Ti samí lidé, co volají po zavedení EET, protože všichni podnikatelé jsou podvodníci, nyní obhajují evidentní krácení daně od Agrofertu.
Soud neměl dostatek důkazů pro trestný čin. Nyní se řeší doměřování a zaplacení daní.
Voliči ANO se často ohání selským rozumem. Tak si to trošku rozebereme. Společnosti z Agrofertu si během několika let zaplatí reklamu na Čapím hnízdě za nějakých 270 milionů korun. Což je pro menší a střední podniky nepředstavitelné. Agrofert je ale kolos, takže to nemusí být nic zvláštního. Co ale každá firma od reklamy očekává? Že se jí náklady na reklamu vrátí. Takže chtějí přitáhnout nové zákazníky. Pak nedává smysl zadávat reklamu někam, kde ji nikdo neuvidí. V podstatě rozestavěné Čapí hnízdo, po dokončení sloužilo hlavně jako středisko pro akce Agrofertu, zadavatele reklamy. Tyto peníze z reklamy byly téměř výhradním ziskem Čapího hnízda. Tohle je prostě podezřelé pro kohokoliv, kdo přemýšlí.
Pokud by to byl sponzoring, nikdo by neřekl ani popel. Jenže takhle formou reklamy se to dalo odečíst z daní. Selským rozumem mi z toho vychází, že stát byl okraden na daních.
Tohle je největší hovadina. Já mám plnící e-cigaretu. Tam, kde se prodávají náplně (liquidy), musí mít speciální licenci. Nikdo si netroufne prodat nezletilému cokoliv. Kupuji nejčastěji ve Vapriu. Kdokoliv s mladistvým vzhledem je okamžitě požádán o občanku. Naopak jednorázovky koupíte úplně všude. Kolikrát už jsem viděl ve vietnamské večerce vyloženě děti kupovat e-cigarety a prodavačům bylo úplně jedno, že kupujícím bylo maximálně patnáct.
Takže, aby místo toho, aby byly důsledně vymáhány současné zákony, zakáže se vše plošně. I když odborníci na závislosti, lékaři a další jsou proti zákazu a upozorňuji na návrat ke klasickému kouření.
Na mě to působí jako lobby výrobců klasických cigaret. Jejich prodej klesá a tak si snaží udržet své zisky. Lidé kouřili a vždy budou. Akorát se nyní přesunuli k vapování. Což je prokazatelně několikanásobně zdravější než klasické cigarety.
Problém s vapováním mladistvých by vyřešil zákaz prodeje jednorázových cigaret. Ty vídám u mladých téměř v 99%. Protože ty seženou nejsnadněji. O zákazu už se kdysi mluvilo, i když z jiného důvodu. Řešil se jejich dopad na životní prostředí. Vydrží pár dní a pak se prostě zahodí. Včetně baterie.
Připomíná to dystopickou knihu VOX. Tam také ženy přišly o práci, bylo jim zakázána spousta věcí. Ale hlavně mohly denně říct pouze sto slov. Tuto kvótu hlídal náramek. Za každé slovo nad tento počet dostaly silný elektrický šok. Kdyby měli v AFG tyto technologické možnosti, nepochybuji, že by to bylo zavedeno. Fakt hnus tyhle země.
Současnou vládu jsem volil a vždy jsem stál téměř za všemi kroky, které udělala. I za těmi nepopulárními. Jestli projde tenhle zákaz ochucených příchutí, tak se současnou koalicí končím. Ze stresu v práci jsem si koupil jednorázovku. Dělám ve svém oboru přes 7 let a po celou dobu sedím celou pracovní dobu u pc. Dělám ve filmové postprodukci.
Tahle práce je časově náročná, musí se dost přemýšlet a stále se učit, a hlavně je náročná na psychiku (často tvrdé deadliny). Takže denně 8 hodin v lepším případě, až třeba 12-14 před koncem projektu. Nikdy jsem bohužel nedodržoval takové to "pravidlo", že je po hodině sezení třeba se projít a uvolnit se. Díky vapingu se zvednu, jdu se na 3 minutky provětrat ven. Oběd je pro mě relax, kdy si po jídle zakouřím. Při těchto přestávkách často přijdu na další postup, když se při práci zaseknu na nevím jak dál. Další benefit pro mě je zdravotní. Za 20 let jsem měl tři operace mozku (nádory). V podstatě celý život mě bolí hlava, je to u mě takový normál. Nikotin mě bolestí úplně zbavil. Možná placebo efekt, možná reálný účinek nikotinu na moje tělo.
Problémem není vapování, ale to, že v trafikách a hlavně vietnamských večerkách prodají e-cigaretu komukoliv. Tam, kde se prodávají liquidy (náplně) musí mít licenci a důsledně kontrolují věk. Já kupuji ve Vapriu a tam chtějí občanku u kohoholiv, kdo vypadá mladě. Takže místo jednoduchého řešení prodávat pouze s licencí s důslednými kontrolami se zavede plošný zákaz. Odborníci jsou proti zákazu, stejně tak lékaři. Ale jednotky lidí tam nahoře rozhodnou, co je pro nás nejlepší.
Nebojují? A ty uchošťoury jim strkaj do nosů z legrace? Rovnají jim ty nosy i při zápasech a jede se dál.
Na hokeji tady dostanu do nosu, teče červená, zlomenej zub, ale hraje se dal prostě.
Ne vzdy jsou to nosy zlomene. Nekdy proste jen tece krev. Nemuzete srovnavat fotbal a treba MMA, kde je zaklad tomu druhemu ublizit. Pokud ma hokejista zlomeny nos, zapas nekdy dohraje, nekdy ne. V tom dalsim uz pak hraje s mrizkou na helme, coz je ekvivalent masky u fotbalistu.
Na co potřebuje fotbalista masku. Pravděpodobnost, že dostane do rypáku je fakt mizivá. Zápasníci si nos narovnaj hned po zápase a druhej den fungujou dál. Nevím, proč to fotbalisti tak hrotí. To rovnou můžou nosit helmy.
Co treba hlavicky? Tam je riziko, ze netrefi celem, ale spadne mu to na oblicej. Zapasnici rozhodne se zlomenym nosem nebojuji. Mbappe taky funguje normalne, jenom se s tim neda hrat na profi urovni bez ochrany.
Spousta elitnich sportovcu ma primo ve smlouvach zakazany adrenalinove sporty nebo treba v zime lyzovani. Zkratka ty, kde hrozi zlomeniny. Tohle mi prijde od tech tri hracu jako uplne pominuti smyslu. Pred Eurem takhle zbytecne riskovat. Asi se ani nikoho neptali, jsem si jisty, ze by jim to zatrhli
Očekával bych od tohohle pisálka spíše nějakou omluvu za minulé články. On, a jemu podobní, zde denně shazovali naše hráče. Nebyla to běžná kritika, která se dá snést. Bylo to až téměř urážlivé. Proti USA nemáme šanci, proti Švédsku nemáme šanci, proti Švýcarsku nemáme šanci. Připravovali si půdu pro to, aby mohli po případné prohře vítězoslavně napsat článek: Já to říkal. Nyní po neuvěřitelném turnaji a zlaté medaili naprosto otočí a dělají, jako by oni byli ti největší fanoušci a tento článek s názvem "Mistři zavřeli všem kritikům ústa" je absurdní, když autor byl tím největším kritikem.
PS: Dalším z těchto pisálků byl pan Šoustal, kterému se Jakub Voráček na sítích jmenovitě vysmál, když ho s fotkou zlaté medaile poslal do zadní části těla.
kyrenovi to přeju, ale že vypadli brecel, selby, trump i ronnie ještě před semifinále je nanejvýš podivný, navíc všichni po otřesnym výkonu. náhoda?
O Selbym už zde kolega psal. Trump i Ronnie mají zápasy jak na houpačce, jeden den zahrají famózně, pak se špatně vyspí a druhý den nehrají nic. U Trumpa je známá jeho psychická labilita, když se mu nedaří, dost se sesype. A Brecel hrál špatně celou sezónu, takže to až takové překvapení není.
Líbilo se mi obsazení semifinále. Dvě "mladé" pušky Wilson a Jones a proti nim Gilbert a Bingham, kteří chytli po nevýrazných letech druhý dech. Pro mě lepší než pořád stejná jména jako Ronnie, Trump, Higgins, Selby a další matadoři.
Karma je zdarma. V minulých deseti letech to byla právě Barcelona, kdo vyhrával díky kontroverzním rozhodnutím. Kolikrát to opravdu smrdělo. Hlavně v období před VARem. To se rozhodčí mohli přetrhnout, aby jim pomohli. Nikdy nezapomenu na zápas Chelsea vs Barca v Lize mistrů. To byla jedna z největších frašek od rozhodčího. V souvislosti s tím, že Barca je teď bez peněz, mi připadá, že i ve velkém fotbale se píská tomu, kdo zaplatí. VAR to alespoň trochu narovnal.
Pustil jsem si ze zajímavosti první free zápas na YT. Clash je oproti RedFace těžce "profesionální". Kamera hrozná, zvuk strašný. V té "vyprodané" aréně sedělo pár lidí u stolů kolem ringu, ochozy byly vesměs prázdné. Bejr do mikrofonu řve tak, že mu není rozumět. Nadává divákům, ti mu za to sem tam zatleskají. Bizár táhne a tak cítili velké prachy. Ale tohle bude těžce prodělečný. Moc PPV podle mě neprodali. K "zápasníkům" nemá smysl se vyjadřovat.
Za me rozhodne ne. I kdyz si loupu pomeranc ci mandarinku doma, obcas se stane, ze mi vytece si dokonce vystrikne stava. Uz se mi stalo, ze letela i na monitor a podobne. Stat se mi to v letadle ci jinde v blizkosti lidi, tak se hanbou propadnu. Ale nekteri nehledi na sve okoli a bylo by jim to jedno. Vsechno je to jenom o slusnosti a ohleduplnosti.
Mojí babičce je dnes 83 let. Do důchodu šla v 56 letech. Pamatuji si, jak jsem jako malý k ní chodil do práce. Dělala jakousi laborantku v instituci, kde se dělali posudky na dřevěné konstrukce. Jako dřevokazné houby, plísně a podobně. Takovou pohodu dnes už nikde nezažijete. A to nemyslím ve zlém. Dnes se jede na výkon, normy. Prostě tvrdý kapitalismus. Důchodci, kteří odešli na penzi ještě v minulém tisíciletí tohle nezažili. Neříkám, že nic nedělali, ale spousta z nich by při dnešním pracovním tempu nevydržela.
Dnešní doba je úplně jiná. Proto nesnáším řeči některých lidí, kteří neustále předhazují kolik toho prožili a nadávají mladým, že nemají žádné zkušenosti. Dnešní penzisté mají zkušeností dost, ale z jiného světa. Tenkrát byla větší možnost opatřit si vlastní bydlení, poměry mzdy - ceny byly úplně jinde.
Pokud si dnes chcete postavit dům nebo koupit byt, musíte vydělávat opravdu hodně abyste dostal hypotéku, kterou budete splácet dalších x desítek let. V případě nájmu platí téměř to samé. K tomu si musí mladí spořit na důchod, který nemají vůbec jistý. Respektive mají, ale neví jestli se ho dožijí a kolik vůbec dostanou. Do toho poměrově vše dražší než tenkrát.
Každá generace má svoje problémy. Ale myslím si, že dnešní průměrný a stále rostoucí důchod je více než dostačující na důstojný život.
Já jsem lyžoval dva týdny v životě. V sedmé a deváté třídě na základce. Jako začátečník jsem se to rychle naučil a byl jsem v prostředním družstvu. Takže mě to docela i bavilo. Bylo to ale před dvaceti lety a při obou termínech jsme měli štěstí, že byla taková ta pravá zima. Přírodní sníh nejen na sjezdovce, nikde ani známky bláta. Můj názor na lyžování je takový, že to je nejen sportovní výkon, ale také relax v přírodě a trošku zážitek pro oči. Jestli někoho baví lyžovat na špinavých zbytkách sněhu s blátem okolo, tak je to jeho věc. Ale mě by tohle ani za mák nelákalo. Mě v tomhle počasí nebaví ani vycházky do lesa a podobně.
Miluju lyžování v televizi. Koukám téměř na všechno. Biathlon, běžky, sjezdové lyžování. Je pro mě ale utrpení sledovat závody jako letošní MS v biathlonu v NM. Podobné to bývá většinou v Oberhofu. Pruh navezeného umělého sněhu, který kvůli dešti pomalu taje a stává se z něj břečka. Okolo všude mokro a bláto. V NM městě to alespoň zachraňuje to, že jsou to večerní závody pod umělým osvětlením a spousta diváků. Takže okolí není tolik vidět. Včera jsem si ale třeba více užil běžecké závody z Kanady. Všechno pod sněhem, krásná příroda.
Tihle dezinformátoři to nemají lehké. Je jich několik frakcí, ale voliči a podporovatelé jsou pořád ti samí lidé. Co si budeme nalhávat, většinou jednodušší lidé. Strany jako PRO, SPD, Komunisté a další cílí právě na tyto lidi. Bohužel pro ně jim voličskou základnu vysává i ANO. Moc kaprů v jednom rybníku. Dalším problémem pro ně je, že samozřejmě nedokáží splnit nic z toho co slíbí. A lídři jsou hodně na peníze a mají velké ego. Takže jakmile jim začnou téct peníze z příspěvků od lidí, zpravidla se rozhádají i v rámci strany a zakládají se nové a nové organizace. Jakmile lidé vidí, že jeden spasitel nevyšel, začnou podporovat dalšího, u kterého to stoprocentně vyjde. Třeba takový Vrábel dokázal svolat svého času desetitisíce lidí, dnes má možná stovky podporovatelů. Československo se Zítkem se taky rozpadlo, když se všichni ve vedení "státu" podrazili a rozhádali. PRO mělo také raketový nástup a Rajch se viděl minimálně jako premiér, dnes mu průzkumy dávají kolem jednoho procenta. Jenom ANO si libuje, protože lidé zklamaní dezinformátory se přesouvají k nim a věří, že za jejich vlády přijde už konečně ten slibovaný blahobyt.
Je mi 35 let. Od základní školy začne člověk tak nějak více vnímat co se děje ve světě. Od prvních chvil jsem v TV slyšel o humanitární katastrofě v Pásmu Gazy. Což bylo takové heslo, které znamenalo: je třeba tam poslat peníze. Tam už se za těch několik desítek let utopilo takových peněz, že by to tam mělo vzkvétat. Jenže to by se nesměly ty peníze použít na zbraně a podobné. Palestincům a Hamásu nejde o to, aby tam mohli v klidu žít. Těm jde o to, aby zabrali Izrael. Zkouší to neustále, občas nějaká ta raketka a provokace. Jenže na podzim to přehnali a Izraeli došla trpělivost.
Je mi líto těch obyčejných lidí. Ale nemá cenu pumpovat peníze do zemí, které znají jenom válčení a lidé se tam v podstatě nedostali z myšlení jak ze středověku. To platí i o téměř celé Africe. Všechna ta humanitární peněžní pomoc je jenom takové chvilkové řešení a odvrácení nevyhnutelného. Že to dříve nebo později skončí válkou. Ať už občanskou nebo nedej bože světovou.
Je to tak. V závodě U23 chyběla absolutní špička jako mistryně světa elite Van Empel nebo Peterse, které mají obě 21 let a už dávno jezdí v nejvyšší kategorii a sbírají tam medaile jednu na druhou. Pokud se chce Zemanová posunout kupředu, měla by se nechat také "ostaršit" a bojovat v kategorii Elite.
V Elite jezdí SP a ostatní závody. Tam se jezdí závody společně. A ani tam se neztratí. Nemá smysl přeskočit U23 i na MS. Takhle jde výkonnostně postupně nahoru a má 2 medaile z MS, což jí dodá motivaci do další kariéry. Femke a Puck Pieterse jsou úplně jinde, pro ně by U23 neměla vůbec žádný smysl. Na ty reálně nemá žádná závodnice ani v Elite.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Za mě je to logický krok. Hlavně důležitý z hlediska financí pro biatlon. Tady si asi duply televizní stanice. Já většinu závodů vypínám asi po 30 závodnících v cíli. V tu chvíli už je rozhodnuto o vítězi a často o první desítce. Stejně jako první kola slalomu a obřího slalomu ve sjezdovém lyžování. Tam nejlepší jezdí s čísly 1-7, další skupina má čísla do 15 a pak už je to se vší úctou jenom komparz. O to zajímavější je druhé kolo, kdy se pořadí otáčí a nejlepší jezdí na konec.
To je problém intervalových závodů. Běžného diváka neudrží celý přenos. Větší šance ale je, když se startuje jednoduše řečeno od nejhoršího k nejlepšímu. V tom případě se neustále mění pořadí na prvních místech a závod má náboj. Pokud takový J.T. Boe startuje s číslem jedna, závod často končí dříve než začal.
1 odpověď