Zcela souhlasím.
Problém je však v tom, že každý vidí tu černobílou tak nějak z jiného úhlu. Pokud bych napsal nějaké množství různých tvrzení a dal bych každé z nich třeba 100 lidem a každý by měl u každého tvrzení říct, jestli je to správné nebo špatné, jsem přesvědčen o tom, že bych dostal dost rozdílné výsledky.
Já už jsem v některých diskuzích známý tím, že se v hodně věcech s většinou společnosti neshodnu. Já když se začtu do zákonů ČR, tak tam občas najdu věci, u kterých mi doslova zůstává rozum stát nad tím, jak tohle někdo může považovat za správné. Občas si prostě říkám "Za tohle by měl být člověk odměněn, a né potrestán".
Takže za mne ve výsledku ano, svět může být černobílý, ale jen z našeho vlastního pohledu. Kdybychom se na společnost podívali tak nějak "zezhora" zcela nezaujatým pohledem, tak dostaneme spoustu vzájemně posunutých černobílých pohledů, takže nám z toho vlastně vznikne jakési spektrum stupně šedi.
Krásný den a velmi děkuji za dobrý komentář a sdílení Vašeho úhlu pohledu. 🙂 Ten bod "zezhora" je určitě velmi zajímavý. 🙂 P.S. JJ u těch zákonů to mám dost podobně. 🙂
Verdikt je prostě ten, že dítě se jednoho dne naučí ty věci samo. Každý z nás byl dítě, problém nastává tehdy, když na to zapomeneme a stane se to, že se svým potomkem sotva soucítíme. Kdybych já měl vychovávat vlastního, rozhodně bych to dělal jako můj taťan a trochu to okořenil o upřímnost a vojnovou disciplínu (neříkám že muj taťan je neupřímný a nenaučil mě mít disciplínu, jen mě do toho nevnutil a nechal mi nad tím volnou ruku). Celkově vám přeji hodně štěstí a trpělivosti s vaším synátorem plus prosímvás nedávejte mu mobil, tablet, počítač, konzoli nebo jiné zařízení do ruky, naučte ho jak mít doopravdický život
krásný den a moc díky za pěkný komentář. Za doporučení děkuji! :)
Ke stodole: krov dimenzovaný na bobrovku lze po lokálních opravách příložkami a novém laťování rekonstruovat plechovou krytinou. Jsou vzhledově pěkné a v nouzi lze použít i trapézové plechy. Rozestup zdí lze řešit stažením páskovinou s na konci navařenými šrouby a vruty. Šrouby jdou skrz zeď.
U vnitřku se zpravidla meze fantazii a peněžence nekladou.
Dobrý den, moc děkujeme za tipy! :)
Ano, rikam si ze uz bych do toho nesel. Problem je ze nemovitosti nejsou clovek si nemuze moc vybirat
jj jednou nám někdo řekl, nemovitost vybíráme jednou, ale důležitá je ta lokalita, kde je. Nám se domeček i lokality libí, jen teď hledáme dostupnou a efektivní cestu, jak to celé uchopit, ač jinak, než bylo původně v plánu.
tak záleží na zdůvodnění tesařů. nejčastější důvod je ten, že když to teď uděláte z gruntu, tak už to nebudete řešit, máte prostě novou střechu, 50 let klid. Je to pravda, ale ne pokaždé je to potřeba, navíc u neobytného prostoru. Pokud budou trámy odhalené, tak se k nim kdykoliv dostanete, uvidíte, jestli je potřeba třeba po 10 letech něco vyměnit... Pokud plánujete ze stodoly udělat prakticky dům a vše schovat pod sádrokarton do vaty, tak je možná opravdu lepší to vyměnit. A to hlavně protože nevíte co udělají ty trámy po tom co vyschnou, jak moc je plíseň hluboká, jestli se nezačnou rozpadat... Hodně dobře tohle všechno umí posoudit právě firmy zabývající se sanací krovů. Sanace je v řádu desítek tisíc, záleží na velikosti prostoru a napadení, ale pořád je to míň než měnit celý krov. Pokud by se měla sanovat jen nějaká menší část a zbytek by byl stejně na výměnu, tak už je to asi prašť jak uhoď...
Ale základ je stejně ta statika. Dělat rekonstrukci střechy a pak zjistit, že se mi praskliny zvětšují je nesmysl.
jj v tuhle chvilku statik opravdu smysl dává nejvíce a sanace je určitě jedna z možností. Moc díky za tipy! :)
Jestli si budete rekonstrukci dělat sám, tak rekonstruujte. Vyjde vás to levněji, protože nebudete počítat vlastní práci. Jestli to chcete zadat, tak to zbourejte. Pokud jde o detaily, tak praskliny ve zdi vznikly v důsledku pohybů v základech - tedy rozhodně na pravé straně, kde je pokles vpravo patrný. Takže trvalé řešení je v prohloubení stávajících základů Stažení je skvělá věc, dočasně bude fungovat a nemusí se dělat jen řetězy. Trhliny se časem, také kvůli tepelným změnám, projeví zas. Bez věnce, nejběžněji železobetonového, v úrovni uložení krokví se stavba trvale neobejde. Píšu z vlastní zkušenosti: stažení domu 1991, podkopání základů 1994, věnec v úrovni stropu 2002, věnec pod krokvemi (nový krov a střecha) 2017 - vše svépomocí, ale pro mne to je zábava. Náklady (včetně vody, elektřiny, plynového topení, schodiště a zobytněnění podkroví atd.) 1,85 mil. (užitná plocha 184 m2).
Dobrý den, tak o pohybu v základech nám teda nikdo neřekl ani jsem to prozatím nikde nedočetl. To velmi děkuji a vůbec mě to nenepadlo, ale logický smysl to dává... My se spíše bojíme, aby to vůbec nějaký rozumný základ mělo. Dům je to postaven před rokem 1900.
Pokud jste amatéři a nejste schopni tomu věnovat mnoho hodin práce, dřiny, o technice nemluvě, najděte si firmu, která to udělá. Doporučuji najít stavaře, který Vám udělá posudek. Případně i doporučí firmu. Takové ty rady jedna paní povídala a nikdo za nic neručí jsou na nic. Po posudku se můžete rozhodnout. K větší rekonstrukci stejně budete potřebovat stavební povolení. Podle toho jak moc to chcete předělat a k jakému účelu, tam Vás teprve čekají byrokratické orgie.
Dobrý den, aktuálně je napsaný projekt a povolení se vyřizuje, firmy máme možné dvě. Hlavně teda na dům, stodola měla být až další úroveň. v projektu, ale je také. Nyní právě se museli priority přeskládat, protože jak zaznělo níže v komentářích peněz to stojí mnoho. Takže nyní spíše řešíme drobnosti okolo a v nejbližší době si určíme do jaké hloubky a co budeme rekonstruovat. A rád se učím, ale stavař opravdu nejsem, takže určitě se ještě po nějakém podíváme. Díky za tipy! :)
Krov nemusí být špatný, ale jen laťování. Jestli je na nějakém plíseň, je to nejspíš zatékáním, to by se vyřešilo novou krytinou.
Za mě- chtělo by to statika, který určí proč stodola praská. Až se zjistí důvod, pak se může přemýšlet co je výhodnější. Svázání zdiva se dělá hodně způsoby..
Pokud se po statikovi rozhodnete pro rekonstrukci, tak stačí šikovný tesař, který zhodnotí kvalitu trámů, ano bude vám do nich sekat a rýpat, bez toho to pořádně nepozná. Pokud je v nich brouk, počítejte ještě se sanací krovů, pořád to vyjde výrazně levněji než celý nový krov...
Dobrý den, moc díky. Statik měl prohlédnout projekt a právě mrknout i na tu stodolu, bohužel prozatím nic. Pak u nás byly dvě firmy střechařů, každý měl samozřejmě jiný názor, jeden by krov nechal, druhý nikoliv, ale určitě nezkazíme nic tím, když to zkusíme znovu a jinde. 🙂 Díky za tipy a rady. :)
Jako architekt k tomu mám jediné - působí to na mě, že jste se prostě zbláznili a chcete rady dobré zadarmo. Jenže skutečně dobré rady chtějí know-how a zkušenost a to peníze stojí. Komentáře nápadně připomínají fcb o stavění svépomocí, což je pro odborníka peklo číst. Navíc se jedná o diagnózu bez prohlídky pacienta. Takže good luck.
Dobrý den,
naopak jsem rád za názor i někoho erudováno. Architekty máme známe dva, jeden píše projekt a to si rádi zaplatíme, druhý nám také něco poradit a ochotni zaplatit jsme o tom žádná. 🙂
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Já si plně uvědomuji, že svět vnímám dost jinak, než většina společnosti. Mám i podezření, s jistotou, že už i vím, proč tomu tak je. Třeba dobro by pro mě bylo, aby na sebe byli všichni lidi hodní, milí a pomáhali si. Jenže pak jsou tady jedinci, kteří by toho zneužívali. Tak si říkám, kde je ten správný střed, který by tohle minimalizoval. Je blbý, že všechno dobré dovedené do extrému plodí i to špatné. A taky to, že najít rovnováhu u čehokoliv není vůbec jednoduché. Tak to je můj úhel pohledu. Držím pěsti s domečkem! Dneska jsem si přečetla zbytek článku, na které předtím nebyl čas.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ahoj, moc dikybza komentář a zajímavý názor. Ano, najít rovnováhu vůbec není jednoduché. :)