To mi nějak nejde dohromady. Evropa střízliví z elektromobility, ale zbytek světa je v elektromobilitě podstatně dál??? Takže za chvíli Evropa dovystřízliví až ke koňským spřežením? Prostě nekonečnými kecy, jak je elektromobilita nesmyslná, a že nemá budoucnost, jsme se dostali až tam, kde jsme, tj. 10 let za Čínou a dalšími. Ale nebrání nám to stejně blbé kecy opakovat i nadále a dál střízlivět z elektromobility. To je fakt na Chocholouška 😄
Ne, nevadilo, ve Španělsku, kde mají stejný čas je to normální. Jinak po staletí to tak bylo, to máte pravdu, ale vstává a pracuje se jinak, lidé jsou vzhůru do pozdějších hodin.
Njn, jestli ono to, že se vstává později ( i když jak kdo, směnný provoz je pořád od 6:00) není způsobeno tím, že lidé právě nechtěli vstávat za tmy (což zase jako "sově" vadí mně). Jinak mi ale třeba vůbec nevadí střídání letního a zimního času a nepozoruji na sobě ony "zhoubné" účinky, kvůli kterým se debata o jeho zrušení rozpoutala. Samozřejmě můžeme si zvolit čas jaký chceme, klidně pekingský a vstávat tak, jak nám vyhovuje. Pokud ale máme vybrat něco řekneme tradičního, byl bych pro čas nejbližší astronomickému, a to je SEČ. Samozřejmě Španělsko, protože je na periferii EU (geograficky, pochopitelně) to má dost posunuté. Kdyby ale celá EU měla letní čas, měli by to chudáci Španělé ještě horší a skoro celé dopoledne by v zimě makali potmě 😉
Žádná ekonomika se nepřehrala, především zapůsobila inflace způsobená vysokými cenami energií, způsobená do velké míry ekonomicky nepromyslenym Green Dealem, uzavřením německých jaderných elektráren a výrazným omezenim energetických surovin ropy a plynu z Ruska.
Green Deal, omezení dovozu paliv z Ruska a uzavření jaderných elektráren (Německo) má západní Evropa také. Nevysvětluje to, proč byla inflace u nás mnohem vyšší, než v eurozóně.
Středoevropský čas (tj. ten zimní), který odpovídá 15 poledníku, je ten přirozený. Že je pravé astronomické poledne o pár minut jindy v Ostravě a v Aši, stejně jako je až o 15 min posunuté oproti 12:00 v průběhu roku, nehraje roli. Není důvod si čas posouvat o hodinu na letní. Zvlášť, pokud by to neudělali i jiné státy ve střední Evropě
Proč je Polsko nesestřelí samo nad svým územím?
Mimochodem to je zase připos.....t. Západ se bojí sestřelovat nepřátelské ruské bojové drony nad vlastním územím ? To se mi snad jenom zdá. 😄 Jsme ztraceni, marná snaha. Rusko a čína z nás musejí mít fakt srandu a převálcují nás.
Musíte si ověřit pravost výroku, když novináři udělají kiks. Pak jej v článku opraví, ale nadpis nechají stejně nesmyslný. Jak se teď v již opraveném článku dočtete, jedná se o sestřely ze států NATO nad UKRAJINSKÝM územím. Vážené novinky.cz, opravte prosím nesmysl v nadpisu. Děkuji 🙂
Mohl byste prosím poskytnout nějaké zdroje ohledně toho, že Prince je princ a ne kníže? Ty co mám já k dispozici říkají pravý opak. Děkuji.
Dobře Vy 😀. Já neříkám, že by se titul Prince v žádném případě nedal vyložit jako kníže. To autor článku mentoruje a odpírá princeznám titul princezen 😀 S překlady šlechtických titulů je to obecně složité a s knížetem dvojnásob. Je to kníže, vévoda nebo princ? Vše může být správně. Konkrétně u prince z Walesu bych se však určitě držel spíše toho prince, ať už pro znění titulu v angličtině, tak pro zmíněnou automatiku v udělování titulu, kdy princem z Walesu se nemůže stát nikdo jiný, než následník britské koruny, tudíž "princ" v tom středoevropském (nebo v tom "pohádkovém") chápání významu slova. (korunní kníže přece jen nezní tak dobře). Zdroje určitě najdete sám, obě hesla, princ i kníže jsou dobře popsána na wikipedii. Hezký den.
4
Sledujících
1
Sleduje
4
Sledujících
1
Sleduje
Ten přepis ukrajinských jmen do angličtiny je strašný.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Co, do angličtiny, stačí do češtiny 😂