Rozežranej státní aparát. Desetitisíce, možná i statisíce úředníků kteří jsou zalezlí v institucích které netvoří vůbec nic , dokonce ani jejich existence není zdůvodnitelná . Tisíce celníků ve státě bez hranic , rozežraní policejní bafuňáři utrácející bez rozmyslu erár , kontrolní týmy, inspekce, školící střediska, rekreační střediska k ničemu, stovky budov nevyužitých plných personálu. Tak by se dalo pokračovat donekonečna. Tam končí peníze, v černé díře bez dna. Bez rozdílu politických stran ve vládě. Jestli tedy nějaká skupina obyvatel, voličů , čeká změnu vždy po volbách, tak je mohu ubezpečit, EET to nezachrání, zaklekávání už vůbec a udávání holiček a Vietnamců jakbysmet. Rozhazování končí vždy stejně. Dluhem, a hledáním viníka. A to je vždy ten , který rozdává víc než má. Ve
Státě i v domácnosti. Odjakživa.
Stát loni zaplatil státním zaměstnancům zhruba 258 miliard korun.
To je pro představu téměř 12 procent výdajů státního rozpočtu.
A konkrténě na platy státních úředníků šel loni zlomek z celkových výdajů na státní zaměstnance, a to 34 miliard korun, tedy zhruba půl procenta celkových výdajů státního rozpočtu. I kdybychom tedy "propustili" všechny úředníky, polepšíme si o půl procenta. Vina je bohužel potřeba hledat jinde.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Když řeknete půl procenta, je to skoro nic. Když ale řeknete 34miliard
Je to sakra hodně.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
To máte pravdu. Pořád je to ale zanedbatelná částka v rozpočtu a proto za mě není řešením klasická žádost o snížení stavu úředníků. Kolik by jich mohlo pryč? I kdyby půlka, už jsme na 0.25 % z rozpočtu. Najdou se doufám lepší místa, kde ušetřit.