Senior ze Sušice se měl nachytat na podvodné e-maily, ve kterých mu žena z afrického Toga slibovala milion dolarů za pomoc při vyřízení pozůstalosti po zavražděném manželovi. Žena Švecovi poslala letenku do Brazílie, kde dostal kufřík údajně s dárky, který měl dovézt do Hongkongu, ve kterém byly tři kilogramy kokainu.
Kdyby tomuhle věřil a nenapadlo by ho, že tam něco nehraje , tak je na tom mentálně tak, že by se na těch letištích opravdu ani nezvládl orientovat. Dnes už je možná nemocný opravdu a nemá smysl ho věznit, ale nevěřím že v době toho činu nic netušil.
Ani jeden nejsme (předpokládám) psychiatr. Osobně znám pár lidí, kteří by byli schopni všechno to, co jste napsal, v dobré víře a s vidinou výdělku udělat, aniž by je napadlo, že v tom něco nehraje. A ne všichni jsou senioři:)
Dobrá. Teď to nebude na vás, ale trochu ta tolerantnost mnoha diskutujících k nebohému hloupému důchodci kontrastuje s naprostou nenávisti k ,,hloupým důchodcům,, kteři volí Babiše. Tam je k jejich naivitě tolerance nulová.
Nepodsouvejte mi myšlenky. V životě bych žádnému seniorovi nevyčítal, že volí Babiše, když o jeho živobytí nikdo jiný nejeví zájem. Nulovou toleranci mám k demagogickým politikům typu AB, k jejich voličům opravdu ne
Ten věk budiž, ale ta naivita skoro na hraně svéprávnosti mi moc nesedí k tomu, jak se dokázal orientovat na mezinárodních letištích. To úplný matla, jak se snaží působit, nezvládne. Řekl bych, že úplně nevině v tom není. Na obchod s drogami mi prostě tolerance nezbývá.
Posuzovali to lidé, kteří mají lepší informace a větší erudice, než já nebo Vy. Já k nim mám důvěru
Prezidentská milost je jenom obyčejný feudální rozmar...
Ne, je to opravný prostředek pro případy, jejichž výjimečně okolnosti soudní systém nedokáže vzít v úvahu. Nic na tom nemění, že Zeman dával milosti vrahům-celebritám typu Kájínka, a že Klaus amnestoval nejhorší podvodníky v polistopadové historii. To byly jen výchylky dané charakterem těchto politiků
Francie je výborný příklad. Ale bylo by dobré vědět trochu víc než jen to, že je republika. Třeba to, kde jsou počátky republiky.
Dovolím si citovat takový typicky popis stavu, v jakém Francie byla, stavu, který zapříčinil vznik republiky. Nuže:
Francie se dělila na 3 stavy společnosti. 3% populace byla šlechta a duchovenstvo. Byly nejbohatší a neplatily daně. Měšťané a ostatní byly velká většina. si 97%. Obvykle byly velmi chudí a platily vysoké daně. Pokusy o jakoukoli reformu byly zamítnuty králem Ludvíkem XVI. V posledních letech byla velká nespokojenost. Velká neúroda a hlad, daně stále velmi vysoké. Revoluce byla neodkladatelná.
A jaký byl vztah hladových zástupů k šlechtě v revoluční Francii si můžete najít sám.
Mícháte tu šlechtické tituly s výsadami. Ve Francii, Německu či Itálii nebyly šlechtické tituly zakázány nikdy. Tvoří součást příjmení a jejich správné užívání je regulováno ministerstvy spravedlnosti. Případné spory řeší ve Francii a Itálii prezident republiky, který může coby hlava státu dokonce upravit původní nobilitační patent. Vzhledem k trochu sexistickým dědickým pravidlům evropského šlechtictví je to v posledních letech čím dál častější (v případě stejnopohlavního sňatku apod.).
Francie je navíc jedinou moderní republikou, která šlechtické tituly sama uděluje. Dostanete-li Národní řád Čestné legie a dostal-li ho předtím i váš rodič a jeho rodič, stanete se vy a vaši potomci v mužské linii dědičnými rytíři:)
"Byl hlavou rodu na úrovni knížete Monaka nebo Lichtenštejnska." - pan Forejt to možná neví, ale dělení na urozené a plebs bylo zrušené už dávno.
Přestože je stále možné se setkat s tím, že je někdo označován za šlechtice a oslovován jako kníže nebo hrabě, používání šlechtických titulů bylo oficiálně zrušeno už dávno. Šlechtické tituly a řády zrušil právě 10. prosince 1918 zákon č. 61/1918. Zákon, který vešel v platnost 18. prosince 1918, přijalo tehdejší revoluční Národní shromáždění mezi prvními právními normami nového státu. Zákonodárci budovali nové Československo na demokratických základech a zvolili formu republiky, v níž budou jakékoli šlechtické výsady nepřípustné.
Oproti rozšířené představě, kterou tu reprodukujete, zákon z roku 1918 šlechtické tituly nezrušil. Zrušil výsady spojené se šlechtictvím nebo vyznamenáními, což později učinily i evropské monarchie (Španělsko ústavou v roce 1978, Británie co se dědičné šlechty týče plně až na přelomu 20. a 21. století). Co se týče samotných titulů stojí tam, že stát je neuznává a zakazuje jejich aktivní používání (postih za to byl ovšem už dávno zrušen, takže ten zákon je v podstatě nulitní). Užívání titulů v druhé či třetí osobě nebylo zakázáno nikdy. A patří do jisté míry k dobrému vychování. V první osobě se i před rokem 1918 tituly užívaly spíše zřídka (vizitky apod.), ke šlechtictví totiž patří mj. skromnost.
Kromě toho v etiketě a diplomacii (i v rámci republik včetně ČR) se šlechtické tituly a predikáty používají dodnes. Současný rakouský ministr zahraničí je např. doma znám pod prostým občanským jménem Alexander Schallenberg. Ale v zahraničí je v listinách, na pozvánkách atd. nazýván Jeho Excelence hrabě von Schallenberg. Titul Excelence se mimochodem používá pro všechny státní hodnostáře republik, ale vždy pouze v zahraničí.
vynechal jste kolaboraci za války, ale to tak nějak účelově, že ?
Koho máte na mysli? Karlovi bylo na konci války 8 let. Jeho otec byl v odboji, na konci války velitel partyzánů a po válce do voleb předseda MNV. Bratranec Adolf (tehdy hlava starší hlubocké, dnes vymřelé, větve rodu) byl v exilu a finančně dotoval československou exilovou vládu. Jeho vlast se mu bohužel odvděčila speciálním zákonem Lex Schwarzenberg (1947), který mu zabavil jeho obrovské jihočeské dominium (prostě proto, že bylo příliš velké a to v socializující se republice nešlo dopustit). Majetek orlické větve (jejíž hlavou byl právě Karlův otec) byl ukraden až po roce 1948
Proč by ti uprchlíci měli překračovat polskou hranici. Však už jsou v bezpečné, na jejich dřívější poměry dobře prosperující zemí.
Bělorusové je po vyhoštění vždy zadrží, drží v lágru bez vody a jídla a v noci je zase vytlačí na druhou stranu hranice. A tak se to opakuje. To je hlavní děj první poloviny filmu. A tohle se tam bohužel děje dodnes
V podstatě je to polská záležitost.
at jdou PIS do cirkusu nebo na balet, nebo at se jim líbí pouze Eva a Vašek, je to jejich strategie a právo na názor.
Myslím , že Lipavský by měl řešit důležitější věci, to za prvé, za druhé Poláci v tomto případě mu to zcela oprávněně až bude čas, dají najevo.
Na tom filmu se finančně podílela ČT, je to tedy i česká záležitost. Krom toho nikdo neví, jestli tam PiS po volbách bude. Pak by naopak tento zásah Lipavského česko-polským vztahům v blízkých letech pomohl.
Jinak Hranice se v prvním víkendu stala nejúspěšnějším filmem v polských kinech. Poslední domácí film, kterému se tohle podařilo bylo Město 44.
Umělec má skutečně právo vyjádřit svůj názor, byt by byl totálně hloupý, dementní, směšný, cokoliv, pokud se to nebude příčit dobrým mravům.
Za tím si skutečně stojím.
Publikum má ovšem též právo umělcovo dílo vypískat, nebo si z umělce za jeho veledílo dělat posměšky.
Pokud to pan Lipavský nechápe, jak pro Bůh může být způsobilý k diplomatické práci?
Kdo ho jmenoval bez těchto předpokladů by se měl nad sebou zamyslet, nebo pana ministra nyní vypískat a převzít zodpovědnost za páně ministrovy přešlapy.
Mimochodem pro ten film, je to celé neuvěřitelná reklama. PiS jsou vážně idioti, jestli jim tohle nedochází...
Umělec má skutečně právo vyjádřit svůj názor, byt by byl totálně hloupý, dementní, směšný, cokoliv, pokud se to nebude příčit dobrým mravům.
Za tím si skutečně stojím.
Publikum má ovšem též právo umělcovo dílo vypískat, nebo si z umělce za jeho veledílo dělat posměšky.
Pokud to pan Lipavský nechápe, jak pro Bůh může být způsobilý k diplomatické práci?
Kdo ho jmenoval bez těchto předpokladů by se měl nad sebou zamyslet, nebo pana ministra nyní vypískat a převzít zodpovědnost za páně ministrovy přešlapy.
Ten film pokud vím nikdo nikde nevypískal. To se jen polská vláda snaží říkat občanům co si mají myslet.
Rozhodně nejde o promigrační nebo proruský film. Migranti tam jsou ukázáni jako oběti Lukašenkovy nátlakové akce. PiS ovšem tu situaci tehdy podával spíše skrze starou známou písničku o migrantech jako zločincích a zdroji nebezpečí. A s touhle teorií je ten film skutečně v rozporu a to polské vládě vadí
Moc nechápu jmenování Ronovské místopředsedkyní. Do budovy ÚS ani nevstoupila a bude mít vyšší post než ti, co tam jsou již déle. Nejspíš to bude tím, že je žena
Když trochu zapátráte, zjistíte, že většina předsedů a místopředsedů ÚS byli nováčci. Cílem je totiž, aby soud měl co nejstabilnější složení. Proto jsou do předsednictva jmenováni ti, kterým zbývá co nejvíce let z mandátu
To neni pravda, pamatuju si, ze jsem Dubceka videl na demonstraci v listopadu 1989 na Letne a google moji pamet potvrzuje.
Ano, tam samozřejmě byl a narozdíl od Bratislavy se tam setkal s velkým úspěchem. Byl důležitým symbolem, ale lidem už vážně neměl co nabídnout. Sám si to přiznal a v červnu 1990 odmítl úvahy slovenských poslanců o kandidatuře na Hrad
Jak mužou být volby svobodné když volí " loutky" komunistů", To bylo popření jeho samotného. Byl proti nesvodným volbám, které generovali takové poslance , kteří odkývali všechno co chtěl vedení Ksč a pak se sám nechal jimi zvolit. Ještě jednou ,ta volba vyjadřovala " svobodnou " vůli komunistických loutek a ne lidu ve svodných volbách. Svobodné volby požadoval a sám se jim vyhnul.
Havel byl v prosinci 89 zvolen dočasně. Na regulérní (tehdy jen dvouletý) mandát byl zvolen až po svobodných volbách v červnu 1990
0
Sledujících
2
Sleduje
0
Sledujících
2
Sleduje
ÚS je nezávislá instituce? Senát nic neruší, protože ho parlament stejně přehlasuje
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
U změn ústavy a ústavních zákonů (včetně volebního zákona) je Senát naštěstí nepřehlasovatelný
1 odpověď