopředu. Pokud mám před sebou místo tak vždy jedu dopředu.
Mně se odevšad příjemněji vyjíždí dopředu. Proto na příjezdu kamkoliv raději couvám, abych to horší měl hned za sebou. Ale zajet popředu na parkoviště které končí zdí nebo plotem by znamenalo, že už z něj řidič nemůže nikdy vyjet (leda naložený na odtahový vůz). To se roadstickers zase vyznamenali.
V té době jsem ještě nečetl 1984 od George Orwella. Nyní vím, že tento román je věrným popisem režimu, který vládne v KLDR, a to ho Orwell napsal v době, kdy ještě KLDR neexistovala. Po návratu jsem si začal psát soukromý cestopis, ale nikdy jsem ho nedokončil. Ostatně bych ho tehdy u nás ani nemohl publikovat. A po revoluci už toho bylo o KLDR napsáno tolik, že by to bylo jen vozením sov do Atén.
Když čtu některé komentře, tak mám dojem, že tam všichni byli a viděli na vlastní oči. Myslím, že tam nikdo nebyl a čerpáte informace pouze ze Seznamu a jemu podobným mediím.
Já jsem tam byl dvakrát jako montér a naprosto chápu pocity skupiny p. Šibíka po příjezdu do Číny, která jim ve srovnání s KLDR připadala demokratická. Já jsem podobné pocity měl když jsem přiletěl z Pchjongjangu do Moskvy. Po návratu domů jsem objal manželku a řekl jsem jí - buď ráda že ses narodila v ČSSR.
Hrdinství? To fakt jsem ráda, že nevyznamenal vrahy. Ti chtěli sice na západ, ale zabili úplně nevinné kluky pohraničníky. A stále je někdo glorifikuje.
S autorem článku mohu souhlasit jen v jedné věci: na železniční stanici Uckro v tehdejší NDR stáli proti ozbrojené přesile německých policistů, takže v té situaci byly jen dvě možnosti - buď my, nebo oni. Ale zabití bezbranného českého policisty a účetního, byť byl ozbrojen, byly obyčejné vraždy. Zapalováním stohů a dalšími sabotážemi nezpůsobili Mašínové režimu takovou škodu, která by ohrozila jeho existenci. Útěkem sledovali svobodu jen pro svoji skupinu. Museli přece vědět, že NATO se nikdy nepustí do ozbrojeného střetu se SSSR a jeho satelity. Takže nevyznamenávat ! O to větší uznání si zaslouží lidé, kteří uprchli na Západ a odtamtud vedli proti bolševikům ideologickou, jedinou tehdy možnou válku - Pecháček, Kryl, Škvorecký atd.
Já mám střídání času velmi rád. V létě je déle vidět, je víc času věnovat se dětem a pobývat s nimi venku. Za světla v létě vstávám tak jako tak. V zimě naopak není tma ráno tak dlouho.
Před průmyslovou revolucí lidé vstávali v létě jinak než v zimě. To je velmi přirozené a letní čas nás aspoň trochu k tomuto vrací.
Kdo o víkendu usíná i vstává o několik hodin později než v týdnu, rozhodí si každý týden biorytmy daleko více, než nějakým letním časem.
Když lidé cestují na dovolenou do Bulharska či Egypta, přetáčejí si hodinky o hodinu tam a zase zpět, než si stačí na jiný čas zvyknout. Kdyby letní čas tak vadil, nevyhledávali by lidé pro dovolenou tak často místa mimo naši časovou zónu.
Už babička Boženy Němcové vstávala v létě ve čtyry, v zimě v pět hodin.
jj, pravda...Když jsem se před eurovolbami díval na kandidátku ANO, bylo tam hned několik navenek kvalitních lidí, s manažerskými zkušenostmi z korporátu včetně zahraničních firem, s jazykovým vybavením a kvalitním vzděláním, v několika případech rovněž ze zahraničí...jenže tihle lidé byli až v druhé desítce kandidátky, tedy na nevolitelných místech...na špičku se dostaly neužitečné existence a la Dostálová, Jermanová nebo Nagyová...
Děkuj za odpověď, spíš jsem čekal okamžitý ban.
Paní Dostálové nelze upřít jednu věc - obrovskou odvahu (nebo spíš nebetyčnou drzost?), že si zrovna ona - bezvýznamná vykrmená pras..ce, známá pouze v Česku jako věrná podržtaška svého majitele Babiše - dovolí zkoušet se vymezovat se proti osobnosti, jako je zrovna K.Kallas... 😕
Kdyby měla česká voličská základna trochu soudnosti, nikdy by tuhle oteklou ropuchu, pavlačovou štěknu nevolila.
Největší pohromou jsou nenažrané řetězce . Nejenom , že nás šidí na kvalitě produktů a oblbování s balením a jeho obsahem , zboží prodávají v kartelových cenách a to i ve slevách . Zkrátka stejné zboží v určitou dobu je ve všech řetězcích za téměř stejnou cenu - co na to obchodní inspekce - nic . Namísto milionových pokut za nekalé praktiky tiše přihlíží okrádání našich občanů a vývozu tučných zisků do jejich mateřských zemí . Ta řetězcová rakovina je rozlezlá po celé republice . V naší zemi naši obchodníci se nemají šanci uchytit . Co kdyby čirou náhodou prodávali kvalitnější a třeba i levnější zboží ? To by chudáci řetězce mohli třeba i tratit . a to přeci nejde .Naši vládu a ministra obchodu tato hrozná situace evidentně nezajímá , nikdo nenutí dohledové orgány provádět kontroly a prohřešky exemplárně trestat . Doufám , že si toho konečně někdo všimne a začne jednat .Okrádání se týká nás všech !!!
Od okamžiku, kdy člověk uskutečnil první barter (např. směnil pazourek za mamutí kly apod.) existuje několik ekonomických zákonů, které budou platit i kdyby (nedej Bože) přestaly platit zákony fyzikální. Jedním z nich je zákon nabídky a poptávky. Dalším (opravte mě jestli se mýlím) je princip, že daně ze zisku se mají odvádět v místě, kde se zisk generuje. Tento princip popírají všechny polistopadové vlády počínaje Klausovou ODS. V důsledku toho je Česko dojnou krávou pro všechny nadnárodní korporace. Nevím co by tomu řekl Klausův guru Milton Friedman,, od kterého se tento všeználek učil privatizovat, ale rozhodně je tady něco špatně.
Od útlého dětství, tj. asi 70 let, bezpečně poznám všechny jedlé hřiby. Znám i nemálo hub lupenitých. Nikdy nekonzumuji houbu, kterou 100% neznám. A mně bude nějaký profesor Cornberg radit, abych houby kupoval jen v obchodě ? Bohužel takoví znalci se množí jako houby po dešti, a nejen v Německu, a nejen v oboru mykologie. To je jen další důkaz mentální degenerace lidstva.
Co se týče vtipů o policajtech, někde jsem slyšel, že je šíří i sami policajti. A prý to tak bylo i v době VB. A na hyperkorektním slovníku je paradoxní to, že je nedůsledný a postrádá vnitřní logiku. Např. slovo černoch při označení amerického občana je už téměř vulgarizmus, místo toho se násilně prosazuje Afroameričan. No budiž, ale když už, tak proč bílý Američan není Euroameričan ? A proč obdobně, místo slova Cikán se prosazuje Rom, když Roma znamená Řím a proč místo toho, podle vzoru Afroameričan, se nepoužívá termín odvozený z regionu původu, tedy Indočech, Indoslovák, Indošpaněl, Indofrancouz atd. ? Setkal jsem se s případy, kdy slovo Rom uráží i samotné Cikány. Slovo Cikán má stejný kořen ve všech světových jazycích s výjimkou angličtiny, zajímalo by mě, jak se nyní řekne francouzsky, španělsky, německy, rusky. Podobné nedůslednosti jsou i v dalších oblastech terminologie, např. přejímání cizích slov. Běžně používáme počeštěné termíny fotbal, volejbal, basketbal, hokej, víkend, ale "standart" je nepřípustný, musí se používat původní tvar "standard". Ale to jsou jen detaily ve srovnání s překlady do češtiny. Např. bramborové lupínky jsou čipsy, ačkoliv "chips" znamená hranolky, lupínky jsou "crisps". Ale nikdy jsem neslyšel, že by si někdo kupoval "krispy". Puzzle vyslovujeme jako "pucle" podle německé fonetiky, přestože je to anglické slovo. To ale našim "standardizátorům" zřejmě nevadí. Také jsem nikdy nepochopil jejich úpornou snahu v prosazování "procentních bodů". Když se nějaké množství zvýší o 5/100, je to prostě o pět procent.
kruh se uzavrel z bodu A se deti dostanou do bodu A..stejne jako za toho socialismu ..a rodice budou opet detem rikat jak to je ale natajnacku doma a se slovy ..hlavne to prosim nikde nerikej ..mel by si problem jak ty tak my ..moc hezky .😡
Další krok k totalitě a návrat ke schizofrenii ve výchově. Původně se povinně vyučovala náboženská dogmata, pak v rámci občanské výchovy marxizmus-leninizmus, a teď LGBT+. My jsme to přežívali tak, že jsme hodiny OV proseděli, jedním uchem to šlo tam, druhým ven a ventilovali jsme to anekdotami na božskou dokonalost bolševiků a sovětských lidí vůbec. Doma ("ve škole to neříkej") nebo od lépe informovaných spolužáků jsme pak čerpali pravdivé informace.
11
Sledujících
4
Sleduje
11
Sledujících
4
Sleduje
Takových lesů je víc, i když na pohled nevypadají ponuře nebo strašidelně. U nás v Lužických horách je jeden, kde znám každý kout, a přesto jsem tam už dvakrát zabloudil. Ne že bych se ztratil, ale vyšel jsem z něj na úplně jiném místě než jsem předpokládal.