Pořád čtu, jak se máme dobře oproti letům před rokem 89. Tak to asi bláznějí z toho blahobytu, ne?!🤔🤣
Jistě, že se máme dobře oproti tomu, jak to bylo před rokem 1989, když naší zemi ruinoval ten komunistický odpad. Stačí se podívat na HDP na obyvatele, kdy před válkou byla naše ekonomika srovnatelná s tou italskou, po pádu komunismu jsme zjistili, že Itálie má 4x výkonnější ekonomiku (v přepočtu na obyvatele), a teď, po 30 letech jsme je začali dohánět poté, co jsme zažili obrovský ekonomický růst.
Problém se sociálními sítěmi nesouvisí s tím, že se lidé v této zemi za posledních 10 let měli daleko lépe než lidé v této zemi v roce 1925, v roce 1955, nebo v roce 1985.
A tady jsou ta již zmiňovaná data HDP (podle Wikipedie):
HDP na obyvatele 1938:
Československo: $548
Itálie: $551
HDP na obyvatele 1995:
Česká republika: $5 000
Itálie: $20 000
A dnešní HDP na obyvatele:
Česká republika: $49 tisíc
Itálie: $54 tisíc
Tato republika je již dávno skanzenem. Od roku 1989 místo budování další lepší republiky prováděla jen likvidace. ------ Je vůbec otázkou, z čeho chtějí současní mladí lidé své budoucí důchody, když si nic nevybudovali.
Vážně to začalo v roce 1989? Protože podle mě v roce 1989 hlavně začal největší ekonomický růst České republiky. Dnešní problém je totiž zejména byrokracie. A ta je problém v Evropě už od meziválečného období.
Ale, říkat, že nám vlak ujíždí od roku 1989 je mimořádně hloupé.
HDP na obyvatele 1938:
Československo: $548
Itálie: $551
HDP na obyvatele 1995:
Česká republika: $5 000
Itálie: $20 000
Zdá se, že nám naopak vlak ujel během komunistické vlády. Zatímco předtím jsme byly srovnatelní s Itálií, tak po 40 letech komunistického pustošení naší země, byla italská ekonomika 4x silnější.
A dnešní HDP na obyvatele:
Česká republika: $49 tisíc
Itálie: $54 tisíc
A naopak po pádu komunismu přišel největší ekonomický růst, který naše země zažila. Jen problém s byrokracií přetrval…
Takže se mají stát druhou TOP 09 nebo druhým STANem, a přetahovat se o stejných 15-20% voličů? Už dvě strany přetahující se o tak malé procento voličů je skoro moc, ale tak přidá se tam třetí strana budeme mít tři strany pohybující se okolo 5%. To je strategicky tak špatný nápad. Ale tak to je jejich věc, teď se budou dohadovat čím mají být, nebudou ani jedním, mezitím vznikne nějaká pravicová konzervativní strana a kompletně je vyluxuje.
Láska až za hrob. Krásný konec ruku v ruce.👐 A hlavně, svobodně se rozhodnout a ukončit tak trápení. Nechápu, proč to není i u nás. Kolika lidem by to usnadnilo obchod z tohoto světa.
Na otázku (nejspíš řečnickou), “proč to nejde i u nás”: Pokud by se tady k eutanazii přistupovalo normálně, tak jako třeba v Nizozemí nebo ve Švýcarsku, tak nevidím důvod, proč ji tady také nezavést.
Ale pak jsou případy, kdy se zvrhla eutanazie v něco naprosto nemorálního a špatného. A to když v Kanadě byla veteránům nabídnuta eutanazie poté, co vyhledali psychologickou pomoc. Eutanazie má být vlastní rozhodnutí a spíš až poslední možnost, ne, že požádáte stát o pomoc, a stát vám začne nabízet eutanazii.
Zdroj: Odkaz
Mnoho lidí na ODS nadává, ale měli bychom být rádi, že v té vládě sedí. Nebýt ODS, tak by stát už dělal arbitra pravdy jako za minulého režimu, kdy by určoval, co je pravda a co ne. Nebýt ODS, tak už bychom se hnali k euru, přestože ho minimálně dvě třetiny obyvatel nechtějí.
ODS je přes všechny kontroverze a kauzy zřejmě jediná rozumná strana v PS. Jen nechápu, proč pořád vytahují v rámci koalice SPOLU TOP 09 nahoru.
Vůbec se ji nedivím. Primitivové z řad MAGA dokáží být nebezpeční. Jsou to podobní lidé jako u nás voliči SPD a ANO, uřvanci na Rajchl demoškách, a nebo ti uřvanci v hospodě jak tam byl s nimi Rakušan
“Protestujícím vadila např. podpora Izraele,” což nezní na podporovatelé jednoho z nejvíc pro-izraelských prezidentů v historii USA. Možná je dobré si uvědomit, že svět není dvoubarevný, že něco z toho mohli být progresivní aktivisté, a něco z toho podporovatelé Donalda Trumpa. Jestli si něco takového vůbec uvědomit dokážete…
Jsou i nevěřící katolíci. Člověk je kupř. po narození pokřtěn a na křestním listě má napsáno, že je vyznání římskokatolického. V dospělosti se o víru ani církev nezajímá, ale stále je někde veden jako člen té církve, protože ho nikdy ani nenapadlo, že by měl oficiálně vystoupit.
A pak jsou lidé, kteří věří v Boha, obracejí se k němu, ale nepotřebují k tomu žádnou církev a nechodí do kostela, protože jsou dost moudří na to, aby věděli, že Bůh určitě nepotřebuje nějaké chlapíky ve středověkých ornátech a tanečky před oltářem, kteří by lidem vysvětlovali jaký je a co chce.
Ano, existují věřící, kteří nechodí do kostela, to ale nejsou “občas i praktikující katolíci,” protože to nejsou vůbec katolíci.
A jinak, ohledně vaší narážky na kněží a nejspíš i církve obecně:
Samozřejmě proti nějakým velký hromadným mším jsou argumenty i v Bibli (Matouš 6:6).
V Bibli existují ale i určité reference na nutnost autority nad lidem. Proč asi Bůh ustanovil krále nad Izraelem? Ti králové pak mnohokrát zhřešili, byly zkažení, přesto Bůh určil Izraeli krále.
A Ježíš i přesto, že farizeové (tehdejší židovské náboženské autority) hřešili a snažili se najít záminku, aby ho mohli ukamenovat, jejich autoritu uznával (i když na jejich hřešení upozorňoval).
Protože autority jsou v lidské společnosti potřeba. Když autority nebyly přítomny, například když Mojžíš na poušti na čas odešel, tak se lid obrátil ke hříchu a vytvořil si modlu. Proto jsou v Bibli ustanoveny autority nad vírou, třebaže často hřeší a jsou zkažené.
Se nemohou divit, když jsou mnohdy k nerozeznání od islámských fanatiků. Ztratili ty mladší a nejmladší generace. A obávám se, že definitivně. At o jsem věřící a občas i praktikující katolík.
“Občas i praktikující katolík” 😂😂😂
Katolíkem nejste občas. Buďto patříte k té tradici, jste součástí té komunity věřící, a nebo nejste. Nefunguje to tak, že se ráno vzbudíte, a řeknete si, že dnes jste katolík, a pak druhý den zase nejste.
A že ztratili mladší generace? A co, není o co stát, a to říkám jako člen generace Z. Je lepší je ztratit, než ohnout veškeré hodnoty, abyste je získali. Kromě toho, mladší generace nikdy moc vysoký church attendance neměli, ten vždycky rostl s věkem.
Hodně aktivistů si stěžuje na vysoké tresty za pěstování konopí, ale ono hrozně moc záleží na okolnostech. Pokud to jsou nějací starší lidé, kteří si chtějí udělat mast na klouby, tak ten trest je samozřejmě extrémně přehnaný. Pokud to je někdo, kdo pak chce na ulici prodávat marihuanu, která např. zvyšuje riziko psychických problémů u dětí, které ji užívají, nebo která závažně poškozuje nenarozené děti, tak ten trest je naprosto přiměřený. Problém není s “přehnanými” tresty za konopí, problém je spíš s nízkými tresty za jiné trestné činy. A samozřejmě se musí rozlišovat, na co chtěl ten člověk to konopí použít, jestli na nějakou konopnou mast, nebo na dealování, což se pak ale prokazuje velmi těžko, protože každý pak bude tvrdit, že to bylo jen pro osobní léčivé užívání.
Má bohužel pravdu. Stačí se podívat na Německo. Už před covidem je Trump varoval před ruským plynem a bezpečnostními riziky s ním spojenými, Německo to ignorovalo, dál si užívalo levný ruský plyn, ale pak, když přišel problém, tak “Ameriko, chraň nás. Dávej Ukrajině zbraně, ať Rusko zastaví.” Německo roky Ameriku jen zneužívalo, užívalo si levného ruského plynu, do armády neinvestovali, protože “Amerika nás ochrání.” Ale to, že to Ameriku stojí stovky miliard dolarů každý rok, Němcům nevadilo.
On to je spíš systémový problém. V ČR moc nejde dělat opozici. Nešlo to Fialovi, nejde to Babišovi. Protože v ČR vláda vzejde z parlamentu, tudíž má v PS většinu a s opozicí nemusí jednat. Proto je lepší systém, kdy si lidi sami volí moc výkonnou (a ne jen zástupce do parlamentu, kteří jim pak vládu zvolí), a zvlášť si volí moc zákonodárnou. Pak často musí vláda jednat s opozicí, aby v parlamentu něco prosadili, protože tam často nemá většinu (USA). Ale jaký důvod máte jednat s opozicí, když si všechno prosadíte i bez ní? Pak nemusíte vzájemně jednat a dělat vzájemné kompromisy.
Je to jednoduche. Oni to nemeni proto, ze by jim to nekdo rekl, ale protoze ta silnejsi ekonomicka skupina uz takove veci odmita. Rozhodnuti filmoveho prumyslu a showbyznisu jsou stale motivovane ziskem, to si nedelam iluze, ze by meli nejake jine motivace. Takze o jejich zisky se nemusite bat. Spis to vypovida neco o vas.
Silnější ekonomická skupina. Aha. Aha. Vy očividně sledujete dění okolo sebe. Po bojkotu konzervativních voličů jsou akcie Disney ani ne na 2/3 toho, co byly před bojkotem. Celkově jsou na polovině toho, co byly před dvěmi roky. Přesto je očividně nezajímá “silnější ekonomická skupina,” ale vlastní politická agenda.
Trh je tak nepředstavitelně skvělá věc. Tvůrci se rozhodli jít touto cestou, jejich rozhodnutí, a moje rozhodnutí bude se koukat pouze na starší řady, kde nic takového není. Uvidíme, kdo jim bude financovat další řady, pokud budou zisky nižší. Jen je škoda, že Češi tohle ještě nedělají tak moc, jako Američané, kteří záměrně některé firmy bojkotují.
Těším se, až před tím soudem bude stát tato demoliční vláda a jak se bude zodpovídat za škody, co našim občanům a naší republice provedla. Ono dojde i na ně.
Ústava, Článek 27: (1) Poslance ani senátora nelze postihnout pro hlasování v Poslanecké sněmovně nebo Senátu nebo jejich orgánech
(konec citace)
Takže 108 opravdu nemůže být stíhána za to, že si v PS všechno schválila. Samozřejmě můžete vládu kritizovat, ale to, co píšete, není pravda.
Zatímco nedemokratická, autoritářská Čína se nevměšuje do záležitosti jak USA, tak Evropy, demokratické státy Západu to mají naopak a neustále radí Číně jak má řešit své vnitropolitické záležitosti jak v Ujgurské oblasti nebo na Tchai wanu. Neustále Číňanům radí, aniž ti, by se jich na něco ptali. Nejen radí, ale snaží se rozmisťovat své vojenské základny, co nejblíže k čínským hranicím, stejně jako je NATO neustále posunovalo každým rokem co nejdále na východ směrem k Rusku. A Číňané viděli jak to tam dopadlo. Ale protože Američané už mají nějaký vojenský "byznis" už právě u ruských hranic a teď se jim možná rozjíždí další na Blízkém východě, potřebují s Číňany dohodu, aby ti nevyužili vhodné příležitosti k nějaké rošťárně u své provincie Tchai wanu. Jejich sliby Číňanům jsou stejně věrohodné, jako byly ty, sliby Rusům o nerozšiřování NATO na východ, a Číňané to vědí, ale když se obě velmoci dnes nějak dohodnou, může se svět ZATÍM ! na chvíli zklidnit. Takže snad návštěva nebyla zbytečná.
Tak tady bych hodně brzdil. Čína se hodně vměšuje do politiky západu. Například přes algoritmy TikToku zasahují do obsahu, který uvidí jeho uživatelé. Je například daleko větší pravděpodobnost, že na TikToku uvidíte příspěvky podporující Palestinu a Hamás než že uvidíte proizraelské příspěvky. A kdo hlavně používá TikTok? Mladí lidé pod 30 let. A pak se divíme, že na univerzitách lidé z mé generace pochodují na podporu teroristů z Hamásu, kteří chtějí zničit naší civilizaci… Protože přesně tyhle vnitřní konflikty v západní společnosti Čína chce a skrz TikTok podporuje.
Neříkám, že bych potrat úplně zakázal. Chápu, že existují některé individuální případy. Ale psát vítězně o tom, že jsme destinací k zabíjení dětí, mi přijde opravdu nechutné. Jedna věc je to tak nějak tolerovat jako něco, co v některých případech jinak nejde, a něco jiného je to oslavovat: “Chcete-li zabít své nenarozené dítě, přijeďte do ČR!”
Po dekády to bylo něco, co se tiše tolerovalo, ale dnes mají někteří aktivisté potřebu to oslavovat jako morální vrchol života. Stačí se podívat do USA, kde po zrušení Roe v Wade nějaká aktivistka držela nad hlavou hračku dítěte a pokřikovala: “abort my baby!” (“Potraťte mé miminko”)
17
Sledujících
2
Sleduje
17
Sledujících
2
Sleduje
Byli to dezoláti a podobní cvoci jako na Slovači, které tam dosadil Kačena. Takže naopak v Polsku se to čistí, zatímco na Slovači se ta fašistická svoloč instaluje do funkcí.👾👾👾
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jo jasně, v Polsku to dělají “ti správní,” zatímco na Slovensku to dělají “ti špatní” (já osobně si myslím, že Tusk je morálně stejně zkažená osobnost jako Fico, ale to je jedno).
Hlavní otázkou je, proč vůbec existují nějaká veřejnoprávní média? Nejenže nerozumím tomu, proč jejich výsadní postavení na trhu (kdy jsou do nich povinně nalévany peníze od občanů) neřeší antimonopolní úřad, ale proč něco takového vůbec vysává peníze z peněženek občanů?
Stát má pouze 2 úkoly: 1) zajistit bezpečí svých občanů, jak před vnějšími tak vnitřními (kriminálníci) hrozbami. 2) umožnit ekonomice růst.
Naprosto souhlasím s tím, jak v Argentině Javier Milei seškrtal ministerstva. K čemu je Ministerstvo kultury? Pokud se nějací pochybní umělci neuživí sami, tak proč je máme dotovat? Holt je na jejich trhu větší nabídka než poptávka. To samé platí o nějakých veřejnoprávních televizích. Proč je mají lidé dotovat? Buď si na sebe vydělají sami bez povinných dotacích, a nebo ať uvolní místo na trhu.
1 odpověď