Slovensko napadl jakýsi virus. Postihuje mozky. Je to zjevné. Pokud nějaký čas sledujete co se děje ve veřejném prostoru,tak musíte přijít k závěru, že Slovensko se stává bizzární zemí. Je to takové mentální zombie.
Já jen doufám, že česká prokuratura (nebo komu se tento spis dostal do rukou) si pozvala paní Cirokovou k výslechu... a společně se tomu od srdce zasmáli, když to házeli do koše.
Co do toho plete kafe ? Zde se jedná o děti a ty kafe vážně moc nepijí. Běžte se schválně podívat do regálu v obchodě, většina rozhodně není bez cukru.
Přesto je tato regulace zbytečná. To by stát musel zakázat veškeré slazené nápoje.
Proč by musel? Energetické nápoje se dají jasně oddělit od těch "jen" slazených. A to množstvím přidaného kofeinu, taurinu, teinu a jiných stimulantů.
Energy drink: 70-80mg kofeinu, Cukr: většina je Sugar Free tedy bez cukru
Káva: 75-90mg kofeinu, Cukr: průměrně lidé sladí 1.5 lžičky do 1 nápoje
Co je tedy škodlivější?? Jasně, kydejte si dál hnůj na energy drinky, když o nich víte kulový, ale vidíte barevnou plechovku a můžete se zcvoknout.
A teď si vemte, že znám spoustu lidí, kteří pijí 3-4 kávy denně a NIKOMU to nepříjde divné. Zato znám spoustu dospělých, kteří si dají jen 1 enegry drink denně, protože nemají rádi kávu, a přesto potřebují trochu energie při směně v práci.
Osoba 1 žije rozhodně mnohem nezdravým životem než osoba 2. tohle jsou prostě fakta, a třeba se z toho zcvokněte vztekem, milí kávaři.
Já svému dítěti kafe nedávám. Vy jo? 😄
A snad si nemyslíte, že výraz "sugar free" znamená, že je to bez cukru, nebo ano? Jo, možná to není cukr, ale umělá sladidla aspartam a acesulfam, které jsou jistě mnohem víc tělu prospěšnější, že?
Prostě takové nápoje dětem do rukou, resp. jejich žaludku, nepatří. Můžeme polemizovat, zda je zákaz správný či ne, ale pokud mají rodiče své děti rádi, tak jim škodlivost takového nápoje sami vysvětlí. Bohužel jsou rodiče, kterým je to fuk.
Ano, mohli bychom polemizovat, jestli jsou zákazy výchovné, ale pokud lidé nemají dostatek soudnosti a jsou schopní toto dětem prodávat a nechat je to konzumovat, tak musí zasáhnout restrikce. Dospělý je zodpovědný sám za sebe, ale za ději jsou zodpovědní rodiče. A pokud jsou hloupí, pomůže jenom zákaz. Bohužel.
Tak zaprvé: vláda dětem nezakáže nic, vláda zakáže prodejcům. Stejně jako u tabákových výrobků, zakázaný je prodej, s užíváním nic nenaděláme. Takže pokud dítě nakráčí do školy, na lavici si položí energiťák, tak s tím učitel nic moc neudělá, takže opět je to poněkud bezzubé
To není přesné. Alkohol a cigarety jsou dětem zakázány i konzumovat. Totéž může klidně udělat i s energetickými nápoji. Pokud by učitel takového žáka nachytal, měli by jeho rodiče problém s OSPODem.
Mě to přijde v pořádku, když nechtějí zvedat telefon, at jej nezvedají. Najde se někdo jiný, kdo s tím problém mít nebude. Pracovní doba a volno se dají skloubit, není to takový problém. Obecně zaměstnanec, kterého jeho práce nebo zaměstnavatel zajímá jen v průběhu pracovní doby, nebude nikdy tak efektivní, jako ten, co “svou prací žije”. Já osobně zvedám telefony i v sobotu večer a tento přístup mi přinesl nejen nadstandardní příjem, ale také daleko víc pracovní volnosti, nemusím chodit do kanceláře “na píchačky”, dle potřeby si udělám Home office, zaměstnavatel ví, že své úkoly splním na 100% i bez toho, aniž by na mě musel “dohlížet”…
Samozřejmě pokud vám to nevadí a máte z toho prospěch, tak je vše v pořádku. Ale tady se bavíme o tom, že to někdo bude brát jako samozřejmost a bude se po něm chtít aby to dělal zadarmo. A na termín "žít pro svou práci"... každý psycholog vám potvrdí, že je to nejlepší cesta k syndromu vyhoření a depresím. Je to nebezpečné a nemělo by se to pěstovat.
Mohu s takovými názory souhlasit pouze do výše zisku firmy…jinými slovy, zaměstnancům je úplně jedno, jestli to co pro firmu dělají přináší dostatečne výnosy aby bylo z čeho platit jejich požadavky. To je ekonomický nesmysl který ale tito “zaměstnanci” bohuzel neřeší a nechtějí je ani vidět.
Pokud jim dáte na vyber jestli chtějí odejít za svým štěstím do jiné firmy tak to vnímají jako neúctu, vyhrožování a útok ma svoji osobu. Práva a pohodlí každého zaměstnance končí s fungováním firmy! To by si všichni měli uvědomit.
Já jsem se za celou svoji kariéru nesetkal s tím, že by firma ekonomicky trpěla díky neúměrným požadavkům zaměstnanců. Ale mockrát jsem byl svědkem opačného stavu. Firma vydělává obrovské zisky, o které se nechce se zaměstnanci poděli a nijak jim zpříjemnit život. Pak klesala morálka, byla velká fluktuace, lidé špatně odváděli svou práci. Spokojený zaměstnance je klíčový atribut dobře fungující firmy.
líní ani ne, nevděční no to nevím, ale v každém případě se pokakají z první větší komplikace nebo průseru...
Mám pár mladejch v práci a jsou na prášky z každý zcela běžný stresový situace...
Jak jsou pod tlakem, nejsou schopni nic rozumnýho vymyslet nebo udělat, alibisticky si všecko x krát nechávají schválit...
Neochotni poslouchat zkušenosti z praxe.
Výsledky pak podle toho vypadaj.
MOje nejčastejší věta v práci si nima" Tak už konečně víš, PROČ jsem ti říkla že to takhle není nejlepší řešení?
Kdyby nic nedělali nemusel bych řešit 50% provozních průserů.
jen se diví že starej "provozní" pes má pohyblivou složku pltu ana několikanásobku jejich...
Divná generace.
To bylo vždycky.
Jsem mileniál (ročník 91) a mám to úplně stejně. Telefon po práci, během volna, dovolené nebo o víkendu nezvedám. Jestli mi chce kdokoliv cokoliv ohledně práce, má smůlu a musí si počkat. Vůbec nechápu, že je o tom článek, on snad někdo zvedá a vyřizuje práci když není v práci? Pokud ano, je za to placený? A pokud ne, proč to proboha někdo dělá? Jen za zvednutí telefonu mimo pracovní dobu bych si účtoval řekněme pětistovku, za to bych byl ochotný ten telefon zvednout a to maximálně na pět minut.
To byste se divil. Moje žena dělala chvíli ve firmě, kde bylo běžné pracovat přesčasy zadarmo, protože "prostě je toho moc" a nikdo to tam neřešil. Pracovala tam zejména otrocká generace, vychovávaná v duchu "drž hubu a makej". A přestože je dne historicky nejnižší nezaměstnanost, byli strachy bez sebe, že přijdou o práci. Když to žena vzdala a odcházela, tak jí říkali: Neblázni, je krize, práci nenajdeš. Takže asi tak.
O důvod víc si spořit a investovat na důchod sám, tato generace nám na důchody fakt nevydělá.
Nakonec přijdeme na to, že důchodový systém založený na počtu pracujících lidí odvádějící důchodové pojištění, je špatný a měl by se přehodnotit. Pak snad konečně přestaneme neustále poslouchat kecy o tom, že nebude na důchody.
Generaci Z, ale nejen tu by z toho velice rychle vyléčila nezaměstanost. Pokud by tady byla 10 a více %, tak oni by ty telefony ještě rádi zvedali. Prostě Češi si za 10 let zvykli na to že šéfem není šéf, ale zaměstnanec. Každý lempl ví, že i když dostane padáka, tak si hned druhý den najde jimnou práci. To je prostě špatně.
To není pravda, šéf je šéf. Tečka. Co se ale musí změnit, je postoj á la "zaměstnanec je otrok, kterého budu sdírat do masa a ještě musí být vděčný, že mu za to vůbec platím". Mělo by se na to nahlížet tak, že zaměstnanec mi věnuje třetinu svého života, vydělá mi spoustu peněz, díky čemuž si můžu vozit zadek v bávu, takže se k němu budu chovat jako k obchodnímu partnerovi, nikoliv jako k otroku. Když se totiž zaměstnanec cítí v práci dobře a bezpečně, cítí se tam chtěný a respektovaný, tak vám bude odvádět mnohem lepší práci než otrok.
Chytří zaměstnavatelé už na to přišli, ti hloupí na to nikdy nepřistoupí. Moje žena to taky vidí a to byla 7 let na mateřské a pak si našla práci v jedné sic soukromé firmě, ale se zkostnatělým vedením. Všechno se tam dělalo ručně, na papíře, neustále se něco někam přeposílalo, neustále se to ukládalo do stovek šanonů a kopírovalo na kopírce a tak furt dokola. Absurdní neefektivní systém, kde se na lidech šetřilo, protože ti jsou drazí, ale vedení neudělalo nic pro zvýšení efektivity práce. Místo toho trvali na tom, že tam budou lidi sedět od rána do večera, protože "od rozdělané práce se neodchází". Benefity žádné, home office, work-life balance, osobní život, to je nezajímalo. Dokonce i kafe si museli nosit vlastní. Prostě otročina. I moji ženu to překvapilo, že ještě v dnešní době jsou firmy schopné takto fungovat a odešla.
Taky dobře,že se jim nechce dělat. Pro nás 50+ je to šance,že si nás a naše pracovní nasazení budou zaměstnavatelé považovat.
To je zajímavá myšlenka. Ale znamenalo by to, že Gen Z budou dělat jen kvalifikovanou a dobře placenou práci, protože nic horšího dělat nebudou a na ty padesátníky zbude jen ten "odpad" za almužnu. To byste chtěl?
To jsou hrozný kecy. Jednou technický pokrok nabídne na většinu manuálních prací roboty nebo něco podobného. Ale to už tady generace Z nebude.
Do té doby je potřeba vzít na vědomí, že budou i práce manuální, málo kvalifikované, rutinní, prostě takové, u kterých bych se divil, že někomu dávají hlubší smysl. Což ani v nejmenším neznamená, že nejsou potřeba.
Jsou, ale dokud budou lidé ochotní tuto práci dělat na nejmenší peníze, tak se nic nezmění. Jakmile ale lidé odmítnou tuto práci dělat, co myslíte, že se stane? No firmy budou donucené je nahradit roboty. Takže není pravda, že musíme mít lidi na tu nejhorší práci v duchu "někdo to přece dělat musí". Nemusí.
No, ona se už ta karta začíná zase obracet na druhou stranu. Dejte tomu pár let, a zase před vrátnici budou stát fronty.
Nebudou, protože porodnost klesá a bude potřeba kvalifikované lidi a kvalifikovanou práci. Starší generace ale není zvyklá se učit novým věcem. Pořád si myslí, že vystačí s tím, co se naučili na začátku a nic jiného dělat nebudou. Zažil jsem to na brigádách ve fabrice, kde byli chlapi, kteří tam makali 10-15 let a za tu dobu se z dělníka u pásu neposunuli ani o milimetr. Ale neustále nadávali na šéfy a že mají málo peněz.
Je to tak, firmy se budou muset přizpůsobit, protože budou stále více narážet na zaměstnance, kteří si nenechají na*rat na hlavu a ještě za to poslušně poděkují. Budou muset konečně brát zaměstnance jako obchodní partnery. "Ty pro mě budeš pracovat a já ti zato dobře zaplatím a oba na tom vyděláme". Zatímco do teď to bylo: "Dám ti práci (všimněte si toho nadřazeného tónu), ty budeš držet hubu a makat, já ti za to dám drobné a sám se budu mít jako prase v žitě a ty budeš ještě vděčný za to, že jsem tě zaměstnal." Vidím to na manželce. Hledá si práci po mateřské, má VŠ, fůru praxe (děti jsme měli později, takže 13 chodila do práce), ale za kancelářskou práci ji nabídnou almužnu, věci jako částečný úvazek, flexibilní pracovní doba, home office a benefity jsou sprostá slova, ale hlavně přesčasy zadarmo, protože "v naší firmě se přesčasy neproplácejí". Děkuji, tohle pro své děti nechci.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Aha a když se firma dostane do potíží, tak se zaměstanci taky podílí třeba tím, že počkají na výplatu tři měsíce, nebo dokonce přinesou peníze do firmy? Jste typický zaměstananec. Rád byste se podílel na zisku firmy, ale naopak už ne. Nicměné Vám nebrání vůbec nic si založit firmu, která bude šlapat a pak se podělit se zaměstnanci. Ale můžu Vás ubezpečit, že to neuděláte. Protože než uděláte firmu prosperující, tak Vás to bude stát hromadu času, nervů, spousty práce a možná i zdraví. To si pak rozmyslíte se podělit o zisky s Mařenkou, která je v klidu, odmaká si svých 9 hodin, má čistou hlavu a svůj plat, se kterým souhlasila při nástupu do zaměstnaní.
1 odpověď
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Já jsem "pro dobro" firmy dostal vyhazov. Ne manažeři, ale já. Protože za covidu nebyly peníze. Údajně. A to jsem pracoval pro IT firmu, která pár dní před vyhazovem ubezpečovala zaměstnance, že covid je zlatá éra e-shopů, protože každý teď bude chtít e-shop, když kamenné prodejny zavřely. A přesto jsem dostal výpověď. Ne manažer, ale já. Manažer maximálně dostal menší bonusy, ale já jsem byl bez práce a nikoho nezajímalo, jak uživím rodinu a jak a kdy si najdu práci v době covidu.
Já přece netvrdím, že se má firma dělit o zisky. Já jen říkám, že gen-Z si nenechá kadit na hlavu, jako to dělaly ty generace před ní.